شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2013-11-23 12:45 AM

جناب موری ( اسم شریفتونو نمیدونم ) بخدا چند بار پستتونو خوندم تا بتونم یه چیزی از توش در بیارم اصلا مفهوم نیست چون جمله بندیتون خیلی ضعیفه و اکثر جملاتون نا تموم میمونه این مشکل تو اکثر پست هاتون هست امیدوارم رفع بشه تا از تجربیاتتون استفاده کنیم

به نظر من 40 متر فاصله زیادی نیست که بخواییم بالاتر از هدف رو بگیریم و نمره های 2 و 3 انرژی بیشتری نصبت به نمره 5 دخیره میکنن پس فکر نکنم تا 40 متر افت پیدا کنن که بخاد بالای هدف رو نشونه گیری کنن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2013-11-23 12:45 AM

با سلام :
اقا رضا تفنگت درسته حالت گرفته نشه شما الا بری تو منطقه باز و صاف باز هم پترن بگیری میبینی خوبه ،قوطی کنسرو ها رو هم میپرونی هوا !!!!! حالا من بگم یه چیزی ، ولی شما که بچه جنگلی چرا دیگه ؟؟؟ اون موقع از روز هوا داره تاریک میشه بد ترین موقع از روزه . چرا ؟؟؟ در اون حالت چون نور کمه ، ادم دچار خطای دید میشه بی برو برگرد . صد دفعه واسه خودم پیش اومده دیونه شدم میخواستم تفنگو بکوبم زمین داغون کنم ولی با قوانین فیزیک نمیشه جنگید و در این شرایط یه حالت شکست نور پیش میاد که شما جسم رو در مکان واقعی خودش نمیبینیو در واقع داری به تصویر مجازی هدفت شلیک میکنی . سر کردن و ته کشیدن رو هم بهش اضافه کن ببین چی میشه ؟؟ حالا ساچمه زن بوده ،شما تونستی با ساچمه های حاشیه پترن ، یه چند تایی رو هم تیری کنی که رفتن . در روز های خیلی روشن در مناطق باز هم همین اتفاق میوفته دیدی یه روزایی افتاب چشم رو میزنه ؟ از اون روزا
یه ازمایش ساده بکن با تفنگ بادی برو همون جا ،البته بدون دوربین ، یه هدف بزار ببین تیرهات کجا میخوره ؟ با توجه به اون تیراندازیه ساچمه زنی رو اصلاح کن . اگر هم مشکلت این نبود یواشکی تو دلت فحش بده بچه ها نشنوند !!!!!!!!!!

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-11-23 05:12 AM

کامران جان دادا تقریبا به همین مورد مشکوک بودم .چون اکثرا کمینگاه نزدیک سر یال کوه میسازم واز ساعت حدودای 3میشینم .اروم اروم نور کم میشه وگاها حتی تشخیص نر وماده پرنده سخت میشه وشکارچی رو مردد برای شلیک میکنه .تو هوای روشن که گاها برخورد کرده خطا تقریبا نبوده .
تشکر از همه دوستانKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-11-23 09:56 AM

(2013-11-22 08:59 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حدود 2500تا3000 تا شلیک داشتم .

سلام دوست گرامی میشه بفرمایید این تعداد شلیکو حدودا توچند سفر شکار یا جند نوبت تمرین تیراندازی داشتین ممنونمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - morii - 2013-11-23 11:22 AM

(2013-11-23 12:45 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب موری ( اسم شریفتونو نمیدونم ) بخدا چند بار پستتونو خوندم تا بتونم یه چیزی از توش در بیارم اصلا مفهوم نیست چون جمله بندیتون خیلی ضعیفه و اکثر جملاتون نا تموم میمونه این مشکل تو اکثر پست هاتون هست امیدوارم رفع بشه تا از تجربیاتتون استفاده کنیم

به نظر من 40 متر فاصله زیادی نیست که بخواییم بالاتر از هدف رو بگیریم و نمره های 2 و 3 انرژی بیشتری نصبت به نمره 5 دخیره میکنن پس فکر نکنم تا 40 متر افت پیدا کنن که بخاد بالای هدف رو نشونه گیری کنن

دوسته من اول ضعیف رو تعریف کنین. به یک نظر واحد برسیم برایه تعریفه ضعیف،بهرحال رو این موضوع بحث نمیکنم،فقط یک چیز اونم اینکه جملاتم هدف دار هستن،مثله اینکه بخوای درختیو ببری،مستقیم به یه جا میزنی؟حوله محور هدفی میچرخن جملات، پس محور در نظر گرفته بشه بهم میچسبن و به نتیجه میرسن،در هر حال

