شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zare - 2013-07-05 11:36 PM

یکی از دوستان که دستش توکاره میگفت احتمالا امسال اکار ندن بجاش شاهینو که وطنیتره رو جایگزین کنن دوست عزیز اگه خواستی نخجیر بگیری تکش بهتره مخصوصا این جدیداش.
اکار مو داشتم تمیزش میکردم خالی چکوندمش دوتا سوزن باهم عمل کردن دوستان تابه حال به همچین مشکلی داشتن یا نه لطفا راهنمایم کنید با تشکر.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2013-07-06 12:28 AM

من تا بحال با چنین مشگلی برخورد نکردم و حتی اولین باره که چنین چیزی میشنوم !!!

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-07-06 08:23 AM

اين مشكل شليك همزمان در تفنگ هاي تك ماشه علي الخصوص ساخت تركيه چندين بار مشاهده شده است(مارك آكوس را يقين دارم) و به اعتقاد من اگر كپ باز شده و چكش ها و ماشه و پايه هاي آتش با اسپري wd-40 روغن كاري و سپس فرچه زني شوند احتمالا اين مشكل برطرف شود
در مدل دو ماشه دوستم هم اين مشكل بود و ايشان دليل ان را اينچنين اعلام كردند:
مالك قبلي سلاح، تفنگ را خالي چكانده بود و چكش ها در محل ضربه به سوزن پهن و پخت شده بودند و به يكديگر گير مي كردند كه ايشان چكش ها را در آورده بود و قسمتي را كه پهن شده بود و گير مي كرد با سوهان اصلاح كرده بود

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - gorgan - 2013-07-06 10:39 PM

(2013-07-06 08:23 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين مشكل شليك همزمان در تفنگ هاي تك ماشه علي الخصوص ساخت تركيه چندين بار مشاهده شده است(مارك آكوس را يقين دارم) و به اعتقاد من اگر كپ باز شده و چكش ها و ماشه و پايه هاي آتش با اسپري wd-40 روغن كاري و سپس فرچه زني شوند احتمالا اين مشكل برطرف شود
مالك قبلي سلاح، تفنگ را خالي چكانده بود و چكش ها در محل ضربه به سوزن پهن و پخت شده بودند و به يكديگر گير مي كردند كه ايشان چكش ها را در آورده بود و قسمتي را كه پهن شده بود و گير مي كرد با سوهان اصلاح كرده بود

با سلام
البته در تفنگهای دولول رویهم یک مشکل دیگری که پیش میاد در اثر استفاده زیاد و یا فرسوده شدن ویا بیش از حد اماده شلیک نگه داشتن تفنگ فنر چکش ضربه زننده به سوزن لوله پایین (بخاطر دامنه محدود حرکتش نسبت به لوله بالا ) ضعیف میشه و در زمان شلیک لوله پایینی شلیک نمیکنه.Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zare - 2013-07-06 11:06 PM

فک نکنم مشکل اسلحه من از فرسوده شدن باشه چون این اسلحه سهمیه نود ویکه این اتفاق دوماه پیش افتاد بعدش شلیک زیاد داشتم و به مشکل نخوردم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Shatur - 2013-07-07 02:32 AM

(2013-07-06 10:39 PM)gorgan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-06 08:23 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
البته در تفنگهای دولول رویهم یک مشکل دیگری که پیش میاد در اثر استفاده زیاد و یا فرسوده شدن ویا بیش از حد اماده شلیک نگه داشتن تفنگ فنر چکش ضربه زننده به سوزن لوله پایین (بخاطر دامنه محدود حرکتش نسبت به لوله بالا ) ضعیف میشه و در زمان شلیک لوله پایینی شلیک نمیکنه.Khansariha (8)

با توجه به اين مطلب شما بهتر است اول لول بايين شليك بشه يا لول بالا؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - baracuda - 2013-07-07 10:38 AM

فصل شکار پارسال با آکار جمعأ 600تا تیر باهاش زدم هیچ مشکلی براش پیش نیومد تنها مشکلی که دوبار باهاش مواجه شدم بعداز چند شلیک پیاپی فشنگ پرونها عمل نمیکردن و سر جاشون گیر میکردن که فکر کنم به خاطر نزدن روغن بود که بعد از چند بار سرویس دیگه گیر نکردن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - gorgan - 2013-07-07 12:03 PM

