شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشپزی با گوشت شکار حلال - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: آشپزی با گوشت شکار حلال (/showthread.php?tid=153)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: آشپزی با گوشت شکار - talebeamoli - 2016-08-13 12:12 AM

فراموش کردم اینم عرض کنم
من بیشتر شکارهامو یا خورشت اسفناج میکنم یا فسنجون یا به قول دوستمون آب پز که استخانها و گوشت جدا شن از هم البته نوع ادویه و چاشنی و خلاصه همه طعم دهنده ها در هر جای ایران فرق داره. شما یه بار که گنجشک زیاد زدی باهاش فسنجون کن
فقط اگه خوشتون اومد برام دعای خیر کن
یا مثلا از رب آلوچه ترش هم میشه خیلی از غذاهارو مزه دار کرد پرنده هایی مثل مرغابی قرقاول و ...
برای گوشت قرمز شکاری حالا هر چارپایی
از چاشنی رب انار و رب آلوچه ترش(نصف پیمانه از هر کدوم مخلوط میکنیم) و اگه تونستید کمی آب زرشک بی نظیر میشه
ببخشید زیاد حرف زدم شرمنده

RE: آشپزی با گوشت شکار - karbakhsh - 2016-08-13 11:50 AM

اقا اذیتم نکن. این چه رفتاریه. دهن مهنمون پر اب شد.
اون کلمه ؛هر چهارپایی ؛خیلی جالب بود !;; من گرفتم ب چیا اشاره میکنی. دمت گررررررم. Khansariha (256)Khansariha (256)مزه دار کردن گوشت شکار بخاطر موندن خون تو بدنش کار تخصصی و لازم الاجراع هسته. املی اینکاره هستهKhansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: آشپزی با گوشت شکار - talebeamoli - 2016-08-13 07:59 PM

اره داداش من....
درست گرفتی....
آخه با توجه به صدور پروانه گراز به تعداد زیاد برای هم میهنان غیر مسلمان و علاقه زیادی از مسلمونا به استفاده از گوشت گراز
باید اتفاقا آموزش داد
گفتم اسم ببرم بعضیا از آدم خرده بگیرن
گفتم همه انواع چارپا
البته چون طبع گوشت گراز خیلی گرمه یکم درست کردنش فرق داره من خیلی تحقیق کردم و از خیلی از آشپزهای خوب کلی یاد گرفتم شما هم از همه سوال کن از هر کس یه چیز یاد بگیری واسه خودت میشی سر آشپز
در کل آشپزی به آدم امید میده.... نخندید... خدا شاهده که راست میگم...
شما هر وقت دیدی اعصابت از جایی خورده.... بلند شو آشپزی کن و نوش جان کن
یهو به خودت میای که چقدر حالت خوبه

RE: آشپزی با گوشت شکار - karbakhsh - 2016-08-13 11:19 PM

پخت و پز کردن بسیار هنر و فن مورد پسندیه و هر کسی که دستی درش داره میدونه که چه حالی میده به ادم. مخصوصا اگه با چیزهایی که همه در اختیار ندارن سرار داشته باشی که دیگه به به. دمتون گرم و کارتون درستKhansariha (8)Khansariha (8) من خودم هر وقت با برو بچ همراه یا خونواده بریم بیرون مامور درست کردن غذا خودمم و خیلی هم بهش میبالم البته حرفه ای نیستم ولی ی کارهایی میکنم. گوشت چهارپا هم درست کردنش و پختنش از خوردنش بیشتر حال میده Khansariha (219)Khansariha (219)اموزش دادن شما هم بسیار عالی بود و من که خوشم امد. ان شاالله برسه روزی من در خدمتتون باشم و از دست پخت شکاریتون بهره ببرمKhansariha (8) این استفاده از رب الوچه و و و که ترش مزه هستن عالیه ولی بعضیها ازش غافلن و به چاشنیها و ادویهای معمول بسنده میکنن ؛حیفه امتحان کنید و نتیجش ببینید. شمال که میری تو بازار محلی که میری تنوع این مدل چاشنیها اعصابت قاطی میکنه و نمیتونی انتخاب کنی؛ترش و تند؛زیاد ترش؛ترش معمولی؛کم ترش؛الوچه و البالو و انار و و و. املی عزیز دمت گرم که بردیمون تو اون مکان. دهنمون پر اب شد Khansariha (219)Khansariha (219) ما دوست داریم.

