شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-26 01:15 AM

(2012-07-26 01:11 AM)ROOOS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه شخص مسلمونم و اهل تعصب نیستم و همیشه هم نماز و روزه ام روخوندم البته اگه خدا قبول کنه
من توی همین انجمن دیدم توی یه تاپیکی بود به اسم قشنگ ترین هدف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکی از دوستان گفته بود من از دفتر مرجع خودم پرسیدم که ایا زدن ال ان بی مردم با تفنگ اشکال داره؟گفتن اشکال نداره!
هر دین و مذهبی هم که داشته باشی اینکار کار قشنگی نیست!
دوستانی که من ناراحتشون کردم با حرفام مغذرت میخوام.
لطفا بعدا مدیران عزیز پست های منو حذف کنن.

دوست عزیز حداقل لطف کن ست رو کامل و درست بخون...براتون نقل قولش رو اینجا میزارم....

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2012-07-25 12:27 AM)salehpourtaher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه با ر خواستم بزنم از دفتر مرجعم پرسیدم گفتن که اشکال داره منم این جوری شدمKhansariha (290) خدایی اعصابم خورد میشه میبینم اون ها رو....

اینجا نوشته مرجعم گفته کار درستی نیست....و اشکال داره

شبتون خوش...یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - david - 2012-07-26 04:40 AM

دوستان من از پست خودم صرف نظر کردم و پاکش کردم چون دوستمان گفت منظوری نداشتهKhansariha (8)

RE: آشپزی با گوشت شکار - babakdana - 2012-07-27 09:08 AM

(2011-02-11 04:25 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-02-10 11:10 PM)farzzin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگه کسی تجربه خوردن گوشت خرگوش رو داره یه راهنمایی بکنه چطوری باید پختش(کبابی-آب پز؟):D

سلام دوست عزيز
خوبه كه اطلاع داشته باشيد كه خوردن هر نوع خرگوش(نر يا ماده) در دين مبين اسلام حرام است.

سلام دوست عزیز
نه خیر اینطورم که شما میگین نیست تو رساله آیت.. خویی هستش که ماده حرامه (حالا به دلایلی) ولی نر مکروه است

RE: آشپزی با گوشت شکار - tmr - 2012-07-27 10:14 AM

(2012-07-27 09:08 AM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-02-11 04:25 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-02-10 11:10 PM)farzzin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگه کسی تجربه خوردن گوشت خرگوش رو داره یه راهنمایی بکنه چطوری باید پختش(کبابی-آب پز؟):D

سلام دوست عزيز
خوبه كه اطلاع داشته باشيد كه خوردن هر نوع خرگوش(نر يا ماده) در دين مبين اسلام حرام است.

سلام دوست عزیز
نه خیر اینطورم که شما میگین نیست تو رساله آیت.. خویی هستش که ماده حرامه (حالا به دلایلی) ولی نر مکروه است
دوست من لطفا از خودتون فتوا صادر نکنید.
هیچ مرجعی حکم بر حلیت گوشت خرگوش نداده و در صورتی که شک دارید میتونید از مرجع خودتون استفتا کنید.
خدا رو شکر الان دیگه با وجود سایت و تلفن و .... فهمیدن تکلیف شرعی کار سختی نیست.
موفق باشید.

RE: احكام شرعي شكار - bycal - 2012-07-27 07:32 PM

دوستان عزيز خوردن گوشت خرگوش در بين اهل سنت سيستان و بلوچستان حلال هيچ موردي ندارد و به راحتي در بازار خرگوش فروخته ذبح و خورده ميشه اينه كه وقتي ميگيم گوشت خرگوش در دين اسلام حرامه در واقع بايد بگيم در فقه شيعه و فراموش نكنيم كه دين مبين اسلام از جمعيت هاي مختلف تشكيل شده كه قريب به اكثريت اهل سنت هستند.
اما اهل تشيع در اين منطقه انرا حرام ميدانند
و اما اگر توضيحي هم داده بشه در مورد طبخ اون از قول همون اهل سنت هست چون خودم با اين برادران زياد شكار رفتم
البته اين برادران محترم هم فقط گوشت خرگوش نر را استفاده ميكنن البته ماده انرا حرام نميدانند فقط از نظر طعم نر ترجيح داده ميشه(تشخيص نر از ماده هم به اين سادگي نيست منظور در وقت شكار از ديد شكارچي كه نرها رو بزنه)
(ویرایش مدیر: دوست من قبلا هم تذکر دادیم نحوه پخت این حیوان را با دیگر دوستان در خصوصی بیان کنید . ممنون )
البته اين يك روش پخت هست روشهاي ديگه اي هم هست

