شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-20 09:44 PM

(2014-10-20 12:24 PM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز شاید توی مطلب ذکر شده منظورش اینه که با فول چوک چارپاره یا اسلاگ شلیک نشه والا شما با فول چوک از ساچمه شماره 1 تا بالا هر تعدادی که دوست داری شلیک کن و هیچ مشکلی پیش نمی یاد

البته دوست من، منظورش چارپاره یا اسلاگ نیست، فقط گفته از شلیک با فول چوک خودداری کنید و به نوع فشنگ اشاره نکرده.........اگر خواستید می تونم اسکنش کنم و تصویرشو بذارم ........ همونطور که قبلا هم عرض کردم فکر کنم کارخانه سازنده سعی دارد حداکثر احتیاط را برای سلامت تفنگ رعایت کند و در کاتالوگ استفاده از فول چوکو ممنوع کرده............. وگرنه اگر غیر از این بود تا حالا باید برای تفنگ آکار یکی از دوستان مشکل پیش میومد............ بنابراین به نظر بنده میشود از فول چوک براحتی استفاده کرد و به احتیاط کاری کاتالوگ هم محل نگذاشت.........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-20 09:51 PM

سلام شما اگه دتا لولم فول ببندی برای شکار به مشکل میخوری بزرگترین مزیت دلول اینکه هر لول یه فاصلیو مورد اصابت قرار میدد یعنی شکاری با تیر اول شکار نشد با پس تیر یعنی لولی که چوک تنگتر دارد شکار میشد چون شکار از شما دارد دور میشد به بورد بیشتری نیاز دارید ساچمه شماره ۱ با فول چوک ایراد ندارد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2014-10-21 12:44 AM

(2014-10-20 11:01 AM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز کاتالوگ آکارو مطالعه می کردم.......... دیدم که گفته تنگترین چوک باید چوک 2 خط باشه و نباید از فول چوک استفاده کرد......... حالا دلیلش چیه نمی دونم....... اما با توجه به تجربه دوستان در رابطه با استفاده از فول چوک برای این سلاح و ایجاد نشدن مشکل برای اسلحه فکر کنم کارخانه سازنده سلاح سعی دارد حداکثر احتیاط را برای سلامت تفنگ رعایت کنند و در کاتالوگ استفاده از فول چوکو ممنوع کرده............. وگرنه اگر غیر از این بود تا حالا باید برای تفنگ آکار یکی از دوستان مشکل پیش میومد............
داداش من هم اکار دارم و هم کاتالوگش میشه لطف کنید اسکن این صفحه رو بزازید یا صفحه مربوطه رو بگید من تو کاتالوگ خودم نگاه کنم،ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-21 11:14 PM

سلام به همه دوستان امروز پسر خالم امد با من شکار با اسلحه من تیراندازی کرد وسوسه شد دیگه برگشتیم پا شو کرد تو یه کفش بریم من اسلحه بخرم بلاخره رفتیم یه اکار اکبند خرید بقیمت ۶/۷۵۰/۰۰۰ تومان انشالاه فردا جواز موقت میگرد میبرداسلحشو تحویل میگیرد یه سری وسایل تو مغازه بودگفتم شاید برای شما دوستان جالب باشد . چوک اصلی اکار ۴تایی ۹۰ هزار ،چوک استگنال ۴ تایی۱۳۵ هزار ، لوله بلند کن اکار دانه ای ۱۵۰ هزار ، جای بند اصلی اکار ارم اکار روش بود ۵۰ هزار

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-22 05:28 PM

(2014-10-21 12:44 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-20 11:01 AM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز کاتالوگ آکارو مطالعه می کردم.......... دیدم که گفته تنگترین چوک باید چوک 2 خط باشه و نباید از فول چوک استفاده کرد......... حالا دلیلش چیه نمی دونم....... اما با توجه به تجربه دوستان در رابطه با استفاده از فول چوک برای این سلاح و ایجاد نشدن مشکل برای اسلحه فکر کنم کارخانه سازنده سلاح سعی دارد حداکثر احتیاط را برای سلامت تفنگ رعایت کنند و در کاتالوگ استفاده از فول چوکو ممنوع کرده............. وگرنه اگر غیر از این بود تا حالا باید برای تفنگ آکار یکی از دوستان مشکل پیش میومد............
داداش من هم اکار دارم و هم کاتالوگش میشه لطف کنید اسکن این صفحه رو بزازید یا صفحه مربوطه رو بگید من تو کاتالوگ خودم نگاه کنم،ممنون

عرض شود مطلب مربوطه در صفحه 5 کاتالوگ اومده، ستون سمت راست، پایین......... البته منظورش شلیک با steel shot (ساچمه فولادی) بوده................ حالا چرا در استفاده از steel shot چوکهای تنگتر را ممنوع کرده؟.............

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Amiraliv - 2014-10-22 06:09 PM

چون سرب نرمه ، موقع خروج از چوك فشرده ميشه يا تغيير شكل ميده و بي دردسر خارج ميشه ولي استيل خير ... ( در مورد چارپاره هاي كم تعداد و اسلاگ اين قضيه صادق نيست )

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-22 09:35 PM

سلام . ساچمه استیل درسته در شکار قدرت نفوذ بیشتری دارد ولی به لول اسلحه فشار وارد میکند ،اساتید بزرگ فشنگ ساچمه استیل چه مارکایی هست ؟Khansariha (256):khansariha (48)

سلام اگه بچهای قزوین عزو انجمن هستند پیام بدند اشنا بشیمKhansariha (48)Khansariha (172)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-25 03:48 PM

با سلام
بنده دیروز یه پک، چوک آکار خریدم 110 تومن.......... سپس چوک های فابریک خودش را بازکردم و چوک 2 خط را (که فابریک لول بالا بود) گذاشتم برای لول پایین و یه چوک فول (که از مغازه خریدم) گذاشتم برای لول بالا.......... اما موقع بستن فول چوک به لول بالا، آخرش که داشت محکم میشد یه صدای خش خش کرد و بعد محکم شد........... می خواستم بدانم که برای همه دوستان اینطوریه (صدای خش خش موقع محکم شدن) یا این چوکش اینجوری بود ......... ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - flower - 2014-10-25 04:02 PM

دوست عزیز دلیل نمیشه که برا همه اینجور باشه
شاید بین رزوه های چوک نو خرده آهن مونده بوده و صدا داده یا اینکه آشغالی مونده بوده
خیلی نگران نباش چیز مهمی نیست
Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOSSEINDM - 2014-10-25 09:54 PM

(2014-10-25 03:48 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده دیروز یه پک، چوک آکار خریدم 110 تومن.......... سپس چوک های فابریک خودش را بازکردم و چوک 2 خط را (که فابریک لول بالا بود) گذاشتم برای لول پایین و یه چوک فول (که از مغازه خریدم) گذاشتم برای لول بالا.......... اما موقع بستن فول چوک به لول بالا، آخرش که داشت محکم میشد یه صدای خش خش کرد و بعد محکم شد........... می خواستم بدانم که برای همه دوستان اینطوریه (صدای خش خش موقع محکم شدن) یا این چوکش اینجوری بود ......... ممنون

سلام
بهتره هر دو چوک باز بشه و با یه مسواک داخل رزوه ها کاملا تمیز بشه و با خیال راحت چوک هارو ببند .