ساچمه بزرگ دلیل بر نتیجه نیست،چون شرایط ساچمه شماره ۳ انداختن نیست،شما میگین ۳ انرژی بیشتری داره بله در این شکی نیست یکی از دلایل عدم نتیجه همین انرژی چون هم سرعت ساچمه زیاد میشه ، الان تو این هوا زودتر پخش میشه،بیشترش پایین میخوره، رویه آب ی یه جایی رو زمین که قابل تشخیص باشه امتحان کنین،نتیجه جالب میشه،

شما گفتی لوله راست و اینارو چرا مطرح کردی تو بحث روهم،منم جواب دادمو میدم که هدفم و منظورم این بود با نیم چوک نخجیر شلیک شده که هم لولش کوتاه تره هم اندازه ساچمه ریزتر،

در آخر میخونم نوشته هامو بعدا میفرستم،کمو کاستی هم هست ببخشید دیگه کمبوده مطالعه و تجربه و.. .. بهرحال

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-11-23 01:29 PM

(2013-11-23 09:56 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-22 08:59 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حدود 2500تا3000 تا شلیک داشتم .

سلام دوست گرامی میشه بفرمایید این تعداد شلیکو حدودا توچند سفر شکار یا جند نوبت تمرین تیراندازی داشتین ممنونمKhansariha (8)
دوست عزیز شکارهای سمت ما نهایت خیلی خوش شانس باشی 4تا6شلیک میشه کرد.بیشتر تراپ زدم وبالاترین مقدار150فشنگ دریک روز بود

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2013-11-24 05:05 PM

با سلام خدمت دوستان بزرگوارم و با تشکر فراوان از سازندگان این سایت و شما عزیزان که باعث شدید خیلی به معلومات بنده هم در رابطه با سلاح وهم شکار اضافه بشه.اما متاسفانه در بعضی موارد بخشی که به اسلحه ها مثلاصیاد-بایکال-آکاریا نخجیر دو اختصاص داده شده و سایر اسلحه ها شده جنگ بین دارندگان این سلاحها که فقط تعریف میکنن و صاحبان سایر مدلها که تکذیب میکنن.ویک دسته سوم که فقط بواسطه اینکه یک روز با فلان دوستم رفتیم بیرون و من با اون سلاح یک تیر انداختم و دریافتم که این سلاح بده یا خوب.اما تحلیلهای خیلی جالب هم کم نیست اما به دلیل یا تعصب یا عدم اطلاع کافی تحت الشعاع قرار میگیره.مثلا چندی پیش یکی از دوستان دو عکس را گذاشته بودند یکی از سر لول آکار و دیگری شاهین یا شاهین آکارکه بسیار جالب بود چون به وضوح تفاوت زیاد نوع اتصال دولول بالا و پایین را نشان میداد.یا حرف و حدیثهائئ در مورد شلیک همزمان دولول در آکار.یا الگوی نه چندان خوب دولول رویهم بایکال.یا ضعف سوزن نخجیر یک.یا معایب نسبتا بیشمار صیاد دو.اما بعد از اینهمه مطلب آیا کسی واقعا و مستدل اطلاع داره که صیادهای جدید مثلا صیاد پی آیا سیستمش بهتر شده وجنس لول آکار و شاهین آکار مثل هم هست یا نه؟آلیاژ کدوم بهتره؟سیستم چکاننده کدوم بهتره؟یا امنیت نسبی اسلحه چطور هست؟یا مقایسه واقعی و بی تعصب آکار و بایکال سوار.متاسفانه تا اسم امنیت اسلحه میاد بعضی دوستان میفرمایند بسته به نوع استفاده از اسلحه هست.درسته ولی امنیت نسبی یک اسلحه مثلا از شماره یک تا ده چقدر هست؟در شکار همه چیز حتی برای محتاط ترین شکارچیها هم ممکنه یکدفعه عوض بشه.براتون یک خاطره میگم که بهتر منظورم را متوجه بشید.یک روز خیلی سرد زمستان با یک دوست واقعا با تجربه و محتاط رفته بودیم شکار دوست من دو عدد کبوتر دید و با تفنگ برونینگ هجده پل لول بلند و فول چوک اولین تیر را شلییک کرد و دود سفیدی از سر لول بیرون آ مد (من دیدم و خودش ندید )بدون اینکه تفنگ صدایی بدهد .و بلافاصله گلنگدن کرد به خیال اینکه فشنگ در نرفته فریادهای مرا هم نشنید چون در ماشین و دور تر بودم.صبح زود بود و انسان خواب آلوده.تیر دوم با صدای مهیبی شلیک کرد ((از فشنگ شماره پنج سهمیه ای ))بعدا معلوم شد که کمی باروت نسوخته برگشته به سمت گلنگدن و حالا معلوم نیست چه میزان از شلیک اول در لول مانده بوده که ایشان نا دانسته شلیک دوم را انجام دادند.تصور بنده این هست چون تفنگ لگد نزد مقدار عمده فشنگ اول در لول مانده بوده.اتفاقی واقعا ناخواسته و وحشتناک.حالا چند تفنگ فول چک را میشناسید که خدا را شکر هم تفنگ سالم بماند و هم مهمتر تیر انداز.البته از تفنگ کاملا مطمئن نیستم شاید هم لول کمی باد کرده باشد اما نه در حدی که واضح باشد.من شخصا در مورد اسلحه های سهمیه ای از یکی دو تعمیرکار تفنگ سئوال کردم تنها نظر مثبت به بایکال بود .ومثلا آکار را همه لبهاشون را با بی میلی تکان میدادند.از کسانی که اسلحه نخجیر.صیاد.بایکال.آکار.وکلا اسلحه های سهمیه ای دارند و یا تعمیرکاران باتجربه استدعا دارم نه با تعصب بلکه با علم و انصاف و ((مستدل معایب و محاسن شون را بفرمایند))و از همه مهمتر امنیت (( نسبی ))اسلحه که از همه چیز واقعا و واقعا مهمتره.با تشکر فراوان و عذر خواهی از اینکه سرتون را درد آوردم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2013-11-24 08:01 PM

