شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده ادگان Edgun products (/forumdisplay.php?fid=129)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- موضوع: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت (/showthread.php?tid=1608)

صفحه ها: 1 2 3 4 5

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - arashx - 2017-02-10 11:17 AM

با عرض سلام و خسته نباشید.
من دیروز یک عدد کریکت استاندارد چوبی خریدم. (مدل جای خشاب دارش). و به همراهش ۲ عدد خشاب اضافه هم گرفتم که ۴ تا جا پر بشه.قیمتش هم با خشاب اضافه (۵۸۰۰ + ۳۲۰) شد ۶۱۲۰. (دلیلی که قیمت رو بیان میکنم فقط اطلاع رسانی هست نه چیز دیگری)
ولی افرادی که در جنوب کشور هستن میتونن این تفنگ رو تا ۵۱۰۰ هم پیدا کنن.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
مقایسه با تفنگ قبلیم (کرال پانچر مگا):
مهم ترین نکته: خیلی خیلی خیلی دقیق هست. البته به همینش هم معروف هست.
خب از نظر وزن فرقی وجود نداره ولی توی دست خیلی سبک تر خودش رو نشون میده چون کوتاه هست. به نحوی همه ی وزنش روی دست بسته هست که باعث میشه دست خسته نشه.
چون کوتاه هست دیگه مشکل حملش رو ندارم. با تفنگ قبلیم یک بار لامپ رو شکستم چند بار هم به در و دیوار خورد ولی این از سر من بالا نمیزنه چه برسه به لامپ.
جای دو پایه نداره که بد هستش.
یک نکته ی خیلی خیلی مهمش این هست که لگد داره! وقت شلیک کردن تفنگ حول دست روی ماشه (دست راست من) میچرخه. یعنی سرش بالا پایین میشه.
حد اکثر فشارش ۳۰۰ بار هست که هم خوبه هم بد. خوب به این منظور که تیر بیشتر ولی بدیش هم این هست که شارژش سخت هست. ولی خوبیش میچربه.
جای خشابش حال میده با قبلی مشکل حمل داشتم.
روی قبلی یک صدا خفه کن دست ساز گذاشته بودم که صداش رو خیلی کم کرده بود ولی این هم خیلی کم هست (از ۲۰ متری کسی صداش رو نمی شنوه).
صدای چکشش خیلی زیاد هست. قبلی اصلا صدای چکش نداشت.
کیفیت چوبشون هم تفاوتی نداره.
ماشش خیلی خیلی حساس هست.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
علت خرید:
خب انتخاب های دیگری هم داشتم نظیر اف ایکس باب کت و وایلدکت یا رویال. و همچنین وایرخ ۱۰۰. و حتی دیانا پی ۱۰۰۰ با قیمت وسوسه کنندش.
دیانا پی ۱۰۰۰ مشکلات زیادی داره واسه همین بی خیالش شدم.
اف ایکس رویال خیلی بلند هست دقتش هم به این نمیرسه.
وایرخ ۱۰۰ خیلی خیلی دقیق هست و روی لوله ی شرودش ، میشه یک سایلنسر دیگه هم بست که کاملا بی صداش میکنه ولی باز هم طولش مشکل اصلی من بود. وگرنه از همه نظر عالی بود.
اف اکس بابکت و وایلدکت بزرگ ترین رقیب بودن ولی وقتی دستم گرفتم این یک چیزه متفاوت بود. از نظر دقت هم این یک سر و گردن بالاتره. راحت تر هم سرویس میشه.
نقاط مثبت و منفی:
نقاط مثبت:
۱ـ مخزن بزرگ ۲۸۰ سی سی که ۳۰۰ بار هست.
۲- صدای کمتر نسبت به رقبا.
۳- طول خیلی کوتاه.
۴- وزن مناسب (نه خیلی سنگین که نشه حملش کرد نه خیلی سبک که تکونش زیاد باشه).
۵- دقت زیاد.
۶- ریل دوربین بلند.
۷- جای چهار خشاب.
۸- پر شدن راحت خشاب نسبت به مدل های فنری (اف ایکس - اوانیکس و ...).
۹- خوش دست (البته سیلقه ای هستش).
۱۰- سرویس و نگه داری آسان.
۱۱- عملکرد مناسب ماشه.
۱۲- رو کار بودن پیچ ادجاست فنر. (دو دور کمش کردم صدای چکشش کم شه)
۱۳- توازن عالی بعد از نسب دوربین.
نقاط منفی:
۱- صدای چکش زیاد.
۲- تکان در هنگام شلیک.
۳- نبود پد گونه.
۴- مسلح کردن سخت.
۵- تعویض خشاب سخت.
۶- چوب بی کیفیت نسبت به رقبای هم قیمت. (حتی نسبت به کرال بریکر)
۷- پد قنداق ساکن.
۸- نبود دکمه ی سیف.
بارش برف تموم شه و یک مقدار را ها باز بشه میرم برای تست.
یک عدد کورنو میخوام. اگه خریدم یا کسی داشت نتایج رو میزارم.
تفنگی هست که بعد از خریدش پشیمون نیمشی.
همراه باهاش یک بسته ساچمه ی متال مگ هم خریدم. خیلی وسوسه کننده هستن برای خرید.
ولی به هیچ عنوان نخرین. دامن همه ی تیر ها خراب هست ، همه!!! . ۲۰٪ هم اشغال بود انقدر که له شده بود.
بعید میدونم بعد ۴۰ متری حتی به هدف بخوره...
اگر سوالی دارید بفرمایید در خدمت هستم.

