شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2013-12-04 03:04 PM

[تصویر: 13861565791.jpg][تصویر: 13861565792.jpg][تصویر: 13861565793.jpg]

با سلام.من شخصا بارها دیدم که دوستان استدلال کردن چون دولول آکار جای بند نداره پس دولول ورزشی یا تراپ هست حالا من چند عکس از دولولهای مدل ورزشی و شکاری آکار را میزارم دوستانی که آکار دارن لطف کنن ببینن اسلحه اونها شبیه کدوم یک هست مدل هر اسلحه جلوش نوشته شده.(مثال.0237082) یا شکل دولول شون به کدام یک شبیه تره ؟توجه کنین که تسمه مدل شکاری ها نزدیکتر به لول هست.تا یک بار برای همیشه این مسئله ورزشی یا شکاری بودن اسلحه توضیع شده در ایران حل بشه.با تشکر از دوستانی که یاری میکنن و مقایسه میکنن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-12-04 03:44 PM

داشتن يا نداشتن بند ربطي به شكاري يا ورزشي بودن سلاح ندارد
دقيقا نمي دانم يا سلاح هاي اروپايي يا آمريكايي به ندرت از بند استفاده مي كنند و لرد هاي انگليسي هم كه ما شاء الله سلاح را كس ديگري برايشان مي آورد و آنها فقط شليك مي كنند به علاوه اينكه نوع شكار و اقليم هم نياز يا عدم نياز به بند را مشخص مي كند البته سلاح هاي ميداني نيازي به بند ندارند و وجود بند در ورزش هاي هوازني مزاحم تيرانداز است
و تا جايي كه من مي دانم سلاح هاي هوازني داراي لول چسبيده به هم نيستند و حتما بين دو لول يا كاملا خالي است يا تسمه مابين نردباني است تا سلاح بر اثر شليك زياد داغ نشود
از طرفي سلاح هاي ورزشي داراي ماشه اي حساس و سبك و همچنين خلاصي خيلي كم در ماشه هستند و آكار هاي موجود در ايران فاقد اين مشخصات مي باشند
سلاح هاي تراپ هم فاقد چوك متحرك و انتخاب تقدم در شليك لول مي باشند و عموما طول لول آنها 76 سانتي متر است كه باز هم آكار در تناقض با اين مشخصات است

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2013-12-05 05:18 PM

با تشکر فراوان از آقا رضای عزیز از توضیح کاملی که دادند.اما باز خواهش میکنم دوستانی که آکار دارند در صورت امکان آکارشون را هم از نظر ظاهر و اگر داشته باشه شماره مربوط به مدل با آکارهای موجود در عکسهایی که گذاشتم چک بفرمایند.با تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-12-05 06:50 PM

سلام اکارمن وخیلیای دیگه رو دقت کردم همون کده/

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - margan - 2013-12-05 11:28 PM

سلام به دوستان
شماره مدل تفنگ من یه چیز دیگه ای نوشته O227280N نمیدونم این واسه چی نوشته شده ممنون میشم از دوستان کسی میدونه اطلاع بده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - davoodebrahimi - 2013-12-06 12:05 AM

سلام به اساتید محترم
شماره مدل تفنگ بنده 0227082N نوشته شده لطفا راهنمای بفرمائید شکاری است یا ورزشی.ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-12-06 08:52 PM

(2013-12-06 12:05 AM)davoodebrahimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید محترم
شماره مدل تفنگ بنده 0227082N نوشته شده لطفا راهنمای بفرمائید شکاری است یا ورزشی.ممنون

سلام شکاریه /یاحق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Zaman - 2013-12-12 12:42 PM

سلام.
بالاخره قسمت شد من هم یک آکار ثبت نامی بگیرم. حدود دوسال دنبالش بودم گیرم نیومد ولی امسال که کلا بی خیالش شدم خودش افتاد بغلم!!
حالا دنبال کارای جوازش هستم برای تحویل.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-12-13 08:47 AM

مبارکه تیغت برا انشاالله که به خوشی وشادی عکس یادت نره‎/‎یاحق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2013-12-14 10:25 PM

مبارکت باشه.برو باهاش حال کنKhansariha (48)