شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
حیوان آزاری ممنوع - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: حیوان آزاری ممنوع (/showthread.php?tid=1376)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: حیوان آزاری ممنوع - esijoon - 2013-09-27 02:54 PM

(2013-09-27 02:33 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-27 02:17 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-27 02:09 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه این روش فکر اشرف مخلوقات نیست. ما نباید اینجوری فکر کنیم اگه اینجوری فکر کنیم و عمل کنیم نسل همه ی حیوانات منقرض میشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

پس شما لطف کن و اون اسلحه کوسه خوشکلت و اون بادی ترو تمیزت رو یا ببر بفروش یا غلافش کن تا به حیوان دیگه ای آسیب نرسه...حداقل از طرف خودتKhansariha (8)

اغا من غلط کردم به بزرگواری خودتون ببخشیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

کوشان جان شاید ندونی و از روی شوخی گفته باشی....ولی این اغا که فرمودید معنی خیلی بدی میده....

دور از جون داداش...من فقط میگم همه چیز رو به هم ربط ندیم....کمی منطقی بحث کنیم نه احساسی

RE: حیوان آزاری ممنوع - kooshan - 2013-09-27 03:00 PM

(2013-09-27 02:54 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-27 02:33 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-27 02:17 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-27 02:09 PM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه این روش فکر اشرف مخلوقات نیست. ما نباید اینجوری فکر کنیم اگه اینجوری فکر کنیم و عمل کنیم نسل همه ی حیوانات منقرض میشهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

پس شما لطف کن و اون اسلحه کوسه خوشکلت و اون بادی ترو تمیزت رو یا ببر بفروش یا غلافش کن تا به حیوان دیگه ای آسیب نرسه...حداقل از طرف خودتKhansariha (8)

اغا من غلط کردم به بزرگواری خودتون ببخشیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

کوشان جان شاید ندونی و از روی شوخی گفته باشی....ولی این اغا که فرمودید معنی خیلی بدی میده....

دور از جون داداش...من فقط میگم همه چیز رو به هم ربط ندیم....کمی منطقی بحث کنیم نه احساسی

من منطقی میگم که این بی رحمیه که بخوایم الکی یک حیوونو بکشیمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: حیوان آزاری ممنوع - EPHSA - 2013-09-27 03:10 PM

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: در این گزارش با محیط بان عیدی حیدری به مصاحبه پرداختیم، محیط بانی که به مدت ۴۰ روز یک کاراکال زخمی را در منزل شخصی تیمار و در طبیعت رهاسازی کرد.

خبرنگار دیده بان: جناب حیدری ماجرای کاراکال چه بود؟

محیط بان عیدی حیدری: اواخر سال گذشته بود یک شکارچی با من تماس گرفت گفت در کوه به یک جانور شلیک کرده. شکارچی گفت تا حالا اون جانور رو ندیده بوده و اصلا نمی دانسته چه حیوانی است، ولی گفت که خیلی زیبا بوده. شکارچی خیلی پشیمان شده بود ولی از ترس گیر افتادن خودش را معرفی نکرد و گفت شاید حیوان هنوز زنده باشد.

با توجه به شناخت کاملی که از منطقه داشتم به سمت محلی که شکارچی گفته بود حرکت کردم. بعد از مدتی جستجو حیوان زخمی را پیدا کردم. یک کاراکال بالغ نر بود که از شدت جراحت توان حرکت نداشت ولی هنوز زنده بود.

به محض اینکه متوجه حضور من شد سعی کرد از جایش بلند شود و فرار کند اما از شدت درد نتوانست. با یک گونی که همراه خودم برده بودم کاراکال را گرفتم و با خودم به خانه بردم.

تعداد زیادی ساچمه در دست ها، پاها و شکم حیوان فرو رفته بود. دست و پای کاراکال را بستم و با یک چاقو حدود ۱۲ ساچمه از بدن حیوان خارج کردم. جای زخم ها را ضد عفونی کردم و موهای نقاط زخم شده بدن کاراکال را تراشیدم تا راحت بتواند زخمهایش را لیس بزند چون بزاق حیوانات بهترین ضدعفونی کننده است.

حیوان از درد و استرس اصلا غذا نمی خورد و بسیار ضعیف شده بود. نمی دانستم زنده می ماند یا نه.

به مرور حال کاراکال بهتر شد و برایش مرغ، ماهی و بوقلمون می بردم. شروع به غذا خوردن که کرد یک لاشه گوسفند کامل برایش خریدم و آویزان کردم، در طی ۲۴ ساعت به تدریج کل گوسفند را خورد.

