شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - rezamslm - 2014-01-02 12:00 AM

من تا حالا پرنده ذبح نکردم لطفا دوستان در مورد نحوه صحیح ذبح توضیحات لازم رو بفرمایندKhansariha (8)
مثلا از کجای گردن ببریم .چقدر ببریم وخلاصه هر نکته ای که لازمه

RE: احكام شرعي شكار - royall - 2014-01-02 12:05 AM

(2014-01-02 12:00 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تا حالا پرنده ذبح نکردم لطفا دوستان در مورد نحوه صحیح ذبح توضیحات لازم رو بفرمایندKhansariha (8)

به صفحات اول تاپیک مراجعه کنید.
احتمالا مفیده ! Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - rezamslm - 2014-01-02 12:30 AM

(2014-01-02 12:05 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-02 12:00 AM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به صفحات اول تاپیک مراجعه کنید.
احتمالا مفیده ! Khansariha (8)

ممنون ولی چیزی درمورد کیفیت و چگونگی عمل ذبح کردن ندیدمKhansariha (8)

Re: RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2014-01-02 12:58 AM

سلام
دوست عزیز گلوی هر موجودی حتی انسان یه استخوان داره که بهش گلابی یا سیبک هم میگن...اسم علمیش رو نمیدونم
باید از زیر اون ببرید...یعنی وقتی میبرید باید اون استخوان به همراه سر از بدن جدا بشه

و البته شروطی دیگر که قبلا مفصلا توضیح داده شده

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: احكام شرعي شكار - ghavidel98 - 2014-01-02 03:51 PM

سلام دوستان عزیز . من یکی از دوستانم بعد شکار پرنده، سرشو میزاره زیر پاش میکنه. خودم یه دفعه دیدم که حتی سینش پاره شد و غذاهایی که خورده بود معلوم بود .میخواستم بدونم این کارش حیوونو حرومش میکنه؟Khansariha (367)

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2014-01-02 03:58 PM

(2014-01-02 03:51 PM)KIARASHHU نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز . من یکی از دوستانم بعد شکار پرنده، سرشو میزاره زیر پاش میکنه. خودم یه دفعه دیدم که حتی سینش پاره شد و غذاهایی که خورده بود معلوم بود .میخواستم بدونم این کارش حیوونو حرومش میکنه؟Khansariha (367)

بله متاسفانه حرام میشه

باید حتما با وسیله ای فلزی و برنده ذبح بشه...حتی برخی بر این عقیده هستند که ذبح با کارد های سرامیکی هم مشکل دار هستKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - ghavidel98 - 2014-01-02 04:02 PM

من بابت کار بی رحمانه دوستم از شما عذر میخوام. بازم ممنون از اطلاعاتتون.Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - andytanha - 2014-01-12 08:26 AM

سلام
دوستان میتوند با استفاده از این لینک جواب تمام سوالات خودشون رو در باره نوع شکار /چگونگی انجام شکار و.... به دست بیارن

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: احكام شرعي شكار - morteza - 2014-01-12 10:26 AM

علت اینکه بعضی ضبح با کارد سرامیکی را مشکل دارمیدانند ؛ چیست؟ مگر غیر از تیز بودن و راحت بریدن باید شرایط دیگری داشته باشد ؟ یا شاید فکر میکنند سرامیک همون سفال هست .

RE: احكام شرعي شكار - andytanha - 2014-01-12 11:11 AM

(2014-01-12 10:26 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علت اینکه بعضی ضبح با کارد سرامیکی را مشکل دارمیدانند ؛ چیست؟ مگر غیر از تیز بودن و راحت بریدن باید شرایط دیگری داشته باشد ؟ یا شاید فکر میکنند سرامیک همون سفال هست .

نه مشکلی نداره فقط باید تیز و برنده باشه اگه سنگ هم تیز و برنده بود میتونید استفاده کنید