(2013-07-07 02:32 AM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-06 10:39 PM)gorgan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

با توجه به اين مطلب شما بهتر است اول لول بايين شليك بشه يا لول بالا؟

فکرنمیکنم زیاد به ترتیب شلیک لوله ها ربط پیدا کنه چون بیشتر در اثر فرسودگی و استفاده نادرست پیش میاد البته ممکن یک تفنگ نو هم بنا به دلایلی این مشکل براش پیش بیاد حتی در برندهای معروف درست مثل ماشین صفری که از کارخانه با یک اشکال فنی خارج میشه.تنها راهشم نظافت و سرویس منظم اسلحه اسلحه است که با توجه به هزینه های بالای این کار در ایران و خوش انصافی بعضی از تعمیرکارها تو ایران کمتر انجام میشه.
البته در مورد ترتیب شلیک لولها در تفنگهای دولول رویهم همانطور که بیشتر دوستان میدانند لوله پایین بیشتر دولولهای رو هم کمی پایینتر میزنه نسبت به لول بالا برای همین بیشتر از لوله پایین بعنوان لوله نزدیک زن استفاده میکنند با چوک بازتر و از لول بالا بعنوان لوله دورزن استفاده میکنندبنابراین در دولول های رویهم تکماشه تنظیم ترتیب ماشهها بصورت پیشفرض به این صورت است که اول لول پایین شلیک کند بعد لول بالا .Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hadiran - 2013-07-10 02:50 AM

[attachment=785]
(2012-10-07 11:17 AM)hosseinm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مبارک باشه این سلاح آکار نیست .
این سلاح ساخت شرکت آتا ترکیه هست . که بصورت محدود در سهمیه گذشته موجود بود . تنها تفاوت اصلی با آکار اینه که پپیش قنداق این سلاح شکاری هست و جای بند هم داره . انشالله که مبارک باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم کارخانه سازنده

سلام دوستان
من سال 89 یه مدل اسلحه رویهم به صورت سهمیه خریداری نمودم این تفنگ با کیفیتی تقزیبا قابل قبول ولی بی نام نشان به جز حک آرم نخجیر روی کپ به صورت لیزری و حک این عبارت Chamber 3" 12 ga
چیز دیگری نداشت
من در عرض این مدت این سوال مغزم را مخدوش کرده بود که این سلاح ساخت کدام کارخانه است که چند روز وقت چشمم به تاییک جناب hosseinm افتاد ولی در محصولات شرکت آتا هم من این تفنگ را یافت نکردم واز روی چه سندی جناب hosseinm این سلاح را آتا معرفی کرده و دوستمان helloboy در لینک زیر پستی به نان معرفی تفنگ ساچمه زنی آتا آرمز ایجاد کرده نمیدانم:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این اسلحه به هیچ عنوان اتا نیست اگه برین به این سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به اون نتیجه می رسین که من رسیدم این سلاح احتمالا از ترکیب دو مدل k200 و k226 شرکت خان ترتیب لوله و متعلقات و قنداق و بچه قنداق حاصل شده یا فقط از روی مدل k226 با تغییراتی در لوله یعنی یه تکه کردن تسمه وسط بین دو لول ساخته شده و شکی در این ندارم اگه نرم افزار adobe ویندوزتون بروز
باشه با کلیک بر روی تصویر هر دو مدل میشه عبارت حک شده روی لوله رو خوند.

حالا اگه از دوستان اطلاعات دقیقی از این سلاح دارن بفرمایند من سراپا گوشم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - salar56 - 2013-07-10 11:54 AM

دوستان
آيا راهكاري براي حفاظت از كپ و لوله سلاح در شكار براي ممانعت از خراشيدگي كسي پيدا كرده؟ مثلاً استفاده از يك نوع لاك كه روي لوله و كپ زده بشه مشابه لاك هايي شفافي كه روي چوب زده ميشه، البته براي قنداق ميشه از كفش قنداق استفاده كرد ولي بچه قندان همچنان بي حفاضه، اگر روي لوله هم پارچه اي چيزي بپيچيم تو نشانه گيري اختلال ايجاد مي‌كنه. با سپاس