شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2014-03-02 12:36 AM

فصل شکار تموم شد وتصمیم گرفتم رنگ فابریک قنداق اکاررو پاک کنم ودوباره رنگ بزنم .چند ساعتی رو قنداق کارکردم .اصلا باورم نمیشه قنداق اکار همچین نقشی داشته وبااون رنگ امیزی اشتباه تمام نقشهاش پوشیده بوده .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hosseindiana - 2014-03-02 04:10 PM

(2014-03-02 12:36 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فصل شکار تموم شد وتصمیم گرفتم رنگ فابریک قنداق اکاررو پاک کنم ودوباره رنگ بزنم .چند ساعتی رو قنداق کارکردم .اصلا باورم نمیشه قنداق اکار همچین نقشی داشته وبااون رنگ امیزی اشتباه تمام نقشهاش پوشیده بوده .

سلام
میشه لطفاً یه عکس از نقشهای روی قنداق بعد از پاک کردن بزارید ما هم ببینیم چون من هم میخواستم رنگش را پاک کنم ولی ترسیدم خراب بشه.

متشکرم
Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2014-03-02 04:56 PM

فعلا تا سمباده100 زدم وشماره 240رو تازه شروع کردم .پرداخت نهایی بشه نقشها بیشتر نمایان میشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zebra - 2014-03-02 06:40 PM

سلام به دوستان 2 لول سوار.. Khansariha (48)

اقا من چند مدتی هست که تصمیم به خرید یک سلاح 2 لول گرفتم اون هم با قیمتی مناسب..
زیاد هم از اسلحه نمیخوام کار بکشم... شاید سالی 50 تیر اون هم تراپ
خواستم ببینم مشاوره دوستان میتونه کمکم کنه یا نه

راستش من تجربه کمی راجب تفنگ های ساچمه زن دارم Khansariha (8)
بیشتر با پی سی پی کار کردم و فنری

به نظر شما برای یک مبتدی ... 2 لول روی هم مناسب تره یا 2 لول معمولی؟؟؟
راستی ممکنه قیمت هاشون رو هم بفرماید ... ؟
برای مثال ارز میکنم ... به نظر شما صاحب نظران عزیز
نخجیز 2 دارای استحکام بیشتری هم یا 2 لول روی هم اکار ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royall - 2014-03-02 07:15 PM

خدمت شما عرض کنم 2لول سوارهایی مثل اکار مخصوص تراپ هستن ولی دولول بغل هایی مثل بایکار تقریبا شکاری هستند
شما اگه فقط برای تراپ میخواهید اکار مخصوص این کاره ولی اگه برای شکار هم میخواهید بهتره بایکال رو انتخاب کنید چون میشه با خیال راحت باهاش 4 پاره شلیک کرد البته من نمیگم اکار نسبت به بایکال بی کیفیت تره ولی اکثر افرادی که من باهاشون صحبت کردم بایکال رو برای شلیک چهارپاره ها و فشنگ های شارژبالا مناسب تر دونستن.
کیفیت سلاح های ایرانی اصلا با سلاح های ترک قابل مقایسه نیستن و واقعا سلاح های ترک چند سر و گردن از نخجیر بهتر هستن ولی خب طبیعتا قیمت بیشتری هم دارند
ولی با توجه به کارکرد شما اگه سالی 50 فشنگ غیر چهارپاره و اسلاگ مصرف دارید نخجیر هم کاملا جوابگو هستش ولی سیاست من اینه که همیشه سعی میکنم جنس بهتر رو انتخاب کنم و باتوجه به این سیاست من اکار رو برای تراپ و شکار پرندگان و بایکال رو برای شکار انواع 4پایان پیشنهاد میکنم.
(من در زمینه ی سلاح های ساچمه زنی خیلی اطلاعات عملی ندارم و این رو با مطالعه ی این تاپیک ها و تجربیات محدودم بیان کردم.)
البته فرج جان بهتره برای ادامه ی این بحث به تاپیک مشاوره ی خرید ساچمه زن مراجعه کنیم Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hosseindiana - 2014-03-03 12:17 AM

سلام،
با تشکر از کاربر عزیز cholpe بابت گذاشتن عکسهای تفنگ اکار و ممنون میشم از ایشون بعد از اتمام کار مجدداً عکس بزارند.
یه سوال داشتم از دوستان آکار بدست و صاحب نظر استفاده از اکار برای تراپ که کاربر عزیز رویال فرمودند رو من با اکار انجام میدم ولی تا چه حد میشه اینکار رو انجام داد مثلاً هر دفعه چند فشنگ تراپ حداکثر باید استفاده کرد که قشار زیادی روی اسلحه نیاد و فواصل بین شلیکها چقدر باشه بهتره؟؟
چون من واقعاً دوست ندارم بخاطر استفاده بیش از حد و شاید بهتر بگم استفاده نابجا سلاح خراب بشه.
ممنونKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2014-03-03 07:41 PM

