شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حیوان آزاری ممنوع - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: حیوان آزاری ممنوع (/showthread.php?tid=1376)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehrdadjan - 2013-01-27 10:21 AM

این کارهایی که این انسان ها یا به عبارتی حیوانات وحشی می کنند بدون عقوبت نمی ماند.
امام موسى بن جعفر(صلى الله عليه وآله) از پدران بزرگوارش(عليهم السلام)نقل مى كند كه رسول خدا(صلى الله عليه وآله)فرمود:
در دوزخ، زنى را ديدم كه گربه اش از هر طرف او را گاز مى گيرد، علتش اين بود كه آن زن در دنيا اين حيوان را بسته بود، بدون آن كه غذايى به او بدهد يا آزادش نمايد تا خودش حيوانى را شكار كند.
در روايات ديگرى، از عذاب آتشين آن زن خبر داده و فرموده است:
زنى به خاطر رفتار با يك گربه، مستوجب آتش دوزخ شد و عذاب گرديد، چون گربه اى را بسته بود و او را آزاد نمى كرد تا براى خودش غذايى پيدا كند، به اين دليل، از گرسنگى مرده بود.
رسول رحمت (صلى الله عليه وآله) از آزار و شكنجه حيوان با آتش نهى نمود و فرمود:
هيچ كس نمى تواند با آتش، ديگرى را شكنجه و عذاب نمايد، مگر خدا. بنابراين، سوزاندن حيوان با آتش جايز نيست.
طبق نوشته نسائى و احمد، يك نفر پزشك در محضر رسول خدا(صلى الله عليه وآله) از قورباغه و استفاده دارويى از آن سخن به ميان آورد. آن حضرت (صلى الله عليه وآله) بى درنگ، آن پزشك را از كشتن قورباغه نهى فرمود.
هم چنين آن جناب، شكار كردن را دوست نداشت و مى فرمود:
هر كسى به دنبال شكار رود از امور اخروى، غافل مى گردد.
طبق روايت ديگرى، آن رسول مهربان (صلى الله عليه وآله) هرگز صيد نكرد و به اين كار نيز امر نفرمود. روايت ديگرى نيز حاكى است كه رسول خدا(صلى الله عليه وآله) از اذيت (كشتن) حيوان ها نهى فرمود، مگر آن كه (حيوان حلال گوشت و) براى خوردن باشد.
در این راستا باید خودم اعترافی کنم:
در سن ۷ سالگی دوست داشتم مثل یه پزشک جراح، چیزی را جراحی کنم پس با شیشه ای شکسته، شکم قورباقه ی زنده ای را پاره کردم و بعد از لحظاتی مرد، خدا شاهده چند پلکی به هم نزده بودم که در هنگام پریدن از روی سیم خاردار، در اون گیر افتادم و شکمم با سیم خاردارها یکی شد.البته باید بگم که این اولین و آخرین بار بود و امیدوارم خدا مرا بخشیده باشد.
با امید کم شدن آزار حیوانات
منبع:http://www.rasekhoon.net/Article/Show-18154.aspx

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-01-31 02:10 AM

خرچنگ‌ها را زنده نپزید! سخت‌پوستان درد را احساس می‌کنند.؟؟
دانشمندان زیست محیطی در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که سخت پوستان درد را احساس می‌کنند.
به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج این مطالعه آشکار ساخت خرچنگ‌های ساحلی که گونه بسیار نزدیکی به خرچنگ‌هایی هستند که انسانها آنها می‌خورند، به شوک‌های الکتریکی واکنش نشان می‌دهند و در نتیجه از قرار گرفتن مجدد در مسیر آن، اجتناب می‌کنند.

کارشناسان می‌گویند این یافته تایید می‌کند که سخت پوستان درد را حس می‌کنند و به همین دلیل انسانها بویژه صاحبان صنایع غذایی دریایی باید در رفتار خود با این جانداران تجدیدنظر کنند.به گزارش بی بی سی، شرح این مطالعه در مجله «زیست شناسی آزمایشی» به چاپ رسیده است. پروفسور باب الوود از اساتید دانشگاه کویینز در بلفاست در گفت و گویی با شبکه بی بی سی اظهار داشت: من نمی‌دانم در ذهن خرچنگ‌ها چه اتفاقی می‌افتد اما آنچه که می‌توانم بگویم این است که رفتاری که این جانداران در واکنش به محرک درد نشان می‌دهند یک عکس العمل انعکاسی مستقیم است که تمام معیارهای احساس درد را در خود دارد.
[تصویر: 13595855571.jpg]
احساس درد تجربه‌ای ذهنی است و بررسی عینی آن روی حیوان بویژه بی مهرگان مانند خرچنگ‌ها کار دشواری است. اما پروفسور الوود آزمایشی را طراحی کرد تا بتواند واکنش سخت پوستان به شرایط درآور را ارزیابی نماید. وی با شوک الکتریکی روی ۹۰ خرچنگ ساحلی آزمایش کرد.

