شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) (/showthread.php?tid=1558)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-26 11:03 PM

(2014-04-26 10:49 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوستان در صفحه اول که نقشه الکترونیکی هست یه چنتا دیود یکسو ساز باهم سری و چنتا دیگه شون موازی هستن.اگه از منبع dc برای تغذیه این دستگاه استفاده میشه پس چرا یکسو ساز گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟ راستی از چه نوع سون سگمنتی (نمایشگر هفت قطعه ای) در این دستگاه باید استفاده کرد؟؟؟؟

با اجازه
اگه منظورتون D2 تا D9 هست اونا یکسوساز نیستن
4تاشون دیود نوری فرستنده و 4تای دیگه گیرنده هستن(به فلشی که روشون هست توجه کنید)
و تو این پروژه سون سگمنت به کار نرفته
تا جایی که من دیدم ال سی دی کاراکتری استفاده شده

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-27 05:55 AM

ببخشید این دستگاه دقیقا چیکار میکنه؟
ظاهرا خیلی مهمه که پرتابل باشه
اینو میپرسم شاید به عقل نافصم چیزی رسید

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Vicxtor - 2014-04-27 11:02 AM

(2014-04-27 05:55 AM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود مهندس مسعود عزیز... Khansariha (8)
راستش بنده پزشک هستم و چیزی از مسائل فنی و مهندسی سر در نمیارم... خخخخخخخخخخخ Khansariha (8)
اگه منظورتون کل دستگاه کرونوگراف هست که باید عرض کنم یک جور سرعت سنج هست و سرعت ساچمه رو میسنجه (خودتون دیگه استادید و جزئیاتش رو خیلی بهتر از من میدونید... Khansariha (8))
ضمنا از آشنایی با خیلی خوشوقتم و امیدوارم همیشه به سایت خودتون سر بزنید و ما رو از تجربیاتتون بهره مند کنید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-27 11:29 AM

(2014-04-27 11:02 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-27 05:55 AM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود مهندس مسعود عزیز... Khansariha (8)
راستش بنده پزشک هستم و چیزی از مسائل فنی و مهندسی سر در نمیارم... خخخخخخخخخخخ Khansariha (8)
اگه منظورتون کل دستگاه کرونوگراف هست که باید عرض کنم یک جور سرعت سنج هست و سرعت ساچمه رو میسنجه (خودتون دیگه استادید و جزئیاتش رو خیلی بهتر از من میدونید... Khansariha (8))
ضمنا از آشنایی با خیلی خوشوقتم و امیدوارم همیشه به سایت خودتون سر بزنید و ما رو از تجربیاتتون بهره مند کنید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام به شماKhansariha (8)
منم از مسایل پزشکی سر در نمیارم این به اون در!!
آها گرفتم
اون چهار تا قاب پشت سر هم نصب میشه بعد گلوله از داخلشون شکلیک میشه و با استفاده از سنسورهای مادون قرمز عبور گلوله سنس میشه و پالس بعد از تقویت میره به میکرو و میکرو با داشتن فاصله قابها و زمان عبور سرعت گلوله رو به دست میاره
جالبه

آقا منم همینطور
هر کاری از دستم بیاد انجام میدم Khansariha (225)
دوستان پیشنهاد میکنم برای مدلی که جلو لوله بسته میشه از اپتوکانتر(دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) استفاده کنید که مشکل کالیبره کردن نداشته باشید
فقط مدلی باید بخرید که دهانش 2-3 سانتی متر باز باشه تا هر نوع گلوله ای ازش رد بشه

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Vicxtor - 2014-04-27 11:59 AM

مهندس جان این بحث (ساخت کرونوگراف) خیلی وقته که تو سایت مطرح شده اما دوستان فنی خیلی انگار حوصله و وقت ندارن که اون رو به سرانجام برسونن (اما مطمئنم که علمش رو دارن... Khansariha (8))
امیدوارم شما و دیگر دوستان همتی کنید و یک کرونوگراف ارزان قیمت بسازید (یا تو ساختش شریک بشید) تا بچه های سایت هم بتونن لذت داشتن یک کرونوگراف رو بچشن و اینطوری هم بار علمی سایت کلا بالا میره... Khansariha (256)
با تشکر از شما و سایر دوستان مهندس عزیز و به امید آن روز........... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-27 12:42 PM

(2014-04-27 11:59 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس جان این بحث (ساخت کرونوگراف) خیلی وقته که تو سایت مطرح شده اما دوستان فنی خیلی انگار حوصله و وقت ندارن که اون رو به سرانجام برسونن (اما مطمئنم که علمش رو دارن... Khansariha (8))
امیدوارم شما و دیگر دوستان همتی کنید و یک کرونوگراف ارزان قیمت بسازید (یا تو ساختش شریک بشید) تا بچه های سایت هم بتونن لذت داشتن یک کرونوگراف رو بچشن و اینطوری هم بار علمی سایت کلا بالا میره... Khansariha (256)
با تشکر از شما و سایر دوستان مهندس عزیز و به امید آن روز........... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

ساختنش که کاری نداره
مشکل اینه که من اسلحه ندارمKhansariha (60)
اگه یکی از دوستان بهم کمک کنه میتونم یکی بسازم
البته اگه دوستان قابل بدونن
مثلا تو پروژه صفحه اول درگاه USART در نظر گرفته شد که فکر نمیکنم نیازی بهش باشه

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - esijoon - 2014-04-27 02:44 PM

(2014-04-27 12:42 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-27 11:59 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ساختنش که کاری نداره

مهندس جان خودت دیگه اینکاره ای..با چندتا عکس کل قضیه برات روشنه

[تصویر: DIY_bullet_speed_meter_3.JPG]
[تصویر: DIY_bullet_speed_meter.JPG]
[تصویر: chrony02.gif]

این هم نقشه مدار ساده کورنوگراف
[تصویر: figure_01.gif]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ساختش خیلی سخت نیست..کمی محاسبه و پروگرام کردن می خواد....

