شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - arash1324 - 2014-03-14 09:21 PM

(2014-03-14 09:00 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هادی جان دلیل اینکه میفرمایید دو ماشه شکاریتره چیه؟ بنظرم بهتره با تکنولوژی پیش رفت وافکار قدیمی رو کنار گذاشت ،ودر خصوص چک موبایل 100/. برتری با این تکنولوژیه،چون شما اپشن بیشتری نسبت به چک ثابت دارین.Khansariha (8)

سلام و درود جواد جان Khansariha (8)

من هم با شما هم عقیده ام . حرف اول رو تکنولوژی میزنه و امکانات .

تفنگ آکار با چوک موبایل بودن ، شکاری تر هست و کمپانی سازنده برای اینکه پرندگان و شکارها از نظر موقعیت و شرایط شکار باهمدیگر متفاوت هستند این تفنگ رو موبایل چوک عرضه کرده که خود نشان هانتر بودن این تفنگ هست . من از اینکه برخی دوستان آکار رو تفنگ تراپ می دونند تعجبم ! البته این فرضیه هم هست که شایدددد من برداشتم از این تفنگ اشتباه هست ؟؟؟ Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Bahramian - 2014-03-14 10:08 PM

هرچند بنده تازه. وارد شکار شدم اما هنگام خرید تفنگ دورمازم که دو ماشه هست، بیشتر دوستان که دستی در شکار داشتن امتیازش رو این دونستن. که اگر در شکار تک ماشه خراب بشه دیگه امکان استفاده وجود نداره اما دو ماشه این شانس وجود داره که از ماشه و لول دیگر استفاده کنیم
این هم از مزایای دورماز نسبت به اکار... ;-)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2014-03-14 11:54 PM

اقا مسیح به نظر من دولول یکی نیم چوک و دیگری فول چوک بهترین گزینه برای شکار هستن که اکثر دولول های چوک ثابت به همین شکل هستن و همچنین دوماشه بسیار بهتر هستش و تو شکار اگه یه ماشه از کار بیفته دیگری کار خواهد کرد و همچنین هنوز هم برند های معروف اروپایی دارن دولول های دوماشه میسازن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2014-03-15 12:09 AM

هادی جان البته شما فرمودین نظر من!!! نظر شما بسیار محترم ولی من با شما مخالفم، چک موبایل تمام وضعیتهارو داره پس شما میتونید فول ونیم فول ببندید وشکار کنید. پس باز برتری با چک موبایل هستش درخصوص دو ماشه این اصلا دلیل منطقی نمیشه یعنی من از سن کم با پدر شکار رفتم وتا بحال چنین چیزی اتفاق نیفتاده البته امکان داره که پیش هم بیاد نمیشه انکار کرد ولی امکان خراب شدن دو ماشه هم میره ،
ولکس قورباغه ای هم تا 5 سال قبل تو قلب اروپا تولید میشد چون خواهان داشت دلیل بر برتر بودن از مدلهای روز نبود.
!!! موفق باشید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2014-03-15 12:18 AM

اقا مسیح شما استاد مایی من نگفتم تک ماشه یا موبایل چوک بده ولی چوک ثابت بهتره به این دلیل که نحوه چوک گذاریش در طول لول بیشتره ولی موبایل چوک فقط همون چوک که به اندازه 5 تا 6 سانت هستش نقش چوک رو انجام میده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2014-03-15 12:28 AM

شما لطف داری هادی جانKhansariha (8) ولی این موردی که شما بهش اشاره کردید علمی نیست .
موفق باشید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2014-03-15 11:59 AM

سلام دوستان
بنده تازه واردم و تازه كار اما چند وقت پيش كه براي روغن كاري كپ آكار خودم توسط يكي از دوستان خبره باز شد وقتي به مكانيسم ماشه و چكش ها و سوزن دقت كردم احساس كردم اين سيستم به قدري ساده كار ميكنه كه واقعا شايد هرگز گير نكنه يا اگر خطايي در عملكرد قرار باشه به وجود بياد شايد يك در ميليون باشه. البته اين نظر منه باز هم نظر اساتيد شايد داراي مبناي علمي باشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2014-03-15 10:47 PM

(2014-03-15 11:59 AM)EPHSA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
بنده تازه واردم و تازه كار اما چند وقت پيش كه براي روغن كاري كپ آكار خودم توسط يكي از دوستان خبره باز شد وقتي به مكانيسم ماشه و چكش ها و سوزن دقت كردم احساس كردم اين سيستم به قدري ساده كار ميكنه كه واقعا شايد هرگز گير نكنه يا اگر خطايي در عملكرد قرار باشه به وجود بياد شايد يك در ميليون باشه. البته اين نظر منه باز هم نظر اساتيد شايد داراي مبناي علمي باشه.

کاملا صحیح فرمودین.سیستم چکاننده بسیار ساده ای داره و در صورت وجود امکانات و لوازم مخصوص امکان تعویض یا تعمیر قطعات رو به راحتی داره.امسال چند باری برای من و دوستان پیش اومد که هر دولول با هم شلیک میکرد و یا چکاننده یکی از لول ها ضعیفتر از دیگری عمل میکرد(بدلیل سرمای هوا) که به راحتی با یک باز و بسته کردن ساده و کمی دستکاری این مشکلات برطرف میشد.اگر ضربه گیر ته قنداق رو باز کنید با یک آچار آلن 5 بلند میشه پیچ ته قنداق سلاح رو باز کرد و به قسمت چکاننده رسید.Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - RamRam - 2014-03-16 07:16 PM

سلام عزيزان سوال من اين هستش كه جعبه مقوايي اكار اصل ترك چه رنگى هست؟ همچنين رنگ جعبه شاهين اكار؟
قيمت دولتى اكار اصل امروز چند هستش ؟ ممنون از كمكتون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2014-03-16 08:30 PM

قنداق اکار تموم کار شد .شاید بعدها سرفرصت تغییراتی رو پاشنه قنداق بدم .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)