شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حیوان آزاری ممنوع - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: حیوان آزاری ممنوع (/showthread.php?tid=1376)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-01-20 08:11 PM

اینم از جنگ خروس که در تمام دنیا طرفدارهای خواص خودش رو داره. من خودم از دیدن این صحنه ها ناراحت میشم. ولی هر وقت جایی بودم که جنگ خروس بوده
انگار یه آهن ربا من رو به طرف خودش میکشیده و دهانم بسته میشده.و اون فقط به خاطر مهارت جنگیدن خروس ها بوده.

ولی دائما تو دلم میدونستم که این حیوونا دارن ذجر میکشن. من به شخصه شاهد شرط بندی سر موتور kmx .سر موتور zx .و .... بوده ام.
شاید بگید تو که بدت میاد چرا نگاه میکنی ولی جدا از ذجر دادن حیوانات متنفرم. حالا جنگ خروس ها شاید چند دقیقه باشه ولی تمرین دادن به این حیوون برای جنگیدن خیلی بدتره.براش پالون درست میکنن توش سنگ میریزن که پای حیوون قوی بشه. روزی چند ساعت حیوون رو میدوونن که نفسش زیاد بشه.
پرهای پا و سینشو میکنن که خنک بشه یا ...... که همین پدر در آوردن ازشون قیمتشونو تعیین میکنه از 70 هزار تا 3 میلیون .تا جایی که من میدونم.
[تصویر: 13586991402.jpg]
[تصویر: 13586991391.jpg]
[تصویر: 13586991403.jpg]
[تصویر: 13586991404.jpg]
[تصویر: untitled236.bmp]

RE: حیوان آزاری ممنوع - ahad - 2013-01-21 03:18 PM

اینم ازکشورهای طرفدار حقوق حیواناتKhansariha (290)
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، درست است که دهها موسسه و مرکز حمایت از حقوق حیوانات در کشورهای اروپایی حضور دارند اما ظاهرا در بسیاری از اقدامات ضدحقوق این زبان بسته ها، خبری از این موسسات نیست مگر اینکه افکار عمومی تهییج شوند.

در جدیدترین نوع از این افشاگری ها، رفتار وحشیانه در کشتارگاه اسب‌‌‌ ها با این حیوان نجیب، اعتراضات شدید دوستداران حیات ‌وحش را در انگلستان برانگیخته است. فیلم‌‌‌های منتشر شده نشان می ‌دهد که اسب‌‌‌ها را قبل از کشتن، زخم می ‌زنند و قبل از کشتن وارونه آویزان می‌کنند تا خون ‌شان را جمع‌ آوری کنند.

برخی از اسب ‌‌‌ها را که به علت بیماری یا زخمی شدن قابل درمان نیستند برای کشتن به این مکان می ‌‌آورند اما قبل از کشتن، با میله‌ ای فلزی به جان اسب می‌ افتند تا خونش را بریزند. آمار‌‌ها نشان می‌دهد که تعداد قتل عام اسب ‌‌‌ها در بریتانیا طی 5 سال گذشته دو برابر شده است.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پس از انتشار فیلم‌‌‌ های مربوط‌ به زجرکش کردن اسب‌‌ ‌ها و بروز اعتراضات شدید مردمی، مجوز کشتار در این سلاخ ‌خانه لغو شده و کشتارگاه موقتا تعطیل شده است.

RE: حیوان آزاری ممنوع - kami - 2013-01-21 05:34 PM

ببر این حیوان بسیار زیبا در حال انقراض بوده و فقط به تعداد 3300 عدد از این حیوان در کل دنیا باقی مانده است.
متاسفانه مسئولین حمایت از حیوانات کمی دیر به فکر نجات این حیوان افتادند.
چندی پیش در تلویزیون سوئد شماره تماسی را اعلام کردند که هر کس به این شماره اس ام اس بزند, مبلغ کلی این پولها در حمایت از ببر صرف خواهد شد.
اتفاقا مردم بسیار استقبال کرده و بنده هم اس ام اسی به ان شماره زدم.
پس از چندی در اخبار کوتاه و مختصر شنیدم که گویا پول بدست مسئولین مربوطه نرسیده و در بین راه غیب شده استKhansariha (214)

