شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-01-20 10:01 AM

سلام به همگی بنده چند نوع نخجیر اکار شاهین اکار وشاهین خالی دیدم که مشخصاتشو خدمت دوستان میگم شاید کارساز باشه نخجیر اکار نوع اول زیر کپ نوشته بود اکار دوطرف کپ نوشته نخجیر سمت راست لول نخجیر وسمت چپش اکار سلاح صنایع وزیر لولهmade in turky نخجیر اکار نوع دوم زیر کپ نوشته بود اکار دوطرف کپ نوشته نخجیر سمت راست لول نخجیر وسمت چپش اکار سلاح صنایع ولی زیر لولهmade in turky رونداشت نظر بنده این که چون تو جوازش مزنن ساخت ایران بخاطر اینکه تناقض پیش نیاد اینکارو کردن ناگفته نمونه که دوتا لول کاملا شبیه به هم بودن از هر نظر جنس لول سیستم پرون وحتی نحوه جوش سر لول وغیره اما شاهین اکار که خودم دارم دوطرف وزیر کپ فرقی بااکار نداره ورولول شاهین اکار هیچ چیزی نوشته یا حک نشده ونحوه جوش سر لول با نخجیر اکار تفاوت داره باظرافت کمتری اجرا شده واما تفنگی که فروشنده به اسم شاهین میفروخت /شاهین/ زیر کپ اسمی از اکار نبود رولولش هیچی ننوشته واما ماشه ومحافض ماشه مشکی بود از جنس کپ نبود اگه سوالی هست درخدمتم /

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-01-20 12:12 PM

هرکدوم از دوستانی که به اکار های جدید دسترسی دارند چند تا عکس از جاهای مختلف سلاح به خصوص زیر کپ ونوک لول بذارند تا بیشتر درمورد اصالت لول این سلاح تصمیم گرفت بنده چون شاهین دارم ویکی ازبستگان بنده اکار دارند به خوبی میتونم مقایسه و نتیجه گیری بکنیم درضمن درمورد عبارت ts 870 bd n روی لول اگه هرکدوم از دوستان اطلاعاتی دارند ارایه بدن چون اگه این عبارت به منظله یه نوع استاندارد وqcکنترل کیفیت باشه اکار های جدید وشاهین بنده فاقد این تاییدیه خواهند بود / یاحق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2013-01-21 01:28 AM

(2013-01-20 01:54 AM)HOSSEINDM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از شما دوست عزیز به خاطر وقتی که گذاشتی و جواب سئوال مارو دادی.
ولی دوست عزیز حالا دیدی اینا تا فاتحه چیزی رو نخونن و هزار تا ....کاری توش نکن ول نمیکنن با توجه به ایراداتی که در بسته شدن سری های جدید هست . بابا سری اول تولید کردن بد شد ولی سری بعد که باید بهتر بشه ولی اینجا بر عکسه دقیقا مثل نخجیر روز به روز فاتحشو بیشتر میخونن . موقعی که تیر میزنی با نخجیر زبان فارسی دبستانو برات صرف میکنه بچه از قنداقش جدا شد .
توی این سری جدیدم فکر کنم اگه کلمه ای به اسم آکار باشه باید توقیف بشه تفنگ . کم کم اعلام میکنن تفنگ های آکارو بیارین مشکل داره و بعد موقعی که میبری میبینی سریع آرم آکارو پاک میکنن و تفنگتو بهت میدن و میگن مشکلش رفع شد . بعدا میفهمی کلمه آکار یه نوع بی احترامی به دوستان بوده. خخخخخخخخخخخ
در مورد اون جملتم که گفتی میشه یه روز تفنگ ایرانی دستم بگیرم باید عرض کنم زمانی یه چیز بومی تلقی میشه که ساخت همون منطقه باشه نه اینکه وسایلش و دستگاهاش از جایی دیگه بیاد و اینجا عیون اون درست کنن پس اون طراحی- مهندسی قطعات- میزان فشار و....... الکی هست و یکی باید یه جا یه چیزی درست کنه همه از روی اون بزنن به نظر من اینو نمیگن بومی . یاد یه حرف افتادم در بچگی میزدیم که دقیقا کار اینا شبیه اونه ( تقلید کار میمونه میمونم جزو .....) . بازم میگم تا رقابت در چیزی نباشه پیشرفتم هیچ موقع بوجود نمیاد.
منم ببینم تا خدا چی میخواد و هرچی صلاحه . اگه جوش سر لوله آکار با شاهین فرقی نداشت شاهینو بر میدارم. مرسی از دوستان
از مدیر محترم هم میخوام با توجه به اینکه اسم آکارو از روی تفنگ برداشتن یه تایپیک جدید برای تفنگای جدید با اسم دولول قناری باز کنن. Khansariha (8)
حسین آقا میخوام به جمله خودتون ارجاع بدم که فرمودید ( یه کم منطقی فکر کن داداش) دقیقا میخوام بگم یکم منطقی فکر کن اگر قرار باشه به چیزی بومی بگید که تکنولوژی و وسایل و دستگاه هاش ایرانی باشه تا شونصد سال دیگه هم هیچ چیز بومی تو ایران وجود نخواهد داشت همین ترکیه که شما برای بدست آوردن اکارش خواب و خوراک نداری کل تکنولوژی و دستگاه های تولید این اسلحه رو از خارج میاره ولی به ساخت این تفنگ افتخار میکنه و با تمام افتخار روش مینویسه made in Turkey حتی به آمریکا هم صادر میکنه پس به جای اینکه منتظر مدینه فاضله باشید به همین چیزهایی که قابل انجام هست امیدوار باشیم تا شاید روزی این اتفاق بیافته من خودم توی این مملکت تولید کننده هستم و خیلی خیلی بیشتر از شما با مشکلات و بدبختیهای تولید آشنا هستم اما وقتی جنسم رو تولید میکنم از تولید راضی هستم و آنرا کار و زحمت ایرانی میدونم و چون بسیاری از دستگاه هام و تکنولوژی آنها خارجی هست تولید خودمو خارجی نمیدونم البته اگر به قول شما اونجوری میشد خیلی بهتر بود ولی ما توی جهان سوم زندگی میکنیم و همه چیز برای کشورهای جهان سوم اینجوری هست.
راستی کیفیت اکارهای جدید و قدیم دقیقا مثل هم هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOSSEINDM - 2013-01-21 02:38 AM