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - Amiz - 2017-02-14 12:21 AM

باسلام خدمت دوستان عزیز۰سوال من اینه که شرکت کریکت سلاحهاش رو با کاور و متعلقات توضیع میکنه اما توی بازار با جعبه های مقوایی بفروش میره۰ممکنه اسلحه بصورت مونتاژ باشه اصل چک نباشه؟از دوستاد گرامی خواهش میکنم اگر کسی مطلع هست جواب بده ممنون میشم۰راستش این امر باعث دودلی من شده که این همه هزینه کنیم اما تفنگ اصلی نباشه و نشانه خاصی داره یا خیر نوع اصلی۰باتشکر۰

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - arashx - 2017-02-14 04:31 PM

(2017-02-14 12:21 AM)Amiz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان عزیز۰سوال من اینه که شرکت کریکت سلاحهاش رو با کاور و متعلقات توضیع میکنه اما توی بازار با جعبه های مقوایی بفروش میره۰ممکنه اسلحه بصورت مونتاژ باشه اصل چک نباشه؟از دوستاد گرامی خواهش میکنم اگر کسی مطلع هست جواب بده ممنون میشم۰راستش این امر باعث دودلی من شده که این همه هزینه کنیم اما تفنگ اصلی نباشه و نشانه خاصی داره یا خیر نوع اصلی۰باتشکر۰

سلام
اين شركت تفنگ هاي خودش رو توي كارتن مقوايي به همه جا ارائه ميكنه و من تا حالا هيچ فيلمي يا كليپي نديدم كه تفنگ رو با هارد كيس بفرستن.
تنها تفاوت به تعداد خشاب هست كه هم ميتونه ٢ تايي (مثل مال من) يا چهار تايي باشه (كه معمولا تو ايران نيست).
البته براي انگلستان با ژول پايين توليد ميشه.
هيچ گاه نميشه از روي تفنگ تقلبي زد چون ساختش بسيار سخت هست. مثل گوشي نيست كه بشه توي يك انباري هم توليدش كرد. كيفيت اين تفنگ هم توي نگاه اول خودش رو نشون ميده.
يك سري هم به يوتيوب بزن ببين جا هاي ديگه هم مثل همين ايران هستن بعد بخر.
فقط دقت كن خرابش نكني كه مثل جنس هاي تركي قطعاتش موجود نيست اگه خراب شه يا بايد بري خارج بگردي يا بدي قطعه ساز بسازه.

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - Aliariyaee - 2017-02-14 10:45 PM

سلام۰ممنونم آرش جان از راهنماییتون۰لطف کردید۰

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - Aminloolia - 2017-02-26 01:56 PM

سلام اقا ارش چند وقتی که این تفنگ و خریدن ازش راضی بودین. مسافتهای بالای 100 متر عملکردش چگونه هست.در مقایسه با بابکت کدامو پیشنهاد میدین.؟وتا چه فشار بار سلاح کار میکنه؟
من خودم قصد خرید دارم تا اخر همین ماه نظر شما خیلی کمکم میکنه

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - arashx - 2017-02-27 11:48 AM

