شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - hossein1haghighi - 2015-07-21 01:36 PM

ضمن عرض سلام وخوش آمد گویی خدمت آقای آملی عزیز باید به عرض برسونم اتفاقا کلمه چرا برای پرندگان بکار برده میشود و صد رصد هم درسته. چرا به چیدن و خوردن علف ودانه هاش توسط پرندگان گفته میشه وشما اشتباه نفرمودید.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: احكام شرعي شكار - bycal - 2015-07-21 02:11 PM

با سلام
مساله 2601 ایتا..سیستانی....دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حیوان حلال‌گوشت وحشی مانند آهو و کبک و بز کوهی، و حیوان حلال‌گوشتی که اهلی بوده و بعداً وحشی شده، مثل گاو و شتر اهلی که فرار کرده و وحشی یا سرکش شده است که نمی‌توان آن را گرفت، اگر به دستوری که در رساله آمده آنها را شکار کنند، پاک و حلال است، ولی حیوان حلال‌گوشت اهلی مانند گوسفند و مرغ خانگی، و حیوان حلال‌گوشت وحشی که به واسطه تربیت کردن اهلی شده است، با شکار کردن پاک و حلال نمی شود .

ضمنا دوست عیز جناب املی پیرو تایید حسین اقا در مورد چرای پرندگان این اصطلاح در استان های اطراف ما هم رایج و صحیح هست .

RE: احكام شرعي شكار - andytanha - 2015-07-21 04:24 PM

سلام
الان من رفتم شکار تو یه زمینی میبینم کبوتر هست از شکل و قیافه معلومه که اهلی هست حالا نمیدونم از سر گرسنگی نشسته یا نه چند روزه اینجا هست که بگیم فرار کرده
حالا جریان چی میشه؟

RE: احكام شرعي شكار - asman - 2015-07-21 04:42 PM

شایدفرار نکرده ویاغی نشده پس نبایدبا طناب پوسیده شک وشاید رفت توی چاه گناه به نظرم این مثل روزه شک داره که نباید گرفت واین شکارم نبایدانجام داد که قطعا چون برای ترس ازخدا ازشکارش اجتناب شده خداوند هم جبران کرده و این شکارچی سربه زیر رو بی روزی ودست خالی نمیفرسته خونه /

RE: احكام شرعي شكار - karbakhsh - 2015-07-21 07:15 PM

کلمه چرا برا پرنده ؛خود من از زمان کودکی میشنیدم که میگفتن کبکها میچرن یا صبح زود برین تا چرا تموم نکردن. از قدیم مرسوم بوده و درسته. یاد قدیمیها بخیر

RE: احكام شرعي شكار - sajadm - 2015-07-22 11:36 AM

اقا من یادم نیس که پستم دقیقا چی بوده اما فک نکنم مسخره کرده باشم !به نظرم (البته دقیق یادم نیس) گفتم که نمیدونستم که پرنده هاهم چرا میکنن و واقعا نمیدونستم اگه اینطوره چطوری اینو مسخره کردن برداشت کردین؟گاهی اوقات باید برای فهمیدن مطلبی که کسی اطلاع میده باید لحن اون فردهم بشنویم تا به منظور کامل اون فرد پی ببریم ولی شما از روی نوشته اینطوری برداشت کردین
اما اگه بعد از اون حرفم از (خخخخخخخخخخخ) استفاده کردم که اونم در صورتی که شما اشتباه گفته باشین تازه برای شوخی این کارو کردم نه برای مسخره کردن که این هم توی انجمن و حتی انجمن های دیگه هم رواج داره و منظور مسخره کردن نیست تازه اگه شما اشتباه کرده باشین.
و همه چیز را همگان دانند و بس دلیلی نداره اگه یه نفر یه چیزی رو حتی به ظن خودم به اشتباه بیان کنه من یا فرد دیگری مسخره کنیم
در کل اگه اشتباه از من بوده عذر میخوام هر آدمی ممکنه اشتباه کنه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگه ممکنه اون پست منو برگردونین یا پ خ کنین که حداقل به اشتباهم پی ببرم یا اگه سو تفاهم پیش اومده از بین برهKhansariha (256)

RE: احكام شرعي شكار - hamidhakami - 2015-07-22 02:00 PM

با سلام. آقا سجاد عزیز با توضیحی که شما دادید پذیرفته شد که شما قصد خاصی از گذاشتن اون پست نداشتین. سوء تفاهم از بین رفت و خواهش میکنم موضوع رو فراموش شده تلقی کنید و اگر باز هم موردی هست در خصوصی در خدمتتون هستم. پست شما و خودم در این تاپیک هم بزودی پاک میشه تا روال عادی به تاپیک برگرده. ممنون از همکاری شما عزیز.

RE: احكام شرعي شكار - mofa - 2015-09-11 07:28 PM

سلام خدمت اساتید بزرگوار نمیدونم سوالم به این تاپیک مربوط میشه یا نه میخواستم ببینم حکم پرنده هایی که درجا فریز میشن چیه من امروز گنجشک زدم رو تیر برق همون بالا مرد و افتاد پایین بعد که من سرشو بریدم هیچ خونی نیومد میخواستم ببینم حلال بوده یا نه ؟ ممنونم

RE: احكام شرعي شكار - andytanha - 2015-09-11 07:55 PM

سلام
دوست عزیز قبل از زدن تیر اول حکم میکنه که بسم االه بگین همون بالا مرد مورد نداره اگه یادتم رفت بگی باز هم موردی نداره اما از عمد نباشه Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - asman - 2015-09-11 08:00 PM

کسی که سلاح دست میگیره چه بادی وچه سلاح گرم وقصد شکار داره حتما بایدچاقوی تیز داشته باشه اون گلوله ویا ساچمه وپرتابه حکم چاقو رو داره اگه همون بالا مرده حلاله ومشکلی نداره اما اگه شما زخمی پیداش کنید باید فورا سرشو ببرید که حلال بشه واگه چاقو همراهتون نباشه ویا عمدا از چاقوتون استفاده نکنید وبذاریدو صبر کنید خودش کم کم از شدت خونریزی وجراحت جون بده این دیگه حرام میشه / بله andytanhaجان درست میفرمایند اگه یادمون رفت بگیم بسم الله وبه عمد نباشه مشکلی نداره چون مسلمان همواره به خدا اعتقاد داره وهمیشه دربرابر خدای خویش تسلیمه