شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) (/showthread.php?tid=1558)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-28 12:00 PM

سلام
آقا دعوا نکنید
عرض کنم که سنسور القایی نمیشه چون رابطه مستقیم با شکل گلوله و جنسش داره و خطاش خیلی میره بالا
یهترین سنسور همین IR هست
البته از لیزر هم میشه استفاده کرد فقط هزینش فرق میکنه
همین امروز خرید میزنم و به محض رسیدن قطعتات مشغول میشم
فقط منظور از کالیبر 5.5 چیه؟
قطر گلوله دقیقا چقده؟

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - kingzax - 2014-04-28 12:13 PM

(2014-04-28 12:00 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا دعوا نکنید
عرض کنم که سنسور القایی نمیشه چون رابطه مستقیم با شکل گلوله و جنسش داره و خطاش خیلی میره بالا
یهترین سنسور همین IR هست
قطر گلوله دقیقا چقده؟

خسته نباشی دوست عزیز.
امیدوارم خیلی زود به نتایج خوب برسید.
5.5 میلیمتر و 4.5 م م دو کالیبری هستند که در تفنگ بادی در ایران استفاده میشه.
البته با تفاوت 1 یا 2 صدم هم موجود هست اگر برای شما مهم باشه. مثلا 5.52 یا 5.51 م م

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-28 01:09 PM

(2014-04-28 12:13 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-28 12:00 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا دعوا نکنید
یهترین سنسور همین IR هست
قطر گلوله دقیقا چقده؟

خسته نباشی دوست عزیز.
امیدوارم خیلی زود به نتایج خوب برسید.
5.5 میلیمتر و 4.5 م م دو کالیبری هستند که در تفنگ بادی در ایران استفاده میشه.
البته با تفاوت 1 یا 2 صدم هم موجود هست اگر برای شما مهم باشه. مثلا 5.52 یا 5.51 م م

ممنونمKhansariha (8)
ایشالا
شما هم دعا کنید من بتونم یه اسلحه بخرمKhansariha (226)
خیلی تیراندازی رو دوست دارم

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - mhrSB - 2014-04-28 03:23 PM

یک سوال خیلی جزئی داشتم.
برای ای سی و یا پردازنده ای که قراره اطلاعات را بگیره و سرعت را تحویل بده چه مدلی مد نظرتون هست؟
من قبلا با برادرم در این باره صحبت کردم و یک سری زیادی از وسایلش را داشتیم ولی سر همین پردازشگر کارمون گره خورد و برنامه را در همون مرحله تحقیق به حال تعلیق در اورد.Khansariha (226)
به فکر استفاده از ای تی مگا 64 و یا ای تی مگا 128 بودم که برادرم گفت سرعت پردازشش برای کرنو گراف کم هست تا بازدهی خوبی داشته باشه و اسم یک سری ای سی دیگه را اورد(اسمش یادم رفته)و گفت اونا جوابگو هستن که اون زمان 300،400 تومن قیمتش بود(البته برنامه نویسیش سخت بود که درون فامیل یکی برنامه نویسیش را بلد بود)
من برای فاصله 5 سانتی 2 سنسور(با استفاده از نور لیزر و ...)داشتم فکر میکردم.اما اگه بدونم با مثلا 15 سانت هم زیاد مشکلی نداره(برای سر لوله) شاید چند وقت دیگه شروع کردم برای ساختش.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-28 03:56 PM

(2014-04-28 03:23 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک سوال خیلی جزئی داشتم.
برای ای سی و یا پردازنده ای که قراره اطلاعات را بگیره و سرعت را تحویل بده چه مدلی مد نظرتون هست؟
من قبلا با برادرم در این باره صحبت کردم و یک سری زیادی از وسایلش را داشتیم ولی سر همین پردازشگر کارمون گره خورد و برنامه را در همون مرحله تحقیق به حال تعلیق در اورد.Khansariha (226)
به فکر استفاده از ای تی مگا 64 و یا ای تی مگا 128 بودم که برادرم گفت سرعت پردازشش برای کرنو گراف کم هست تا بازدهی خوبی داشته باشه و اسم یک سری ای سی دیگه را اورد(اسمش یادم رفته)و گفت اونا جوابگو هستن که اون زمان 300،400 تومن قیمتش بود(البته برنامه نویسیش سخت بود که درون فامیل یکی برنامه نویسیش را بلد بود)
من برای فاصله 5 سانتی 2 سنسور(با استفاده از نور لیزر و ...)داشتم فکر میکردم.اما اگه بدونم با مثلا 15 سانت هم زیاد مشکلی نداره(برای سر لوله) شاید چند وقت دیگه شروع کردم برای ساختش.Khansariha (226)

من ATmega8 مد نظرم هست
البته باید ببینم میشه یا نه

حداکثر سرعت گلوله چقدر میتونه باشه؟
(2014-04-28 03:56 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-28 03:23 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک سوال خیلی جزئی داشتم.

من ATmega8 مد نظرم هست

64 یا 128 برای جایی استفاده میشه که تعداد پین I/O زیادی استفاده بشه
اما تو این پروژه کلا 6 پین استفاده میشه
یعنی با همون 8 تعداد 16 پین بی استفاده میمونه!

یک سوال خیلی جزئی داشتم.