چند وقت در منزل از کاراکال نگهداری کردید؟ آیا اسمی هم برایش انتخاب کردید؟

اسمش را “کارال” گذاشتم. حدود ۴۰ روز در منزل مهمان من بود و کاملا سلامتی خودش را بدست آورده بود.

سرنوشت کارال چه شد؟

همه خانواده، اطرافیان و حتی همکاران اداره خیلی به کارال علاقه مند شده بودند. حتی بعضی ها می گفتند کارال را پیش خودمان نگه داریم اما باید به طبیعت باز می گشت.

بعد از ۴۰ روز تصمیم گرفتم در همان محلی که پیدا شده بود رهایش کنم. حیوان را با یک جعبه چوبی به همان محل در منطقه تنگ هفت خرم آباد بردم و در طبیعت رها کردم.

تا لحظاتی بعد از رهاسازی نمی رفت و دائما پشت سرش را نگاه میکرد. اما من برگشتم و کارال هم رفت.

آیا بازهم کارال را دیدید؟

حدود ۲ هفته بعد دلم برای کارال تنگ شد. به محل رهاسازی رفتم اما ندیدمش. چند بار با صدای بلند کارال را صدا کردم. ناگهان پیدایش شد، به سمت من آمد و کنارم نشست.

اصلا بهش محبت نکردم، غذا هم برایش نبرده بودم، نمی خواستم بیشتر از این به انسان عادت کند. فقط دیدمش و از آنجا دور شدم. بعد از آن تا امروز دیگر کارال را نديدم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: حیوان آزاری ممنوع - sadra9496 - 2013-09-27 05:05 PM

(2013-09-26 11:50 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صدرا جان ملت از فرط گرونی و گشنگی دارن صورت با سیلی سرخ نگه میدارن،کی دلش به حال ملت میسوزه که بخش اسلحه بدست ملت دلش به حال حیوون زبون بسته بسوزه.
بنظرم یه جورایی داره اصل و فرع با هم جابجا میشه.آدما به هم رحم نمیکنن بعد بیایم برا حیوونا مراسم عزا ترتیب بدیم!!!! این واقعا جای تعجب داره.
هر چیزی جایگاه خودشو داره و باید به حد کفایت بهش پرداخت
سعید جان شاید فرمایش شما کلی درست و متین باشد ولی چند نکته این وسط هست که بد نیست بهش بپردازیم.اول اینکه ما نوک هرم بقاء هستیم و رفتار و عملکردمون تاثیر مستقیم بر این چرخه زیستی داره.حیوانات هم بخشی از این چرخه هستند.ما حق استفاده از اونها رو برای بقاء داریم ولی حق ظلم به اونها رو نداریم.بسیاری از حیوانات آسیبی به ما نمیرسونن ولی بی رحمانه از طرف ما مورد ستم واقع میشن.آفت شدن کلاغ-افزایش موشها-افزایش تعداد سگ و گربه مستقیم تحت تاثیر گسترش اماکن انسانی و فضولات و پسماندهای انسانی بوجود آمده.زمانی دفع زباله ها موجب تغزیه خارج از چرخه این موجودات شد و حالا که تعداد اونها رو به فزونی رفته ما میگیم اونها آفت هستند و باید کشته شوند.حالا میمونه عملکرد دوباره ما در حذف این موجودات از چرخه.اینجاست که یک خطای فاحش دوباره اتفاق میوفته.در تمامی کشورها برای مبارزه با این پدیده اقدامات حمایتی انجام میدهند.اولین مورد جمع آوری و اسکان و عقیم سازی.ولی در کشور ما اولین و ساده ترین راه حل اولین راه حل هست معدوم کردن.در این معدوم کردن اتفاقات دردناکه زیادی رخ میده.
یک گله ای هم از دوستان دارم.با این بحث ها فاصله چندانی تا بسته شدن تاپیک نداریم.متاسفم که یک حس عاطفی رو تبدیل کردید به خصومت مذهبی.اینجا بحث انسانیت و وجدان هست نه مذهب.اینجا بحث موجوداتی هست که صدا ندارن.نمیتونن حرف بزنن.فقط میتونن وایسن ما کارمون رو بکنیم.به عنوان یک انسان با وجدان بیدار سعی کردم این تفکر رو برای دوستام بسط بدم تا شاید گوشه ای از ظلم به آفریده های خدا کم بشه.شکار با حیوان آزاری تفاوت داره.بشر روز به روز هجوم افسار گسیخته ای به سلسله زنجیره پایین دست خودش داره.فراموش کرده بدون این زنجیره وجود نخواهد داشت.باشد که فرزندان ما خطای ما رو ببخشند چون ما هر روز پیشینیانمون رو بخاطر خطاهایشان ملامت میکنیم

