شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Amiraliv - 2014-06-28 04:54 PM

اصولا خود اسلحه فروش با شما مياد اسلحه و مهمات تا مراحل صدور جواز انجام بشه ، اگه قبلا اسلحه داشتين و جوازش هنوز موقع تمديدش نشده باشه ( تبديل به احسن ) اسلحه رو با جواز موقت تحويل خودتون ميدن ولي اگه اسلحه اولتون باشه بر اساس مدت زماني كه كار هاي اداريش انجام ميشه تفنگ دست خود اسلحه فروش ميمونه تا جواز موقتتون بياد ...
مبارك باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mehdirkh - 2014-06-28 04:57 PM

مبارک باشه.تا زمان صدور جواز موقت پیش فروشنده میمونه بعد از صدور مجوز موقت میتونی از فروشنده تحویل بگیریش

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammad_0544 - 2014-06-30 12:05 PM

امروز رفتم اسلحه فروشی یه اسلحه بگیرم اسلحه فروش بهم پیشنهاد آکار رو داد .دوستانی که از این اسلحه اطلاعات کافی دارن لطفا نظرشونو بگن ؟این اسلحه عمریه یا چند سال مصرفه؟از مزایا و معایبش بگن. نظر هایی که هستش بیشتر مال اوایل اومدن اسلحه تو بازاره بعد از چند سال کار کردن اسلحه خودشو نشون میده.با تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-06-30 09:04 PM

دوست عزیز همه صفحات تاپیک رو بخون تا در موردش سر در بیاری.هر تفنگی حتی نخجیرو اگه باهاش نرم تاکنی عمری هستKhansariha (256)نسبت به تفنگای تا سقف 4 تومن(دولتی) و 9 تومن(آزاد) بهترین گزینه هست.در ضمن میگن ساچمه زن نه گلوله زن مگر در مواقع نیاز.از هر تفنگی که انتظار بیجا نداشته باشی عمری هستKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ab-ba - 2014-07-02 05:55 PM

سلام دوستان با ابراز خوشحالی اعلام می کنم اسلحه ام رو با جواز نگهداری موقت سه ماهه تحویل بگرفتم حال می خوام بدونم جهت نگهداری ونظافت سلاح چه کارهای باید انجام بدم تا سلاحم ماشش برام خوب بچکه با تشکرKhansariha (48)Khansariha (219)Khansariha (256)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ALIANA-54-T06 - 2014-07-03 10:08 AM

ضمن تبریک بشما دوست عزیز Khansariha (8)
این اصول کلی برای تمامی تفنگها قابل ذکر هست

1- ضمن دور نگهداشتن سلاح از دسترس كودكان، در مقابل ديد ايشان از نظافت و مونتاژ سلاح خودداري كنيد.

2- قبل از تميز كردن سلاح از خالي بودن آن اطمينان حاصل كنيد.

3- پس از هر نوبت تير اندازي، سلاح خود را با دقت نظافت و روغن كاري كنيد.

4- بغد از هر نوبت تير اندازي به منظور جلوگيري از فرسايش لوله، سلاح را به دقت نظافت نمائيد.

5- از بكار بردن نفت و گازوئيل جهت شستشوي سلاح خودداري نمائيد.

6-از بكار بردن فرچه و برس داراي الياف آهني و سنباده جهت نظافت سلاح خودداري نمائيد.

7-براي نظافت سطوح داراي پوشش (زاج،فسفات،رنگ،طلا و..) از پارچه نخي استفاده كنيد.

8-سطوح فاقد پوشش سلاح را به منظور جلوگيري از زنگ زدگي روغن كاري نمائيد.بهترين روغن موجود در بازار جهت روغن كاري روغن تنظیف سلاح و یا روغن چرخ خياطي مي باشد.

9- زماني كه از سلاح استفاده مي كنيد براي جلوگيري از آسيب ديدن قطعات مجموعه پوكه پران و چكاننده را به صورت مرتب روغن كاري كنيد.

10-چنانچه براي مدتي از سلاح استفاده نمي كنيد با توجه به شرايط جوي محل سكونت خود حداكثر دو ماه يك بار سلاح را باز كرده، نظافت و روغن كاري نمائيد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ab-ba - 2014-07-03 02:59 PM

سلام وتشکر از شما مدیر محترم و دوستان گلم به خاطر همه ی راهنمایی هایتانKhansariha (8)
راستی دوستان جهت نگهداری از قنداق سلاح چیکار باید کرد ایا نیاز به نظافت با ابزار خاصی داره
از این جلدهای چرمی (اسمشو نمی دونم)استفاده کنم یا کار دیگه ای انجام بدمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-07-03 05:58 PM

نه داداش همون کفشک(به قول شما کاور چرمیه) برا قنداق کافیه و نظافت نمیخواد.از همین کفشک معمولی ها بگیر.اونا که جا فشنگی دارن چون از نخ سفتی برا دوخت انتهاشون استفاده شده در هنگام تیر اندازی شونه رو اذیت میکنه. (البته بعضی هاشون)اگه تو محیط خیلی مرطوبی زندگی میکنی یا شکار میری یکم روغن روی اقسام چوبی تفنگ بزن.نری خیلی روغن بزنی ها.بعضی ها میرن زه میان دولول رو سوراخ میکنن و جا بندی درست میکنن.اصلا این کار رو نکن اگه بند میخواست خودشون براش تعبیه میکردن.اگه هم خواستی بند دارش کنی از این جابند گیره ای ها استفاده کن که تو بازار هستن.اون طرف بند رو هم به نخ های کفشک که مثل بند کفش هستند محکم کن و اصلا قنداق رو سوراخ نکن.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - trap - 2014-07-05 08:09 AM

(2014-07-02 05:55 PM)ab-ba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان با ابراز خوشحالی اعلام می کنم اسلحه ام رو با جواز نگهداری موقت سه ماهه تحویل بگرفتم حال می خوام بدونم جهت نگهداری ونظافت سلاح چه کارهای باید انجام بدم تا سلاحم ماشش برام خوب بچکه با تشکرKhansariha (48)Khansariha (219)Khansariha (256)

مبارکه مبارک....Khansariha (219)
فقط جای انگشت روی لول نمونه که زنگ میزنه.

اسلحه ساده و قشنگیه... من خودم هر چند روز یه بار اسحله رو میگیرم دستم و باهاش کلی حال میکنمKhansariha (48)Khansariha (399) حتما که نباید رفت شکار... کودک درون و تخیل و اسلحه...
کی اینکار رو نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-07-05 09:31 PM

من که هر دفعه میگیرمش دستم و گه گاهی هم میرم تراپ تا اینکه فصل شکار از راه برسه.چه کنیم که عشقه.خوب جدا از بحث علاقه یه سوال داشتم:این لکه های روی کپ رو چطوری باید پاکشون کنم؟؟؟؟؟؟؟ درودKhansariha (8)