من ATmega8 مد نظرم هست

64 یا 128 برای جایی استفاده میشه که تعداد پین I/O زیادی استفاده بشه
اما تو این پروژه کلا 6 پین استفاده میشه
یعنی با همون 8 تعداد 16 پین بی استفاده میمونه!

این چرا اینجوری میشه؟
این دکمه ویرایش کو پس؟Khansariha (367)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Ali - 2014-04-28 04:10 PM

atmega 8 جواب میده چون برای تثبیت دقت باید به هر حال از کریستال خارجی استفاده کرد،یک ای مگا 8 و یک کریستال 16 مگا کافیه که زیادشم هست.

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - mhrSB - 2014-04-28 04:51 PM

(2014-04-28 03:56 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای بادی ها تا 400 متر بر ثانیه باشه خوبه که کالیبر های 4.5 پر قدرت را هم جواب بده.Khansariha (399)
البته من چون عادت دارم یکم دست بالا میگیرم،میخواستم برای 600 متری در ثانیه بسازم.Khansariha (226)
ولی برای گلوله زنی تا 1000 متر برثانیه مکفی هست تا تمام و کمال پاسخ گوی تمام نیاز ها باشه.Khansariha (256)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - esijoon - 2014-04-28 06:53 PM

سلام
آقا دعوا نکنید
یهترین سنسور همین IR هست
قطر گلوله دقیقا چقده؟

مسعود جان کالیبر 4.5 و 5.5 به میلیمتر هستند...ولی برای پوشش بهتر و تمام و کمال ساچمه و کم کردن خطا بهتره شما دامنه IR رو روی 2 تا 3 میلیمتر در نظر بگیری...یعنی هر چی خطی طر باشه و نور مادون قرمزش کانونی تر باشه بهره

فاصله دو سنسور رو هم 10 سانت بگیر تا عملکرد میکرو بهتر بشه

فرمول ها رو هم که بهتون دادم

البته اگر سنسور با پرتو کانونی نیافتید میشه یه شیلد دور فرستنده گذاشت تا پرتو افکنی رو محدود و کانونی تر کنه
اگر اهل ساخت و ساز و کار فنی باشی بچه های انجمن خیلی دست به ساخت دارند و هر یک پروژ ههایی در زمینه تیراندازی در دست کار دارند....

منتظر نتیجه هستیم

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-28 07:13 PM

(2014-04-28 06:53 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا دعوا نکنید
یهترین سنسور همین IR هست
قطر گلوله دقیقا چقده؟

مسعود جان کالیبر 4.5 و 5.5 به میلیمتر هستند...ولی برای پوشش بهتر و تمام و کمال ساچمه و کم کردن خطا بهتره شما دامنه IR رو روی 2 تا 3 میلیمتر در نظر بگیری...یعنی هر چی خطی طر باشه و نور مادون قرمزش کانونی تر باشه بهره

فاصله دو سنسور رو هم 10 سانت بگیر تا عملکرد میکرو بهتر بشه

فرمول ها رو هم که بهتون دادم

البته اگر سنسور با پرتو کانونی نیافتید میشه یه شیلد دور فرستنده گذاشت تا پرتو افکنی رو محدود و کانونی تر کنه
اگر اهل ساخت و ساز و کار فنی باشی بچه های انجمن خیلی دست به ساخت دارند و هر یک پروژ ههایی در زمینه تیراندازی در دست کار دارند....

منتظر نتیجه هستیم

چشم
در حال محاسبات برنامه هستم
ایشالا فردا صبح میرم قطعات رو میگیرم تا شب PCBشو طراحی میکنم

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - morteza - 2014-04-28 10:05 PM

علی آقا من کجا طلبکار بودم؟ تو پستها معلومه کی طلبکاره. یکی اومده یه قپی اومده ؛ شما هم بلد نبودی جوابش رو بگی (اینو دوستان به من گفتند) منم یاد آوری کردم یه مدیر ارشد بهتر از بقیه میدونه که موقع ثبت نام سندی دال بر تکمیل ایده های تجاری کاسب ها ندادیم.
در ضمن وقتی که جنابعالی با پوشک تاتی تاتی میکردی من کارشناسی الکتروتکنیکم رو تموم کرده بودم و تو مجارستان دوره ویژه مهندسی دستگاه های رادیولوژی رو میگزروندم . پسر بزگم پارسال مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) گرفت و برادر کوچیکترش سال آخر الکترونیکه (یعنی خودکفایی کامل وعدم نیاز به جوجه هایی که تازه جیک جیک کردن رو یاد گرفتند و فکر میکنند علامه دهر هستند)ومطمئن باش که من بیسواد از تو یکی تو این مقوله بیشتر سرم میشه.Khansariha (172)
درآخر اگه به ذهنت فشار بیاری شاید یادت بیاد که دوسال پیش اعلام کردم یه چرونی برام فرستادند ( پس نیازی به کورنو ندارم که بخوام درگیرش بشم)
دوستان از همگی عذر خواهی میکنم و اصلا دلم نمیخواست این مطالب رو عنوان کنم ؛ولی باید مردم یاد بگیرند اگه به کسی میخواهندچیزی بگن ،رک و مستقیم باشه و طرف مقابلشون رو بشناسند بعد قلم فرسایی کنند .