شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - asadjavan - 2012-01-30 10:28 PM

من فکرنمیکنم بی غیرتی یا فحشا اون ور آبی ها یا این ور آبی ها ربطی به گاوگوسفند و خوک و گراز داشته باشه اون قدیما بود که میگفتند فرنگی خوک میخوره بی غیرته علتش اونی هست که باعث شد بعضی ازخوک نخورده هاشم شدن

RE: احكام شرعي شكار - homa - 2012-01-30 10:33 PM

با سلام خدمت علی اقای عزی،ز مسائل تاریخی و آنچه اتفاق افتاده را در جریان بودم حکم شرعی ان را می خواستم بدانم مع الوصف از یکی از بستگان معمم پرسیدم ، فرمایش شما تایید شد که حتی گوشت مردار انسان نیز ...

RE: احكام شرعي شكار - foolad - 2012-02-05 03:09 AM

هرچقدر پرنده تندتر بال بزنه گوشتش از لحاظ شرعی مناسبتره واسه خوردن
پرندگانی که شکاری نیستن ولی دیرتر بال می زنن کراهت داره خوردنشون مثل کلاغ
شکار واسه تفریح و نشان دادن مهارت و غرور و افه اومدن حرامه. شکار فقط جهت تامین غذا حلاله
پرنده باید قبل از اینکه ذبح شرعی بشه حداقل یک تکون کوچیکی بخوره وگرنه گوشتش مردار میشه

RE: احكام شرعي شكار - AIRKING - 2012-02-05 10:02 AM

فولاد جان به جمع ما خوش آمدی اما جمله آخر شما درست نیست.
در صورتی که شما شکاری بزنی و خودت سریعا به اون برسونی ولی وقتی برسی مرده باشه باید سرش ببری و کاملا حلاله.تنها در صورتی اون شکار حرام میشه که شما فرصت داشته باشی بهش برسی تاوقتی که زنده است اما به هر دلیلی این کار انجام ندی تا بمیره اونوقت میشه حرام.
یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - tmr - 2012-02-05 10:20 AM

(2012-02-05 03:09 AM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پرندگانی که شکاری نیستن ولی دیرتر بال می زنن کراهت داره خوردنشون مثل کلاغ
دوست عزیز گوشت کلاغ حرامه و فقط بعضی از گونه های زاغ هستن که گوشت قابل استفاده دارن و در مورد استفاده از گوشت زاغ هم نظر مراجع فرق داره.
من درباره نظر آیت الله سیستانی تحقیق کردم و متوجه شدم که ایشون استفاده از گوشت زاغ رو هم بنا بر احتیاط واجب حرام اعلام کردن.
در مورد نظر سایر مراجع اگه دوستان اطلاعاتی دارن لطف کنن و اینجا قرار بدن.Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - foolad - 2012-02-05 05:59 PM

شرمنده .ببخشید .انگار حافظم ضعیف شده ! حرف دوستان رو تایید می کنم
خدا منو ببخشه!
Khansariha (108)

RE: احكام شرعي شكار - DianaMagnom - 2012-02-11 08:58 PM

آقا ببخشید، میگین هر پرنده غیر شکاری ای که تندتر بال بزنه حلال که چه عرض کنم حلال در حلاله! Khansariha (48)
اما آیا قناری که دانه خورم هست و تندم بال میزنه حلاله؟! Khansariha (290)

RE: احكام شرعي شكار - tmr - 2012-02-11 09:20 PM

مهمترین شروط حلال بودن:
1- داشتن انگشت پشت پا ( مثل مرغ)
2- نداشتن منقار روی هم افتاده ( منظور همون منقار پرندگانی مثل عقاب ، طوطی و مشابه اینهاست)
3- داشتن سنگدان
تند بال زدن رو هم اصلاح میکنم : مدت زمان بال زدنش باید بیشتر از مدت باز نگه داشتن بالها توی هوا باشه
قناری هم حلال نیست.
Khansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - persiankiller - 2012-02-11 09:24 PM

RE: احكام شرعي شكار - asadjavan - 2012-02-12 09:11 AM

دوستان سلام
حکم کلاغ سیاه از اونایی که پر های کاملا سیاه دارند و نوک و پای قرمز چی هست حلال یا حرام؟ نوکشون از نوک کلاغ معمولی (بال سیاه وسینه خاکستری) بلند تر و باریک تره و فلس پا ها کاملا قرمز راستش به انگشت پشت پا دقت نکردم .این طرفا میگن کلاغ سیاه حلاله!!
(2012-02-11 09:20 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمترین شروط حلال بودن:
1- داشتن انگشت پشت پا ( مثل مرغ)
2- نداشتن منقار روی هم افتاده ( منظور همون منقار پرندگانی مثل عقاب ، طوطی و مشابه اینهاست)
3- داشتن سنگدان
تند بال زدن رو هم اصلاح میکنم : مدت زمان بال زدنش باید بیشتر از مدت باز نگه داشتن بالها توی هوا باشه
قناری هم حلال نیست.
Khansariha (8)

آیا باید هر 3 شرط رو داشته باشه یا یکی از اینا رو هم داشته باشه حلاله؟