شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2014-08-19 10:42 AM

سلام
من اکار ندارم ولی بخاطر اینکه جزو سهمیه بوده معمولا دیده میشه و تا جایی که دیدم ته کشیدن لول پایین 50% و کلی نیست از شرکتی مثل اکار بعیده چنین عیبی را ندیده بگیره ولی چون بعضی دوستان روی این قصه پا فشاری دارن ادمو تو وسواس میندازه. خیلیها ازش راضیین و برا تراپ هم استفاده میکنن. شما نسبت هزینه با تفنگ بسنجید زیادم بد نشون نمیدهmkkkk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-08-19 11:52 AM

داداش کاربخش من جمعه به جمعه میرم باشگاه تراپ و در هر وعده 2 الی 3 راند تیر اندازی میکنم.2 ساله آکار دارم و به غیر از 150 فشنگ سهمیه حدودا 600 یا 700 تا از انواع فشنگارو باهاش شلیک کردم که بیشترشون فشنگ تراپ بوده.فشنگ دستپر و چهارپاره 9 تایی و 36 تایی هم زیاد زدم.در کل یه اسلاگ mke و یه اسلاگ استرلینگ هم باهاش زدم و مشکلی نبوده.ته کشیدن لول پایین یه موضوع بی ربطیه و بستگی به نحوه نشانه روی شخص تیرانداز داره.صد بار گفتم حالام میگم من تا حالا پترن های زیادی با لول پایینش گرفتم همچین چیزی ندیدم.هر دوتا لول خوب میزنن. ولی دیگه دادا واسه این اسلحه حرف در نیارین و بد نامش نکنین.آخه 50 درصد ته کشیدن لول پایین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!! اصلا با عقل جور در میادKhansariha (226) همین که فابریکش مثل نخجیر چپ و راست نمیزنه خودش جای شکر داره خخخخخخخخخخخخخخKhansariha (8) در ضمن کدوم کارخونه تو ترکیه میتونه پنج تیری بسازه که بعد از شستن تفنگ تو آب و گل و تیراندازی با این شرایط برا تفنگ مشکلی پیش نیاد.در صورتی که دوستان میگن اگه یه قطره آب تولول باشه تفنگ میترکه.تو سایت اکار 2 تا کلیپ از این 5 تیر های جدید ساخت شرکت اکار هست.اینم ادرس برین دانلود کنین و حالشو ببرید.http://www.akkar.com.tr دیگه ما همه چیز رو روشن کردیم.خسته شدیم از بس جروبحث کردیم.هرکی میخواد بخره هرکی نمیخواد نخره.بد میگم خدا وکیلی؟؟؟ راستی تو سایت اکار که رفتین قسمت دانلود رو سرچ کنین.حتما دانلود کنین.همه چیز دستتون میاد.این بحث ها هم تموم میشه انشاالله
خوب شد یادم اومد.حتما قسمت video سایت مربوطه رو نیز سرچ کنید تاهمه چیز تکمیل بشهKhansariha (48)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2014-08-19 02:46 PM

جناب mirlohi
بنده عرض کردم اکار ندارم و چنتایی شلیک اونم با محبت دوستان که تفنگ خودشون دادن بهبنده تا تجربه بشه. اگر بنده گفتم 50% ویا از شرکت اکار بعیده ; بنده درست بیانش نکردم و این باعث شد شما حرف منو برعکس برداشت کنید. الان درست بیانش کنم واقعا با عقل جور در نمیاد که شرکتی مثل اکار این عیب تولیدشو ندید بگیره ازش بعیده!!!!!!بنده بیان کردم که دوستان برای تراپ هم استفاده میکنن و راضی هم هستن. در کل بنده هیچ تفنگی را رد نمیکنم حتی همون نخجیر که شما مثال زدید!!! هستن کسایی که همه گونه باهاش کار میکنن و ازش راضی هستن. بنده اسلحه خودمم که روسه هیچ وقت قطعی به کسی پیشنهاد نمیکنم شاید برای من عالی باشه و نه دیگری تا برسه که تفنگی را رد کنم. ازاکار دارها هم عرض پوزش بازم اگه رنجیدی ببخش و بیا پیش ما تا از نزدیک ببینی گردنمون از مو نازکتره. حالا بخند تا دلمون وا شه. دم شما گرم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - babakmzm - 2014-08-22 03:12 AM

با سلام
٥/٢٦
كلاس اموزشي بود كه دوستان لطف كردن مارو نبردن ميدان تير و تو نماز خونه اسلحه و مهمات مشهد
٢ساعت بدون هيچ اسلحهاي واسه ما كلاس اموزشي گزاشتن !! Khansariha (214)
دوستان من از ٣/١٨ تشكيل پرونده دادم واسه اسلحه اكار
هنوز جواز موقت هم نيومده واسه ماها
با تشكر از مسئولين!!
واقا اگه كسي كار با اسلحه بلد نباشه بايد چيكار كنه؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2014-08-22 04:44 AM

صبح زودت بخیر
باید یه رفیق مثل بنده تمام قد استاد خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ پیدا کنه باهاش چند بار بره بیابون تا خودشم بشه استاد.
بهترین معلم بعد تجربه دوستان اسلحه دارن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-08-23 01:57 PM

داداش با تیربار و کلاش و تانک که نمیخوای گلوله بندازی.برو پیش کسی که اسلحه ساچمه زن داره تو ده دقیقه کار با تفنگو یادت میده.مثل اب خوردن.Khansariha (399)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - babakmzm - 2014-08-23 10:30 PM

دادا اگه يكم دقت كني منظور من كم كاري مسئولينه
من كار با اسلحه رو خوب بلدم!!
واسه كسايي گفتم كه هيچ سر رشته اي از اسلحه ندارن
راستي
اگه خواستي بيا كار با تيربارو بهت ياد بدم
تو سراوان رستم تيربارچي بوده!!
دقت كنيد به متن لطفاً!!