علت انفراض این حیوان شکار بی رویه بعلت پوست زیبا و استخوانهای ان در مصارف داروهای سنتی می باشد.
[تصویر: 13587767001.jpg]

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-01-21 10:38 PM

آخه خدا وکیلی این صحنه هارو آدم میبینه داغون میشه. این حیوون بد بخت ارث پدرشو بالا کشیده که اینهمه بار گزاشتی روش.مگه نیسانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[تصویر: 13587953001.jpg]
اصلا متوجه نشد چه زمانی صاحبش طناب را به دور گردن او حلقه کرد.؟؟تا امروز که برایش سگ خوبی بودم آخر چرا؟؟؟؟
هنوز روی پاهایش ایستاده بود به چشمان صاحبش نگاه میکرد اما صاحبش در این زمان مشغول سفت کردن ریسمان بود. سگ را در حالیکه آویخته بود رها
کرد. سگ هنوز روی پاهای بلندش ایستاده بود و به صاحبش که دور می شد نگاه می کرد. روز به نیمه رسید و سگ روی دوپایش استاده بود وحلق آویز
و برای همیشه نگاهش به آسمان خیره ماند.صاحبش او را دار زده بود. فقط و فقط به این گناه که پنداشته می شود دیگر کارآیی لازم را برای شکار .نگهبانی .گله داری را نخواهند داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[تصویر: 13587956971.jpg]
[تصویر: 13587956972.jpg]
[تصویر: 13587956973.jpg]

لگد زدن و سنگ زدن راه خوبی برای دور کردن سگ بد بختی که شاید از زور گرسنگی و به امید تکه ای نان نزدیک شما میشود که شاید از دست شما بگیرد نیست .
به دار کشیدن سگی که از درد گرسنگی مرغ همسایه را خورده انسانی نیست.چاره اش سیر کردن آن است .امید و همه ارزوی یک حیوان خانگی صاحبش است.
[تصویر: 13587968181.jpg]
[تصویر: 13587968182.jpg]

RE: حیوان آزاری ممنوع - اشکان - 2013-01-25 07:27 PM

سلام و ارادت Khansariha (8)
مطلب زیر برگرفته از سایتwww.drhooman.blogfa.com/post-12.aspx می باشد.

