شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - titan - 2013-08-08 11:07 PM

خیلی ممنون بابت پاسختون با حرفتون موافقم گوشتش یه بوی خاصی داره و همه این رو دوست ندارند.

RE: احكام شرعي شكار - jabili - 2013-08-08 11:14 PM

دوستان من شنیدم اگه با ساچمه سر تخت پرنده ای یا چیزی شکار بشه حلال نیست..آیا واقعیت داره؟

RE: احكام شرعي شكار - titan - 2013-08-08 11:16 PM

نه دوست عزیز فکر نمیکنم این گفته درست باشه.Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - Tomcat14 - 2013-08-08 11:27 PM

(2013-08-08 11:14 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من شنیدم اگه با ساچمه سر تخت پرنده ای یا چیزی شکار بشه حلال نیست..آیا واقعیت داره؟
به مرجع تقلید خود مراجعه کنید.Khansariha (256)

RE: احكام شرعي شكار - jabili - 2013-08-08 11:35 PM

اخه میگفت باید ساچمه نفوذ کنه نه اینکه شوک و ضربه بزنه

RE: احكام شرعي شكار - THUNDER - 2013-08-08 11:47 PM

باید سر پرتابه تیز باشه ولی برای چی؟ برای اینکه با فشار وارد بدن نشه و در اثر تیزی و برندگی وارد بدن بشه و باید باعث خارج شدن خون بشه. حالا به نظر شما ساچمه ای که با سرعت بالای 200 متر بر ثانیه از بدن شکار رد میشه فشاری بهش میاره؟
استفاده از ساچمه های سرسخت برای شکار هیچ ایرادی نداره.

RE: احكام شرعي شكار - صادق قرنجیکی - 2013-08-09 12:12 AM

پست های اوایل تایپیک رو وقتی بچه ها می ذاشتند به منبع حکم مورد نظر هم اشاره می کردند ، بهتره به جای گفتن فک کنم و یا اینکه نظری رو به قطعیت بگین ، حکم مورد نظر رو همراه با ذکر منبع از مراجعه صاحب صلاحیت ( رساله ها ، فتوا و یا سایت های فتوای مراجع ) بگین که کسی به اشتباه چیزی رو انجام نده
باز از حسن توجه دوستان کمال تشکر را دارم Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - titan - 2013-08-09 12:15 AM

من به این خاطر گفتم فکر کنم چون قبلا شنیده بودم و منبعش رو نمیدونم..Khansariha (290)

RE: احكام شرعي شكار - titan - 2013-08-10 10:23 PM

]
دوستان من اخر متوجه نشدم قره غاز خوردنی هست یا نه؟
[/quote]
مختار جون خوردنی بودنش که خوردنیه...مثل غاز میمونه...ولی دریاییه....ولی از من میشنوی نزن که نمیخوری....نزدیک زندش نمیشه بشی از بس بو میده....دیگه وای به حال گوشتش.....البته برخی میخورنش....هر کدومش 3 تا 5 کیلو میشه گاهی....

مختار برو بزن بعد بخور متوجه میشی خوردنی هست یا نه.

بچه رو به راه بد دعوت نکن.....

با سلام خدمت دوستان من یه سوال دارم اونم اینه که قره غاز حلاله یا حرام تو اول تاپیک همه گفتن حرومه ولی حالا میگین حلاله ما که نفهمیدیم این داستان قره غاز چیه که هیچ کس نمیدونه حلاله یا حرومه.Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)

RE: احكام شرعي شكار - ESI - 2013-08-11 02:04 AM

اگه تخم کبک رو بشکنیم داخلش جوجه باشه که همون لحظه میخواستی در بیاد ایا میشه حلالش کرد و خورد؟