شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - masud7 - 2014-07-01 11:44 AM

کندن سر پرنده بعد از شکار چه حکمی داره؟
کندن سر پرنده زنده چی؟

RE: احكام شرعي شكار - akhahir - 2014-07-01 12:03 PM

(2014-07-01 11:44 AM)masud7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کندن سر پرنده زنده چی؟

اگر مرده باشه اشكالي ندارد
اگر پرنده زنده باشه و سرش كنده شود گوشتش حرامه

RE: احكام شرعي شكار - mhrSB - 2014-07-01 12:03 PM

(2014-07-01 11:44 AM)masud7 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کندن سر پرنده زنده چی؟
اگه حیوان جان داده باشه فکر نکنم مشکلی باشه(گوشتش حرام نمیشه)
ولی اگه هنوز جان داشته باشه و یا اصلا زنده باشه با کندن سرش باعث حرام شدن گوشتش میشوید.
برای حلال شدن یا باید زبح شود و یا با تیر شکار بشه و جان بده.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - masud7 - 2014-07-01 12:21 PM

نقل قول :اگه حیوان جان داده باشه فکر نکنم مشکلی باشه(گوشتش حرام نمیشه)
ولی اگه هنوز جان داشته باشه و یا اصلا زنده باشه با کندن سرش باعث حرام شدن گوشتش میشوید.
برای حلال شدن یا باید زبح شود و یا با تیر شکار بشه و جان بده.
موفق باشین
ممنون
حالا بیا به بعضی ها حالی کن که حرامه !
من میگم حرام زنده کندن سر پرنده ولی قبول نمیکنن!

RE: احكام شرعي شكار - hamidhakami - 2014-07-01 12:41 PM

با سلام . دوست عزیز و محترم آقا مسعود یه مقدار تو ادبیات نوشتاری بیشتر دقت کن. تشکر از لطفت.

RE: احكام شرعي شكار - soskin - 2014-08-20 12:30 AM

سلام
من موقعی که گنجشک (چوقور)میزنم وقتی بهش رسیدم سرشو با دست میکنم این اشکال شرعی داره؟

RE: احكام شرعي شكار - AIRKING - 2014-08-30 10:12 PM

(2014-08-20 12:30 AM)soskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من موقعی که گنجشک (چوقور)میزنم وقتی بهش رسیدم سرشو با دست میکنم این اشکال شرعی داره؟

بله

دوستان یه نکته لازمه خدمتتون عرض کنم.
کندن سر با بریدن سر فرق میکنه.
شما در هر حالی چه پرنده زنده باشه چه مرده سرش با دست بکنید (با کشیدن و ...) اون پرنده حرام میشه و از نظر شرعی غیر قابل خوردن. توجه کنید که همیشه سر حیوان فرقی نمی کنه پرنده یا خزنده یا چرنده چه زنده و چه مرده باید با شیئ تیز و برنده ،بریده بشه.
ببخشید.
یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - mster - 2014-08-30 10:28 PM

بح شرعی گنجشک رو میشه یکی خلاسه بگه
آخهگردن گنجشک رو که نمیشهچیزی ازش فهمید فقط میتونم از پایین ترین جا ببرمش
درسته یانه ؟Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - hamidhunter52 - 2014-08-30 10:57 PM

سلام
فکر کنم درست ترین کار هم همین باشه چون قابل تشخیص نیست
من وقتی شکار بزرگتر هم میزنم مثل کبوتر به علت عجله در سر بریدن قبل از جان دادن حیوان معمولا یکی دو سانت پایین تر از کردن رو میبرم
ممنون میشم منو هم راهنمایی کنن دوستان

RE: احكام شرعي شكار - ALIANA-54-T06 - 2014-08-31 10:14 AM

(مسأله 2591)دستور سر بريدن حيوان آن است كه چهار رگ بزرگ گردن آن را از پايين برآمدگي زير گلو به طور كامل ببرند1 و اگر آنها را بشكافند كافي نيست.
گلپايگاني، فاضل، صافي، نوري، زنجاني: مسأله- دستور سربريدن حيوان آن است كه حلقوم «مجراي نفس» و مري «مجراي غذا» و دو شاهرگ را كه دو طرف حلقوم است كه به آنها اوداج أربعه «چهار رگ» گفته مي شود، از پايين برآمدگي زير گلو بطور كامل ببرند، و اگر آنها را بشكافند كافي نيست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان حیوان هرچقدر هم کوچک باشد باز از نظر شرع زیر گلوی حیوان باید بریده شود
یکی از متداولترین روش برش گلوی پرنده های کوچک . هشدار عکس [تصویر: 14094681831.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.