شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
صید کپور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: آموزش ماهیگیری مخصوص هر ماهی (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- موضوع: صید کپور (/showthread.php?tid=1487)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: صید کپور - MERSAD - 2014-07-19 07:45 PM

من معمولاً برای کپورگیری تو تالاب انزلی چند نوع طعمه استفاده میکنم که کاربردی ترینشون کرم ، و خمیره.به این صورت که آرد همراه با شکر جوشیده شده با وانیل ,مخلوط کرده وخمیر درست می کنم و در سر آخر هم بهش کمی زعفران اضافه می کنم .قبل زمان استفاده روی قلاب هم با خمیر طعمه پاشی میکنم .عطر و بوی وانیل موجود تو خمیر باعث جذب ماهی ها میشه و از طرفی دیگر، شیرینی خمیر میلشون به خوردن خمیر بیشتر میکنه (آب تالاب به دریا وصل ، و شور هستش). امتحان کردم و جواب میده.
پارسال دقیقاً با همین خمیر، یک صید خیلی خوبی از کپورهای بزرگ در یک روز تو تالاب داشتیم .
امتحان کنید و تجربه خودتون رو تو همین تاپیک اعلام کنید.Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: صید کپور - BARZOV - 2014-07-20 03:52 AM

کپور و بیشتر ماهی ها بطرف بوی تند جذب میشن حالا چه وانیل و شیرینی باشه یا بوی تخم گندیده گلاب به روتون.Khansariha (8)

یه روشی هست طرفای ما استفاده میکنن: اینطوره که تخم کبوتر رو میزارن جلوآفتاب بگنده بعد میندازنش تو جوراب سیاه زنانه(پارازین) فسفر رو هم بهش وصل میکنن و می اندازن تو رود خونه یا آبگیر یا هر قسمتی که کپور اونجا باشه.وقتی که ماهیا نزدیک شدن با تور میگیرن.
این روش همونطور که از فسفر گذاشتنش معلومه واسه شب موقست.

RE: صید کپور - kuzey - 2014-07-21 01:39 PM

سلام خدمت دوتان
واسه صید کپور احتیاج به یه شیرین کننده قوی دارم.
چی استفاده کنم که شیرینیش ماندگاری بالایی داشته باشه؟؟؟؟؟

RE: صید کپور - Marksman - 2014-07-21 02:41 PM

عصاره شیرین بیان.میزان شیرینیش هم 40 برابر قند عادیه.

RE: صید کپور - sadra9496 - 2014-07-21 02:53 PM

اسم تجاریش هم ملاس هست.یکی از پایه های مهم ساخت بویله

RE: صید کپور - kuzey - 2014-07-23 01:31 PM

سلام دوست عزیز
این ملاس رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

RE: صید کپور - whitewolf - 2014-07-23 07:13 PM

(2014-07-23 01:31 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
این ملاس رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

سلام دوست عزیز فکر کنم این شیرین کننده رو عطاری ها یا داروخانه ها داشته باشند
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: صید کپور - andytanha - 2014-07-23 07:23 PM

سلام

چند سال پیش بنده یه نخ خریدم از جنس ابریشم {چون انگار پارچه ای }فکر کنم برای گپور خوبه؟

برای صید کپور یا زرد پر خوبه؟ اصلابرای چه ماهی میشه ازش استفاده کرد

[تصویر: 9839140613043135508_DSC_0070.jpg]
[تصویر: 1576614061307073892_DSC_0071.jpg]

RE: صید کپور - smart - 2014-07-24 07:51 AM

(2014-07-23 07:23 PM)andytanha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

چند سال پیش بنده یه نخ خریدم از جنس ابریشم {چون انگار پارچه ای }فکر کنم برای گپور خوبه؟

برای صید کپور یا زرد پر خوبه؟ اصلابرای چه ماهی میشه ازش استفاده کرد

سلامKhansariha (8)
نخ ابریشم برای جایی استفاده میشه که احتمال برخورد نخ با عوامل ساینده و برنده زیاد باشه.خب از نخ نایلونی هم سایز خودش هم محکمتره که در جاهایی که نیاز باشه ماهی حساسی بگیری(نباید نخ ببینه) از ابریشم نازک استفاده میشه.برای زردپر من توصیه نمیکنم چون اونقد زور نداره که نخ نایلونی سایز 45 بالاتر پاره کنه مگر اینکه از اون زردپرها باشه که هر چندسال یکبار به قلاب آدم میخوره که خب اگه نخت هم پاره نشه بالا آوردنش از آب خیلی بعیده.برای نی زار و کپور که ماهی قوی و باهوشی هست عالیه چون شما بجای اینکه نخ نایلونی 50(ضخیم) استفاده کنی میتونی نخ 30(نازک) ابریشم استفاده کنی.

RE: صید کپور - hellboy - 2014-07-24 08:02 AM

سلام
در تکمیل حرفهای داداش خوبم smart بگم که
نخ ابریشمی با توجه به مزایا معایبی هم داره
1. روی هر چوبی نمیشه استفاده کرد چون باعث سایش حلقه میشه روی چوبهای معمولی استفاده نشه بهتره
2. خیلی دیر کف اب میخوابه که یک مشکله البته بعضی مارکها این مشکل رو تا حدودی حل کردن
3.معمولا رنگ روی نخ زود پاک میشه که بازم یک مشکله
4. قابلیت دیده شدنش بیشتره
5.قابلیت ارتجاعی کمی داره و هنگام کشش دردسر سازه
6.احتمال تاب خوردن و گره بیشتری داره

در مورد نخ شما اونجور که معلومه اونقد ازش نمونده که روی اسپول ببندین سایزشم بزرگه که برای ریسه کپور استفاده بشه تنها چیزی که میمونه استفاده برای ریسه اسبله و سونگه اونم اسبله و سونگ بزرگ