شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HiTLER - 2014-03-16 08:39 PM

(2014-03-14 09:21 PM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-14 09:00 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هادی جان دلیل اینکه میفرمایید دو ماشه شکاریتره چیه؟ بنظرم بهتره با تکنولوژی پیش رفت وافکار قدیمی رو کنار گذاشت ،ودر خصوص چک موبایل 100/. برتری با این تکنولوژیه،چون شما اپشن بیشتری نسبت به چک ثابت دارین.Khansariha (8)

سلام و درود جواد جان Khansariha (8)

من هم با شما هم عقیده ام . حرف اول رو تکنولوژی میزنه و امکانات .

تفنگ آکار با چوک موبایل بودن ، شکاری تر هست و کمپانی سازنده برای اینکه پرندگان و شکارها از نظر موقعیت و شرایط شکار باهمدیگر متفاوت هستند این تفنگ رو موبایل چوک عرضه کرده که خود نشان هانتر بودن این تفنگ هست . من از اینکه برخی دوستان آکار رو تفنگ تراپ می دونند تعجبم ! البته این فرضیه هم هست که شایدددد من برداشتم از این تفنگ اشتباه هست ؟؟؟ Khansariha (8)

دوستان عزيزم سلام
در مورد اينكه دوستمون معتقده كه حرف اول رو تكنولوژي ميزنه شك ندارم و منكرش نيستم اما، در خصوص اينكه بعضي دوستان ميگن سلاح آكار، شكاري تر هست نسبت به سلاحهاي دولولي كه چك نداره و اصطلاحا لول چك هست، بايد به عرض دوستان برسونم كه با توجه به تجربه اي كه من دارم و ديدم اين دو تا سلاح اصلا قابل مقايسه نيستند.و واقعا سلاحهايي كه چوك ندارند در شكار همه جوره سر تر هستند خصوصا سلاحهايي كه دو ماشه هستند.و در خصوص اينكه دوست ديگه ميگه تك ماشه سريعتر از دو ماشه عمل ميكنه بايد بگم كه به هرجهت تك ماشه جوريه كه امكان شليك همزمان با هر دولوله رو ندارد و واسه تعويض لول دستو پا گير تره نسبت به تك ماشه.
مزيت ديگه:
سلاحهاي لول چك ساخته شدند واسه انواع فشنگ حتي نامتعارف، و برتري عمده اي كه نسبت به سلاحهاي چك خور دارند اينه كه تك و چهار پاره تا دلت ميخواد باهاشون بزن خم به ابرو نميارن.اما دوست دارم آكار دوستم كه تنها چند تا تك گلوله باهاش زدم و لولش باد كرد درست نكرده بود و عكس ميگذاشتم ببينيد.
آكار ساخته شده واسه ورزش به خاطر اينكه حتي جاي كمربند هم واسش تعبيه نشده.و تا اونجايي كه من ديدم و خبر دارم اغلب سلاحهايي كه جاي بند ندارند واسه ورزش ساخته ميشن.آكار دولول حتي توان شليك چهار پاره 9تايي به تعداد زيادو نداره در صورتي كه سلاح روسي (كه متاسفانه من ندارم )اصلا مشكلي با چهار پاره 9تايي نداره.ولي با اين حال تنها سلاح موجود دولتي خوب بازاره در صورتي كه اگر سلاح روسي يا اروپايي توزيع ميشد اغلب به خريد اين سلاحها متمايل تر بودند تا خريد سلاحهاي ترك.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-03-16 09:24 PM

سلاح روس اصل خیلی کم یاب هست و بیشتر سلاح های چینی و پاکستانی به علاقه مندان به سلاح های روسی غالب میکنن.برادر عزیز بسیاری از دوستان با تجربه همین تاپیک از اسلاگ و چهارپاره های دستپر و یا فابریک استفاده کردن و مشکلی پیش نیومده.غیر از یک مورد که یکی از دوستان روی اسلاگ مقوا قرار داده بود و لبه پوکه رو کریمپ کرد بود که گلوله داخل لول منحرف شد و خوشبختانه به غیر از کمی خراشیدگی مشکل دیگری بوجود نیومد.استفاده نادرست از مهمات رو نمیشه گردن تفنگ انداخت.در ضمن اگه سلاح های ساخت ترکیه اینجور که شما میگید بد بود به استرلیا و انگلستان و یا حتی آمریکا صادر نمیشد.در مورد تک ماشه بودن و چوک متغیر بودن سلاح:اغلب کارخانه های ساخت سلاح شکاری تفنگ رو چوک متغیر و تک ماشه تولید میکنن(مگر مدل های سفارشی که چوک ثابت یا دو ماشه هستند)بنابراین حق با بهترین تولید کننده هاستKhansariha (8)راستی داداش cholpe عزیز دستمریزاد به سلیقه و دستکارت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hosseindiana - 2014-03-17 04:02 PM

سلام دوستان
من یه آکار 2 لول سوار دارم که امروز بعد از شلیک فشنگ لول پایین متوجه شدم روی چاشنی فشنگ لول بالا خیلی کم جای سوزن مونده اما شلیک نشده بود اومدم شلیک اول را از لول پایین به لول بالا تغییر دادم که بعد از شلیک لول بالا وقتی فشنگ لول پایین را چک کردم دوباره دیدم روی فشنگ لول پایین هم کمی جای سوزن است ولی شلیک نشده است. این مشکل از کجا میتونه باشه که هنگام شلیک لول پایین اثر سوزن خیلی کم روی فشنگ لول بالا میمونه؟؟؟؟

