شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - browning - 2013-11-22 12:28 AM

سلام دوستان.من عضو جدید هستم.خوبین ؟ تا حالا کسی دولول اکار سفارشی با لول فیبر کربن دیده بود ؟ خیلی خشگله.[تصویر: img][img]http:]
اینجا چرا نمییشه عکس گذاشت

من دولولمو دادم بیرون برام کربنش کردن.واقعا عالی شده. یه چیز دیگه شده. 150 هزار تومن خرج گرفت.به نظر من ارزششو داره.اینجا نمیشه عکس گذاشت ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2013-11-22 11:07 AM

(2013-11-22 12:28 AM)browning نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من عضو جدید هستم.خوبین ؟ تا حالا کسی دولول اکار سفارشی با لول فیبر کربن دیده بود ؟ خیلی خشگله.[تصویر: img][img]http:]
اینجا چرا نمییشه عکس گذاشت

من دولولمو دادم بیرون برام کربنش کردن.واقعا عالی شده. یه چیز دیگه شده. 150 هزار تومن خرج گرفت.به نظر من ارزششو داره.اینجا نمیشه عکس گذاشت ؟
دوست عزیز ورود شما را به انجمن تبریک میگم بنده هم یک دولول آکار دارم و مشتاق توضیحات بیشتر شما و دیدن عکسها هستم ولی شما که هیچ لینک عکسی وارد نکردید !!!
برای آموزش آپلود عکس این تاپیک را بخونید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2013-11-22 04:10 PM

در باره کربن کردن لول بیشتر توضیح بدید.منم یه آکار دارم و میخوام کربن کاریش کنم!!Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-11-22 07:39 PM

دوستان اکار سوار ،من مشکل عجیبی با سلاحم دارم ونمیدونم علت چی هست .
مشکل از این قرار هست که دراین فصل درمنطقه ما روش شکار کمینی باب هست .شکارهم از کبک بزرگتره وتقریبا اندازه دراج(پرنده هست)کمینگاه در نقاط مختلف کوه وداخل جنگل که شکار میتونه هم سطح با شکارچی یا درشیب بالا ویا درشیب پائین باشه .شلیک درمسافت نهایت40متر وروی زمین درحالی که شکار حرکت نداره.
مشکل من الان اینه که بیشتر شلیکهام به هدف نمیخوره یا نمیندازه یانمیدونم چی میشه وشکار میپره .قبلا سلاح رو پترن گیری کردم وعالی بوده و2هفته قبل تا فاصله50متر هدفی اندازه قوطی کنسرو زدم وبه اندازه کافی بهش خورده .
اصولا شلیکها در ساعت بین4تا5غروب انجام میشه .وبیشتر از ساچمه2یا3استرلینگ وچوک 2یا3استفاده میکنم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - baracuda - 2013-11-22 07:52 PM

با كدوم لوله شليك داريد. جديدأ پد قنداق يا چيزى نصب نكردى اگه هوا زياد سرده احتمال داره كه ساچمه كسر بياره يبار ديگه پترن بگير شايد جديدأ به مشكلى چيزى خورده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-11-22 08:36 PM

(2013-11-22 07:52 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با كدوم لوله شليك داريد. جديدأ پد قنداق يا چيزى نصب نكردى اگه هوا زياد سرده احتمال داره كه ساچمه كسر بياره يبار ديگه پترن بگير شايد جديدأ به مشكلى چيزى خورده
در بیشتر مواقع با لوله بالا .
قنداق رو کوتاه کردم وپدتفنگ رو عوض کردم .
پترن سرسرکی باهر2لوله گرفتم ومثل قبل بود.احتمال داره چوک سلاح بعد از تعدادی شلیک مستهلک بشه؟
رو هوا بندرت تیرم خطا میره برای شکار همین پرنده ولی رو زمین دیگه اعتماد به نفسم از دست دادم.تو اون ساعت جنگل سرد هست به همین دلیل ساچمه درشت استفاده میکنم.
احتمال داره بخاطر شیب کوه وتیراندازی درحال نشسته ،ساچمه سرکنه یا ته بیفته؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2013-11-22 08:44 PM

واقعا جای تعجب داره هم فشنگ انتخابی و هم چوک انتخابیت برای این نوع شکار و فاصله مناسبه از فشنگ 34 گرمی و فول چوک استفاده کن شاید مشکل حل بشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - baracuda - 2013-11-22 08:46 PM

احتمالآ از پد قنداقه ولى با لول بالا نبايد مشكل داشته باشه اگه شيب زياد باشه بله روى برخورد ساچمه تاثير داره پد قنداقو باز كن ببين درست نميشه مگه با چوكه چقدر شليك داشتى كه بخواد مستهلك بشه از من ميشنوى چوك اكسترنال استفاده كن
منم با جناب رويال موافقم واسه شليكهاى اولت از فشنگ 34 گرمى استفاده كن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-11-22 08:59 PM

حدود 2500تا3000 تا شلیک داشتم .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-11-22 10:12 PM

(2013-11-22 08:57 PM)morii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ساچمت بزرگه،شماره ۵،۶ رو هم یه امتحانی بزن،موقع هدف گیری الان پایینشو نگیر، برا منم اتفاق افتاد اومدم رو زاغ تو فاصله ۵۰ متر کنار آب نشسته بود امتحان کردم قشنگ ساچمه نزدیک به زاغو با لوله راست پوشش داد انگار که پایینتر گرفته باشم،شلیک بعدی یه کوچولو بردم بالا ۸ تا ساچمه تقریبا تو ۴۰،۴۵ متری خورد بهش اونم با لوله راست،جمع هم خورده تو این فاصله،شماره ساچمه ۵ بود،۳ انداختن شرایط داره طرفایه ما هم سرده هنوز ۴ کم استفاده میشه،برا ابیا ۶،۷ میبریم،کبوتر هم چون یکم ارتفاش زیاده ۵،۶،برا گراب ۵ برا اردک ۵،۴،تو فاصله بالایه ۶۰ متر ۳ میندازیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

morri جان ، يه كم زير ديپلم بنويس ما هم بفهميم
عنوان تاپيك آكار هست اون وقت شما لول راست چپ مي گويي؟ كدام تفنگ؟ كدام چوك؟
اين جملات آخر رو من درست متوجه نشدم يا اين جمله:"قشنگ ساچمه نزدیک به زاغو با لوله راست پوشش داد ":khansariha (172):Khansariha (172)