شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AminDena - 2013-09-02 09:50 PM

دروود دوستان گرامی
قراره یه سهمیه آکار تا 1 ماه آینده گیرم بیاد .
آیا هنوز از اون سری های اصلش میدن ؟ یا تقلبی شده
قیمت دولتیش چنده الان ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2013-09-11 10:40 AM

دوستان اکار سوار کسی اطلاع داره که عمر مفید چوکها چند شلیک هست؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2013-09-11 09:43 PM

با سلام :
سوال بسیار جالب و فنی بود و لذت بردم . بنظر بنده این مساله فقط با کارکرد و اندازه گیری های دقیق مشخص میشود چون ساچمه ها با شماره های متفاوت قطعا در هنگام عبور از گلوگاه چوک ، سایش ها و فشار های متفاوتی ایجاد میکنند مثلا ساچمه نمره 1 با زور بیشتری باید روی هم بلغزند تا بتوانند از داخل چوک عبور کنند تا ساچمه 5 . البته قطعا عمر چوکها در صورت استفاده صحیح ، طولانی خواهند بود یکی از جدی ترین بلا ها برای چوک شل بودن ان است . در گذشته نوعی چوک اکسترنال برای 5 تیر ها وجود داشت که به تنگ کننده دهنه ! معروف بود نکته جالبشان این بود که پس از سالها استفاده نه چندان اصولی خم به ابرو نمیاوردند یکی را چند وقت پیش اندازه گرفتم بعداز تقریبا 35 سال استفاده هنوز یکدهم میل هم گشاد نشده بود .تفنگ هم وینچستر دستکش

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2013-09-12 07:55 AM

سلام دوستان
بنده عضو جديد سايت هستم و از مباحث خوب و بعضا تخصصي اين انجمن خيلي لذت بردم.
مدتي قصد خريد يك اسلحه آكار را داشتم كه بعد از جستجو در اسلحه فروشي آقاي محرابي در تهران يك اسلحه آكار آكبند پيدا كردم.
سوال من اينه چون تا بحال اسلحه نداشتم و آشنايي ندارم كه در شناخت اسلحه و سالم بودن آن به من كمك كنه آيا ميتونم به اسلحه فروشي فوق اعتماد كنم و با خيال راحت اسلحه سالم و البته اصل تحويل بگيرم؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2013-09-12 09:11 AM

سلام اول خوشامد میگم بهتون امیدوارم من و دیگر دوستان از مطالب خوب شما استفاده کنیم
اگه اک باشه که مشکلی نداره دوست من شما خودت برو اسلحه رو ببین میشه فهمید
قیمت هم نگفتین ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2013-09-12 10:23 AM

سلام دوست من
راستش من دوتا قيمت دارم يكي از فروشگاهي كه نام بردم به ٧٥٠٠ و يك قيمت ديگه هم كه شخص هستش به ٦٧٠٠ و طبق گفته هر دو نفر اسلحه آكبند هستش.
راستش من تا به حال اجناس آكبند زياد ديدم اما اسلحه آكبند نديدم نميدونم واقعا چه جوري هست آيا بايد وكيوم شده يا پلمب خاصي داشته باشه يا فقط همين كه ظاهر تميزي داشته باشه دليل بر آكبند بودنه؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2013-09-12 10:45 AM

اکار وکیوم نیست و اینم بگم سلاح اک بند ازاد نداریم تمام این سلاح ها 3 سال پیش سند خوردن و الان میشه خرید و فروش کرد اما اکار اگه تمیز باشه با این قیمت ها مفته مفته شک نکن من زیر 8 تومن کار کردهندیدم در حد اک هم8500 تا 9 قیمت میدن فقط چک کون که سوزن ماشه و ......... سالم باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2013-09-12 01:11 PM

مشكله منم همينه دوست خوبم يك اينكه چرا فروشندگان ميگن آكبند و دوم اينكه چرا اينقدر اختلاف قيمت هست مثلا من ٨٢٠٠ هم قيمت دارم سوم اينكه ظاهر را ميتونم تشخيص بدم اما سوزن و ماشه و غيره را خيلي نميتونم تشخيص بدم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2013-09-12 03:20 PM

دادا من شکم به شاهین اکار میره اما فکر نکنم شاهین هنوز سه سال از توضیعش گزشته باشه که قابل فروش باشه
خوب دقت کن بچه قنداق و گپ لقی نداشته باشه به اتصال بین دو لول خوب دقت کن قبلش یه اسنپ گپ بخر 6 تومن بیبشتر پولش نیست همونجا اسلحه رو مسلح کن اسنپ رو بزار و ماشرو بچکون اینجوری از جای سوزن به سالم بودنش پی میبری

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - EPHSA - 2013-09-12 04:35 PM

(2013-09-12 03:20 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا من شکم به شاهین اکار میره اما فکر نکنم شاهین هنوز سه سال از توضیعش گزشته باشه که قابل فروش باشه
خوب دقت کن بچه قنداق و گپ لقی نداشته باشه به اتصال بین دو لول خوب دقت کن قبلش یه اسنپ گپ بخر 6 تومن بیبشتر پولش نیست همونجا اسلحه رو مسلح کن اسنپ رو بزار و ماشرو بچکون اینجوری از جای سوزن به سالم بودنش پی میبری

خیلی ممنون از راهنمایی و اطلاعاتی که به من دادید. شنبه صبح برم ببینم قسمت ما میشه اسلحه بخریم یا نه.