شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) (/showthread.php?tid=1555)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - alisalimi - 2014-02-08 11:08 PM

(2014-02-08 09:11 PM)xzqr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خییییلی ممنون
پس برم فاکتور بگیرم...البته تفنگ من شادو 1000 معمولیه!

جاهایی که منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع و اینجور چیزا نباشه بازم خطر محیط زیست و..... هست؟؟؟

رفیق یک چیز بهت بگم خیالت رو راحت کنم کلا سعی کن تفنگت رو در معرض دید قرار ندی تا زمانی که بهش احتیاج پیدا کنی مخصوصا توی ماشین درون صندوق عقب یا اگر بهش احتیاج داری درون کاور روی صندلی عقب به صورت خوابانده بگذار تا دیده نشه ولی در کل اگر بخوان گیر بدن کاری به 4/5 . 5/5 و زدن یا نزدن شکار ندارن حتی در خارج از مناطق حفاظت شده بالاخره یک بهانه پیدا میکنند که بهت گیر بدن(به بنده هم یک بار همین طوری گیر دادن)وقتی هم که گیر بدن سه جلد اسلحه رو هم براش بیاری قبول نمیکنه.حالا خر بیارو باقالی بار کنKhansariha (214)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - ALIANA-54-T06 - 2014-02-19 09:19 AM

(2014-02-06 12:49 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده که فکر میکنم برا خیلی از تازه کارای مثل خودمم پیش اومده باشه
قصد جسارت به کسی رو ندارم ولی لطفا یه نگاه به این فایل بندازین:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو بند اولش نوشته شکار و صید جانوران عادی بدون پروانه جریمه و زندان داره پس جرمه
ولی تو بخش تصاویر شکار ملت میرن عکس مثلا شکار کبوترشونو میزارن که مسلما 99درصدشون بدون مجوز هستن و کسی بهشون اعتراضی نمیکنه وکلی هم تشکر میگیرن

بازم میگم این فقط ابهام و سوال یه تازه کاره و قصد جسارت به کسی رو ندارمKhansariha (8)
خاهشا اساتید رفع ابهام کنند
تشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
باز سلام
بله ما هم قبول داریم که ممکنه بعضی تصاویر در اون بخش شکار مجاز نباشه و قطعا برای فصل بعد برنامه ریزی میکنیم
قبلا هم گفته شده انجمن داره سعی میکنه که دوستان را به شکار قانونمند و کنترل شده سوق دهد البته ما الان دو بحث داریم یکی شکار که هر جنبده ای را بطور کلی میتونه شامل بشه و تبادل اطلاعات در این راستا صورت میگیرد (آشنائی کلی ولی تشویق نمیکنیم) و یکی شکار قانونی که الان تقریبا چیز خیلی قابل ذکری نداریم بجز چند پروانه شکار تروقه یا گنجشک سانان یا ماهیگیری خلاصه شکارهای مجاز محدود هستند
ما اول سعی کردیم که دوستان با مقوله شکار بطور کلی و جامع آشنا شوند (چه مجاز و چه غیر مجاز )
و دوم دوستان خودشون به لزوم و مواقع اضطراری شکار و یا برعکس به حیات حیوانات و جانداران و مراقبت از آنان بکوشند
و سوم و آخر به قوانین نیز آشنا و به آن احترام بگذارند . فعلا Khansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - key - 2014-02-19 11:48 AM

