شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) (/showthread.php?tid=1558)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-27 09:42 PM

(2014-04-27 09:03 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس جان سیستم مشابه هست...فقط دامنه IR رو باید کاهش بدی....انسان قدش بلنده....به هر حال سیستم رو قطع میکنه...فکر کنم از IR های موجود در موس قدیمی استفاده بشه خوب جواب بده...خیلی حساس بودند...

IR شما از نوع زیر هست
[تصویر: ECA-091013233351.jpg]...کمی دامنه سنسورش پراکنده هست و باید یک جسم بزرگ از جلوش رد بشه تا عمل کنه

باید از سنسور های با پرتو خطی استفاده بشه
فقط باید پروسسورت رو دوباره پروگرام کنی....سیستم شما با هر دو پالس از سنسور اولیه و سانویه یک کانت میندازه و یک نفر رو ثبت میکنه و با توجه به ترتیب عملکرد سنسور ها اقدام به حذف یا اضافه تعداد افراد میکنه

ولی این سیستم سنسور اولیه و ثانویش مشخص هست...باید حتما عملکرد به ترتیب انجام بشه و چند خط برای محاسبه تفاضل سرعت عملکرد سنسور و انجام معادله برا محاسبه سرعت به نسبت فاصله بین سنسور اولیه و ثانویه اضافه بشه.....

اگر هم بخوای قدرت رو هم همونحجا محاسبه کنه باید یه چند خطی هم برا دریافت وزن ساچمه و انتقال به فرمول محاسبه بنویسید

از لحاظ تئوری میتونم توضیح بدم..ولی برنامه نویسی میکرو کنترلر اصلا کار نکردم....

بله این نمونه آزمایشی بود
عرض کردم که باید از اپتوکانتر استفاده بشه
عیب نداره من اندازه موهای سرم برنامه نوشتمKhansariha (214)
قطر گلوله و قطر لوله تفنگ رو بهم بدین بقیش با من

(2014-04-27 09:03 PM)Sh4DoVV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده هم چند وقت پیش روی این قضیه با دوست عزیزم علی جان کار می کردیم ، ولی بنده به علت یک سری مشکلات نتونستم روش کار کنم
این اطلاعات رو خدمت دوستان میزارم و امیدوارم بدرد بخوره ، فیبر مدار چاپی با کامپیوتر چاپ شده و به صورت چاپ دو رو هست و توی مشهد فقط یک جا بود که این طور فیبر رو چاپ می کرد ، فایل pcb مدار و چند تا عکس از خود مدار رو هم میزارم
کد:
http://s5.picofile.com/file/8121511168/Cronograph.rar.html
یا علی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
خودتون هم میتونید دو رو بزنید
اگه خواستید آموزشش رو تقدیم میکنم
ولی نیازی نیست
با نک رو حل میشه!

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Sh4DoVV - 2014-04-27 09:48 PM

سلام مجدد
این رو هم ساختم ولی سر پروگرام ولی نمیدونم چرا نتونستم درست راهش بندازم ، شما ها یه تستکی بزنید
کد:
http://s5.picofile.com/file/8121515084/Chrono_light.rar.html

این لینک دوم هم مشخصات فنی و لیست قطعات و برنامه آن هست
کد:
http://s5.picofile.com/file/8121515334/Chrono_light_v1_0.zip.html

این هم لینک سایتی که این از توی اون گرفتم
کد:
http://www.eevblog.com/forum/projects/airsoft-paintball-chrono/

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - esijoon - 2014-04-27 10:24 PM

(2014-04-27 09:42 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-27 09:03 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس جان سیستم مشابه هست...فقط دامنه IR رو باید کاهش بدی....انسان قدش بلنده....به هر حال سیستم رو قطع میکنه...فکر کنم از IR های موجود در موس قدیمی استفاده بشه خوب جواب بده...خیلی حساس بودند...

