شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) (/showthread.php?tid=1555)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - royall - 2014-01-25 12:22 AM

دوستان عزیز پی سی پی هم تا کالیبر 5.5 ازاده و نیاز به جواز نداره.
البته گاها نیروی انتظامی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی ممکنه گیر بده که این چه تفنگیه ولی کلا نمیتونه کاری کنه فوقش میبره پاسگاه ولی نهایتا ازاد میکنن خخخخ

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - mehrdadjan - 2014-01-25 12:27 AM

(2014-01-24 11:56 PM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نیروی انتظامی و ایست بازرسی میتونن به حمل pcp گیر بدن؟ حتی اگه شکاری نزده باشی؟میتونن سلاحو بگیرن وتوقیف کنن؟

دوست عزیز pcp5.5ازاد هست فقطpcp های معروف به بیگ بور غیر مجاز هست به خاطر کالیبرشون
که تو کشور هم نیستKhansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - jabili - 2014-01-25 12:37 AM

حمل تفنگ بادی(چه فنری چه pcp)تا کالیبر 5.5 چه دوربین دار چه بدون دوربین آزاده.فقط باید فاکتور داشته باشی.
واسه شکار میتونن اسلحه رو بگیرن

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - arash1324 - 2014-01-27 10:00 AM

(2014-01-24 11:56 PM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نیروی انتظامی و ایست بازرسی میتونن به حمل pcp گیر بدن؟ حتی اگه شکاری نزده باشی؟میتونن سلاحو بگیرن وتوقیف کنن؟

سلام و درود به شما Khansariha (8)

بله براحتي مي تونن . چون از نظر ظاهري شبه برانگيز هست . بهترين اقدامي كه مي توني انجام بدهي اينكه دفترچه شناسايي شكارچيان از سازمان محيط زيست بگيري . كه شماره سريال و نوع سلاح در اون قيد ميشه . اينطوري يه مدرك رسمي دال بر غير قانوني بودن سلاح داري Khansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - rezamslm - 2014-02-06 12:49 AM

سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده که فکر میکنم برا خیلی از تازه کارای مثل خودمم پیش اومده باشه
قصد جسارت به کسی رو ندارم ولی لطفا یه نگاه به این فایل بندازین:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو بند اولش نوشته شکار و صید جانوران عادی بدون پروانه جریمه و زندان داره پس جرمه
ولی تو بخش تصاویر شکار ملت میرن عکس مثلا شکار کبوترشونو میزارن که مسلما 99درصدشون بدون مجوز هستن و کسی بهشون اعتراضی نمیکنه وکلی هم تشکر میگیرن

بازم میگم این فقط ابهام و سوال یه تازه کاره و قصد جسارت به کسی رو ندارمKhansariha (8)
خاهشا اساتید رفع ابهام کنند
تشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - kolak - 2014-02-06 04:40 AM

(2014-02-06 12:49 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده که فکر میکنم برا خیلی از تازه کارای مثل خودمم پیش اومده باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو بند اولش نوشته شکار و صید جانوران عادی بدون پروانه جریمه و زندان داره پس جرمه
ولی تو بخش تصاویر شکار ملت میرن عکس مثلا شکار کبوترشونو میزارن که مسلما 99درصدشون بدون مجوز هستن و کسی بهشون اعتراضی نمیکنه وکلی هم تشکر میگیرن

بازم میگم این فقط ابهام و سوال یه تازه کاره و قصد جسارت به کسی رو ندارمKhansariha (8)
داداش گلم من نه استادم نه غیر من هم مثل شما یک کاربر ساده هستم از اساتید عزیزهم عذرخواهی میکنم بابت حرفهایی که میزنم
دوست عزیز مگه پروانه تولد. رشد. تغذیه و زندگی همون کبوتری رو که میگی بدونه پروانه شکار شده رو کسی وکسانی که برای شکار اون با مبالغی که دریافت میکنند و حق مرگ میدهندانها صادر کرده اند؟(یعنی همون افراد حیوانات رو خلق کردند که جانشون رو هم به فروش گذاشتند؟)....
خداوند وقتی انسان(حیوان ناطق) را افرید حیوانات را هم برای خدمت به انسان افرید حالا هر یک از حیوانات وظایف خاصی دارن و وظایف بعضی از حیوانات هم شکار شدن و تامین معاش برخی حیوانات وانسان هست..........خلاصه بگذریم از این حرفها امید وارم متوجه منظور من شده باشید.
من با شکار کشها کاری ندارم ولی قربون مرام شکارچی که با صداقت میگه >امروز فلان تعداد را یرای نیازم شکار کردم<
ولی نه مثل عده ای که دم از عواطف و حیوان دوستی میزنند پشت پرده ها جان ها به مایه ها میفروشندKhansariha (367)

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - key - 2014-02-06 12:03 PM

(2014-02-06 12:49 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

اینجا گنجشک رو زده تو دسته پرندگان زیانکار جالبه . اگه اینطور باشه شکارش آزاده ؟

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - xzqr - 2014-02-07 11:49 PM

(2014-01-25 12:37 AM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حمل تفنگ بادی(چه فنری چه pcp)تا کالیبر 5.5 چه دوربین دار چه بدون دوربین آزاده.فقط باید فاکتور داشته باشی.

من یه شادو هزار خریدم ولی فروشنده به من فاکتور نداد!!!!
مشکلی داره؟؟؟
فک نمیکنم تو کوه و بیابون نیرو انتظامی پیدا بشه
واسه هر شکاری میتونن بگیرن؟ حتی یه گنجشک؟

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - arash1324 - 2014-02-08 09:13 AM

(2014-02-07 11:49 PM)xzqr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-25 12:37 AM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من یه شادو هزار خریدم ولی فروشنده به من فاکتور نداد!!!!
مشکلی داره؟؟؟
فک نمیکنم تو کوه و بیابون نیرو انتظامی پیدا بشه
واسه هر شکاری میتونن بگیرن؟ حتی یه گنجشک؟

سلام و درود دوست عزيز Khansariha (8)

فاكتور تفنگ بمنزله سند مالكيت تفنگ مي باشد و زماني كه شما براي دفترچه شناسائي شكارچيان مي خواهيد اقدام كنيد بايد فاكتور به محيط زيست تحويل گردد تا بر مبناي آن دفترچه صادر گردد .و يا زماني كه تفنگ داخل خودرو و يا منزل و يا داخل كاور باشد در مواجه با مامورين فاكتور به شما خيلي كمك مي كند و از واجبات مي باشد بهتر هست شما زودتر فاكتور تهيه كنيد . در زمان فروش هر كس تفنگ را از شما بخرد ارائه فاكتور الزامي هست مگر خود طرف نخواهد . ولي در كل به شما پيشنهاد مي كنم حتما فاكتور بگيريد .

درسته كه تو كوه و بيابون نيروي انتظامي نيست ولي حراست و حفاظت از محيط بر عهده محيط زيست مي باشد كه در حكم نيروي انتظامي ميباشند .
براي هر شكار كه بدون مجوز و پروانه باشد مي توانند براحتي تفنگ شما توقيف و شما محكوم به جريمه شويد حتي يك عدد گنجشك .

چنانچه سوالي در اين خصوص داشتيد در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح بفرماييد . تشكر

RE: مشکلات شکار قانونمند!(قوانین در پست اول) - xzqr - 2014-02-08 09:11 PM

خییییلی ممنون
پس برم فاکتور بگیرم...البته تفنگ من شادو 1000 معمولیه!

جاهایی که منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع و اینجور چیزا نباشه بازم خطر محیط زیست و..... هست؟؟؟