شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2013-09-16 10:47 AM

(2013-09-16 09:57 AM)EPHSA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
يك مسئله خيلي منو درگير كرده و اون اينه كه آيا من شاهين دارم ميخرم يا آكار؟!!
اسلحه اي كه من ديدم كپ نخجير حك شده بود و زير اسلحه آرم بزرگ آكار اما به غير از چند تا عدد كه فكر ميكنم كاليبر و طول لوله باشه چيز ديگه اي روي لوله حك نشده بود منظورم اينكه صنايع اسلحه آكار روي لوله نبود.

ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻄﻤﻴﻦ ﺑﺎﺵ ﺗﻔﻨﮓ ﺷﻤﺎ ﺍﮐﺎﺭ ﺗﺮﮐﻴﻪ ﺍﺳﺖ.
ﻣﻦ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻴﻠﯽ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﮐﺮﺩﻡ ﻣﺸﺨﺼﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﭘﺴﺖ ﻗﺒﻠﯽ ﮐﺎﺭﺑﺮ ﺑﺎﺭﺍﮐﻮﺩﺍ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻗﺪﻳﻤﻪ ﻭﻟﯽ ﺍﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺟﺪﻳﺪ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺷﮑﻠﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﮔﻔﺘﻴﺪ.
ﺭﻭﯼ ﻟﻮﻟﻪ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﻫﻴﭻ ﭼﻴﺰ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩ ﻭ ﻳﮏ ﻟﻮﻟﻪ ﻳﮑﺪﺳﺖ ﺳﻴﺎﻩ ﻭ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻇﺎﻫﺮﯼ ﻫﻢ ﻳﮑﻤﯽ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻩ ﻣﺜﻼ ﺳﻠﮑﺘﻮﺭ ﺿﺎﻣﻦ ﻭ ﻳﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﻭ ﺑﺎﻼ ﺯﺩﻥ ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻣﺸﮑﻴﻪ ﻭﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﮐﺎﺭ ﺳﻔﻴﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﻣﺤﺎﻓﻆ ﻣﺎﺷﻪ ﻣﺸﮑﻴﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﮐﺎﺭ ﺳﻔﻴﺪ.
ﺗﻮﯼ ﻫﻤﻴﻦ ﺗﺎﭘﻴﮏ ﻭ ﺗﺎﭘﻴﮏ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﺮﺩﻳﺪ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﻋﮑﺴﻬﺎ ﻭ ﺗﻮﺿﻴﺤﺎﺕ ﻭﺍﺿﺤﯽ ﭘﻴﺪﺍ ﮐﻨﻴﺪ

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2013-09-16 12:29 PM

(2013-09-16 10:47 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-16 09:57 AM)EPHSA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
يك مسئله خيلي منو درگير كرده و اون اينه كه آيا من شاهين دارم ميخرم يا آكار؟!!
اسلحه اي كه من ديدم كپ نخجير حك شده بود و زير اسلحه آرم بزرگ آكار اما به غير از چند تا عدد كه فكر ميكنم كاليبر و طول لوله باشه چيز ديگه اي روي لوله حك نشده بود منظورم اينكه صنايع اسلحه آكار روي لوله نبود.

ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻄﻤﻴﻦ ﺑﺎﺵ ﺗﻔﻨﮓ ﺷﻤﺎ ﺍﮐﺎﺭ ﺗﺮﮐﻴﻪ ﺍﺳﺖ.
ﻣﻦ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻴﻠﯽ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﮐﺮﺩﻡ ﻣﺸﺨﺼﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﭘﺴﺖ ﻗﺒﻠﯽ ﮐﺎﺭﺑﺮ ﺑﺎﺭﺍﮐﻮﺩﺍ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻗﺪﻳﻤﻪ ﻭﻟﯽ ﺍﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺟﺪﻳﺪ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺷﮑﻠﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﮔﻔﺘﻴﺪ.
ﺭﻭﯼ ﻟﻮﻟﻪ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﻫﻴﭻ ﭼﻴﺰ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩ ﻭ ﻳﮏ ﻟﻮﻟﻪ ﻳﮑﺪﺳﺖ ﺳﻴﺎﻩ ﻭ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻇﺎﻫﺮﯼ ﻫﻢ ﻳﮑﻤﯽ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﻩ ﻣﺜﻼ ﺳﻠﮑﺘﻮﺭ ﺿﺎﻣﻦ ﻭ ﻳﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﻭ ﺑﺎﻼ ﺯﺩﻥ ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻣﺸﮑﻴﻪ ﻭﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﮐﺎﺭ ﺳﻔﻴﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﻣﺤﺎﻓﻆ ﻣﺎﺷﻪ ﻣﺸﮑﻴﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﮐﺎﺭ ﺳﻔﻴﺪ.
ﺗﻮﯼ ﻫﻤﻴﻦ ﺗﺎﭘﻴﮏ ﻭ ﺗﺎﭘﻴﮏ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﺍﮔﻪ ﺑﮕﺮﺩﻳﺪ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ ﻋﮑﺴﻬﺎ ﻭ ﺗﻮﺿﻴﺤﺎﺕ ﻭﺍﺿﺤﯽ ﭘﻴﺪﺍ ﮐﻨﻴﺪ
خیلی ممنون بابت راهنمایی مفیدتون
خواندن تمام ابن تاپیک و تاپیک شاهین کلا منو گیج کرد...
اسلحه ای که من دیدم علاوه بر مشخصات بالا که گفتم به غیر از خود لوله که مشکی بود سایر قسمت های فلزی به رنگ سفید بودند...
خیالم راحت شد که آکار هستش... باز هم تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Aminem - 2013-09-23 01:20 AM

سلام به همه دوستان
بالاخره منم آکار سوار شدم Khansariha (219) Khansariha (48) Khansariha (219) و بعد از 4 ماه انتظار ، جواز و سلاح بدستم رسید از توضیحاتی که تو صفحات این تاپیک که همشون رو خوندم دستگیرم شد اینه که اسلحه شاهین نیست و خیلی خوش شانس و خوشبخت بودم که تونستم آکار اصل گیر بیارم گیر بیارم، جالب این بود که پشت کارتم تولید کننده رو ترکیه زده بود که اگه اشتباه نکنم ماله یکی از دوستان که عکس کارت رو گذاشته بودن ساخت ایران خورده بود... دست باعث و بانیش درد نکنه... ممنون میشم اگه نکات خاصی هست در موردش حتما گوشزد کنید بهم...ممنون

اینم عکساش البته بعد از تنظیف و روغن کاری با WD-40 و کلی عشقبازی Khansariha (48):

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و اینکه امروز رفته بودم فردوسی و تو یک از مغازه های لوازم شکار چند قلم جنس دیدم :
1- کیف سامسونتی 150
2- چوک اکسترنال 6تایی آکار اصل 200
3- لوله بلند کن 210 : از جنس خود لوله بود که طول لوله رو حدود 10 سانت یا شایدم بیشتر اضافه میکرد ، دوستان میشه توضیح بدید دقیقا چیه؟ و به چه دردی میخوره؟
4- چوک معمولی آکار اصل : 90
5- ست تنظیف : قیمتش حدود 40 اگه اشتباه نکنم
6- محافظ چکاننده که فقط آمریکاییش بود 90 می گفتن و خیلی گرون بود...
اون مورد های 2و3 خیلی وسوسه انگیزه بنظرتون بخرم الان یا نیازی نیست فعلا؟؟؟؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - shang - 2013-09-23 03:17 PM

آخرش معلوم نشد برای جواز تکلیفشون چیه!
یکی. میزنه ترک یکی ایران،عجب ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - arash1324 - 2013-09-23 05:40 PM

(2013-09-23 01:20 AM)Aminem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
بالاخره منم آکار سوار شدم Khansariha (219) Khansariha (48) Khansariha (219) و بعد از 4 ماه انتظار ، جواز و سلاح بدستم رسید

سلام و درود Khansariha (8)
مباركت باشه و يك عمر ماشه اش بسلامتي با خاطرات خوش برات بچكه . قدرش رو بدون كه داره كم كم ناياب ميشه به اين قيمت .

