شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-26 02:10 AM

سلام هر چند باری که اسلحه رو تمیز میکنی یک بارم چوک هارو باز کن با مسواک رزوه های چوک و رزوه های داخل لوله را تمیز کن بعد یکم روغن وی دی ۴۰ به رزه های چوک ها بزن بعد ببند مراقب باش چوک ها روان بسته بشه اگه روان بسته نشد ممکنه دنده به دنده جا افتاده باشد که دراین صورت رزوه های لول اسیب میبیند

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - BAHMANRAHIMI - 2014-10-26 08:00 AM

(2014-10-25 03:48 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده دیروز یه پک، چوک آکار خریدم 110 تومن.......... سپس چوک های فابریک خودش را بازکردم و چوک 2 خط را (که فابریک لول بالا بود) گذاشتم برای لول پایین و یه چوک فول (که از مغازه خریدم) گذاشتم برای لول بالا.......... اما موقع بستن فول چوک به لول

سلام دوست عزیز، این بخاطر چوکهای غیر استاندارد بازار هست من هم همین مشکل برام پیش اومد ولی دیگر از اون چوک استفاده نکردم و رفتم چوک اصلی آکار رو گرفتم که اصلا این مشکل رو نداشت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Colt - 2014-10-26 11:02 AM

دوستان دقت كنيد كه چوك هاي اصلي آكار در بازار خيلي كم پيدا ميشه و اگر پيدا بشه قيمتي بيش از ١٥٠ هزار تومان داره. دليل اينكه ميگم قيمتي بيش از ١٥٠ اينه كه در استانبول يك دست كامل چوك(٦ عدد) قيمتي برابر به ٦٥ لير داره كه به پول ما برابر با ٩٠ تا ١٠٠ هزار تومان داره و اين وسط سهم قاچاقچي و فروشنده به اين قيمت اضافه ميشه. من خودم از استانبول گرفتم. الان تهران نيستم برگشتم حتما عكس خواهم گذاشت از چوك ها

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-26 06:31 PM

با تشکر از دوستان.......... چوکها را باز کردم و پس از تمیز کردن رزوه ها، مجددا بستم و مشکل خش خش برطرف شد....... لذا چوکهای آکار موجود در بازار را بهتر است قبل از بستن، اول تمیز کرد و سپس بست............ ممنون
(2014-10-26 02:10 AM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام هر چند باری که اسلحه رو تمیز میکنی یک بارم چوک هارو باز کن با مسواک رزوه های چوک و رزوه های داخل لوله را تمیز کن بعد یکم روغن وی دی ۴۰ به رزه های چوک ها بزن بعد ببند مراقب باش چوک ها روان بسته بشه اگه روان بسته نشد ممکنه دنده به دنده جا افتاده باشد که دراین صورت رزوه های لول اسیب میبیند

ممنون دوست عزیز.......... منظور از روغن وی دی 40 چیه؟........... کاربردش چیه؟................ ممنونم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-26 10:07 PM

سلام روغن وی دی ۴۰ یک اسپری هست موقع تمیز کردن اسلحه داخل لول رو میزنی بعد ده دقیقه با فرچه تمیز میکنی و برای روغن کاری سیستم چکاننده پوکه پران ازش استفاده کنید درسرمای شدید هم سفت نمیشه واسلحه روان کار میکند قیمتش هم ۱۷۰۰۰ هزار هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2014-10-28 12:41 PM

wd 40
دبيليو دي فورتي ( تو ايران هم به همين اسم و همين تلفظ مشهوره)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-11-04 03:53 PM

با سلام خدمت دوستان............. از اسلحه فروشی ها راجع به اسپری wd 40 پرسیدم که گفتند اون فقط برای تمیزکاری است وگرنه برای روغنکاری، بهترین گزینه، روغن چرخ خیاطی است............. آیا کسی از دوستان تجربه روغنکاری با روغن چرخ خیاطی را دارد یا نه؟........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Huntsman - 2014-11-04 05:05 PM

به جای روغن چرخ خیاطی میتونی از یه روغن خارجی به اسم Hoppes استفاده کنی
تقریبا شبیه همون روغن چرخ خیاطی هست ولی دوتا مزیت نسبت به روغن چرخ خیاطی داره
یکی اینکه غلظتش یکم بیشتره و موندگاریش رو سطح بیشتره
دیگه اینکه یه برند معتبره( فکر کنم ساخت انگلستان) و روغن مخصوص اسلحه هست و از بابت ترکیبات و جنس خیالت راحته
قیمتش رو جدیدا نمیدونم ولی باید بین 20 تا 30 باشه
اینم عکسش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - gajhpach - 2014-11-04 10:11 PM

سلام
دوستان من پارسال ثبت نام کردم الال اسلحه اومده اکار هست و قرار بوده ترک باشه ولی اصلحه فروش گفت دیگه جواز اروپایی صادر نمیشه و همه به نام ایران جواز میخوره به خاطر شرایتم مجبورم بفروشم,لطفا قیمت رو بهم بگید اگر کسی هم خواست در خدمت هستم خیلی هم وقت ندارم چون باید جواز صادر بشه , شمال هستم 09356577377

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-11-06 08:16 PM

سلام دوست عزیز اسلحت اکار است یا شاهین تا جایی که من خبر دارم اگه موقع سبت نام شما پول پرداخت کرده باشید و مدارک داده باشید سهمیه به نام شما هست و باید جواز بگیرید و ۳ سال بعد اقدام به فروش کنید