IR شما از نوع زیر هست
[تصویر: ECA-091013233351.jpg]...کمی دامنه سنسورش پراکنده هست و باید یک جسم بزرگ از جلوش رد بشه تا عمل کنه

باید از سنسور های با پرتو خطی استفاده بشه
فقط باید پروسسورت رو دوباره پروگرام کنی....سیستم شما با هر دو پالس از سنسور اولیه و سانویه یک کانت میندازه و یک نفر رو ثبت میکنه و با توجه به ترتیب عملکرد سنسور ها اقدام به حذف یا اضافه تعداد افراد میکنه

ولی این سیستم سنسور اولیه و ثانویش مشخص هست...باید حتما عملکرد به ترتیب انجام بشه و چند خط برای محاسبه تفاضل سرعت عملکرد سنسور و انجام معادله برا محاسبه سرعت به نسبت فاصله بین سنسور اولیه و ثانویه اضافه بشه.....

اگر هم بخوای قدرت رو هم همونحجا محاسبه کنه باید یه چند خطی هم برا دریافت وزن ساچمه و انتقال به فرمول محاسبه بنویسید

از لحاظ تئوری میتونم توضیح بدم..ولی برنامه نویسی میکرو کنترلر اصلا کار نکردم....

بله این نمونه آزمایشی بود
عرض کردم که باید از اپتوکانتر استفاده بشه
عیب نداره من اندازه موهای سرم برنامه نوشتمKhansariha (214)
قطر گلوله و قطر لوله تفنگ رو بهم بدین بقیش با من

(2014-04-27 09:03 PM)Sh4DoVV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده هم چند وقت پیش روی این قضیه با دوست عزیزم علی جان کار می کردیم ، ولی بنده به علت یک سری مشکلات نتونستم روش کار کنم
این اطلاعات رو خدمت دوستان میزارم و امیدوارم بدرد بخوره ، فیبر مدار چاپی با کامپیوتر چاپ شده و به صورت چاپ دو رو هست و توی مشهد فقط یک جا بود که این طور فیبر رو چاپ می کرد ، فایل pcb مدار و چند تا عکس از خود مدار رو هم میزارم
کد:
http://s5.picofile.com/file/8121511168/Cronograph.rar.html
خودتون هم میتونید دو رو بزنید
اگه خواستید آموزشش رو تقدیم میکنم
ولی نیازی نیست
با نک رو حل میشه!

مسعود جان قطر خارجی لوله سلاح های بادی حدود 15 میلیمتر هست...

شما از سنسوری با دامنه 2 تا 3 میل استفاده کن تا برای هر دو کالیبر 4.5 و 5.5 قابل استفاده باشه....فاصله بین دو سنسور هم به نظرم 5 سانت بزار...

رابطه K=1/2 mv'2 رو هم بساز بزار تو برنامه تا بعد از گرفتن وزن ساچمه و اندازه گیری سرعت شلیک بتونه قدرت شلیک رو محاسبه کنه

K انرژی ساچمه به ژول هست
m وزن ساچمه به گرم
v هم سرعت به متر بر ثانیه

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - profesor - 2014-04-27 11:20 PM

آقا جون به عمل کار برآید، به سخنرانی نیست. هرجورم که حساب و کتاب میکنی تا وقتی عملا مشغول به ساخت نشی خیلی از نکاتی که اون زمان بهش پی میبری و داخلش گیر می افتی متوجه نمیشی. ممکنه تا 100 تا صفحه هم این تاپیک به صورت نظری پیش بره آخرشم فکر نمیکنم حتی یک کرونو خودکار تولید بشه.Khansariha (256)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - tirazhe - 2014-04-27 11:24 PM

نميشه كلن اين مادون قرمز رو بي خيال شد؟ به جاش از دو حلقه كويل و سنسور الكترومغناطيس يا يه چيزي تو اون مايه ها استفاده كرد
يعني تير از دو حلقه سيمپيچ عبور كنه و دستگاه سرعتش رو تعيين كنه

. البته من چيزي از الكترونيك سرم نميشه فقط يه چيزايي كلي گفتم

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - esijoon - 2014-04-28 12:03 AM

(2014-04-27 11:20 PM)profesor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا جون به عمل کار برآید، به سخنرانی نیست. هرجورم که حساب و کتاب میکنی تا وقتی عملا مشغول به ساخت نشی خیلی از نکاتی که اون زمان بهش پی میبری و داخلش گیر می افتی متوجه نمیشی. ممکنه تا 100 تا صفحه هم این تاپیک به صورت نظری پیش بره آخرشم فکر نمیکنم حتی یک کرونو خودکار تولید بشه.Khansariha (256)
پروفشور جون شما دندون رو جیگر بزار....اگه به شما باشه از همین الان باید پروژه رو کنسل کنیم بره......اندکی صبر....
(2014-04-27 11:24 PM)tirazhe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نميشه كلن اين مادون قرمز رو بي خيال شد؟ به جاش از دو حلقه كويل و سنسور الكترومغناطيس يا يه چيزي تو اون مايه ها استفاده كرد
يعني تير از دو حلقه سيمپيچ عبور كنه و دستگاه سرعتش رو تعيين كنه

