شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - Ali - 2011-09-03 04:59 PM

دوست عزیز دوستانی که دامداری خوندن بیشتر میدونن ولی تا جائی که من میدونم علمی ترین روش برای مقابله با ترشح هرمونی که گفتید و برای نترسیدن حیوان هست روش واقعی ذبح شرعی هست!یعنی حیوون رو به قبله باشه،مثلا دست و پاش گرفته باشه یا نباشه،بعد از بریدن آزادش کنیم،کنار بقیه ذبحش نکنیم!یعنی تمام اینا وقتی جمع میشه ثابت شده که حیوون لذت میبره و بجای درد در منطقه گلو با بریده شدن رگهای گردن بلافاصله به یه حالت کما مانند میره چون یه لحظه خون به مغز نمیرسه(نمونش تو سربازی بود که بعد یه مدت سرپا ایستادن یهو طرف چشماش سیاهی میرفت و خون به سرش نمیرسید)و دیگه چیزی احساس نمیکنه و حالا که رگهاش بریده شده بصورت طبیعی میخاد از محلی که هست یا فرار کنه یا بلند شه و ما هم باید آزادش کنیم،حالا با حرکت کردن اون خون بیشتری از گردنش میره بیرون و زودتر جون دادن میده!ولی بد ترین روش ها خفه کردن و گیوتین و ... هست!در ضمن وقتی سر بریده میشه نباید به نخاع آسیبی برسه یعنی فقط محل گلو تا رسیدن به استخوان باید بریده شه!اگه بیشتر از اون بشه گوشت حلاله ولی کننده کار،کار حرامی کرده!بارها دیدم سر مرغ رو میبره و یهو گردنشو خم میکنه تا جائی که صدای شکستن مهره هاش درمیاد و یا یهو سرشو جدا میکنه و یا دست و پاشو نگه میداره تا جائی خونی نشه!ولی این کارا مشکل شرعی داره و حیوون با این کار اذیت میشه.یا علی

RE: احكام شرعي شكار - searcher - 2011-09-03 05:20 PM

آفرین علی آقا
در مورد ذبح حرفهاتون کاملا درسته
در پاسخ به دوستمون در مورد شکار حیوان اهلی هم باید بگم حتی با تفنگ های جدید(گلوله زنی) هم حیوون حروم میشه و ربطی به وسیله شکار نداره
شاید دلیل حرمتش اینه که کسی از روی حس لذت طلبی به حیوان اهلی شلیک نکنه

RE: احكام شرعي شكار - hamidhunter52 - 2011-09-04 09:25 PM

داداشی
من زیست خونم و از سیستم فیزیولوژیک بدن کمی اطلاع دارم که با اجازه اساتید چند خط مینویسم
غدد بدن به 2 دسته تقسیم میشن غدد درون ریز و غدد برون ریز که کار این غدد هم ترشح و آزاد سازی هرمون ها هست تا اینجا که هیچی
غدد برون ریز هرمون های خود رو به بیرون از فضای بافتی بدن به طور مستقیم و یا به وسیله لوله های ترشحی ٰترشح میکنن مثل غدد عرق و غدد اشک و ...
غدد درون ریز که در اینجا ما با اونها کار داریم هورمون هاشون رو به درون رگ های بدن میریزند نه به طور مستقیم در بافت
خوب حیوان حس میکنه قراره کشته بشه میتریه هرمونی هم در بدنش آزاد میشه درسته ولی در کجا ؟در رگ ها یا دقیق تر در خون و زمان میخواد تا وارد بافت یا همون گوشت بشه حال اگر ما به صورت صحیح ذبح رو انجام بدیم و هر 4 رگ رو ببریم چه اتفاقی میوفته ؟ تمام خون حیوان که حاوی هرمونه یاد شده هم هست از بدنش خارج میشه تاکید بر اینکه حتما 4 رگ بریده بشه برای این هست و اینکه خون حیوان در بدنش باقی نمونه
دوست خوبم با خیال آسوده و به صورت صحیح ذبح کن و نگران اون هرمون نباش Khansariha (8)
واقعا کامل ترین دین هست هر کس در زمینه رشه و علمی که داره تحقیق کنه متوجه میشه تا کجا جلو رفته اسلامKhansariha (256)

RE: احكام شرعي شكار - AIRKING - 2011-09-04 09:37 PM

ممنون از توضیحات دوست زیست شناس خودمون Khansariha (8)
هر چقدر خون بیشتر از حیوان ذبح شده بیرون بریزه گوشت حیوان خوشمزه تر و ماندگاریش بیشتر میشه به همین خاطره که تاکید شده حتما قبل از ذبح مقداری اب به حیوان داده شود.
الله اکبر.
دوستان مطمئن باشید کاری که خدا گفته هیچ نقصی درش نیست.من به شخصه همیشه حرف خالق رو به حرف مخلوق ترجیح می دم چون خالق مطمئنا دانا تر است تا مخلوق.