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-09-19 01:32 PM

سلام،من تا بحال قمری شکار نکردم (سوم ابتدایی بودم با 4.5چینی یاکریم زدم،پدرم کاریم کرد که بخاطر شباهت قمری با یاکریم شکارش نکردم)و نمیدونم گوشتش چطوره،شبیه به کبوتر چاهیه؟روش پختی پیشنهاد دارید؟تشکر
البته منظورم اون قمری وحشی که رنگش بیشتر به طوسی میزنه ،نه قهوه ای.بیشتر به صورت گله کوچک یا دوتایی تو مزارع و رو درختها میشینه.
ما به اونها که به قهوه ای نزدیک ترن و داخل شهر زیادن یاکریم میگیم و به شدت معتقدند شکارشون حتی در مناطق غیر مسکونی گناه داره چون زود با انسان اخت میشن.

RE: آشپزی با گوشت شکار - kkkazerland - 2016-09-19 02:00 PM

درود.دوست عزيز به جرات ميتونم بگم گوشت فاخته يا همون قمري يكي از خوشمزه ترين گوشتهاست و براي اقايان بسيار مقوي كه ميتونيد تو اينترنت سرچ كني ببيني چه خواصي دارهKhansariha (48)همونايي كه ميگي رنگش متمايل به طوسي هستش ما بهش ميگيم سوزك و طرفهاي ما خيلي فراوونه كه البته همه وحشي هستن و من خودم به شخصه علاقه زيادي به شكارش دارم.پيشنهاد ميكنم حتما تا توي مهر پروانه گرفتي براي شكارش اقدام كن چون در اي فصل تا حدود ١٥ابان يه چربي خاصي تو بدنشون هست كه طعمش رو بي نظير ميكنه كه بازم طبق تجربه خودم عرض ميكنم كه تازه تازه ميتوني كبابش كني چون تا تازست يه طعم ديگه داره يا ميتوني خورشتي درست كني كه واقعا خوشمزه ميشهKhansariha (8)

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-09-19 04:48 PM

بسیار تشکر،اگر اشتباه نکنم روی گردنش دوتا خط سیاه داره،درسته؟
سوال مجددم برای اینکه مطمین بشم منظورم رو درست بیان کردم.اینجا کم بودن و تازگی جانشین کبوتر چاهی شدن.ضمنا پوست بکنم یا حتما باید پر کنده بشه؟

RE: آشپزی با گوشت شکار - kkkazerland - 2016-09-19 05:02 PM

پشت گردنش يه خط سياه هست و سر و گردن و دم كشيده اي داره و موقعي ميپره يه جورايي رنگ بدنش سفيد رنگ ميبيني،نه پوست رو نكن پاك كردنش خيلي راحته نسبت به كبوتر چاهي خيلي نرم تره

RE: آشپزی با گوشت شکار - romin - 2016-09-19 08:05 PM

پاک کردن قمری و کبوتر به نظر من بسیار دشواره و باید بعد از شکار تا بدن گرمه پوستش رو کند ولی کبک و تیو پاک کردن راحتی دارند به خاطر لایه چربی که بین پوست و اندام وجود داره و البته چنگر هم به این صورته کباب قمری روی اتش خیلی کم خوشمزه تره اگر نسوزه ...سرعت پرواز قمری با یا کریم خیلی فرق داره خیلی ... قمری مثل کبوتر چاهی پرواز می کنه این یه شاخصه
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-09-24 08:51 PM

سلام،یک روش پخت گوشت کبوتر در ارسال 354 توسط اقا مهدی اموزش داده شده که من با فاخته امتحان کردم،حقیقتا دلم نیومد به دوستان یاد اوری نکنم.فقط جدا کردن گوشت در مرحله اول حوصله میخواد.خیلی خوبه.با تشکر از اقا مهدی .