همونطور که فرمودید دو سنسور مادون قرمز لحظه عبور تیر رو سنس میکنند و سرعت حرکت رو نشون میدند

البته در نمونه بالاترش علاوه بر اینکه سرعت رو نشون میدند با گرفتن وزن ساچمه و انجام محاسبات انرژی شلیک رو هم محاسبه میکنند

من کارشناسی برق قدرت خوندم..خیلی مهارت در الکترونیک ندارم...ولی کمی تا قسمتی شاید بتونم کمک کنم

میشه به راحتی یک کرنوگراف ساده و پرتابل که سر لوله نصب میشه رو ساخت..با کمترین هزینه

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - MasoudM - 2014-04-27 05:10 PM

(2014-04-27 02:44 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-27 12:42 PM)MasoudM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ساختنش که کاری نداره

مهندس جان خودت دیگه اینکاره ای..با چندتا عکس کل قضیه برات روشنه

این هم نقشه مدار ساده
ساختش خیلی سخت نیست..کمی محاسبه و پروگرام کردن می خواد....

همونطور که فرمودید دو سنسور مادون قرمز لحظه عبور تیر رو سنس میکنند و سرعت حرکت رو نشون میدند

البته در نمونه بالاترش علاوه بر اینکه سرعت رو نشون میدند با گرفتن وزن ساچمه و انجام محاسبات انرژی شلیک رو هم محاسبه میکنند

من کارشناسی برق قدرت خوندم..خیلی مهارت در الکترونیک ندارم...ولی کمی تا قسمتی شاید بتونم کمک کنم

میشه به راحتی یک کرنوگراف ساده و پرتابل که سر لوله نصب میشه رو ساخت..با کمترین هزینه

خوبه
من حاضرم یکی بسازم
البته قبلا یکی مشابهش ساختم
[تصویر: DSC_0496.jpg]
ولی اون برای تشخیص تعداد افراد حاضر در یک مکان بود که ورود و خروج افراد رو ثبت میکرد
یکم تغییرات لازم داره
اگه دوستان یکم اطلاعات در اختیارم بذارن شروع میکنمKhansariha (215)

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - esijoon - 2014-04-27 09:03 PM

مهندس جان سیستم مشابه هست...فقط دامنه IR رو باید کاهش بدی....انسان قدش بلنده....به هر حال سیستم رو قطع میکنه...فکر کنم از IR های موجود در موس قدیمی استفاده بشه خوب جواب بده...خیلی حساس بودند...

IR شما از نوع زیر هست
[تصویر: ECA-091013233351.jpg]...کمی دامنه سنسورش پراکنده هست و باید یک جسم بزرگ از جلوش رد بشه تا عمل کنه

باید از سنسور های با پرتو خطی استفاده بشه
[تصویر: tsop.jpg]
[تصویر: tsop58.JPG]

فقط باید پروسسورت رو دوباره پروگرام کنی....سیستم شما با هر دو پالس از سنسور اولیه و سانویه یک کانت میندازه و یک نفر رو ثبت میکنه و با توجه به ترتیب عملکرد سنسور ها اقدام به حذف یا اضافه تعداد افراد میکنه

ولی این سیستم سنسور اولیه و ثانویش مشخص هست...باید حتما عملکرد به ترتیب انجام بشه و چند خط برای محاسبه تفاضل سرعت عملکرد سنسور و انجام معادله برا محاسبه سرعت به نسبت فاصله بین سنسور اولیه و ثانویه اضافه بشه.....

اگر هم بخوای قدرت رو هم همونحجا محاسبه کنه باید یه چند خطی هم برا دریافت وزن ساچمه و انتقال به فرمول محاسبه بنویسید

از لحاظ تئوری میتونم توضیح بدم..ولی برنامه نویسی میکرو کنترلر اصلا کار نکردم....

RE: ساخت کرونوگراف حرفه ای (دوستان وارد به الکترونیک بیان وسط ) - Sh4DoVV - 2014-04-27 09:03 PM

با سلام
بنده هم چند وقت پیش روی این قضیه با دوست عزیزم علی جان کار می کردیم ، ولی بنده به علت یک سری مشکلات نتونستم روش کار کنم
این اطلاعات رو خدمت دوستان میزارم و امیدوارم بدرد بخوره ، فیبر مدار چاپی با کامپیوتر چاپ شده و به صورت چاپ دو رو هست و توی مشهد فقط یک جا بود که این طور فیبر رو چاپ می کرد ، فایل pcb مدار و چند تا عکس از خود مدار رو هم میزارم
کد:
http://s5.picofile.com/file/8121511168/Cronograph.rar.html
یا علی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)