آیا حیوان آزاری در خون ایرانی‌هاست؟
تجسم کنید چند بچه 10، 12 ساله را که در خیابان، دور هم جمع شده‌اند و مشغول بازی هستند. البته شاید کمتر دیگر همچین جماعتی را ببینیم، زیرا اکثر بچه‌ها و نوجوانان امروز برعکس نسل قبل از خود، به‌گوشه‌ای از اتاق‌شان پناه برده‌اند و از هر فرصتی که پیش می‌آید برای رفتن به دنیای اینترنت و بازی‌های کامپیوتری سود می‌جویند یا سر در موبایلی کرده‌اند و مشغول«اس‌م‌اس بازی». بگذریم، بعد تصور کنید به ناگاه گربه‌ای یا پرنده‌ای در اطراف خود ببینند؛ فکر می‌کنید چه واکنشی از خود نشان می‌دهند؟ می‌دانم که درست حدس زده‌اید. هیچکدام از آنها نمی‌روند تا غذایی برای آن حیوان بیاورند، یا حتی لحظه‌ای بیایستند و به کشف زیبایی‌های آن موجود بپردازند، یا حداقل بی‌توجه به آن به ادامه بازی‌شان بپردازند! همانطور که شما هم حدس زده‌‌اید، سنگی، چوبی و خلاصه چیزی بر می‌دارند و چون لشگر سلم و تور به دنبال حیوان بخت برگشته می‌افتند و بعد از فراری دادن حیوان وحشتزده با اعتماد به نفس بالاتر به بازی خود ادامه می‌دهند. حالا من بچه‌ها را مثال زدم. شما می‌توانید این بچگی را تا 40سالگی هم تعمیم دهید! هیچ تا به حال به چشمان وحشتزده سگ‌ها و گربه‌های خیابانی توجه کرده‌اید؟ چشمانی که در اولی مهربانی و در دومی اقتدار را باید ببینیم.
به‌راستی تا به‌حال فکر کرده‌اید این حیوان آزاری ما از کجا نشأت می‌گیرد؟ یا به تبعات آن اندیشیده‌اید؟ فکر کرده‌اید فرزندان «حیوان آزار» ما وقتی بزرگ شدند، در سنین بزرگسالی «چه آزار» خواهند شد؟ به سابقه قاتلین و خلاف‌کارها نگاه کنید. اکثرشان در سنین کودکی حیوان آزار یا حیوان‌کش بوده‌اند. آخرین‌شان قاتل زنجیره‌ای «خفاش شب» یا متجاوز و قاتل کودکان معروف به «بیجه» که هر دو در مصاحبه‌های قبل از اعدام‌شان اقرار کرده‌اند که در کودکی حیوانات را مورد اذیت و آزار قرار می‌داده‌اند و بعد از بزرگ‌تر و مسلما قوی‌ترشدن به سراغ انسان‌ها آمده‌اند. یاد دو سال پیش افتادم که برای دوره‌ای به آلمان رفته بودم. هر روز غروب که فنجان چای به دست، کنار پنجره می‌نشستم و به هوای ابری و رفت و آمد عابران نگاه می‌کردم، کودک همسایه را می‌دیدم که شال و کلاه کرده از خانه بیرون می‌آمد و در ظرفی بر روی ستونی که شهرداری برای غذای پرندگان تعبیه‌اش کرده بود دانه می‌ریخت و پرندگان هم بدون واهمه‌ای از او، حتی قبل از اینکه او دانه‌ها را بریزد به استقبالش می‌رفتند و روی دست و شانه‌اش می‌نشستند تا او غذای‌شان را داخل ظرف بریزد و لبخند رضایت مادرش که از پشت پنجره مراقب کودک بود. با خود فکر می‌کردم کودکی که از این سن عشق و علاقه به یک جاندار و احترام به او را می‌آموزد، مسلما در بزرگسالی به حقوق انسان‌ها هم پایبند خواهد بود. همانطور که اگر در آنجا پای‌تان را از پیاده‌رو به خیابان بگذارید، تمام خودروهای دور و نزدیک به احترام‌تان متوقف می‌شوند تا شما عرض خیابان را طی کنید. یک جورهایی مثل تهران خودمان!
نمی‌دانم شاید این بحث، مربوط به جامعه‌شناسی یا روان‌شناسی باشد که باید ریشه حیوان آزاری را در جامعه ما بررسی کنند. شاید دلیلش ترس از حیوانات باشد، یا تعالیم غلطی که از والدین به فرزندان منتقل می‌شود، یا برداشت اشتباه از آموزه‌های دینی باعث آن شده است؟ بدترین ناسزاهای‌مان برمی‌گردد به سگ، موجودی که امام اول‌مان، 10 خصوصیت مانند وفاداری، قناعت، پایبندی و... در آن نام می‌برد که مجموعه آن باید در هر مومنی باشد. شاید هم بر می‌گردد به بیگانگی‌مان با طبیعت پیرامون. نمی‌دانم، اما این را می‌دانم که این آفریدگان زیبا که قبل از ما ساکن کره زمین و طبیعتی بودند که به دست ما تخریب و تبدیل به کلانشهر و کارخانه و چیزهای دیگر شده احتیاج به همدلی بیشتری از جانب ما دارند. نسل قبل بسیار کم به ما آموخت. پس ما در درجه اول بکوشیم تا بیاموزیم و بعد آموخته‌های‌مان را به نسل بعدمان منتقل کنیم. باز هم در این رابطه برای‌تان خواهم نوشت.

پی نوشت؛ امیدوارم ما اعضای این سایت این فرهنگ را در خودمان تقویت نموده و به دیگران نیز انتقال دهیم.
و این عکس را در اینترنت دیدم ، هرچند موش آفت است اما ما شکارچیان عقیده داریم که آفت نیز باید با حداقل درد وناراحتی بمیرد
[تصویر: 13591291801.jpg]
بدون شرحKhansariha (367)
[تصویر: 13591303451.jpg]
[تصویر: 13591304451.jpg]