چند ماه پیش برای مسافرت با اقوام تو شمال بودم بچه یکی از اقوام زنگ زد که فلانی منو برای تفنگ بادی گرفتن بیا یه کاری کن . خلاصه من هم خنده ام گرفته بود هم کفری بودم از دردسر الکی . خلاصه انر انر با پدرش رفتم نیروی انتظامی دیدیم بله همچین ریختن دور بچه انگارقاچاقچی گرفتن . پرسیدم چی شده ؟ یه افسر جوون 10 سال از من کوچکتر میگه تفنگ 5.5 داشته ! گفتم خوب صورتجلسه کن بریم دادگستری ! افسره یه با تعجب منو نگاه کرد . این بچه و پدرش هم بر بر منو نگاه کردن که یعنی چرا دردسر درست میکنی . منم پامو کردم تو یه کفش که باید بریم دادگستری . افسره صورتجلسه کرد و ورداشت برگه رو برد پیش رییس برای تایید که دیدم بعد چند دقیقه با خود رییس اومد . رییس گفت کو تفنگ ؟ افسره هم با افتخار 5.5 چینی رو نشونش داد رییسه برگشت گفت اینکه بادیه تفنگ بادی گرفتی ؟ میخوای تو دادگستری مارو مسخره کنن ؟ اقا یک هایو هویی سر افسرش راه انداخت اون سرش ناپیدا . خلاصه یکی دیگه اومد تفنگ رو داد دست من و گفت برید امروز رییس ما کمی اعصابش خورده . جالب بود همینجور که داشتیم میومدیم بیرون صدای داد و فریاد رییسشون همچنان میومد .
خلاصه کلی باعث خنده ما شد این قضیه

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - ashk - 2014-02-19 07:42 PM

ماتو فصل شکار با مجوز و همه ی مدارک رفتیم شکار یه دفعه دیدیم محیط بانی اومد .4نفر بودیم میگفت چرا دوتا تفنگ دارید؟من بابامو اون منو من ... خلاصه نزاشتن شکار کنیم .من که حکمتشو نفهمیدم.اصلا چنین قانونی وجود داره اگه کسی میدونه به ما هم بگه .Khansariha (290)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - Amiraliv - 2014-02-19 07:50 PM

هر ٢ تا تفنگ پروانه شكار داشت ؟

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - سنگک - 2014-07-01 05:41 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز.بنده یک سئوال دارم اگر ممکن هست راهنمایی فرمایید.در استان فارس یک دریاچه
هست یا شاید هست بنام دریاچه پریشان .این دریاچه در نزدیکی شهر کازرون قرار دارد.در خبرهای رسمی بار
ها شنیدم و خواندم که به علت خشکسالی و حفر صدها چاه غیر مجاز اطراف دریاچه و کشیدن آب بی رویه
توسط صاحبان این چاهها و حتی چاههای مجاز. این دریاچه در حال نابودی کامل هست.دوستان حافظ محیط
زیست و محیطبان اگر یک شکارچی در فصل مجاز و غیر مجاز در اطراف این دریاچه تیراندازی می کرد با
دقت و جدیت تمام اورا گرفته و میفرمودند این فرد آرامش پرنده های دریاچه را برهم زده و مانع مهاجرت آنها
شده.حالا اصل سئوال.این بزرگواران یک شکارچی را که چند ساعت در روز آنجا حاضر میشد را میدیدند اما
در طی چند سال دستگاههای حفر آن چا ه های غیر مجاز را که روزها طول می کشید تا یکی از آنها حفر شود
را نمیدیدند؟و آیا چند سالی که صاحبان آن چاهها آب دل زمینهای اطراف دریاچه را می مکیدند تا با یاری
خشکسالی گونه های ماهی و لاکپشت این دریاچه منقرض شود را ندیدند؟آیا صاحبان این چاهها از دل زمین با
دست آب میکشیدند یا با پمپهای برقی یا گازوئیلی؟آیا امروز دریاچه محل مناسبتری برای سکونت پرندگان
مهاجر شده؟امروز چه کسی مسئول نابودی این دریاچه هست شکارچی یا ؟؟؟؟؟

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - mhrSB - 2014-07-01 07:48 PM