RE: حیوان آزاری ممنوع - Amiraliv - 2013-09-27 05:16 PM

كشتن سگ چنان تاوان سنگيني داره كه شايد باورتون نشه ...
من كاري به بحثهاي قبلي ندارم و دخالتي هم نمي كنم ولي ٢ نفر رو ميشناختم كه براي شهرداري سگ ميزدن و كلي هم حال مي كردن با اين كار ...
الان اگه ببينينشون باورتون نميشه اينا همون آدمان ...

RE: حیوان آزاری ممنوع - Don Corleone - 2013-09-27 05:59 PM

تذکر:دوستان لطفا مراقب باشن بحث ها از موضوع اصلی منحرف نشه.

RE: حیوان آزاری ممنوع - greenaref - 2013-09-27 06:54 PM

سلام دوستان.اولا آقای امیر حسین شما واقا دلتون میاد سگ یا گربه رو حتی بخاطر موزی بودنش<که موزی هم نیست>بکشید؟واقا شما مگسو با سگ یکی میکنید؟فک میکنید من تا به حال چند سگ و گربه رو از مرگ نجات دادم؟نه به کسی گفتم و نه پوستر کردم که لوح تقدیر بگیرم.خودم میدونستم و خدام.در مورد شکار هم آقا احسان شما کبوتر میزنید واسه چی میزنید؟خدای نکرده واسه تفریح که نمیزنید.سگ که نه مصرفی داره و نه زیانی رو چرا باید بزنیم؟من خودم یه بار گربه رو با سنگ زدم هنوز عذاب وجدان دارم.حتما اون قضیه گربه رو که پیامبر دست کشیده و زنده شده هم شنیدید.دیگه خودتون فک کنید.من چند بار شده بخاطر کشتن سگ با مامورای شهرداری دهن به دهن شدم که خودش اعتراف کرد خودشم خوشش نمیاد از کشتن حیوون و برای پولش این کارو میکنه.ببخشید خیلی حرف زدم اما مربوط به حیوان آزاری هست دیگه.Khansariha (8)

RE: حیوان آزاری ممنوع - esijoon - 2013-09-27 07:27 PM

(2013-09-27 06:54 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.اولا آقای امیر حسین شما واقا دلتون میاد سگ یا گربه رو حتی بخاطر موزی بودنش<که موزی هم نیست>بکشید؟واقا شما مگسو با سگ یکی میکنید؟فک میکنید من تا به حال چند سگ و گربه رو از مرگ نجات دادم؟نه به کسی گفتم و نه پوستر کردم که لوح تقدیر بگیرم.خودم میدونستم و خدام.در مورد شکار هم آقا احسان شما کبوتر میزنید واسه چی میزنید؟خدای نکرده واسه تفریح که نمیزنید.سگ که نه مصرفی داره و نه زیانی رو چرا باید بزنیم؟من خودم یه بار گربه رو با سنگ زدم هنوز عذاب وجدان دارم.حتما اون قضیه گربه رو که پیامبر دست کشیده و زنده شده هم شنیدید.دیگه خودتون فک کنید.من چند بار شده بخاطر کشتن سگ با مامورای شهرداری دهن به دهن شدم که خودش اعتراف کرد خودشم خوشش نمیاد از کشتن حیوون و برای پولش این کارو میکنه.ببخشید خیلی حرف زدم اما مربوط به حیوان آزاری هست دیگه.Khansariha (8)

عارف جان عزیزم من منظورم رو کامل رسوندم.....

منظور من اینه که اگر شکار کردن یه حیوان حلال گوشت از نظر منظق قابل توجیح هست پس باید نهی کشتن حیوانات دیگر مثل سگ و گربه های ولگرد رو هم منطقی توجیح کنیم....اگر قراره احساسی برخورد کنیم پس هیچ پرنده ای رو هم نباید شکار کنیم چون هیچ نیازی به گوشتش نیست....