(2014-03-03 12:17 AM)hosseindiana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،
با تشکر از کاربر عزیز cholpe بابت گذاشتن عکسهای تفنگ اکار و ممنون میشم از ایشون بعد از اتمام کار مجدداً عکس بزارند.
یه سوال داشتم از دوستان آکار بدست و صاحب نظر استفاده از اکار برای تراپ که کاربر عزیز رویال فرمودند رو من با اکار انجام میدم ولی تا چه حد میشه اینکار رو انجام داد مثلاً هر دفعه چند فشنگ تراپ حداکثر باید استفاده کرد که قشار زیادی روی اسلحه نیاد و فواصل بین شلیکها چقدر باشه بهتره؟؟
چون من واقعاً دوست ندارم بخاطر استفاده بیش از حد و شاید بهتر بگم استفاده نابجا سلاح خراب بشه.
ممنونKhansariha (8)

سلام دوست عزيز
من هم از آكار براي تراپ استفاده ميكنم و زماني كه ميخواستم بخرم فكر ميكردم كه خيلي كم از اسلحه استفاده ميكنم اما چند روز پيش داشتم حساب ميكردم ديدم تا الان نزديك به ٥٠٠ تا تير در عرض ٣ ماه انداختم.
البته اين تعداد تير در چهار جلسه تمرين يعني حدود ١٢٥ تير در هر جلسه با فاصله ٢ الي ٣ دقيقه. چون چند نفري هستيم اين مقدار فاصله زماني بين هر شليك طول ميكشه وتا به امروز هم كه مشكلي براش پيش نيومده. البته حتما دوستاني هستند كه استفاده هاي سنگين تر از اين هم از اسلحه كردند و بايد نظر آنها را هم جويا شد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mehdirkh - 2014-03-03 09:12 PM

با سلام
قابل توجه دوستان اکاری مدل موجود چرچیل ۲۰۶هست ومدل شکاریه ونه اسلحه تراپ که اکار مدل تراپشم تولید میکنه شاید به دلیل کمبود اسلحه تراپ در کشور وسخت بودن تهیه اسلحه حالا هرچی که باشه ذوستان از اسلحه های شکاری برای تراپ استفاده میکنن که مسلما در دراز مدت اسلحه دچار مشکل خواهد شد چراکه اسلحه شکاری برای شلیک های پیاپی ومتعدد ساخته نشده.مگه یه شکارچی تو شکار چقد شلیک میکنه‏?‏

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2014-03-03 10:31 PM

(2014-03-03 09:12 PM)mehdirkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
قابل توجه دوستان اکاری مدل موجود چرچیل ۲۰۶هست ومدل شکاریه ونه اسلحه تراپ که اکار مدل تراپشم تولید میکنه شاید به دلیل کمبود اسلحه تراپ در کشور وسخت بودن تهیه اسلحه حالا هرچی که باشه ذوستان از اسلحه های شکاری برای تراپ استفاده میکنن که مسلما در دراز مدت اسلحه دچار مشکل خواهد شد چراکه اسلحه شکاری برای شلیک های پیاپی ومتعدد ساخته نشده.مگه یه شکارچی تو شکار چقد شلیک میکنه‏?‏

دوست عزيز سلام
سخن شما كاملا درسته كه آكارهاي موجود شكاري هستند و براي تراپ ساخته نشده.
من كاملا يك تازه كار هستم و هنوز دانش خاصي درباره لوله اسلحه و تفاوت لوله اسلحه تراپ با لوله اسلحه شكاري ندارم اما وقتي به نوشته شما فكر ميكردم يك سري سوال در ذهنم ايجاد شد.
درسته كه لوله اسلحه شكاري براي شليك پياپي ساخته نشده اما براي استفاده از فشنگ هاي شكاري كه نسبت به فشنگ هاي تراپ داراي شارژ بيشتر و وزن ساچمه بيشتر هستند ساخته شده پس لوله بايد داراي مقاومت بيشتري نسبت به يك لوله تراپ باشه. و شليك پياپي به نظر من زماني ميتونه آسيب رسان باشه كه لوله اسلحه حرارت زيادي را تحمل كنه و در تمرين هاي تراپي كه من ديدم و انجام دادم ( البته نه حرفه اي تمرين كردم نه تمرين حرفه اي ديدم ) افزايش دماي لوله به حدي بوده كه با دست كمي گرما روي لوله اسلحه حس ميكرديد آن هم دقيقا بعد از شليك كه اگر چيزي حدود ٣٠ ثانيه بعد دست ميزديد كاملا سرد بود.
البته باز هم ميگم منكر تفاوت در طراحي اسلحه تراپ و شكاري نميشم كه قطعا اگر تفاوتي نبود هرگز اسلحه تراپي ساخته نميشد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - koromid - 2014-03-08 09:20 PM

سلام به همه من یک دولول سوار ترک دارم که متاسفانه ضامن اسلحه هنگام شکار افتاد تو دریا کسی میتونه راهنمایم بکنه که از کجا میتونم تهیه کنم یک ضامن جدید

سلام به همه من یک دولول سوار ترک دارم که متاسفانه ضامن اسلحه هنگام شکار افتاد تو دریا کسی میتونه راهنمایم بکنه که از کجا میتونم تهیه کنم یک ضامن جدید