الوود می‌گوید: نتایج آزمایش‌ها نشان داد خرچنگ‌هایی که پس از خارج شدن از پناهگاه خود شوک الکتریکی دیده بودند برای بار دوم از رفتن به منطقه‌ای که به آنها شوک داده شده بود، اجتناب کردند و این امر نشان می‌دهد که آنها به دلیل احساس ناخوشایندی شبیه به درد و تنها پس از دوبار آزمایش، آگاهانه رفتار خود را تغییر دادند.
[تصویر: 13595855582.jpg]
وی افزود: این رفتار خرچنگ‌ها واکنش ساده‌ای نیست بلکه تمام معیارهای احساس درد را در خود دارد.پروفسور الوود می‌گوید: هیچ قانونی برای حفاظت از این حیوانات در برابر رفتاری که با آنها در صنایع غذایی و پرورش آبزیان می‌شود، وجود ندارد. در هنگام صید وقتی این حیوانات به تور می‌افتند، چنگال‌های آنها را زنده قطع می‌کنند و دوباره به دریا می‌اندازند یا اینکه خرچنگ‌ها را زنده می‌پزند. وقتی با چنین اعمالی مواجه می‌شوید واقعا باید این سوال را از خود بپرسید که این رفتارها با موجودات زنده چقدر موجه هستند.
منبع {دیده بان حقوق حیوانات}

RE: حیوان آزاری ممنوع - sadra9496 - 2013-02-01 02:12 AM

کارگاه کشتار و دباغی پوست روباه.برای هر پالتو پوست 15 روباه باید جان خود را تقدیم کنند
[تصویر: 13596719501.jpg]

RE: حیوان آزاری ممنوع - snipshooter - 2013-02-01 02:39 AM

مدتی قبل کلیپی تو اینترنت منتشر شد از کشتن این روباه ها در چین که باعث واکنش شدید انجمن های حمایت از حیوانات شد .
این روباه های بیچاره رو برای اینکه پوست بدن و سورتشون را یک تیکه خارج کنن زنده زنده پوست میکنن و بعد از پوست کندن از 15 دقیقه تا 1 ساعت طول میشه تا این زبون بسته ها جون بدن.

RE: حیوان آزاری ممنوع - bycal - 2013-02-01 09:27 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: حیوان آزاری ممنوع - اشکان - 2013-02-03 12:59 AM

سلام و عرض ادبKhansariha (8)

آلوارو مونرو ماتادور معروف اسپانيايى افتاد و گريه کرد… چون فهميد که حيوان نمى خواهد با او بجنگد…

به نگاه معصوم اين حيوان نگاه کنيد. او فهميد اين حيوان با چشمان اشکبارش «صلح» را جستجو مي کند.

گاهي شعور يک حيوان بيشتر از بعضي انسانهاست. اي کاش تمام کساني که به جنگ دامن ميزنند، به اندازه اين گاو شعور داشتند.
[تصویر: 13598403301.jpg]

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-02-05 12:08 AM

زندگی یک گاو شیری
اکثر افراد از شنیدن شرایط زندگی گاوهای شیری متعجب می شوند، در حالی که گردانندگان صنایع لبنی همیشه تلاش می کنند بسیاری از این حقایق دیده و شنیده نشوند. برای دانستن برخی از این حقایق تلخ اینفوگراف زیر را ببینید.
[تصویر: 13600098301.jpg]
منبع دیده بان حقوق حیوانات

RE: حیوان آزاری ممنوع - unique - 2013-02-05 09:05 AM

اقا مهران عزيز شما ميگي چكار كنيم؟
نظر شما اينه كه گياهخوار بشيم؟تازه اگه همه مردم دنيا گياهخوار بشن ديگه كسي از گاو نگهداري نميكنه و نسلشون منقرض ميشه.مثل اسب كه نيستن سواري بدن.تازه من دامداري رو از نزديك ديدم اينا رو كه ميگه مبالغه كرده.موفق و مويد باشيد.

RE: حیوان آزاری ممنوع - damoon_61 - 2013-02-05 11:42 AM

[b]مهران جان سلام خسته نباشی خیلی جالب بود اون مورد سم گاو ماده رو نمیدونستم خیلی جالب بود برام
من هم چند تا گاو داری دیدم و بعضی از موارد بالا رو تایید میکنم که وجود دارن ولی خداییش موردی مثل از بین بردن شاخ رو نمیشه جزو آزار حیوون ها طبقه بندی کرد این کار بخاطر صدمه نزدن های احتمالی حیوونها به همدیگه است که مهمولا با مواد شیمیایی انجام میشه و بدون درده جدا از این که امروزه هر دامداری ای که دیدم گاوهاش شاخ داشتن

[/b]

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-02-05 12:12 PM

سلام .این موضوع رو100% قبول دارم که این آزار دادن حیوون نیست ولی مطمئنا خود حیوون دوست نداره شاخش بریده بشه یا اینکه تو یک جای کوچیک بی حرکت بمونه .در ضمن من دوست دارم مطالبی که خودم ازش لذت میبرم رو تو این تاپیک ها منتقل کنم تا بچه های این انجمن هم ازش استفاده کنن .
در هر صورت متشکرم.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)