کسی نمیاد از کشتن شیر و پلنگ و خرس دفاع کنه...چون تعدادش.ن هیچ وقت اوتقدر زیاد نمیشه که برای انسان مشکل ساز بشن..ولی سگ و گربه و کلاغ ها حالا به هر دلیل انقدر زیاد شده که دارن برا آدم ها مشکل ساز میشن

یا علیKhansariha (8)

RE: حیوان آزاری ممنوع - اشکان - 2013-09-27 09:02 PM

سلام وعرض ادبKhansariha (8)
حیوان‎آزاری را جدی بگیریم!
حکیم مهر - گاهی فجایع انسانی محدود به حوزه زیستی این موجود نمی‌شود. انسان‌ها به پشتوانه توانمندی‌های ذاتی خود همیشه تمام حوزه‌های زیستی زمین را عرصه تاخت و تاز خود قرار داده‌اند و حیوانات و جانوران را نیز از بلا بی‌نصیب نگذاشته‌اند.
هر چند بسیاری از مصائبی که انسان‌ها بر سر محیط زیست و ساکنان طبیعی آن می‌آورند یا از سر نادانی است یا از سر ناچاری یا برای کسب سود و منفعت مادی، اما تعدادی هم هستند که کاملا آگاهانه و نه برای سود مادی که تنها برای تفریح و سرگرمی و خنده دست به آزار، شکنجه و نابودی حیوانات و جانوران می‌زنند.
رفتاری که در علوم روانشناسی به جنون حیوان‌آزاری یا ZOO SADISM شهرت دارد و کارشناسان علوم رفتاری و روانشناسان معتقدند می‌تواند نشانه بسیار بدی از رفتارهای خشن و جنون‌آمیز دگرآزاری یا سادیسم در آینده رفتاری افراد باشد.
انسان‌شناس معروف دکتر آلبرت شوایتزر می‌گوید: 90 درصد از جنایتکاران در کودکی از شکنجه دادن و کشتن حیوانات لذت می‌بردند که این موضوع در فایل‌‌های قتل‌‌های زنجیره ای توسط کارشناسان تایید شده است.
تحقیقات دیگر در کشورهای مختلف نیز موید این موضوع است که بیش‌تر قاتلان زنجیره‌ای یا افرادی که رفتارهای خشونت آمیز در مقابل همنوعان خود داشته‌اند در کودکی و نوجوانی و حتی بزرگسالی مبتلا به جنون حیوان‌آزاری بوده‌اند.
به همین دلیل در کشورهای توسعه یافته این رفتار جرم تلقی شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. چرا که این اعمال می‌تواند نشانه‌های اولیه بیماری سادیسم باشد که در صورت پیگیری و درمان نشدن می‌تواند موجب فجایع انسانی و ناامنی در آینده شود.رفتاری که متاسفانه بسیاری از ما طی زندگی خود حداقل چند باری شاهد بوده‌ایم یا کسانی را دیده‌ایم که با افتخار از آن تعریف کرده‌اند. بچه‌هایی که گربه را از دم ماننده وزنه‌ای می‌چرخاندند و پرتاب می‌کردند.
روی موش‌ها نفت می‌ریختند و آتش می‌زدند تا فرار هراس انگیزش را به تماشا بنشینند.
پرهای مگس را می‌کندند و منتظر جان کندنش می‌نشستند و... چند صباحی هم هست که به برکت عصر ارتباطات و رسانه‌های متنوعی که وجود دارد شاهد بزرگسالانی هستیم که به‌راحتی خرس و توله‌هایش را به فجیع‌ترین شکل ممکن سلاخی می‌کنند.
گاوی را وحشیانه به آتش می‌کشند و الاغی را با پتک زجرکش می‌کنند و... صحنه‌هایی دلخراش که برای دقایقی ذهن بسیاری از کاربران را مشغول کرد و دوباره به وادی فراموشی سپرده می شود در حالی که دیده شدن چنین صحنه‌هایی را می‌توان نوعی زنگ خطر دانست که نیازمند توجه بیش‌تری است.
انجام چنین رفتارهای جنون‌آمیزی در حق حیوانات هم از منظر دینی مذموم شناخته می‌شود.
هم از منظر دفاع از حقوق حیوانات و هم از منظر انسانی، به ویژه اگر به‌خاطر داشته باشیم که با توجه به پژوهش‌های رفتارشناسی و روانشناسی بروز چنین رفتارهایی در حوزه حیوانات باقی نمی‌ماند و بزرگ‌ترین نشانه برای انجام جرم و خشونت علیه انسان‌های دیگر است.
بنابراین انتظار می‌رود مسئولان امر در برابر چنین صحنه‌هایی به بهانه این‌که تنها پای یک حیوان در میان بوده، ساکت ننشینند و پیش از آن‌که دیر شود و عاملان این فجایع دایره خشونت‌های خود را در سایه امن بی‌توجهی، گسترده‌تر کرده و حتی به جامعه انسانی بکشانند، فکری به حال این بیماران کنند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یک نکته را خدمت دوستان عرض کنم که مطالب فوق در پست های قبلی این تاپیک بصورت متفرق مورد ذکر قرار گرفته بود اما دوباره یاداوری شد تا بدون تعصب بتوانیم این مسئله را از منظر روانشناختی نگاه کنیم و این افراد را که شاید زمانی ما هم جزو آنها بودیم را بچشم بیمار نگاه کنیم و ما بتوانیم به نسل بعدمان این مطالب را انتقال دهیم و پیشگیری و آموزشی را که امروز از خودمان شروع کرده ایم در اختیار نسل بعد قرار دهیم . ارادتمند

