شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-25 11:58 PM

من کلا منظورتون رو نفهمیدم......

هواپیما و اسلحه ساخته هر کی باشه استفادش برا شما منعی نداره.......خوک و سوسک و سوسمار هم حرامه....چه آدم دلش بگیره چه نگیره....اینجا تاپیک احکام شکاره نه شکارهای خوشمزه و دلخواه دوست عزیز

RE: احكام شرعي شكار - royal - 2012-07-26 12:06 AM

(2012-07-25 11:40 PM)ROOOS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شکار کردن با تفنگ هایی که به دست کافران ساخته شده،و همچنین ساچمه هایی که به دست کافران ساخته شده(حالا شخص خارجی جنب بوده و دستش به تیر خورده) و به در بدن شکار فرو رفته،هرچه که شکار کنی بلطبع حرام میشود.
خودتون تیرکمون و نیزه درست کنید و شکار حلال بزنید بخورید گوشت بشه به تنتون ایشالله.
یکی از دوستان پرسیده بودن اگه فضله موش تو غذا باشه و بعد بفهمی میشه خورد یا نه!Khansariha (290)
اقا جون تو اگه دلت گرفت بخوری،بخور!
اخه اینم سوال داره؟

فکر کنم اصلا تو حال خودت نیستی میفهمی داری چی میگی اکثر چیزایی که ما داریم مصرف میکنیم و استفاده میکنم از خارج اومده این حرف های الکی و مزخرف رو از کجا اوردی Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - foolad - 2012-07-26 12:16 AM

برادر همشهری با اسلحه ای که کافر ساخته میشه گوشت شکار خورد.
ملاک حلال و حرام بودن گوشت خوشمزه گی و دارویی بودنش نیست .گوشت خوک که خوراک ژیگو و ژامبون هم باش درست میکنن از بره خوشمزه تره ولی حرام اندر حرامه

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-26 12:44 AM

ااااااااااااااااااا....ببین چی شده که داد آقا پورنگ هم در اومد.............پورنگ جان بیخیال.......این بنده خدا یه چی گفت....فکر کنم می خواست یه چیز دیگه بگه که نتونست درست بیان کنه.....Khansariha (8)

پورنگ جان شما هم شب زنده دار شدیاKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - ROOOS - 2012-07-26 12:54 AM

دوستان من به شوخی گفتم هواپیما و تیر تفنگ و کافر چرا ،جبهه گیری میکنید؟

چرا بهتون برخورد؟
من دوستان غیر مسلمان زیاد دارم و باهاشون هم مشکل ندارم،بهترین دوست من هم یک شخص غیر مسلمونه و خونش حلال ،حالا من باید اینو با شمشیر بزنم سرشو ببرم؟
اقای پوررنگ من معذرت میخوام ،شما اشتباه برداشت کردید،من داشتم به طعنه میگفتم که حاجی ها با هواپیمای ساخت کافرا میرن حاجی میشن،منظورم این بود زیاد گیر ندین به حلال و حروم و حکم شرعی.

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-26 12:58 AM

(2012-07-26 12:54 AM)ROOOS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من به شوخی گفتم هواپیما و تیر تفنگ و کافر چرا ،جبهه گیری میکنید؟

دوست عزیز اینجا تاپیک احکام هست....جای شوخی نیست.....برای برخی دوستان احکام هنگام شکار خیلی مهمه

اونوقت شما اومدی میگی خوشمزه هست بزن بخور...خرچنگ خاصیت دارویی داره و از این جور حرفا.....دوست عزی اینجا دوستان یا سوال میکنند یا با منبع پاسخ میدند.....

خواهش میکنم رعایت کنید تا در کنار دوستان لحظات خوبی داشته باشی.....

این آقا دیوید که میبینی من تا حالا ندیدم تو بحث های غیر از تخصصی سلاح بادی جوش بیاره...ببین چی گفتی که این بنده خدا هم داغ کرده...

امیدوارم از این پس رعایت کنید...در پناه حق باشید....یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - royal - 2012-07-26 01:01 AM

دوست عزیز شما اصلا خودتونم فهمیدید چی نوشتید با این پستتون ذهن خیلی افراد رو متشنج کردی جای شوخی مزاح تو یه فروم تخصصی و عمومی نیستش

RE: احكام شرعي شكار - Don Corleone - 2012-07-26 01:06 AM

پستهای بی ارتباط با موضوع تاپیک حذف خواهد شد.از اعضای محترم تقاضا میکنم لطفا دیگه به این بحثها ادامه ندهندKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - ROOOS - 2012-07-26 01:11 AM

من یه شخص مسلمونم و اهل تعصب نیستم و همیشه هم نماز و روزه ام روخوندم البته اگه خدا قبول کنه
من توی همین انجمن دیدم توی یه تاپیکی بود به اسم قشنگ ترین هدف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکی از دوستان گفته بود من از دفتر مرجع خودم پرسیدم که ایا زدن ال ان بی مردم با تفنگ اشکال داره؟گفتن اشکال نداره!
هر دین و مذهبی هم که داشته باشی اینکار کار قشنگی نیست!
دوستانی که من ناراحتشون کردم با حرفام مغذرت میخوام.
لطفا بعدا مدیران عزیز پست های منو حذف کنن.

RE: احكام شرعي شكار - esijoon - 2012-07-26 01:12 AM

نقل قول :بهترین دوست من هم یک شخص غیر مسلمونه و خونش حلال ،حالا من باید اینو با شمشیر بزنم سرشو ببرم؟

من تا حدی مطمئن شدم که شما حتی از احکام اولیه هم بی اطلاعید....خون هیچ بنی بشری الکی مباح نمیشه...حتی کافر

دوست عزیز لا اکراه فی الدین