شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-17 03:35 PM

منم با شما موافقم من پدرم راننده است میگد تو روسیه بایکال رو درب منزل تحویل میدن 730دلار چرا باید داخل ایران همون بایکال تو ایران 10 میلیون به بالا بخری بعدشم 4 ماه بدوی جواز بگیری خیلیا عشق خریدن اسلحه دارن ولی با این قیمتها نمیتونن بخرن منم ارزومه همه دوستاران اسلحه بتونن اسلحه مورد علاقشونو بخرن پدرم سال 89 از اون ور یه برتا پنج تیر پران خرید 170دلار که با زحمت فراوان اورد که طرح سال 90 تحویل دادیم بعد8 ماه با جوازتحویل دادن الان 40 مشتری دارد پدرم نمیفروشد چرا باید اینجوری باشدKhansariha (48)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2014-10-17 05:17 PM

(قابل توجه دوستانی که دنبال اسلحه های سهمیه ای آکبند یا بقولی صفر و خشک هستند)

با سلام خدمت سروران گرامی.از حضورتان یک سئوال دارم.یک شخص به چه دلیل یا دلایلی اسلحه سهمیه ای میخرد؟آفرین به دو دلیل.
1-عاشق تیراندازی و یا شکار هست و در نهایت عاشق تفنگی که دارد.(نکته) اگر اینطور باشد محال هست که با اسلحه شلیک نکند و حتی تفنگش یکهفته هم آکبند بماند.چه خواسته سه سال یا بیشتر.بنده تفنگ پنج تیر متعلق به چهل سال پیش دیدم که بعد از باز سازی به مراتب از اسلحه نخجیر نو تمیز تر به نظر میرسید.حالا اگر با یک اسلحه 200 فشنگ انداخته باشند نمیشود قضیه را طوری ماست مالی کرد که آکبند به نظر برسد؟

2-به دلیل اینکه قیمت اسلحه سهمیه ای از اسلحه آزاد به مراتب کمتر هست و بعد از چند سال که امکان فروش داشت میتواند چند میلیونی سود کند.این شخص ممکن هست حتی یک فشنگ هم با اسلحه شلیک نکند و تفنگ را مدتها در جایی نگهداری کند و حتی یک نگاه هم به آن نکند.(نکته) تفنگی که چند سال نه تر و خشکش کردند و نه روغنکاری خصوصا اگر در محیطی که نگهداری میشده کمی رطوب هم نفوذ کرده باشد آیا صرف آکبندی اسلحه برای سالم دانستن آن کفایت می کند؟واقعا؟

پس باید موقع خرید اسلحه از شر کلاه گذار و کلاه بردار اول به خدا توکل کرد و دوم هم دقت کرد و سوم هم دقت کرد.و چهارم وبعد از خرید هم باید به عیوب اسلحه با دیده اغماض نگاه کرد.تا عیشتان منقص نشودKhansariha (219)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-10-18 12:13 AM

با عرز سلام خدمت دوستان جناب سنگک با گفته شما موافقم کسی عشق اسلحه باشد بدون دردسر ازاد میخرد منت اسلحه فروشو نکشیم بهتره طرف میرد پولو تحویل اسلحه فروش میدد بعدش کم کم 6 ماه میرد میاد تازه اگه فروشنده دوست داشت اسلحه رو میدد وگرنه میگد نیامده پولتو میدد با یه چاقو میگد اینم سود پولت یا دلول نوشته بهش تکلول میرسه خریدار دنبال اک بودنه ؟ یا سود بیشتر ؟ خدا میدانه به عقیده بنده باید خریدار بگردد یه اسلحه باب دلش پیدا کند فکر اکبند بودنم نکنه اسلحه تلوزیون نیست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2014-10-18 03:23 PM

ببخشید. خرید اسلحه یعنی خواست دل بعد مشورت درباره خواست دل و بعد خواست جیبت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-19 04:03 PM

با سلام خدمت دوستان................. می خواستم بدانم که با چوک فابریک آکار (که بالایی 2 خط و پایینی 3 خط) است اگر فشنگ نمره 1 بزنیم مشکلی نیست؟.......... اگر فول چوک بذاریم و با فشنگ نمره 1 بزنیم چی؟ مشکلی پیش نمیاد؟.............

ضمنا در تاپیک فشنگ ساچمه زنی گفته شده که هر تفنگی یک نمره فشنگو بهتر از بقیه میزنه.......... حال اگر این گفته درست باشه، می خواستم بدانم که آکار کدام نمره فشنگو بهتر از بقیه میزنه؟................ ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - guilanshekar - 2014-10-19 04:24 PM

نه مشکلی پیش نمیاد
فقط ساچمه در الگوی پخش موثر نیست
چک
دمای هوا
حتی نوع شکار
اندازه لول
و.....
ولی اگر میخواهی بدانی که تفنگت چه خوراکی داره تنها راش بررسی الگوی پخش در شرایط برابر با ساچمه متفاوت

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-19 04:32 PM

(2014-10-19 04:24 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه مشکلی پیش نمیاد
فقط ساچمه در الگوی پخش موثر نیست
چک
دمای هوا
حتی نوع شکار
اندازه لول
و.....
ولی اگر میخواهی بدانی که تفنگت چه خوراکی داره تنها راش بررسی الگوی پخش در شرایط برابر با ساچمه متفاوت

ممنونم........... کلا خودم دوست دارم هر دو لولو فول چوک کنم و البته با فشنگهای استاندارد شلیک کنم (از 1 تا 8)............. اما بچه ها میگن اگر این کارو بکنی تفنگو از حالت استاندارد خارج کردی.......... یعنی میگن خود کارخونه بالاییو 2 خط و پایینیو 3 خط گذاشته که استاندارد هوازنیه و بهتره که تغییرش ندی.........
یکی دیگه هم میگفت برای آکار بهتره چوک لول پایین یه خط از بالایی بیشتر باشه یعنی اگر لول بالاییو فول چوک کردی، بهتره لول پایینی چوک 2 خط باشه...........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - guilanshekar - 2014-10-19 04:50 PM

ببین برادر این اونو ول کن
اینکه چی دوست داری هم ول کن
بلکه ببین شکاری که میخواهی بزنی چه رفتاری داره چک هاتو رو بر اون اساس ببند
من الان میرم ولی اگه سوالی بود بپرس ج میدم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-10-20 11:01 AM

دیروز کاتالوگ آکارو مطالعه می کردم.......... دیدم که گفته تنگترین چوک باید چوک 2 خط باشه و نباید از فول چوک استفاده کرد......... حالا دلیلش چیه نمی دونم....... اما با توجه به تجربه دوستان در رابطه با استفاده از فول چوک برای این سلاح و ایجاد نشدن مشکل برای اسلحه فکر کنم کارخانه سازنده سلاح سعی دارد حداکثر احتیاط را برای سلامت تفنگ رعایت کنند و در کاتالوگ استفاده از فول چوکو ممنوع کرده............. وگرنه اگر غیر از این بود تا حالا باید برای تفنگ آکار یکی از دوستان مشکل پیش میومد............

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - amirsalaramirsalar - 2014-10-20 12:24 PM

دوست عزیز شاید توی مطلب ذکر شده منظورش اینه که با فول چوک چارپاره یا اسلاگ شلیک نشه والا شما با فول چوک از ساچمه شماره 1 تا بالا هر تعدادی که دوست داری شلیک کن و هیچ مشکلی پیش نمی یاد