RE: حیوان آزاری ممنوع - Ali - 2013-09-27 09:28 PM

خوب دوستان لطفا به هیچ وجه بحث مذهبی نکنید!!!
ببینید هرچیزی جای خود داره،
کمک به سگ،بودن سگ در شهر،بودن کلاغ،کبوتر و ... همه میتونه خوب باشه میتونه ضرر داشته باشه.
باید موقعیت سنجیده بشه:
-درمورد کبوتر همین کبوتر به این مظلومی تو کارخونه جات و مزارع گاهی وقتها پدر دریمارن!سیمهای برق رو خراب میکنند برای لانه سازی و مزارع رو تخریب میکنند و آفت میشند!تو این موقعیت باید کنترل بشند.
-درمورد سگ هم همینطوره،اگر سگی رو تو بیابون بکشی واقعا ظلم بزرگیه،من بارها شده صبح زود اومدم بیرون دیدم یه سگ ولگرد هست حتی بهش غذا دادم،سگ گاهی برای غذا پیدا کردن میاد داخل شهر و محله ولی از ترسش کمی بعد از طلوع به خرابه و باغها میره.مثل نقش گربه هست،تو شهر لاشخور که نداریم و سگ و گربه و کلاغ اینکارو میکنند اما همین سگ چنانچه زیاد بشه هم مرض دار میشه و هار توشون زیاد میشه،میبینی تصادف شده کمی خون ریخته میخوره هار میشه و کلا به هردلیلی و میبینی به ملت آزارش میرسه!یا اصلا میاد دوروبر خونه توله میذاره و بخاطر دفاع از توله هاش به ملت حمله میکنه و کما اینکه تعدادشونم زیاده،اینجور مواقع شهرداری برای کنترل جمعیت اونهارو میکشه!که البته 100 سال قبل تو اروپا اینکارو میکردند!الان جالبه گربه ها و سگهای ولگرد رو میگریند و به محل نگهداری خاصی میبرند یا اینکه با جراحی عقیمشون میکنند و رهاشون میکنند!!!اما ما برای کنترل آفت میکشیم چون نه امکانات اونها رو داریم نه اونقدر بودجه اضافی داریم که برای این خرج کنیم...
پس هرچیزی بجاست،اگر تو شهر سگ میکشند بنا به دلیلی هست،اگر شهرداری میکشه چون وظیفشه کنترل جمعیت کنه،کشنده هم گناهی نمیکنه چون آفت حساب میشه نه اینکه مثل بعضی مامورها بخاطر پول میرن از بیابونها شکار میکنند و میارن میدن به شهرداری!!!کشتن بی علت هر حیوونی قصاص داره.
مگر تو قران نیومده حیوانات و انسانها رو روز قیامت حاضر میکنیم؟از یکی پرسیدم چرا حیوانات گفت چون اگر به حیوونی ظلمی کرده باشی اون دنیا مثل ادمها سر پل صراط یقتو میگیره میگه چرا به ظلم کردی؟؟قبول ندارید اینو؟پس حد اعتدال رو نگه دارید،تو فصل غیر مجاز بخاطر بچه های حیوونها و زاد و ولد اونها شکار نکنیم و در بقیه مواقع با رعیات قوانین شرعمون با شکار کردن هیچ گناهی نکردیم...هرچند نگه داشتن حد اعتدال خیلی سخته...یاعلیKhansariha (8)