براش كفش قنداق هم بگير Khansariha (219)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Aminem - 2013-09-23 08:38 PM

ممنون... آقا فک کنم ماله من سری قدیمیا بوده رسیده دستم واسه همین ساخت ترکیه خورده و اون نوشته نخجیر روی لوله رو نداره... در کل چی حساب کتاب داره که این داشته باشه عزیزان... این ذوقی که ما واسه سلاح های ترک میکنیم رو جاهای دیگه دنیا واسه DT-10 نمیکنن... چه میشه کرد باید خوش بود...

راستی یه محافظ چکاننده خیلی قشنگ و خوش دست که رو جعبه اش زده بود ساخت ایتالیا گرفتم 25 تومن... از سهمیه فشنگ خبری ندارید؟ واسه دفترچه محیط زیست تو تهران کجا باید برم؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - esmaeelkia - 2013-09-23 09:28 PM

از دوستان اکار سوار سوال داشتم در خصوص شلیک همزمان هر دو لوله که دیروز برای یکی از اقوام من پیش اومد.میخواستم بدونم دلیل و راه حل این مشکل رو کسی از دوستان میدونه؟لگد اسلحه به حدی بود که نزدیک بود دوست لاغرم از کوه پرت بشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-09-24 12:49 PM

اگه كپ سلاح رو باز كنيد ملاحظه مي كنيد كه چخماق ها (چكش ها) مماس هم هستند و احتمالا محل تماس چخماق با سوزن پخت شده است و به چخماق همجوار فشار آورده و همزمان آن را هم به دنبال خود مي كشد و بيشتر به دليل خالي چكاندن ماشه اتفاق مي افتد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mosen - 2013-09-24 02:37 PM

(2013-09-23 09:28 PM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از دوستان اکار سوار سوال داشتم در خصوص شلیک همزمان هر دو لوله که دیروز برای یکی از اقوام من پیش اومد.میخواستم بدونم دلیل و راه حل این مشکل رو کسی از دوستان میدونه؟لگد اسلحه به حدی بود که نزدیک بود دوست لاغرم از کوه پرت بشه.

این مورد که شما می فرمایید متاسفانه برای من هم 2بار اتفاق افتاده که علت دقیقشو نمیدونم ولی از یکی از دوستان بسیار باتجربه که آکار داره سوال کردم وایشون گفتند برای اینکه دوباره اتفاق نیوفته باید بطور کامل کمر سلاح رو به اصطلاح بشکنی منم از اون موقع تا حالا اینکارو کردم و این مشکل دوباره ایجاد نشد،اینو هم بگم اسلحه من هنوزم قطعاتش سفته ودراکثر مواقع کمر سلاح بطور کامل نمیشکنه(بقول معروف قطعاتش هنوز آب بندی نشده).