RE: حیوان آزاری ممنوع - HirkanFighter - 2013-01-25 08:36 PM

یادمه بچه بودم بال یه نوع حشره رو میکندم شبیه مورچه می شد. یا کلی لونه زنبور خراب میکردیم با پسر دائیم و تخم ها و لارو هاشون رو له میکردیم. اتفاقا یه بار تو یه جمع دوستانه حرف افتاد از کارایی که بچه گی میکردیم، اکثره بچه ها همچین خاطراتی داشتن، خوش بختانه نه اونها، نه من در بزرگسالی به آدم های حیوون آزاری تبدیل نشدیم. به شخصه هر وقت میبینم کسی حیوونی رو آزار میده باهاش برخورد می کنم. شدیداً به حیوون ها علاقه دارم با اینکه گاهی شکار میکنم اما آزار حیوون رو نمیتونم تحمل کنم.
فکر میکنم این قضیه شاید یه مقدار به خاطر این باشه که بچه خوب و بد رو خوب از هم تشخیص نمیده... نمیدونم شاید دلایلی دیگه اما اینکه بگیم حیوون آزاری تو خون ما ایرانی هاست به نظرم یه مقداری غیر منصفانه است.

RE: حیوان آزاری ممنوع - اشکان - 2013-01-25 08:52 PM

(2013-01-25 08:36 PM)HirkanFighter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یادمه بچه بودم بال یه نوع حشره رو میکندم شبیه مورچه می شد. یا کلی لونه زنبور خراب میکردیم با پسر دائیم و تخم ها و لارو هاشون رو له میکردیم. اتفاقا یه بار تو یه جمع دوستانه حرف افتاد از کارایی که بچه گی میکردیم، اکثره بچه ها همچین خاطراتی داشتن، خوش بختانه نه اونها، نه من در بزرگسالی به آدم های حیوون آزاری تبدیل نشدیم. به شخصه هر وقت میبینم کسی حیوونی رو آزار میده باهاش برخورد می کنم. شدیداً به حیوون ها علاقه دارم با اینکه گاهی شکار میکنم اما آزار حیوون رو نمیتونم تحمل کنم.
فکر میکنم این قضیه شاید یه مقدار به خاطر این باشه که بچه خوب و بد رو خوب از هم تشخیص نمیده... نمیدونم شاید دلایلی دیگه اما اینکه بگیم حیوون آزاری تو خون ما ایرانی هاست به نظرم یه مقداری غیر منصفانه است.
سلام دوست خوبمKhansariha (8)
من هم با حرف شما کاملاً موافقم که این جمله حیوان آزاری تو خون ما ایرانی هاست ؛ غیرمنصفانه است . اما من فقط خواستم امانت داری را در نقل قول کردن از نوشته های یک نویسنده در سایت دیگر را رعایت کرده باشم.
جالبه بدونید که من هم به شخصه در کودکی حیوانات را آزار داده ام و دلیلش را هم نمیدانستم تا در جوانی متوجه شدم که این کار دلایل روانشناختی متعددی دارد مانند انتقال خشمی که از دیگران داشتیم به حیوانات و دلایل دیگر که از حوصله این بحث خارج است. امید است که با کمک هم بتوانیم فرهنگ مهربانی با حیوانات را مجدداً احیا کنیم و کمتر شاهد صحنه های آزار حیوانات باشیم .Khansariha (8)

RE: حیوان آزاری ممنوع - tiktaks - 2013-01-25 11:32 PM

همه انجام دادن اینکارا رو. من که بچه بود این گنجشک ها رو که بالشون شکسته بود رو پیدا میکردم میاوردم خونه.مثلا میخواستم خوبشون کنم انقدر اب و غذا میدادم تا اخر میمردن.یه بار کندوی زنبور های بزرگ رو خراب کردیم که تجربه شد سمتشون نرم اخه بدجور منو نیش زدن و حمله کردن

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-01-25 11:52 PM

خداوندا توخود می دانی که انسان بودن وماندن چه دشواراست
چه دردی می کشد آن کس که انسان است وازاحساس سرشاراست …

