شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
احكام شرعي شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: احكام شرعي شكار (/showthread.php?tid=145)

RE: احكام شرعي شكار - stivist - 2011-11-11 06:59 PM

دوستان یه سئوال داشتم قره غاز با توجه به ماهی خوار بودنش حلاله یا حرام؟

RE: احكام شرعي شكار - Ali - 2011-11-11 08:26 PM

مثل اینکه جاوید جان شکار کرده بودند و میگفتند حلال هست.باز از ایشون بپرس

RE: احكام شرعي شكار - Hunter - 2011-11-11 09:30 PM

(2011-02-05 07:26 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اونروز دیدم که چرا میگن کندن سر(که هم گوشت حروم میشه هم کننده کار فعل حرام انجام داده حتی برای گنجشک)و یا جدا کردن سر قبل از خارج شدن روح حرومه(البته فعل حرام انجام شده اما گوشت حلاله).سر اون جلی که زده بودم رو دوستم با چاقو کامل جدا کرد طفلک هنوز سرش داشت نوکشو تکون میداد و بدنش حرکت میکرد!خیلیا میگن بدنش درد نمیکشه بله راست میگن اما سرش ثابت شده که تا چندین ثانیه درد رو احساس میکنه و همه چیز رو میبینه چون بلا فاصله نمیمیره!پس سر گنجشک رو هم نکنید و ببرید و کامل نبرید و بذارید نخاع وصل بمونه!

اخه چجوری سرشو ببریم وقتی با یه ساچمه کلیشون میوفته رو زمین تا بیای ببری که جون داده و حروم شده پس مجبوری سریع سرشو بکنی

RE: احكام شرعي شكار - Hamed_HW80 - 2011-11-11 09:52 PM

سرشو نکنین، البته من خودم قبلا سرشونو می کندمKhansariha (367) ولی باید با چاقو سرشونو ببریم تا خونشون به طور کامل از بدنشون در بیاد

RE: احكام شرعي شكار - Ali - 2011-11-11 09:52 PM

نه خیر دوست عزیز.وقتی سریع سرشو بکنی حروم میشه.اما تا وقتی که داری اقدامات لازم برای ذبح رو انجام میدی حیوون بمیره هیچ مشکلی نداره و حلال میشه و کار حروم هم انجام ندادی،هرچند اگه هم دیدی حیوون مرده شما ذبح کن چون معمولا تا خلاصی کامل یه کم طول میکشه و گاها حیوون نیمه جونه ولی فکر میکنیم مرده.

RE: احكام شرعي شكار - hamidhunter52 - 2011-11-11 10:12 PM

دوست من اگه اینجوری بود که شکار فقط با بریدن سر حلال میشد که خیلی درد سر داشتیم کن از راه دور یه شکاری رو میزنم حالا بدو بدو هم بکنم باز موقع رسیدن من حرامه اینجور که شما میگی. نه دوست گلم اینجور نیست اگر شکار رو زدید و بدون تلف کردن وقت خودتون رو بهش رسوندید و شکار مرده بود حلال هست و اگر هم هنوز جان داشت باید (باید باید) سرش رو ببرید تا حلال بشه و نمیشه بالا سرش واسین تا جون بده یا یه جوری وقت تلف کتی که وقتی بهش میرسی جون داده باشه و به قول علی مشهدی اگر هم دیدی جون داده شما ذبحت رو انجان بده ضرر نداره من شده گاها وقتی ذبح کردم پرنده بال بال زده در صورتی که قبلش تکون هم نمیخورد حتی با دست زدن بهشKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - Hunter - 2011-11-11 10:35 PM

وقتی سرشو میکنی هم خونش خارج میشه ها،از نظر پزشکی خارج میشه چون رگ کامل از بصل نخاعش جدا میشه و خونش با تکون دادن خارج میشه البته فقط در مورد سار و گنجشگ میشه سرشو با دست کند چون بقیش زور میخواد یه کمKhansariha (214)

RE: احكام شرعي شكار - AIRKING - 2011-11-11 10:53 PM

دوست عزیز جدا کردن سر با دست چه اسون چه سخت حرامه.و گشوت حرام میشه.
اگر شما شکار رو زدی و بدون تلف کردن وقت رسیدی بالای سرش چه جون داشت چه نداشت سرش رو سریع رو به قبله و با گفتن بسم الله ببر.
مطمئن باشیم خدا اون چیزی که برای ما خوب بوده گفته و اون چیزی که بد بوده منع کرده .
یا علیKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - hamidhunter52 - 2011-11-11 10:55 PM

دوستم من بله خون خارج میشه ولی اسلام میتونست بگه سرش رو کندید مشکلی نداره ولی نگفته خوب یه چیزی بوده گفته اول رگهارو ببریید تازه تاکید هم کرده هر 4 رگ رو ببرید بعد که جون داد سر رو جدا کنید حالا حکمتش چیه شما از من وارد تری دکتر هزار ماشاالله مثلا نمیتونه به خاطر قطع شدن مسیر عصبی، عروق تنگ بشن یا مثلا قلب از حرکت بایسته البته قلب که از خودش ضربان داره ولی یه چیزی باید باشه که نیاز به برقراری مسیر عصبی هست تا جون دادن کامل حیوان و خروج بیشتر خون از بدن حتی گفته میشه جلوی حرکت جانور رو نگیرید کامل و بگذارید دست و پا و یا بال بزنه تا خونش کامل بیرون بیاد و از اون طرف هم اسلام یه حقی رو برای مخلوق خدا قائل شده دیگهKhansariha (8)

RE: احكام شرعي شكار - Hunter - 2011-11-11 11:02 PM

مرسی دوستان من از بچگی هم که با تفنگ بادی گنجشک میزدم تا الان با دست سرشو میکندم اما از این بعد دیگه درستش میکنم!فقط این همه گوشت حروم خوردیمKhansariha (367)