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2013-09-24 02:50 PM

ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻔﻨﮓ ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﻳﮑﺒﺎﺭ ﻭ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﺷﻠﻴﮏ ﺑﺎ ﺍﮐﺎﺭ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺍﻓﺘﺎﺩ . ﺗﻔﻨﮓ ﺍﮎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺟﻌﺒﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ 2 ﺗﺎ ﻓﺸﻨﮓ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ 5 ﮔﺬﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺍﺗﻔﺎﻗﺎ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﻴﻠﻢ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻦ ﺑﻮﺩ. ﻭﻗﺘﯽ ﺷﻠﻴﮏ ﮐﺮﺩﻡ ﻳﻪ ﻟﺤﻀﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻡ ﺑﺎ ﺍﺭ ﭼﯽ ﺟﯽ ﺯﺩﻡ ﺧﺨﺨﺦ. ﻟﮕﺪ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﺑﺪﯼ ﺩﺍﺩ ﻭﻟﯽ ﺗﻔﻨﮓ ﺭﺍ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻤﺮ ﺗﻔﻨﮓ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺘﻢ ﻫﺮ 2 ﺗﺎ ﭘﻮﮐﻪ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﭘﺮﺗﺎﺏ ﺷﺪ!!!
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﺷﺗﺒﺎﻩ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻓﺸﻨﮓ ﺩﺳﺖ ﭘﺮ ﻳﮏ ﻧﻔﺮ ﺩﻳﮕﻪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺭﺩﻡ ﮐﻪ ﺑﻌﺪﺍ ﻫﻢ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﺑﺎ ﺷﺎﺭﮊ ﺑﺎﻼ ﭘﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩﻩ.
ﺧﻼﺻﻪ ﻓﮑﺮ ﻧﻤﻴﮑﻨﻢ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﻓﻘﻂ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﭘﺦ ﺷﺪﻥ ﺳﻮﺯﻧﻬﺎ ﺑﺎﺷﻪ ﭼﻮﻥ ﺗﻔﻨﮓ ﻣﻦ ﺍﮎ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﻣﻴﺪﻡ ﮐﻪ ﻟﮕﺪ ﺳﻨﮕﻴﻦ ﻓﺸﻨﮕﻬﺎﯼ ﺷﺎﺭﮊ ﺑﺎﻼ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺳﻮﺯﻥ ﺩﻭﻡ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺑﺮﻩ ﻭ ﺷﻠﻴﮏ ﮐﻨﻪ
ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻔﻨﮓ ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﻳﮑﺒﺎﺭ ﻭ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻭﻟﻴﻦ ﺷﻠﻴﮏ ﺑﺎ ﺍﮐﺎﺭ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺍﻓﺘﺎﺩ . ﺗﻔﻨﮓ ﺍﮎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺟﻌﺒﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ 2 ﺗﺎ ﻓﺸﻨﮓ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ 5 ﮔﺬﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺍﺗﻔﺎﻗﺎ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﻴﻠﻢ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻦ ﺑﻮﺩ. ﻭﻗﺘﯽ ﺷﻠﻴﮏ ﮐﺮﺩﻡ ﻳﻪ ﻟﺤﻀﻪ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻡ ﺑﺎ ﺍﺭ ﭼﯽ ﺟﯽ ﺯﺩﻡ ﺧﺨﺨﺦ. ﻟﮕﺪ ﻭ ﺻﺪﺍﯼ ﺑﺪﯼ ﺩﺍﺩ ﻭﻟﯽ ﺗﻔﻨﮓ ﺭﺍ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻤﺮ ﺗﻔﻨﮓ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺘﻢ ﻫﺮ 2 ﺗﺎ ﭘﻮﮐﻪ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﭘﺮﺗﺎﺏ ﺷﺪ!!!
ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﺷﺗﺒﺎﻩ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻓﺸﻨﮓ ﺩﺳﺖ ﭘﺮ ﻳﮏ ﻧﻔﺮ ﺩﻳﮕﻪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺭﺩﻡ ﮐﻪ ﺑﻌﺪﺍ ﻫﻢ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﺑﺎ ﺷﺎﺭﮊ ﺑﺎﻼ ﭘﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩﻩ.
ﺧﻼﺻﻪ ﻓﮑﺮ ﻧﻤﻴﮑﻨﻢ ﮐﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺭﺩ ﻓﻘﻂ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﭘﺦ ﺷﺪﻥ ﺳﻮﺯﻧﻬﺎ ﺑﺎﺷﻪ ﭼﻮﻥ ﺗﻔﻨﮓ ﻣﻦ ﺍﮎ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﻣﻴﺪﻡ ﮐﻪ ﻟﮕﺪ ﺳﻨﮕﻴﻦ ﻓﺸﻨﮕﻬﺎﯼ ﺷﺎﺭﮊ ﺑﺎﻼ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺳﻮﺯﻥ ﺩﻭﻡ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺑﺮﻩ ﻭ ﺷﻠﻴﮏ ﮐﻨﻪ