شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - Ali - 2012-03-10 02:30 AM

مکروه هست.گفتند نزنید و کراهت شدید داره زدنش ولی حلال گوشته و گوشتی هم نداره!مثل گنجشکه!

RE: احكام شرعي شكار - garro - 2012-03-10 10:06 AM

سلام
می خواستم بدونم دیدومک حلال یا حرام
لطفا زودتر جواب بدین که امروز قصد شکار دارمKhansariha (214)Khansariha (256)

RE: احكام شرعي شكار - said - 2012-03-10 10:18 AM

دوست عزيز ديدمك حلاله و ميشه شكار كرد ولي به دلايلي مثل كوچكي جسه و زيبايي خاصي كه داره اگه نزني بهتره بجاش از پرندگان بزرگتر و بهتر استفاده كن. مخلص شما

RE: احكام شرعي شكار - garro - 2012-03-10 10:47 AM

ممنون
ازینکه توی این سایت عضو شدم بینهایت خوشحالم
Khansariha (214)
گرفتن جواب در کوتاه ترین زمانKhansariha (219)

RE: احكام شرعي شكار - bag - 2012-03-10 02:14 PM

علی جان برای هدهد فقط آیت الله سیستانی رو دیدم که همچین حکمی داده بقیه صراحتا گفتن حرامه . از دوستانی که سوال میپرسن خواهش میکنم مرجع تقلید خودشون رو اعلام کنن تا بشه جواب بهتری داد . همچنین دوستانی که جواب میدن Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - garro - 2012-03-15 12:56 PM

کسی میدونه گیلانشاه حلال یا حروم؟اینجا خیلی زیادنKhansariha (219)Khansariha (256)

RE: احكام شرعي شكار - Don Corleone - 2012-03-15 01:33 PM

garro جان این پرنده تحت حفاظت هست.و فکر میکنم از خانواده ابچیلک باشه.حلال بودنش رو چند جا گشتم چیزی در موردش پیدا نکردم.Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - foolad - 2012-03-31 10:24 PM

دیدم در بخش تصاویر شکار گفتند زنبور خور حرام گوشته. دوستان کسی منبعی داره؟ آخه نه شکارچیه نه اینکه بال زدنش کمتر نگه داشتنه بالشه

RE: احكام شرعي شكار - bag - 2012-04-01 07:49 PM

سلام
مرغ زنبور خوار حرام گوشته چون نه چینه دان داره نه سنگ دان غذاشم زنبورها و حشرات و لارو اونهاست من خودم یک بار به اشتباه چند تا شونو شکار کردم با ساچمه دیابلو چون بدنش از هم پاشیده بود تونستم توی شکمش رو ببینم . جات خالی پر لارو حشرات و کرم های سفید بود که هنوز زنده بودن و تکون میخردن . چندشم شد بردارمش چه برسه به اینکه بخورم
البته مرغ زنبور خوار بسیار زیباست و رنگ های جذابی داره و نیز صدای زیبایی داره و در طبیعت نقش بسیار مهمی داره از دوستان خواهش میکنم که زنبور خوار شکار نکنن چون حرام گوشته و آفت نیز برای ما محسوب نمیشه و شکارش بیشتر جنبه تفریحی داره و شکار تفریحی نیز حرام است Khansariha (8). آخه حیف این خوشگلا نیست :
زنبور خوار گلو خرمایی :
[تصویر: pic-194.JPG]
پراکندگی :
[تصویر: Blue-cheeked-Bee-eater-map.gif]
زنبور خوار معمولی :
[تصویر: Merops-apiaster.jpg]
پراکندگی :
[تصویر: Bee-eater-map.gif]
زنبور خوار کوچک :
[تصویر: Merops-orientalis.jpg]
پراکندگی :
[تصویر: Little-Green-Bee-eater-map.gif]
عکس و نقشه پراکندگی گذاشتم تا دوستان دیگه هیچ عذر و بهانه ای نیارن Khansariha (214)چون خودم از اینکه 7 تا زنبور خوار رو از سر نادونی شکار کردم هنوز هم ناراحتمKhansariha (226)

RE: احكام شرعي شكار - cordoba - 2012-04-06 11:36 PM

میگم این مستند در جست و جوی پلنگ ایرانی رو دیدید؟

گراز داشت گوشت مرال رو می خورد!!!!!

پس گراز همه چیز خواره و همه چیزخوار علاوه بر حرام بودن گوشت کثیفی داره !