. البته من چيزي از الكترونيك سرم نميشه فقط يه چيزايي كلي گفتم

تیراژه جان سنسور الکترو مغناطیس؟؟؟؟؟خدایی تا حالا دیدید جایی؟؟؟

نه اینکه نشه از اندازه گیری تغییرات میدان الکترومغناطیسی استفاده کرد...ولی بسیار پیچیده و به نسبت نمونه مادون قرمز حجیم میشه..تکنولوژی بالایی میطلبه

به نظرم همین سنسور های IR مناسب تر باشه

برنامه نویسی و مداربندی با استفاده از سنسور های IR بسیار راحت تره

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Ali - 2014-04-28 01:01 AM

متاسفانه اونهایی که ادعای اخلاق داشتند و خیلی باکلاس و مودب حرف میزدند و پایبند به اخلاقیات بودند و این راه رو قبلا رفته بودند و نمونه هم ساخته بودند حاضر به همکاری نشدند و به بهونه های الکی مثل وقت ندارم و از تو خوشم نمیاد و دستگاه دستم نیست وقت تلف کردند!یا از روی خساستشون بوده یا اصلا کلا همه چی دروغ بوده و واسه جلب توجه بوده در هر دو صورت براشون شدیدا متاسفم!Khansariha (8)
حالا دوستان میشه کلا بیخیال مادون قرمز بشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سنسورهای مادون قرمز موجود در بازار قدرت تشخیص ساچمه رو از فاصله خیلی خیلی نزدیک دارند،اگر میخایم یک کرنو واقعی بسازیم باید فاصله تشخصی ساچمه رو به 30 سانت برسونیم!
برای این منظور باید فقط از سنسور نوری استفاده کنیم که باز هم متاسفانه توی مشهد سنسورهای نوری همه ازمایشگاهی بودند و باید مداری برای تقویت اونها طرح میشد که باز هم جوابگو نبود،یعنی دو تا سنسور درست و حسابی نوری اگر تا الان پیدا کرده بودم یکی که هیچ یه عالمه ساخته بودم Khansariha (399)
من با مادون قرمز برنامه شو نوشتم،طرحشم اماده کردم تست هم کردم ولی فقط برای سر لوله ای جواب میداد تازه باز هم کلی دردسر برای تشخیص داشت مثلا هرچقدر فاصله دو سنسور بالاتر باشه دقت بیشتر میشه و سرعت بالاتری هم میشه اندازه گرفت در عوض عبور دقیق ساچمه از محل مورد نظر ما سختتر میشه!برای همین کلا سنسور مادون قرمز رو فراموش کنید،بفکر سنسور نوری باشید،اگر هم نمیخاید زیاد توضیح بدید که کرنو چیه بپرسید میخام با سنسور حرکت مگس رو تشخیص بدم!!بقیش همه چیش اوکی هست و من قبلا انجام دادم.

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - morteza - 2014-04-28 07:18 AM