ممنون Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2014-03-17 06:07 PM

(2014-03-17 04:02 PM)hosseindiana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یه آکار 2 لول سوار دارم که امروز بعد از شلیک فشنگ لول پایین متوجه شدم روی چاشنی فشنگ لول بالا خیلی کم جای سوزن مونده اما شلیک نشده بود اومدم شلیک اول را از لول پایین به لول بالا تغییر دادم که بعد از شلیک لول بالا وقتی فشنگ لول پایین را چک کردم دوباره دیدم روی فشنگ لول پایین هم کمی جای سوزن است ولی شلیک نشده است. این مشکل از کجا میتونه باشه که هنگام شلیک لول پایین اثر سوزن خیلی کم روی فشنگ لول بالا میمونه؟؟؟؟

ممنون Khansariha (8)
این سوالو باید جناب میر لوحی زحمت کشیده وجواب بدن که تجربشو دارن من هم کسب فیض کرده وشاگردی میکنم//یاحقKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - marshalPcP - 2014-03-17 06:28 PM

(2014-03-16 07:16 PM)RamRam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عزيزان سوال من اين هستش كه جعبه مقوايي اكار اصل ترك چه رنگى هست؟ همچنين رنگ جعبه شاهين اكار؟
قيمت دولتى اكار اصل امروز چند هستش ؟ ممنون از كمكتون

جعبه دولول آکار اصل مشکی رد رد سفید هست و اصلا تابلو هست که ترک هست هم نوشته ها و هم شماره سریال ..

رنگ جعبه مقوایی شاهین هم قرمز و مشکی هست و روی اون کپ فلزی شاهین درج شده و زده نخجیر ...

در مورد قیمت هم الان چیزی نمیدونمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Amiraliv - 2014-03-17 08:05 PM

روي كپ آكار هم نوشته نخجير داداشم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-03-17 10:12 PM

(2014-03-17 04:02 PM)hosseindiana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

ممنون Khansariha (8)

سلام.مشکل همون همزمان شلیک شدن دو تا لول هستش.با این تفاوت که یکی از چکاننده ها ضعیف تر عمل میکنه.به احتمال زیاد مشکل از ضامن تغییر وضعیته چون این قسمت در تفنگ شما باعث عمل هر دو چکش میشه.حالا میگی چرا؟؟ چون به جای اینکه یکی از چکاننده ها رو آماده شلیک کنه هر دو چکاننده رو آزاد میزاره و پس از کشیدن ماشه هر دو قسمت عمل شلیک رو انجام میده.چون تجربه ای در این مورد نداری(البته من ادعای تجربه داریم نمیشهKhansariha (8))تفنگو ببر پیش یه تعمیر کار اسلحه و خودت تفنگو دستکاری نکن.داداش asmanهمچین میگی از جناب میرلوحی بپرس که انگار من اسلحه سازم خخخخخخخخخخخخخخخخ اینجا که کلاس عملی و تئوری نیست.Khansariha (226) (چون یکم مبحث پیچیده میشه نمیشه اینجا به صورت کامل مطرحش کرد) ارادتKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hosseindiana - 2014-03-18 01:43 AM

(2014-03-17 10:12 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

ممنون Khansariha (8)

سلام.مشکل همون همزمان شلیک شدن دو تا لول هستش.با این تفاوت که یکی از چکاننده ها ضعیف تر عمل میکنه.به احتمال زیاد مشکل از ضامن تغییر وضعیته چون این قسمت در تفنگ شما باعث عمل هر دو چکش میشه.حالا میگی چرا؟؟ چون به جای اینکه یکی از چکاننده ها رو آماده شلیک کنه هر دو چکاننده رو آزاد میزاره و پس از کشیدن ماشه هر دو قسمت عمل شلیک رو انجام میده.چون تجربه ای در این مورد نداری(البته من ادعای تجربه داریم نمیشهKhansariha (8))تفنگو ببر پیش یه تعمیر کار اسلحه و خودت تفنگو دستکاری نکن.داداش asmanهمچین میگی از جناب میرلوحی بپرس که انگار من اسلحه سازم خخخخخخخخخخخخخخخخ اینجا که کلاس عملی و تئوری نیست.Khansariha (226) (چون یکم مبحث پیچیده میشه نمیشه اینجا به صورت کامل مطرحش کرد) ارادتKhansariha (8)

سلام دوست عزیزKhansariha (8)
ممنون از پاسختون.
مشکلی که من در اینجا دارم اینه که تعمیر کار سلاح مطمئن و کاربلد نداریم و مجبورم یا خودم اسلحه رو باز و تعمیر کنم یا اینکه ببرمش به نزدیکترین شهر که 300 کیلومتر با اینجا فاصله داره و اونجا هم کس درستی رو نمیشماسم.
پس از شما یه خواهشی دازم اگه واستون مقدور است راهنمایی بفرمایید که من خودم تعمیرش کنم چون تا حدودی دست به آچارم بدک نیست و یه چیزایی سر در میارم.
در ضمن خواستم براتون پ خ کنم که سیستم گفت غیر فعال است.

ممنون و متشکرKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hosseindiana - 2014-03-19 01:05 AM

سلام
جناب میرلوحی تشریف نیاوردید ما را راهنمایی بفرمایید؟Khansariha (21)Khansariha (21)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2014-03-19 08:07 AM

سلام حسین جان اگه دقت کرده باشی جناب میرلوحی سرنخو دستتون داده(مشکل از ضامن انتخاب لول هستش)
پس خودتون بادقت زیاد کپ رو بازکنید ویه نگاهی به لوازم واهرمهای کپ بندازید درضمن مفاصل رو گریس کاری کنید انشاالله درست میشه/یاحق