با ارزوي قبولي عبادات همه بندگان خداوند تبارك و تعالي در اين ماه پر فيض و بركت

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-27 07:56 PM

بایکال جان حرف شما صحیح ولی برادر من این پست شما شامل دو بخش آشپزی و احکام بود.....احکامش رو قبلا بارها گفته بودیم.....هم من گفته بودم و هم آقا رویال که از بچه های اهل سنته....

در مورد آشپزی هم اصلا جاش اینجا نیست....اگه ممکنه پستتون رو منتقل کنید به تاپیک آشپزی با گوشت شکار

یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - bycal - 2012-07-28 12:11 AM

اقا ممنون و تشكر از توضيح ديدم دوست عزيزمونfarzinجان پرسيده گفتم جوابشو بدم

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-28 12:27 AM

(2012-07-28 12:11 AM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا ممنون و تشكر از توضيح ديدم دوست عزيزمونfarzinجان پرسيده گفتم جوابشو بدم

بایکال جان آقا فرزین سال 1389 این سوال رو پرسیدند......فکر کنم تا حالا بالای 50 بار به جوابش رسیده باشه...خخخخخ[تصویر: smilies1-parstools-10.gif][تصویر: smilies1-parstools-9.gif][تصویر: smilies1-parstools-2.gif]

یا علی[تصویر: smilies1-parstools-19.gif]

RE: احكام شرعي شكار - bycal - 2012-07-28 02:21 AM

esijoon
بایکال جان آقا فرزین سال 1389 این سوال رو پرسیدند......فکر کنم تا حالا بالای 50 بار به جوابش رسیده باشه...خخخخخ[

اسي جان خوب منم ديدم از سال 89 همين جور منتظره گفتم يه حالي بهش بدم بره به اشپزيش برسه و ديگه پاي كامپيوتر نياد هي چك كنه و ببينه كسي جواب نداده بعد ناراحت بشه...............(شوخي )

RE: احكام شرعي شكار - saiedtomcat - 2012-07-30 02:32 PM

(2012-07-30 02:08 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ميگن گراز حرومه ولي خوب اگه آزمايش بشه و انگل تريشين نداشته باشه مشكلي نداره. خرگوش هم كه خارجيا همش دارن ميخورن عمرشونم از ما بيشتره. حالا اگه يك آخوندي يا حتي اسلام ميگه نخور و كسي هم اعتقاد داره نخوره ولي دليل بر علمي بودن آن نميشه. حتي بسياري از حيواناتي كه اسلام ميگه حلال ممكنه در صورت مصرف آن به علت مريض بودن حيوان ما هم مريض بشيم. خلاصه آدم عاقل خودش بايد تصميم بگيره. همين چينيا اينهمه جك و جونور ميخورن اينقدر هم عمر ميكنن.
دوست عزیز شما ما شاالله اینهمه استعداد رو از کجا آوردی؟؟ ملت مونده بودن با گوشت حروم چیکار کنن که شما راه حل اون رو اعلام کردین دستتوت درد نکنه مشکل ملت حل شد
دوست عزیز خداوند خوردن گوشت برخی حیوانات رو حرام کرده دلیلش رو ما انسانها ممکنه هیچ وقت درک نکنیم ولی خدا چون علمش بی حد هست و قطعا از ما بیشتر میدونه اینها رو بر ما حرام کرده
به هر حال تعداد انگشت شماری حیوان حرام گوشت هستن شما چه گیری دادید به حرام گوشتان؟ حلال گوشت کم داریم؟؟؟؟
در هر حال اینجور لحن صحبت کردن شما اصلا در خور نبود
سعی کردم ساده مفهومم رو بیان کنم