(2014-04-28 01:01 AM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متاسفانه اونهایی که ادعای اخلاق داشتند و خیلی باکلاس و مودب حرف میزدند و پایبند به اخلاقیات بودند و این راه رو قبلا رفته بودند و نمونه هم ساخته بودند حاضر به همکاری نشدند و به بهونه های الکی مثل وقت ندارم و از تو خوشم نمیاد و دستگاه دستم نیست وقت تلف کردند!یا از روی خساستشون بوده یا اصلا کلا همه چی دروغ بوده و واسه جلب توجه بوده در هر دو صورت براشون شدیدا متاسفم!Khansariha (8)
حالا دوستان میشه کلا بیخیال مادون قرمز بشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سنسورهای مادون قرمز موجود در بازار قدرت تشخیص ساچمه رو از فاصله خیلی خیلی نزدیک دارند،اگر میخایم یک کرنو واقعی بسازیم باید فاصله تشخصی ساچمه رو به 30 سانت برسونیم!
برای این منظور باید فقط از سنسور نوری استفاده کنیم که باز هم متاسفانه توی مشهد سنسورهای نوری همه ازمایشگاهی بودند و باید مداری برای تقویت اونها طرح میشد که باز هم جوابگو نبود،یعنی دو تا سنسور درست و حسابی نوری اگر تا الان پیدا کرده بودم یکی که هیچ یه عالمه ساخته بودم Khansariha (399)
من با مادون قرمز برنامه شو نوشتم،طرحشم اماده کردم تست هم کردم ولی فقط برای سر لوله ای جواب میداد تازه باز هم کلی دردسر برای تشخیص داشت مثلا هرچقدر فاصله دو سنسور بالاتر باشه دقت بیشتر میشه و سرعت بالاتری هم میشه اندازه گرفت در عوض عبور دقیق ساچمه از محل مورد نظر ما سختتر میشه!برای همین کلا سنسور مادون قرمز رو فراموش کنید،بفکر سنسور نوری باشید،اگر هم نمیخاید زیاد توضیح بدید که کرنو چیه بپرسید میخام با سنسور حرکت مگس رو تشخیص بدم!!بقیش همه چیش اوکی هست و من قبلا انجام دادم.
آقای مدیر ارشد ؛ آقای باکلاس ؛جناب حاتم طائی ؛ شمایی که نمونه ساختید و نقشه تو ذهنتونه ؛ چرا خودتون همون نمونه رو در اختیار سایت نذاشتید؟ واقعا نه برای شما ؛ برای خوذم متاسفم

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - ALIANA-54-T06 - 2014-04-28 08:37 AM

آقا مرتضی گل عصبانی و ناراحت نباش عزیز فکر نکنم علی مشهدی منظور خاصی داشته ایشون حتما کلی گفتند بخودتان نگیرید Khansariha (8)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Ali - 2014-04-28 10:31 AM

اوخ اوخ اقا مرتضی نکنه شما اون شخص بودی من خبر نداشتم و با یوزر دیگه اومدی؟ Khansariha (367)
اول اینکه هرکسی با من تماس گرفته چون قبلا گفته بودم که دنبالشم حتی برنامه ای که خودم نوشتم رو دادم بهش!!منتها روی حساب دوستی نه اینکه مثل شما طلبکار!!؟؟!!فکر کنم الان دلت پره اعدامم بکنی خخخخ
دوم اینکه همین محمد اقا همشهریمون لطف کرده بود و کامل بهم کمک کرده بود بدون هیچ بهانه تراشیی که الان خودشم دوباره کمک کرد،پورنگ هم یکم بهم کمک کرده بود منم از صفر مطلق شروع کردم!دقیقا از همین تاپیکها ولی مدل مادون قرمز به درد ما نمیخوره!!!میخای بری دنبال نخود سیاه؟سوم اینکه شما گشتی من لینک نداده بودم؟برای کرنوگراف فقط این تاپیک رو نداریم یک تاپیک دیگه هم بود که من اونجا لینک و عکس مدلی رو که انتخاب کرده بودم گذاشتم!لینک یوتیوبشم دادم!دیگه چی میخای؟کل نقشه و طرح و عکساشو که من از اینترنت جور کردم فقط برنامه رو خودم نوشتم،الان من نقشه بدم به شما،شما میتونی سر هم کنی؟؟اگر میتونی سر هم کنی پس اینم بدون که ساده ترین قسمتش همین نقشه هست یعنی کسی که بتونه نقشه رو بخونه خودش میتونه برد رو هم طراحی کنه چون خیلی سادست!شما برو جلو بسم الله...یه حداقل اطلاعات داشته باشی از الکترونیک و میکرو و برد اونش حله!مشکل بعدی برنامست که میگم منم اونو با بیسیک نوشتم مشکلی نداریم،اصل مشکل سنسور هست که تازه سنسور اوکی شد دوباره همین برنامه باید عوض بشه!شایدم بیسیک جواب نده و باید بریم سراغ کسی که با سی پلاس کارکرده!
سری بعدم خاستی تیکه بندازی ندونسته تیکه ننداز برادر من که دلخور میشم ازت اینبارو به شوخی میگیرمKhansariha (8)
مخلص همه.