شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2013-05-18 11:09 PM

امین جان اون بنده خدا اگه فروشنده مجاز باشه مشگلی ندارین و در خصوص شما که صلاحیت دارین یا نه اگه دانشجو هستین با گواهی اشتغال به تحصیل میتونید ثبت نام کنید .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Aminem - 2013-05-18 11:22 PM

بله فروشنده مجاز هستن...صلاحیت که معرف معتبر و سوء پیشینه ندارم... ممنون آقا مسیح خیلی خوشجالم کردین که میشه با گواهی به نام خودم بگیرم...قصدم این بود که به نام مادر بگیرم بعد سه سال که سربازی هم تموم شه عوض کنم... ولی خوب خیلی خوب شد... ممنون از جواب سریعتون...

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mahammaham - 2013-05-18 11:44 PM

يعني الان سهميه اعلام كردن ؟ Khansariha (172)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-05-19 12:01 AM

(2013-05-18 11:02 PM)Aminem نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان... من چند وقتی بود سپرده بودم به یکی از آشناها واسه شکاری... بعد از مدتها دیروز زنگ زو و گفت آکار سهمیه ای پیدا کرده برام به قیمت 4 تومن... دو تا سوال داشتم یکی اینکه به چه نکاتی باید توجه کنم؟ و اینکه برای جواز حمل حتما باید کرات پایان خدمت داشته باشم و با اینکه دانشجو هستم گواهی اشتغال به تحصیل قبوله؟ چون تو نت که سرچ کردم اشاره ای به پایان خدمت نشده بود...ممنون

فقط در حال سربازي و يا غيبت غير موجه خدمت نمي تونيد سلاح بگيريد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mik - 2013-05-19 08:26 AM

سلام
دوستان اگر سهمیه اعلام کردند در سایت خبر دهید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - peymanL - 2013-05-21 02:39 PM

سلام دوستان
امروز با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت همیشه اسلحه را به صورت یک تکه نگه داری کن و از 3 تکه کردنش خودداری کن
چون بعد از مدتی قفل بچه قنداق هرز میشه و به سایر قطعات هم آسیب میرسه
ولی من اکثرا دیدم دوستان درپایان تیر اندازی اسلحه را 3 تکه کرده و داخل کیف قرار میدهند
این موضوع چقدر صحت دارد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2013-05-21 03:13 PM

(2013-05-21 02:39 PM)peymanL نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
امروز با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت همیشه اسلحه را به صورت یک تکه نگه داری کن و از 3 تکه کردنش خودداری کن
ولی من اکثرا دیدم دوستان درپایان تیر اندازی اسلحه را 3 تکه کرده و داخل کیف قرار میدهند
این موضوع چقدر صحت دارد.

چیزی که مشخص و سازنده هم تایید کرده اینه که اگر اسلحه بصورت یک تکه باشه فنر پوکه پران تحت فشار میمونه و بعد از گذشت زمان طولانی ضعیف میشه ، ولی اینکه چطور ممکنه سه تکه کردن تفنگ به قفل بچه قنداق و سایر قطعات آسیب بزنه را من متوجه نمیشم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOSSEINDM - 2013-05-21 08:59 PM

(2013-05-21 03:13 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-05-21 02:39 PM)peymanL نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
این موضوع چقدر صحت دارد.

چیزی که مشخص و سازنده هم تایید کرده اینه که اگر اسلحه بصورت یک تکه باشه فنر پوکه پران تحت فشار میمونه و بعد از گذشت زمان طولانی ضعیف میشه ، ولی اینکه چطور ممکنه سه تکه کردن تفنگ به قفل بچه قنداق و سایر قطعات آسیب بزنه را من متوجه نمیشم.

با سلام به علی آقای گل و بقیه دوستان
به نظر من منظور دوست آقا پیمان این بوده که اگه شما چند روز یا هفته متوالی بخوای پشت سر هم بری شکار و هر بار تفنگو باز کنی بچه قنداق حال و روزش مثل بچه قنداق نخجیر میشه .
حالا من میگم اون زمانی از فصل رو که شکار زیاد میریم تفنگ یه تیکه باشه و اون 7 ماهی که فصل شکار نیست تفنگو جدا کنیم .
مثلا مدت زمانی که من فرصت میکنم برای شکار برم 25 روز هست که توی این چندروز من تفنگو باز نمیکنم.
البته یه نکته دیگه هم که در این آخر متوجه شدم اینه که علی آقا در بالا هم بهش اشاره کردن:
ما بیشتر تفنگ هایی رو از هم باز میکنیم که پوکه پرون هستن یعنی اگه تفنگ سر هم باشه روی فنر فشار میاد و ضعیف میشه و شاید منظور دوست آقا پیمان در مورد تفنگهای تک بدون پرون بوده مثل تک نخجیر و.....(دیگه مغز من بیشتر ازین کشش نداشت Khansariha (214))

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-05-21 10:18 PM

تمام سيستم هاي مكانيكي كه داراي قفل و آزاد سازي قفل هستند به مرور مصرف دچار فرسايش مي شوند
مثلا ترمز دستي خودرو و بهتر است هنگام كشيدن اهرم ترمز دستي ابتدا دكمه آزاد سازي اهرم را با انگشت فشار داده تا هنگام كشيدن اهرم صداي درگيري دندانه هاي اهرم ترمز دستي شنيده نشود و به اين صورت عمر دندانه ها بالا مي رود
براي باز كردن بچه قنداق اهرم آزاد سازي قفل كشيده مي شود براي بستن آن هم بايد اهرم را كشيد و بچه قنداق را جا زد تا زبانه متصل به لوله با زبانه قفل بچه قنداق ساييده نشود
بسته ماندن لوله (يك تكه بودن سلاح) فنر پوكه پران را ضعيف مي كند و بهترين روش نگهداري سلاح به شرح زير است:
1-پس از آخرين شليك اقدام به شكستن لوله و خروج پوكه نشود چرا كه در اين صورت سوزن مسلح مي شود
2-پس از آخرين شليك بچه قنداق را باز كرده و لوله را از سلاح جدا مي كنيم و پوكه ها را در مي آوريم
3-ناخن فشنگ كش را فشار مي دهيم و اگر از بغل كپ نگاه كنيم پيني را مشاهده مي كنيم كه با شيار تسمه ناخن در گير است اين پين ها را پايي كشيده تا ناخن به حد اكثر ميزان بيرون آيد و فنر آن در استراحت باشد
4-با فشار دادن پين روي پيشاني جنگي (در برخي سلاح ها به صورت تسمه اي در كف كپ است مانند ييلديز) اهرم آزاد سازي لوله را به حالت استراحت خود آزاد مي كنيم

به قسمت هاي فلزي كه امكان ساييدگي آنها مي رود روغن و گريس مناسب مي زنيم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - peymanL - 2013-05-21 11:13 PM

سلام دوستان
رضا جان مورد 4 را من متوجه نشدم و تسمه ها حرکت نمی کنند.اگر ممکنه یه عکس از پین بگذازید
با تشکر