شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-01-25 09:44 AM

سلام Khansariha (8)
بنده این اطلاعتو تو انجمن یلدیز دیدم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-01-25 02:43 PM

من ييلديز و آكار و چيفسان و هوگلو و يه دولول 16 ديدم كه عبارت ts870 رو اونا درج شده بود كه فكر مي كنم مربوط به نوع فولاد يا يه نوع استاندارد باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - peymanL - 2013-01-26 12:40 AM

سلام دوستان
سوالی داشتم
اسلحه آکار قابلیت تنظیم لول را دارد؟
و دیگر اینکه بعد از بستن به صورت اتومات روی ضامن می رود؟
با تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - kiaeepoor - 2013-01-26 01:16 AM

با سلام در میان اسلحه های شکاری موجود اسلحه ای دیده نشده که قابلیت تنظیم لول را داشته باشد و اگر منظور شما این است که لوله کج شده باشدتفنگ باید نعمیر و لول آن صاف گردد مثلا لوله تفنگی که در اثر وارد شدن فشار کج شده باشد و... یکی از استانداردهای اسلحه های جدید قفل شدن ماشه پس از مسلح شدن است که شامل اکار میگردد .... در پاسخ به دوستانی که ترس از عدم استاندارد تفنگ و خظرات احتمالی آن دارند باید گفت که شناسایی نوع فشنگ مصرفی مهمتر از استاندارد تفنگ است یعنی اسلحه هایی ساخت کشور ترکیه در نزد شکارچیان موجود است که بعد از بدست گرفتن این فکر تداعی میشود که با کشیدن ماشه تفنگ هم خواهد ترکید ... در هر صورت استفاده از فشنگهای سهمیه هیچ خطری برای شما و تفنگ شما ایجاد نخواهد کرد ..با درود

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOSSEINDM - 2013-01-26 11:31 AM

سلام به دوستان
امروز صبح رفتم اسلحه فروشی که آکارو سفارش داده بودم .
البته با توجه به بحث هایی که با دوستان در ضمینه علامتها و عبارات درج شده روی کپ ولول تفنگ شده بود چندباری به مغازه ایشون مراجعه داشتم که طرف خیلی ناراحت شده بود و میخواست منو بزنه .
تفنگ آکارو بهم نشون داد که طبق عکسهایی که علی آقای عزیز گذاشته بود کمی متفاوت بود که من علتشو نفهمیدم .
روی لول عبارت ts870 موجود بود و زیر لول شماره سریال و حک شده بود made in turky
زیر کپ تفنگ هم کلمه ی آکار حک شده بود.
دوربین برده بودم عکس بگیرم که چون خیلی از دستم ناراحت شده بود دیگه چیزی نگفتم برای عکس .
این بود مشاهدات ما از سهمیه جدید آکار.
راستی به من گفت سرور اسلحه مهمات خرابه و تا حدود 10 روز دیگه ثبت شماره ندارن.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - peymanL - 2013-01-26 11:33 AM

باسلام و تشکر از پاسخگویی دوستان
منظورم از تنظیم لول این بود که به توان انتخاب کرد با شلیک اول لول پایین شلیک کند یا لول بالا
با تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - حسین - 2013-01-26 11:42 AM

(2013-01-26 11:31 AM)HOSSEINDM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان
البته با توجه به بحث هایی که با دوستان در ضمینه علامتها و عبارات درج شده روی کپ ولول تفنگ شده بود چندباری به مغازه ایشون مراجعه داشتم که طرف خیلی ناراحت شده بود و میخواست منو بزنه .
تفنگ آکارو بهم نشون داد که طبق عکسهایی که علی آقای عزیز گذاشته بود کمی متفاوت بود که من علتشو نفهمیدم .
دوربین برده بودم عکس بگیرم که چون خیلی از دستم ناراحت شده بود دیگه چیزی نگفتم برای عکس .

درباره سرور درست گفته تهران هم الان هرکس ثبت نام کرده نهایت فقط تونسته یه رسید بابت پول اسلحه بگیره چون کامپیوترهای ساصد مشکل داشتن و فعلا فاکتور به برای هیچکس صادر نشده.......

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2013-01-26 12:12 PM

(2013-01-26 11:31 AM)HOSSEINDM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان

سلام حسین آقا .
خیلی خوشحالم که تفنگ شما از همون نوعی بود که انتظار داشتید و باعث شد نگرانی شما برطرف بشه. شاید علت این موضوع همین باشه که دوستمون در پست زیر توضیح داده.
بی زحمت وقتی تفنگ به دست شما رسید یکسری عکس ازش قرار بدید و البته یه پترن اساسی و اصولی هم از تفنگ بگیرید و عکسهاش را بذارید تا ما هم استفاده کنیم
(2013-01-19 01:59 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اکار سال 90 خریدم واون اکارسیلاح صنایح رو داره ولی ساخت ترکیه زیر لوله اش نداره .تقریبا 2ماه پیش یکی از دوستان نظامی یک اکار خرید که هر جفتش رو لوله نوشته بود .فکر کنم تو هرسری تولید یکطور عمل شده .چون فکر نمیکنم سال 90 اصلا حرفی از شاهین بوده باشه

در مورد عبارت ts 870 یه سرچی کردم و اینطور که من دستگیرم شد این عبارت یک استاندارد برای شاتگانهای ساخت ترکیه است که نشون میده لوله تا فشار 1200kg/cm2 یا همون1200 بار تست شده ! یعنی بالاترین فشار مجاز برای لوله تفنگهای شاتگان مگنوم !
خط ششم صفحه زیر را ببینید که مربوط به تفنگهای هوگلو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا میتونید عبارت TS 870 Standard را سرچ کنید و بقیه نتایج را ببینید.
این هم چند تا عکس از 3 تا آکار سهمیه 90 که به درخواست حسین آقا دیروز گرفتم. به ترتیب تفنگ آقا مسعود ، مسیح و خودم .
[تصویر: 13591929331.jpg]

[تصویر: 13591929342.jpg]

[تصویر: 13591929343.jpg]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royan - 2013-01-26 01:24 PM

با سلام خدمت دوستان.قضیه ما شده مثه جهنم ایرانی ها.ی روز هیزوم نیست آتیش هست ،ی روز آتیش هست هیزوم نیست.والا خسته شدیم .2سال منتظر اسلحه بودم حالا که گرفتیم یک ماه منتظر سایتیم تا اگه باز بشه اگه نشه . 6 ماهم باید منتظر فشنگ باشیم 3 ماهم منتظر جواز شکارز و................. این داستان ادامه دارد........
.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - peymanL - 2013-01-26 11:17 PM

با سلام خدمت دویتان عزیز
با توجه به مشخصات آکار های سهمیه 91 همچنین رنگ قنداق ، کد محصول t-0237021 و نداشتن گیره بند حمل روی فنداق و لوله وبا مراجعه به سایت آکار این سلاح را نوع ورزشی معرفی کرده آیا واقعا جنس لوله به خوبی مدل ورزشی هست؟