شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی ساچمه های خانواده H&N - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: معرفی انواع ساچمه های بادی (/forumdisplay.php?fid=95)
+---- انجمن: ساچمه های خارجی (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- موضوع: معرفی ساچمه های خانواده H&N (/showthread.php?tid=1404)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - hamidhakami - 2014-05-04 07:24 PM

با سلام. تو خانواده باراکودا تنها ساچمه ای که از نظر دقت 5 خط داره باراکودا مچ است.

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - Vicxtor - 2014-05-04 07:31 PM

البته حمید جان به نظر من همین ساچمه هم تا ۵۰ متر دقت خوبی داره و بعد از اون گیج میزنه... Khansariha (8)

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - kingzax - 2014-05-04 07:38 PM

(2014-05-04 07:24 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام. تو خانواده باراکودا تنها ساچمه ای که از نظر دقت 5 خط داره باراکودا مچ است.

سلام آقا حمید عزیز
نه حمید جان در کالیبر 5.5 حرف شما کاملا درست هست. اونروز هم این نکته و گفتید. ولی تو نت تو عکسها دیدم و اینجا هم دیدم مدل هانتر در کالیبر 4.5 دقتش 5 خط هست. بخاطر همین یکم شک کردم.
شما صفحه 5 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و نگاه کنید روی قوطی 5 خط خورده.

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - Vicxtor - 2014-05-04 07:54 PM

شهریار جان کلا این خطوط دقتی که روی بسته های اچ اند ان خورده خیلی قابل اعتماد نیستن...
مثلا ساچمه ی هانتر اکستریم و هانتر در کالیبر ۵/۵ هر دوشون ۴ خط دقت دارن در حالی که من هم روی مگنوم ۴۶۰ و هم روی ای تی ۴۴ از هانتر دقت بهتری گرفتم (در ۴۰ تا ۵۰ متر)
یا مثلا دکتر مهدی جایی گفته بودن که دقت فیلد تارگت تروفی تا ۵۰ متر خیلی جالب نیست و ...
این خطوط هم هر کدومشون نشون دهنده ی ۱۰ متر هستن و مثلا هانتر ۴ تا خط خورده یعنی تا ۴۰ متر دقت قابل قبولی برای شکار (با کیل زون مثلا ۲ تا ۳ سانت) داره که در عمل هم من به این نکته واقعا رسیدم (البته روی سیبل)...
Khansariha (8)
[تصویر: 13992226661.jpg]

آخه یکی نیست به این H&N بگه بابا جان کی تا حالا دیده و شنیده که باراکودا هانتر تو برای فیلد تارگت استفاده میشه؟!!!!! ما که ندیدیم... Khansariha (399)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - kingzax - 2014-05-04 09:22 PM

البته فکر میکنم با توجه به توضیحات شما برایند این دو عامل مهم هست نه هر کدام به تنهایی.
اگر در نظر بگیریم که هر خط 10 یارد باشه فکر میکنم تقریبا به نتیجه بهتری میرسیم.
در این صورت هانتر در فاصله بیشتر دقتی و داره که هانتر اکستریم در فاصله کمتر این دقت و میده.
دکتر حنان بخاطر توضیحات خوبتون ممنونم.

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - Vicxtor - 2014-05-04 09:47 PM

شهریار جان به نکته ی زیبایی اشاره کردی و جان کلام رو شما گفتی... Khansariha (8)
انگار واقعا همینطور هست که شما فرمودی و دقت با توجه به اون فاصله سنجیده میشه...
ممنون از توضیحات خوبت... Khansariha (8)Khansariha (8)

راستی داشتم کاتالوگ اچ اند ان رو مرور میکردم که دیدم ساچمه های زیر در رده ی فیلد تارگت قرار میگیرن :
Baracuda
Baracuda Match
Baracuda Green
Field Target
Field Target Trophy
Field Target Trophy Green
(یعنی ساچمه های سرگرد... پس اونی که روی جعبه ی ساچمه ی هانتر زده اشتباه شده گویا!!!)
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - ali123 - 2014-05-11 04:22 PM

دوستان کسی BC ساچمه های باراکودا و باراکودا متچ رو داره ؟
برای چیر گان میخوام

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - Vicxtor - 2014-05-11 07:20 PM

(2014-05-11 04:22 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای چیر گان میخوام

علی جان باراکودا (نه باراکودا مچ) در کالیبر ۴/۵ ضریب بالیستیک ۰/۰۲۵ و در کالیبر ۵/۵ ضریب بالیستیک ۰/۰۳۶ داره
مچ هم همین حدود باید باشه در حد یکی دو صدم شاید بالاتر (این رو دقیق نمیدونم و جایی ندیدم)
Khansariha (8)

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - ALIANA-54-T06 - 2014-05-12 09:49 AM

(2014-05-11 04:22 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای چیر گان میخوام
به توضیحات دوست خوبمان آقا حنان اضافه کنم که ساچمه باراکودا با کودیاک از نظر مشخصاتی تقریبا یکی هستند و میتوان از اطلاعات آن هم استفاده کرد . Khansariha (8)

یک یادآوری: ضریب بالستیک پرتابه برای همه تفنگها عدد ثابتی نیست ولی به پیش فرضهای ارائه شده (ضرائب بالستیک) برنامه چیرگان بسیار نزدیک هست
توضیحات بیشتر در خصوص ضریب بالستیک
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن خود برنامه چیرگان برای تهیه ضریب بالستیک ساچمه های شلیک شده به دو روش bc from velocity و bc from poi برای محاسبه و بدست آوردن ضریب بالستیک این امکان را دارد . Khansariha (8)

RE: معرفی ساچمه های خانواده H&N - مهدى١٣٦١ - 2014-06-06 09:55 AM

با سلام ، مى خواستم از دوستان بپرسم كه ساچمه باراكودا ٢١ گرين ( heavy) , روى گالاتيان خوب جواب ميده يا نه ؟ اگه جواب مثبته تا چند متر ميشه رو دقتش حساب كرد ، دوستان محترم راهنمايى بفرماين ممنون ميشم