شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - mhrSB - 2012-08-03 03:30 PM

(2012-08-03 02:37 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از مرجع پرسیدی؟
آخه این قانون یه مقدار در باره ی ساچمه ایراد داره...ساچمه ای که با همچین سرعتی وارد بدن شکار بشه فشاری وارد نمی کنه...فکر کنم این حکم برای موقعی هست که شکار زجر بکشه در حالی که نفوذ ساچمه سر تخت و سر گنبدی دز حد چند میلیمتر تفاوت داره...
اگر بشه یه توضیح دقیق از مراجع تقلید دریافت کرد خیلی خوب میشه...

اقا سید این هم از رساله بفرما این مربوط به اقای خمینی است اگه(صد در صد)مرجعتون فرق میکنه بفرمایید تا من برای مرجع شما را براتون پ.م کنم(البته اگه داشته باشم).
مساله2061:اگر حیوان حلال گوشت وحشی را بااسلحه شکار کنند با پنج شرط حلال و بدنش پاک است:(این جا فقط شرط اول مورد بحث است)
اول:آن اسلحه شکار مثل کارد و شمشیر برنده باشد،یا مثل نیزه و تیر،تیز باشد که به واسطه تیز بودن بدن حیوان را پاره کند و اگر به وسیله دام یا چوب و سنگ و مانند اینها حیوانی را شکار کنند پاک نمیشود و خوردن آن حرام است و اگر(این جاش مهم است)حیوانی را با تفنگ شکار کنند،چنان چه گلوله آن تیز باشد که در بدن حیوان فرو رود و آن را پاره کند پاک و حلال است و اگر گلوله تیز نباشد بلکه با فشار در بدن حیوان فرو رود و حیوان را بکشد،یا به واسطه حرارتش بدن حیوان را بسوزاند و در اثر سوزاندن،حیوان بمیرد پاک و حلال بودش اشکال دارد.
بقیه شروط مور بحث نیست.

RE: احكام شرعي شكار - salehpourtaher - 2012-08-03 03:50 PM

دوستان میتونید برید تو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و هر تاکید میکنم هر سوالی رو اعم از احکام تا سوالات اعتقادی رو بپیرسید سایت عالیی هست

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-08-03 06:34 PM

نقل قول :اگر گلوله تیز نباشد بلکه با فشار در بدن حیوان فرو رود و حیوان را بکشد،یا به واسطه حرارتش بدن حیوان را بسوزاند و در اثر سوزاندن،حیوان بمیرد پاک و حلال بودش اشکال دارد.

بله درسته...فقط اینجا باز هم اون شبهه من در مورد سلاح ساچمه زنی وسط میاد

سلاح های ساچمه زنی و سر پر با فشار و حرارت ساچمه وارد بدن شکار میشن...هر چی گشتم دنبال یه روحانی شکارچی گیر نیاوردم...

دوستان مطلع لطفا اعلام نظر کنند.

RE: احكام شرعي شكار - mhrSB - 2012-08-03 08:48 PM

نگرد پیدا نمیشن من که تا حالا ندیدم اگر هم بخواهی جوابت را بگیری باید با یکیشون وارد بحث بشی که در جا فیتله پیچت میکنه میزاره کنار(از قدیم گفتن تو بحث با سه گروه همیشه شکست میخوری:راننده ها ،رحانیون و معلم ها).

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-08-03 10:47 PM

عزیزم بحثی در کار نیست........یک سواله...برام شبهه ایجاد شده .... قصد کلکل ندارم که بخوتد بپیچونه

RE: احكام شرعي شكار - mhrSB - 2012-08-03 10:51 PM

(2012-08-03 10:47 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیزم بحثی در کار نیست........یک سواله...برام شبهه ایجاد شده .... قصد کلکل ندارم که بخوتد بپیچونه

میدونم ولی اگه همین جوری برین سوال بپرسین همون رساله را میشنوید و باید اطلاعات دقیقی بدهید تا اون ها هم اطلاعاتشون کامل شه تا بتوانند به شما جواب بدهند که یه جورایی ممکن وارد بحث بشوید ولی اگه اطلاعات شما کامل باشد خوب ایشون تحلیل کرده و به شما جواب را میدهد.

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-08-03 11:01 PM

خوب برا همینه که میگم باید یه روحانی شکارچی پیدا کنم تا زیر جواب دادن در نره......آخه منم زیاد از اینکه کسی بخواد بپیچوندتم خوشم نمیاد...حال طرف رو میگیرم....سوء سابقه دارم تو این امر...خخخخخخخخ

RE: احكام شرعي شكار - mhrSB - 2012-08-03 11:07 PM

من زیاد وارد بحث شدم مخصوصا درباره حلال گوشتا مثلا کوسه حلال است ولی قبول نداشتن من دو بار پرسیدم دفعه اول میدانستم پولک داره که قبول نکردن ولی دفعه دوم که پولک هارو تو دست گرفته و لمس کرده بودم وقتی گفتم پولک داره و اطمینان دادم که داره خوب گفت حلاله(البته خودم میدونستم).
البته نتوانستم حلال بودن کانگرو را ثابت کنم ولی بعد از این که پرسیدم به عنوان حرام گوشت یاد میشود.(من اکثر این مورد ها را در مشهد و در مدرسه پریزاد توی حرم است اگه مشهد رفتین حتمی برین جای خوبیه تو دفتر پاسخ گویی به سوالات شرعی رفتم پرسیدم).
فقط یادم رفت بگم هیچ وقت جواب قانع کننده ای نشنیدم مگر این که خودم جواب درست را داده باشم و مورد تعیید قرار گرفته باشه.

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-08-03 11:13 PM

نقل قول : مثلا کوسه حلال است
Khansariha (290)Khansariha (290)

کوسه حلاله؟
بیخیال بابا...کوسه فلس نداره و خونخواره...شاید اونی که شما دیدی فلس داشته یه ماهی دیگه بوده....کوسه ماهی انواع زیادی داره...ولی اون نوع معمولش که زیاد دیده میشه حرامه

کانگورو هم حرامه چون شکافته سم نیست......

RE: احكام شرعي شكار - THUNDER - 2012-08-03 11:17 PM

کوسه که فلس نداره...یه بدن صاف و یکدست داره مثل تن.
کانگورو هم مثل همه مارسوپیال ها و کیسه داران حرامه..