شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش مهارتهای تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- موضوع: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق (/showthread.php?tid=138)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - karbakhsh - 2014-07-28 02:38 PM

بنده با اشخاص زیادی شکار رفتم ولی دو نفر عالی بودن هم خودشون هم اموزش دادنشون. با یکی از کارکنان بهداری بهاباد یزد میرفتیم
کوه ایشون معمولا سه تا فشنگ با خودشون میاوردن کوه و چنان با دقت تیراندازی میکردن که لذت میبردی بدون هیچ وسیله امروزی.
من میگم تمرین زیاد همراه علاقه و دقت که دوتا اخریش مهمتره میتونن جای همه این وسایل رو بگیره (البته تکنولوژی عالیه)من خودم
بدون این ابزار همیشه رفتیم و 70 درصد اوقات موفق بودیم. قدرت بدنی و تیزبینی و جسارت و در رتبه پایینتر تفنگ(که هرچه بهتر باشه
ضعف دیگه جبران میشه)که همه اینها باید در ظرف عشق و علاقه جمع بشن تا بشه شکار و حال بده چه بزنی چه نزنی.mkkkk

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - smart - 2014-12-12 11:04 AM

من این نشانه روی با انگشت دقیق نمیدونم چطوره اگه یکی از دوستان با شکل نشون بدن ممنون میشم.استقرار دست چطور باید باشه؟روش میلدات و پارالکس هم جالب بود حتما امتحانش میکنم.روش GPS هم قانون کلیش درسته فقط یه چیز توی کوه یا جنگل GPS کار نمیکنه.

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - shat - 2015-06-02 11:56 PM

سلام دوستان
اقا تايپيک هاتون فوقالعادس فقط حيف که چندساله که ديکه کسي ظاهرا ب اين سايت سري نميزنهT_T

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - guilanshekar - 2015-06-26 09:46 AM

پارالکس جطور تو يافتن فاصله دقيق كمك ميكنه؟

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - garshasb - 2015-06-26 11:03 AM

(2015-06-26 09:46 AM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پارالکس جطور تو يافتن فاصله دقيق كمك ميكنه؟
سلام دوست عزیز
اولا خیلی دقیق نیست، دوما مابینه دو عدد رو به مقداره فاصله تقسیم کنید تا حدوده فاصله بیاد، مثلا ۲۵....۵۰.........۱۰۰....۳۰۰ ......
چون تو علمه اپتیک تقسیمات مساوی نیست دو عددی که میشه تقسیمه مساوی کردو مینویسن، یعنی اگه وسط ۳۰۰ و ۱۰۰ باشه تقریبا میشه ۱۵۰

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - smart - 2015-06-26 11:03 AM

آقا حسین در یک زوم ثابت هدف در پارالکس های مختلفی شفاف میشه.اگه پارالکس مدرج باشه خوبه اگه نه باید در فاصله های مختلف در زوم ثابت اهرم پارالکس درجه بندی یا علامت گذاری کنی.مثلا توی فاصله 40 متر هرجا هدف شفاف شد بالای اهرم مینویسی40.وبرای بقیه فواصل همینطور درجه بندی میکنی.فقط باید زومثبت باشه.بعد هر هدفی دیدی با زومی که تنظیم کردی با چرخوندن اهرم پارالکس مسافت پیدا میکنی و حالا با هر زومی که دوستداری بنگ!!
من که اینجوری متوجه شدم فکرکنم درسته.
درس پس دادم خدمت شماKhansariha (8)

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - hossinmahmodi.1376 - 2015-12-08 01:14 AM

دوستان بره یه اردک یا کبک ه در حال پرواز از کجا بفهمیم چقدر باهاش فاصله داریم

hossin

RE: راهکارهایی یافتن فاصله دقیق - smart - 2015-12-08 12:53 PM

(2015-12-08 01:14 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بره یه اردک یا کبک ه در حال پرواز از کجا بفهمیم چقدر باهاش فاصله داریم

hossin
دوست عزیز هدف متحرکی که داره از شما دور میشه فرصت کافی برای استفاده از ابزار برای تعیین فاصله اش به شما نمیده و تنها باید بصورت تجربی فاصلش تخمین بزنید.البته بهتره بجای تعیین فاصله در این زمان بگیم که چقدر جلوتر از هدف متحرک باید گرفت تا ساچمه به هدف بخوره و این هم تنها با تمرین بدست میاد.
تعیین فاصله برای اهداف ثابت استفاده میشه یا اهداف متحرکی که دور شدن اونها طوری باشه که شما بتونید مصافت تعیین کنید و اسلحه شما هم تا اون فواصل برد مفید داشته باشه.مثلا زمانیکه یک نفر در فاصله 500 متری داره با دویدن از دست یک تک تیرانداز فرار میکنه