متاسفانه منافع مادی و عدم توجه به حقوق حیوانات در کورس های سوارکاری منجر به بروز پلیدی هایی غیر قابل دفاع شده است. ارزش اسب از یک “موجود زنده” به حد “وسیله کسب منفعت” تنزل پیدا کرده و در روند آموزش، تمرین و مسابقه مورد آزار قرار می گیرد. محرک های درد آور برای آموزش اسب ها استفاده می شود و مادام که این موجود نجیب برای صاحبش سود مادی داشته باشد ادامه خواهد داشت و بعد از آن سرنوشت دردناکی درانتظار حیوان نجیب خواهد بود. اسب مسابقه درصورت صدمه دیدن در مسابقات به نحوی که قابل درمان نبوده و توان مسابقه نداشته باشد به روش های بدوی کشته می شود و در این روند هیچ گونه توجهی به حقوق حیوانات و جلوگیری از آزار آنها نمی شود. اخیرا برخی اسبداران با روش های شنیع دیگری آسایش سمبل نجابت را تهدید می کنند. دوپینگ اسب ها نمونه جدیدی از این روش مقرون به آزار است.
تابناک به نقل از سایت گروه مجلات همشهری نوشت: ۲۰ سال پیش وقتی برای اولین‌بار به گنبد رفتم، عبدالرحیم هنوز ۸سالش بود. شب قبل از مسابقه، بست‌های قهوه‌ای را توی نایلونی کوچک، در کف دستش می‌گذاشت و چشم‌بسته به اصطبل کثیف پدرش می‌رفت. می‌دیدم که اسب کهر ترکمن با دیدن او چه شیهه‌ای می‌کشید.
[تصویر: 13591451651.jpg]

اسب کهر، بوی دست‌های عبدالرحیم را می‌شناخت، می‌فهمید که الان با خود اکسیری آورده که می‌تواند با خوردن آن بتازد. وقتی شیره تریاک در گلوی اسب، حل می‌شد و نشئگی به جان حیوان می‌افتاد. شاید در رویاهایش، زندگی شاهانه در ایلخی‌ها و دشت‌های قدیم را می‌دید که همیشه یک دل سیر در دشت‌های سبز ترکمن صحرا، یونجه و جو و چمن می‌خورد، نه مثل امروز که از گرانی علوفه، هیچکس دلش نمی‌آید اسبش با یونجه حال کند. اسبی را دیدم که خاک را می‌لیسید و دنبال یک دانه جو می‌گشت. یک دانه جو، کجای معده او را پر می‌کند؟!

۲۰سال پیش، عبدالرحیم را دیدم که شیره را چند ساعت قبل از آغاز کورس در گلوی اسبش انداخت تا دیرتر حل شود و همزمان با کورس، اسب نشئه چهارنعل بتازد. یک‌بار دیدم در خمیر نان گذاشت و انداخت توی گلوی اسب. یک‌بار دیدم شیره تریاک را در نوک چوبی گذاشت و سر اسب را به بهانه‌ای بالا گرفت و انداخت توی حلق اسب؛ درست دو ساعت به کورس مانده بود. خودم با چشم‌های خودم دیدم که انگشت‌های ظریف عبدالرحیم، شیره را در چایی حل کرد و به خورد اسب داد. اسب قهرمان شیره‌ای! بعد از ۲۰سال وقتی به گنبد رفتم عبدالرحیم خودش هم شیره‌ای شده بود. از شیره‌ای شدن خودش پشیمان نبود، از این‌که شیره‌هایش عمر اسب‌های ترکمن را کوتاه می‌کردند، نادم بود.
[تصویر: 13591451662.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

می‌گفت اسب‌های شیره‌ای در ۳، ۴سالگی نابود می‌شوند. دست و پای‌شان چلاق می‌شود. چه اسب‌های خوبی که نابود نشدند.
حکایت مافیا فقط با دوپینگ و قمار آمیخته نشده، اسب‌ها اگر زبان بگشایند لبریز از خاطراتی سیاه و سفیدند. یک‌بار کارگری که در حین انتقال اسب‌ها از گنبد به تهران، در پشت خاور، دور از چشم مربی و اسبدار، آمپولی به اسبی قهرمان زده بود، ‌بعدها اعتراف کرد که در قبال چند اسکناس سبز، کابوس‌هایی را به جان خرید که چشم‌های مخمور آن اسب برای همیشه در شب‌های تنهایی‌اش پیوند زد.
منبع..دیده بان حقوق حیوانات

RE: حیوان آزاری ممنوع - mehranaram - 2013-01-27 01:51 AM

آخه این چه کاریه با این بد بخته زبون بسته کردی؟؟؟؟؟؟
[تصویر: 13592386291.jpg]