شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی ساچمه های جدید گامو - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: معرفی ساچمه های جدید گامو (/showthread.php?tid=156)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: معرفی ساچمه های جدید گامو - zxcvb - 2017-02-05 10:11 AM

سلام به دوستان عزیز این ساچمه های گامو که توی ایران هست کلا اصل نیستن و گامو اصل هم دیگه نیست و همش تقلبی هستن و سعی کنید دنبال ساچمه گامو نرید همون ترکی ها مثل هاتسان هم اصل هست هم مطمئن و ساچمه دنیا یا جت خیلی از گامو ها موجود بهترن این حرف هم می تونم ثابت کنم با اجازه دوستان
این یک نمونه ساچمه اصل گامو هست که اسپانیا اصل هست و نمونه قوطی ساچمه با این شکل شمایل که فروشگاه اقای داوودی استان بوشهر بندر گناوه پاساژ ایران از این ساچمه داره و گذاشته کلکسیون برای فروش نداره و طبق گفته های خودش هم دیگه این مدل ساچمه حتی توی دوبی هم گیر نمیاد و پیشنهاد خودش که خیلی سال تو کار اسلجه بادی و تپانچه هست حدود 20 سال که من میشناسمش میگه ساچمه دنیا و هاتسان بهتر و دقیقتر هست و از کیفیت بالاتری هم برخوردار هست.... یا علی مدد

RE: معرفی ساچمه های جدید گامو - majidrashidi - 2023-12-02 10:05 AM

[align=right]سلام و درود به همه دوستان، من به عنوان فردی که حدود 30 سال هست تیراندازی میکنم و حدود 12 الی 13 ساله که مقوله تیراندازی رو حرفه ای تر دنبال میکنم و در عین حال طی این سالها سلاح های بادی مختلفی اعم از فنرپیستون و پی سی پی رو داشتم و ساچمه های مختلف خارجی و ایرانی رو هم تست کردم و عمده استفاده من از سلاح بادی مقوله کنترل آفت هست، بنا به تجربه شخصی و همین طور تجربیات دوستان ارجمندم که در صدها صفحه از سایت انجمن خوندم و ازش بهره بردم، به جرات میتونم بگم که ساچمه «گامو پرومگنوم» شاید پر استفاده ترین ساچمه برای استفاده های معمول اعم از تفریح و هدف زنی و هانتینگ و کنترل آفت در سلاح های بادی کالیبر 5.5 هست و یه جورایی نقش آچار فرانسه رو برای بیشتر ما داره. در بسیاری از صفحات سایت به تکرار بسیار زیاد دیدم که دوستان از انواع این ساچمه که کیفیت های نسبی بد و خوب داره صحبت داشتن و همیشه این موضوع براشون چالش برانگیز بوده که چه طور میشه تفاوت بینشون رو تشخیص داد. الان که من دارم این متن رو نگارش میکنم دو نوع ساچمه پرومگنوم کالیبر 5.5 در بازار موجود هست: یکی با قوطی رنگی چاپی با گرین 15.43 که عکس اون تیرانداز عینکی خوشتیپ خخخخ روش هست و یکی هم با قوطی مشکی چاپی با گرین 15.42که جدیدتر از قبلی و چند سال اخیر به بازار عرضه میشه و البته هر دو مورد در بازار موجود هستن. قبل از هر چیزی این رو بگم که ساچمه های پرومگنوم های داخل قوطی های مشکی رنگ چاپی از کیفیت ساخت بهتر و دقت بیشتری برخوردار هستن (تجربه شخصی در استفاده 5 قوطی از هر نوع). در زیر مشخصات بارز و تفاوتهای مشهودی که بین این دو نوع بسته بندی پرو مگنوم وجود داره و من بهش توجه کردم رو براتون عرض میکنم و امیدوارم که مفید باشه:
اول از همه این که رنگ ساچمه های قوطی رنگی تیره تر و نوک مدادی هست در حالی که ساچمه های قوطی مشکی به رنگ نقره ای هستن
دومین تفاوت اینه که ساچمه های قوطی رنگی دارای خط پرس مشخص تری هستن که از فاصله دورتر هم میشه دیدش، این در حالی هست که خط پرس ساچمه های قوطی مشکی کمتر مشهود هست
سومین تفاوت در طول قد ساچمه هست، اگه سه چهار تا دونه از هر قوطی رو روی یه سطح شیشه ای صاف به ردیف کنار هم بچینیم با چشم و بدون نیاز به ابزار اندازه گیری و کولیس هم متوجه میشیم که ساچمه های قوطی مشکی در حد میلیمتر بلندتر از ساچمه های قوطی رنگی هستن
چهارمین تفاوت شکل حفره داخل دامن ساچمه ها هست. ساچمه های قوطی رنگی دارای یه حفره گلدونی شکل برررراق هستن که توسط دامن تیره رنگ ساچمه که شکل هندسی خیلی صاف و منظمی هم نداره احاطه شده و رنگ ساچمه با رنگ حفره متفاوت هست (ساچمه نوک مدادی - حفره برررراق). این در حالی هست که ساچمه های قوطی مشکی دارای یه حفره دو قسمتی هستن که ابتدای اون قیفی شکل و انتهای اون گلدونی هست که توسط دامن ساچمه که شکل منظم تر و گوشت بیشتری داره، احاطه شده و رنگ ساچمه با رنگ حفره هیچ تفاوتی نداره و هر دو نقره ای هستن.
پنجمین تفاوت که به نظرم بسیار تعیین کننده و مهم هست، آزمون غلتاندن ساچمه روی سطح شیشه ای هست که این رو میتونین برای ارزیابی کیفیت و دقت هر نوع و مدل ساچمه ساخت داخل و خارج بکار بگیرین. اگه ساچمه قوطی رنگی رو روی شیشه غل بدین به وضوح مشاهده میکنین که مسافت کمی رو غلط میخوره و اون هم با لنگش و تلوتلو خوردن که حاکی از عدم بالانس مناسب جرمی و هندسی ساچمه هست. برعکس اگه ساچمه قوطی مشکی رو غل بدین به طور مشهودی قابل دیدن هست که مسافت بیشتری غلط میخوره و غلط خوردنش دارای لنگش مشهودی نیست و تلوتلو هم نمیخوره که حکایت از بالانس جرمی و هندسی مناسب تر نسبت به ساچمه قوطی رنگی هست.
در نهایت به تجربه عرض میکنم که پرومگنوم های قوطی مشکی رنگ تا فواصل 50 متر با تفنگ های فنرپیستون و پی سی پی که من باهاشون تست کردم (دیانا 52-54-56 و دیانا پی 1000 و کرال پانچر بریکرهمه کالیبر 5.5) شلیک های به نسبت مناسب تر و تکرار پذیرتری میدن در حالی که پرومگنوم های قوطی رنگی در مسافت های بالای 30 متر (تا 50 متر) خیلی از نظر دقت و تکرارپذیری شلیک قابل اعتماد نیستن.
دوست داشتم که عکسها و قطعه فیلم هایی که به عنوان پیوست توضیحات براتون تهیه کرده بودم رو ارسال کنم که موفق نشدم و اگه مدیران محترم در این زمینه راهنمایی کنن و یا من فایلها رو براشون ارسال کنم که در این پست زحمت ارسالش رو بکشن ممنون میشم.

با آرزوی سلامتی و شادکامی برای همه دوستان عزیزم

Khansariha (8)Khansariha (214)