با سلام :
دوست عزیز جناب سنگک ، شما دست میذاری روی دلی که خیلی خونه !!!!!!!!!!!!!!!!!! حرف شما کاملا قبول ولی برادر شما هم داری تو همین مملکت زندگی میکنی . ما بغیر همین آت و اشغالها (به کسی بر نخوره لطفا ) دیگه چیزی نداریم که .چند نفر تو ایران تونستن یه فرانچی یا بنلی ببینن و به شونه بکشن ؟ اگر کسی میگه اکار نه اینکه اکار خیلی عالیه ،نه برادر الان اکار تنها تفنگی هست که لوازمش همه جا پیدا میشه .فقط همین باعث شده پر طرفدار بشه . تفنگی که یک دونه چوک براش پیدا نشه قطعا شما رو جذب نخواهد کرد .محصولات داخلی هم چنگی بدل نمیزنن و از روی ناچاریه ، خوب نبودن در اینده هم خوب نخواهند بود خیالت راحت . در مورد کارکرد هم باید بگم همه ساچمه زنها از یکسری قوانین مشابه پیروی میکنند کیفیت ساخت و قطعات با خطای کم و طرح مناسب و................ باعث تفاوتهای از اسمان تا زمین نمیشوند .در نخجیر اگر برف برود لوله اش میترکد در وینچستر هم در بنلی سوپر بلک ایگل هم . اینجاست که فعلا در این مملکت انتخاب تفنگ با جیب رابطه ای مستقیم دارد نه با سلیقه و خصوصیات فنی . شما هم اگر در انتخاب مردد شده اید مطرح کنید دوستان نظر های خوبی دارند .موفق باشید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - مکس - 2013-11-24 08:19 PM

با سلام خدمت دوستان.

من بعد از کلی سروکله زدن با بابام حدود یک ماه پیش یک اکار خریدم و خیلی هم بیقرار هستم اول به این دلیل که من تنها شکارجی خانواده هستم (اگر خدا قبول کند) و دوم آنکه کلاسی که برای من گذاشتن وسط دی ماه است.
وقتی که اومد براتون عکسش ازش میزارم .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - browning - 2013-11-24 09:24 PM

سلام به دوستای خوبم.ببخشید دیر شد. لوله و کپ تفنگمو دادم روکش فیبر کربن کردم واقعا عالی شد.هم در برابر ضربه و هم خط وخش در امانه.کارش واقعا عالی بود . تازه دوتا افزایش لولم واسش خریدم تو فاصله دور عالی میزنه.تو 120 متر با گلوله کلیبر 16 زدم به گراز تکون نخورد ..دو طرح داره طرح استتار شاخه و برگ و فیبر کربن.عکساشو میزارم ببینید.خواستین تلشو میدم برین پیشش .اینم عکساش
Image has been scaled down 38% (500x375). Click this bar to view original image (800x600). Click image to open in new window.
[Image: 13853143361.jpg]image to open in new window.
[Image: 13853145131.jpg]

Image has been scaled down 38% (500x375). Click this bar to view original image (800x600). Click image to open in new window.
[Image: 13853145133.jpg]

[Image: 13853145132.jpg]

[Image: 13853145134.jpg]

[Image: 13853148811.jpg]

Image has been scaled down 17% (500x375). Click this bar to view original image (600x450). Click image to open in new window.
[Image: 13853148812.jpg]

Image has been scaled down 17% (500x375). Click this bar to view original image (600x450). Click image to open in new window.
[Image: 13853148813.jpg]

[Image: 13853148814.jpg]

[Image: 13853148815.jpg]

[Image: 13853149711.jpg]

اینم عکساش امیدوارم لذت ببرین
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.