جوابش خیلی ساده هست خخخخ
از ان کار ها پول در میامد ولی از شکار پول در نمیاد(البته صنعت شکار میتوانه درامد زا باشه ولی بلد نیستن).Khansariha (226)
و همچنین دیواری کوتاه تر از شکارچی ها وجود نداره که با فرافکنی و استفاده از احساسات بعضی ادم های احساسی توجه همه را بهش جلب کنند و به خراب کاری های خودشون تو طبیعت بپردازن.Khansariha (367)
دیگه با این همه دروغ و فرافکنی که درحق شکارچیا دارن میکنند ادم بغضش میگیره!!!Khansariha (172)
چه بگیم که انگار کوتاه ترین دیوار را شکارچی مجاز داره،و بلند ترین دیوار را شکارکشان کله گنده و غیر مجاز!!!Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - akhahir - 2014-07-03 07:52 AM

(2014-07-01 05:41 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز.بنده یک سئوال دارم اگر ممکن هست راهنمایی فرمایید.در استان فارس یک دریاچه
هست یا شاید هست بنام دریاچه پریشان .این دریاچه در نزدیکی شهر کازرون قرار دارد.در خبرهای رسمی بار
ها شنیدم و خواندم که به علت خشکسالی و حفر صدها چاه غیر مجاز اطراف دریاچه و کشیدن آب بی رویه
توسط صاحبان این چاهها و حتی چاههای مجاز. این دریاچه در حال نابودی کامل هست.دوستان حافظ محیط
زیست و محیطبان اگر یک شکارچی در فصل مجاز و غیر مجاز در اطراف این دریاچه تیراندازی می کرد با
دقت و جدیت تمام اورا گرفته و میفرمودند این فرد آرامش پرنده های دریاچه را برهم زده و مانع مهاجرت آنها
شده.حالا اصل سئوال.این بزرگواران یک شکارچی را که چند ساعت در روز آنجا حاضر میشد را میدیدند اما
در طی چند سال دستگاههای حفر آن چا ه های غیر مجاز را که روزها طول می کشید تا یکی از آنها حفر شود
را نمیدیدند؟و آیا چند سالی که صاحبان آن چاهها آب دل زمینهای اطراف دریاچه را می مکیدند تا با یاری
خشکسالی گونه های ماهی و لاکپشت این دریاچه منقرض شود را ندیدند؟آیا صاحبان این چاهها از دل زمین با
دست آب میکشیدند یا با پمپهای برقی یا گازوئیلی؟آیا امروز دریاچه محل مناسبتری برای سکونت پرندگان
مهاجر شده؟امروز چه کسی مسئول نابودی این دریاچه هست شکارچی یا ؟؟؟؟؟

دوست عزیز این دریاچه به دلیل خشکسالی های پی در پی خشک شده و اونطور که من شنیدم با خشک شدن دریاچه ارژن در ارتباطه و قسمتهای زیادی که خشک شده محل ماشین سواری افراد محلی شده قبلا دریاچه جای قایق سواری بود و انواع پرنده رو داشت و یک مدل کپور مخصوص در اون دریاچه وجود داشت همه چاههای غیر مجاز دیزل هستن چون برق برای انشعاب دادن پروانه چاه میخواد

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - سنگک - 2014-07-03 09:51 PM

بنده در رابطه با بهره برداری از صدهاچاه غیر مجاز اطراف دریاچه بارها در روزنامه خوندم.بقول دوست ارجمند جناب akhahir باید چاهها دیزلی باشند چون اگر به چاههای غیر مجاز برق رسانی هم بشه دیگهKhansariha (219)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - سنگک - 2014-07-10 09:39 PM

با سلام .یکی از مهمترین و اساسی ترین لوازم برای انجام شکار قانونمند و کلا هرگونه شکار اسلحه میباشد.به نظر شما دوستان آیا طریقه ثبت نام اسلحه سهمیه ای آنهم سپردن آن به فروشگاههای شکار درست هست؟آیا این باعث سوء استفاده بعضی از دوستان اسلحه فروش نمیشود؟آیا باعث نمیشود که عده ای از این بزرگواران نوبت فروش اسلحه را پیش فروش کنند؟یا دوستان و فامیل را در اولویت قرار بدهند؟بنظر شما چه راه حلی میتواند این نقیصه را بر طرف کند و جایگزین آن باشد؟با تشکر.