با عرض سلام و خسته نباشید.
خب تا کنون من بیشتر از دو هفته هست که این تفنگ رو خریداری کردم و به طبع کلی تیر اندازی باهاش کردم. و خب چیز هایی در این مدت دستگیرم شد.
این تفنگ در قسمت ایندکس خشاب چندان مقاوم نمیباشد. لزا فقط و فقط از تیر های ساده استفاده کنید و به هیچ عنوان سراغ تیر هایی با شکل خاص نروید. من خودم از تیر متال مگ استفاده کردم و در هنگام کشیدن گلنگدن یکی از تیر ها سرش بیرون زده بود و ایندکسم رو خراب کرد. در کل ایران هم قطعه ی یدکی ازش موجود نیست. خواهشا دقت کنید که هیچ وقت به این مشکل. (ایندکس قطعه ای است که باعث چرخش خشاب میشود)
باز کردن تفنگ بسیار آسان هست. تعمیرش هم اسان تر. هرچند قطعاتش موجود نیست ولی بر خلاف باقی تفنگ ها ساختن از روشون ساده هست(البته توسط قطعه ساز ماهر). قطعاتی با اشکال خاص در این تفنگ موجود نیست و تمامی قطعات به ظاهر ساده و دست ساز میباشند.
مهم ترین خصوصیت این تفنگ دقت ان هست و باید بگم که خیلی دقیق هست. در فاصله ی ۵۸ متری باهاش راحت میشه یک علف رو نصف کرد.اون هم فقط با یک تیر. نه که ۱۰۰ تا بزنی یکیش بخوره.
در عین حال که بسیار دقیق هست ولی لگدش هم خیلی زیاد هست. و همچنین تکان های تفنگ به علت کوتاه بودن لوله. لگد تفنگ باعث حرکت رو به بالای سر تفنگ میشود. انقدری که نشد باهاش فیلم به درد بخوری بگیرم. (ادم رو یک متر پرت نمیکنه و فقط توی اسلوموشن مشخص میشه)
طول لوله بسیار کوتاه هست. این طول کم باعث راحتی در حمل میشود ولییییییی شما برای رسیدن به سرعت مورد نظر میزان خیلی بیشتری هوا مصرف میکنید. بدون سایلنسر صداش دلهره آوره و حداقل ۲ برابر مگای قبلیم هوا از سر تفنگ بیرون میاد.
در مجموع نسبت به بزرگترین رقیب خود یعنی اف ایکس باب کت و وایلدکت نقاط قوت و ضعفی دارد. کوتاه بودن - کم صدا بودن - شکل ساده ی قطعات - دقت بی نظیر نقات قوت کریکت و طول بیشتر لوله - تکان کمتر - عملکرد بهتر خشاب - وجود هارکیس نقات قوت در اف ایکس میباشد. انتخاب بین این دو بسیار سخته و فقط به سلیقه هستش. من خودم از خرید کریکت راضی هستم.
معمولا من تا ۲۳۰ بار شارژش میکنم که ۴ خشاب ۱۴ تایی بهم تیر میده. با این فشار خیلی هم به اورینگ ها فشار نمیاد در حالی که میشه تا ۳۰۰ بار هم شارژش کرد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب این رو هم بگم:
من همیشه علاقه به سرعت بالای تیر داشتم تا دو ماه پیش که کم کم نظرم عوض شد.
خودم قدرت هامر کریکت رو کم کردم. متاسفانه کورنو ندارم که دقیق بگم سرعت کنونی تیر چه قدر شده. ولی فشار فنر رو تا جایی که شد کم کردم (۴ دور کامل بازش کردم).
این کار صداش رو کمتر از قبل کرده. لگدش رو هم کم کرده دقتش رو هم خیلی خیلی بیشتر کرده انقدری که هرچقدر هم که سعی کردم باز دقت تفنگ بیشتر از دست من هستش و عملا منم که یک مقدار خطا میزنم نه تفنگ.
گروپش هم در فاصله ی ۱۵ متری ۸ میلی متر هست (اون هم فقط من دستم لرزید) عملا تمام تیر ها توی هم خوردن. انقدر دقیق بود که با یک شات کاغذ رو نصف کردم.
در ۵۰ متری کلی شاخه ی علف رو زدم. بدون خطا ، مگه خطا از خودم باشه.

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - mehdirkh - 2017-04-02 12:28 AM

سلام، دوستان کسی تا حالا ورژن جدید کریکت رو از نزدیک دیده ظاهراً این نمونه ضامن داره.اگه از قیمت کسی خبر داره ممنون میشم

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - arashx - 2017-04-02 06:13 PM

(2017-04-02 12:28 AM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام، دوستان کسی تا حالا ورژن جدید کریکت رو از نزدیک دیده ظاهراً این نمونه ضامن داره.اگه از قیمت کسی خبر داره ممنون میشم

سلام فكر كنم منظور شما كاليبر گان كوليبري هستش.
اصلحه اتومات هست و فقط تعويض خشاب دستي هست.
تقريبا هم وزن كريكت هست.
اكبندش تقريبا ٧.٥ هستش ولي پيدا نميشه.
با اين هزينه ميشه ادگان يا ولكان خريد يا حتي دي استيت اير رنجر.

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - mehdirkh - 2017-04-02 11:12 PM

(2017-04-02 06:13 PM)arashx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-04-02 12:28 AM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام فكر كنم منظور شما كاليبر گان كوليبري هستش.
اصلحه اتومات هست و فقط تعويض خشاب دستي هست.
تقريبا هم وزن كريكت هست.
اكبندش تقريبا ٧.٥ هستش ولي پيدا نميشه.
با اين هزينه ميشه ادگان يا ولكان خريد يا حتي دي استيت اير رنجر.

نه ظاهراً همین کریکت هست ولی پسوند اسمش فرق داره، دقیقا نمیدونم سلام، چی هست

RE: معرفی و بررسی کالیبر گان-کریکت - arashx - 2017-04-03 09:07 AM

(2017-04-02 11:12 PM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه ظاهراً همین کریکت هست ولی پسوند اسمش فرق داره، دقیقا نمیدونم سلام، چی هست

آخرين سريش ميني كاربين هستش كه هنوز ارزه نشده و فقط رونمايي شده.
البته اسمش ميني كاربين هست ولي ساختارش شبيه كريكت هستش. (مكانيزم مسلح شدن)