RE: احكام شرعي شكار - hamidhunter52 - 2011-09-04 10:16 PM

(2011-09-04 09:37 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از توضیحات دوست زیست شناس خودمون Khansariha (8)
هر چقدر خون بیشتر از حیوان ذبح شده بیرون بریزه گوشت حیوان خوشمزه تر و ماندگاریش بیشتر میشه به همین خاطره که تاکید شده حتما قبل از ذبح مقداری اب به حیوان داده شود.
الله اکبر.
دوستان مطمئن باشید کاری که خدا گفته هیچ نقصی درش نیست.من به شخصه هیچ وقت حرف خالق رو به حرف مخلوق ترجیح نمی دم چون خالق مطمئنا دانا تر است تا مخلوق.

خواهش میکنم زکات علم در نشر آن هستKhansariha (8)
(دوستان مطمئن باشید کاری که خدا گفته هیچ نقصی درش نیست.من به شخصه هیچ وقت حرف خالق رو به حرف مخلوق ترجیح نمی دم چون خالق مطمئنا دانا تر است تا مخلوق.) 100٪ موافقم دیدم دکتر هایی که برای اینکه بگن ما چیزی بارمونه حرفی رو میزنند که هیچ کس دیگه ای نمیگه برای مطرح شدم البته کم هستند این افراد

RE: احكام شرعي شكار - unique - 2011-09-05 08:15 AM

(2011-09-04 10:16 PM)sync1732 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش میکنم زکات علم در نشر آن هستKhansariha (8)
(دوستان مطمئن باشید کاری که خدا گفته هیچ نقصی درش نیست.من به شخصه هیچ وقت حرف خالق رو به حرف مخلوق ترجیح نمی دم چون خالق مطمئنا دانا تر است تا مخلوق.) 100٪ موافقم دیدم دکتر هایی که برای اینکه بگن ما چیزی بارمونه حرفی رو میزنند که هیچ کس دیگه ای نمیگه برای مطرح شدم البته کم هستند این افراد
منم به شخصه سپاسگزارم.منو روشن كردين.
يه مسئله ديگه ذهنمو مشغول كرده.اگه اجازه بديد بپرسم.ميدونم اجازه ميديد.نه؟اجازه ميديد؟آره؟؟؟
چرا با وجود اينكه سگ حتي پوست و موي اون نجسه ولي شكاري كه ميگيره و مسلما با دهان مياره موردي نداره.!!؟
اين مسائلو ميگم نه اينكه خداي نكرده بخوام بگم مورد دارن نه،خداييش من هم به اين نتيجه رسيدم كه اسلام كاملترين دينه.فقط ميخوام بدونم.
ندانستن عيب نيست نپرسيدن عيب است.

RE: احكام شرعي شكار - hellboy - 2011-09-05 12:18 PM

سلام
به نظرمن چون سگ فقط نقش حمل شکار رو بر عهده داره و اونو جوری گاز میگیره که پوست شکار پاره نمیشه به این ترتیب نجاست وارد بدن شکار نمیشه و قسمت بیرونی حیوان که شامل پر یا پوست هست نجس میشه که استفاده خوراکی نداره و با پوست گرفتن حیوان نجاست ازش دور میشه مشکلی نداره
امیدوارم اشتباه نکرده باشم
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - morteza - 2011-09-05 02:17 PM

پیروی صحبت دوستمان ناظم انجمن گرایش به مصرف گوشت کم خون (همان ذبح شده) دراروپا رو به افزایش است .

RE: احكام شرعي شكار - Ali - 2011-09-05 02:57 PM

سلام.تا جائی که فکر من جواب میده گفتن سگ شکاری!یعنی فقط تربیت شده برای شکار!اینجور سگها هم معمولا از سگ ولگرد تمیز ترند!بعدشم شما شکاری کردی و اقا سگه برات میارش،نه زیاد گاز میگیره نه ازش میخوره!یعنی فقط حمل میکنه!تازه اگه گاز هم بگیره باز هم با پختن گوشت تمام میکروب ها و ویروسها و ... تو اون درجه حرارت از بین میرن!یعنی گوشتی که پخته بشه هیچ کثیفیی نداره!دیگه فعلا بیشتر از این به ذهنم نرسیده.باز اگه خاستی از یه آدم واردتر میپرسم برات.

RE: احكام شرعي شكار - unique - 2011-09-05 04:01 PM

(2011-09-05 02:57 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.تا جائی که فکر من جواب میده گفتن سگ شکاری!یعنی فقط تربیت شده برای شکار!اینجور سگها هم معمولا از سگ ولگرد تمیز ترند!بعدشم شما شکاری کردی و اقا سگه برات میارش،نه زیاد گاز میگیره نه ازش میخوره!یعنی فقط حمل میکنه!تازه اگه گاز هم بگیره باز هم با پختن گوشت تمام میکروب ها و ویروسها و ... تو اون درجه حرارت از بین میرن!یعنی گوشتی که پخته بشه هیچ کثیفیی نداره!دیگه فعلا بیشتر از این به ذهنم نرسیده.باز اگه خاستی از یه آدم واردتر میپرسم برات.

دوست خوبم نجاست ظرفي كه سگ به دهن زده جز با شستن ظرف باخاك همراه با آب پاك نميشه.اصطلاحا بايد خاكمال بشه.(البته اگه اشتباه نكرده باشم)
پس با حرارت هم امكان از بين رفتن ميكروبها نيست.من مطمئن هستم كه يك پشتوانه علمي داره اين مسئله.من ميخوام اون پيدا كنم.