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-08-24 01:07 PM

سلام.اونوقتی که قرار بود برا من کلاس تیراندازی بذارن(2 سال پیش که آکار خریدم)15 هزار گرفتن و مارو فرستادن دنبال نخود سیاه.حالا اگه یه توضیحی برا شما دادن و کلاس تئوری براتون گذاشتند واسه ما هیچ جا هیچ خبری نبود.Khansariha (8)حالا تیربارش کجاس که بیام از شما تیراندازی باهاش رو یاد بگیرم؟؟؟؟؟ دقت کنید به متن لطفا

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2014-09-03 12:05 PM

(2014-08-18 05:48 PM)sasad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب خدمت همه اساتيد.
بالاخره بعد از كش و قوس فراوان و اقدام براي ثبت نام صياد 2، يه آكار به قيمت 6.5 ميليون نصيب ما شد.

به گفته فروشنده بسيار كم كار هست. سخت خم شدن لوله رو هم گواه اين مدعي گرفت.
حالا به يه مشكل برخورد كردم :
حدود يك سانت خم شدن نهايي ديگه خيلي سخت انجام ميشه و اين باعث ميشه فشنگ گذاري يا بيرون پريدن پوكه تو لول پايين با مشكل انجام بشه.
بدون بچه قنداق لوله راحت خم و راست ميشه و با بستن بچه قنداق اين مشكل پيدا ميشه.
اساتيد اگر با عكس راهنماييم كنن ممنون ميشم.

دوست عزیز سیستم پران این اسلحه به صورتی هست که بعد از خم شدن لول به میزان مشخص پرانن را آزاد میکنه و قبل از رسیدن به اون نقطه نباید آزاد بشه پس یعنی شما در فشنگ گذاری لول پایین مشکل دارین و نه بیرون پریدن پوکه پایین؟ درسته؟ (عمل نکردن پران بحثش جداست)

در مورد اینکه میگید بچه قنداق وقتی باز باشه راحت خم و راست میشه این حرفتون مثل این میمونه که بگید من وقتی ماشینم تو دنده هست و کلاچ رو میگیرم موتور خوب و راحت گاز میخوره ولی وقتی کلاچ رو آزاد میکنم دیگه راحت گاز نمیخوره ...... سیستم مسلح شدن سلاح قطعات متحرک و فنر داره و فنر هم نیاز به انرژی جهت عقب و جلو شدن
همانطور که میدونید با خم شدن لوله عمل مسلح شدن سلاح انجام میشه و این کار به اینصورت انجام میشه که اون تسمه فلزی داخل بچه قنداق به دو قطعه متحرک داخل کپ (کف کپ دوتا تسمه هست که عقب و جلو میشن) فشار وارد میکنه و اونها رو به عقب هل میده و این دو متصل هستند به چکشها که چکشها هم وصل میشن به دوتا فنر
خب تا وقتی که اسلحه مسلح نباشه برای خم کردن لول نیروی زیادتری لازم هست و به قولی لول به سختی خم میشه چرا که باید این چکشها رو به عقب ببره و فنرها مقاومت میکنن ...ولی بعد از اینکه اسلحه مسلح شد چکشها مهار شده و درگیر اون دوتا قطعه عقبی که از بالا به پایین اومدن میشن ...در این حالت لوله آزاد و نرم میشه چرا؟ چون که دیگه چکش و فنری در کار نیست
خب این مکانیزم مسلح شدن این سلاح بود که توضیح دادم و مشکل شما که در حقیقت مشکلی نیست اینه که این اسلحه قبل از اینکه لوله تا آخر خم بشه مسلح میشه یعنی اینکه اون یک سانت آخری که میگید لول سفت میشه در حقیقت اونجا نقطه ای هست که چکشها درگیر شده و در قسمت عقب قفل میشن و شما اون یک سانت آخر رو باز نیروی فنر رو پشت لوله دارید که این از نظر من مشکلی نیست و اسلحه خود من هم همینطوریه و اصلا نگران نباشید
من هم وقتی کمر اسلحه رو میشکونم برای فشنگ گذاری لول بایین یه مقداری باید لوله بیشتر خم کنم ،همون یک سانتی که نیروی فنر پشت لول ...پس اگر مشکل شما اینهایی که بنده گفتم باشه نگران نباشید و اگر غیر از این هست احتمالا مشکلی داره

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - abcdefghijklm - 2014-09-07 12:25 PM

قیمت دولتی یا همان سهمیه ای این سلاح چنده