(2013-01-21 01:28 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-20 01:54 AM)HOSSEINDM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از شما دوست عزیز به خاطر وقتی که گذاشتی و جواب سئوال مارو دادی.
ولی دوست عزیز حالا دیدی اینا تا فاتحه چیزی رو نخونن و هزار تا ....کاری توش نکن ول نمیکنن با توجه به ایراداتی که در بسته شدن سری های جدید هست . بابا سری اول تولید کردن بد شد ولی سری بعد که باید بهتر بشه ولی اینجا بر عکسه دقیقا مثل نخجیر روز به روز فاتحشو بیشتر میخونن . موقعی که تیر میزنی با نخجیر زبان فارسی دبستانو برات صرف میکنه بچه از قنداقش جدا شد .
توی این سری جدیدم فکر کنم اگه کلمه ای به اسم آکار باشه باید توقیف بشه تفنگ . کم کم اعلام میکنن تفنگ های آکارو بیارین مشکل داره و بعد موقعی که میبری میبینی سریع آرم آکارو پاک میکنن و تفنگتو بهت میدن و میگن مشکلش رفع شد . بعدا میفهمی کلمه آکار یه نوع بی احترامی به دوستان بوده. خخخخخخخخخخخ
در مورد اون جملتم که گفتی میشه یه روز تفنگ ایرانی دستم بگیرم باید عرض کنم زمانی یه چیز بومی تلقی میشه که ساخت همون منطقه باشه نه اینکه وسایلش و دستگاهاش از جایی دیگه بیاد و اینجا عیون اون درست کنن پس اون طراحی- مهندسی قطعات- میزان فشار و....... الکی هست و یکی باید یه جا یه چیزی درست کنه همه از روی اون بزنن به نظر من اینو نمیگن بومی . یاد یه حرف افتادم در بچگی میزدیم که دقیقا کار اینا شبیه اونه ( تقلید کار میمونه میمونم جزو .....) . بازم میگم تا رقابت در چیزی نباشه پیشرفتم هیچ موقع بوجود نمیاد.
منم ببینم تا خدا چی میخواد و هرچی صلاحه . اگه جوش سر لوله آکار با شاهین فرقی نداشت شاهینو بر میدارم. مرسی از دوستان
از مدیر محترم هم میخوام با توجه به اینکه اسم آکارو از روی تفنگ برداشتن یه تایپیک جدید برای تفنگای جدید با اسم دولول قناری باز کنن. Khansariha (8)باز
حسین آقا میخوام به جمله خودتون ارجاع بدم که فرمودید ( یه کم منطقی فکر کن داداش) دقیقا میخوام بگم یکم منطقی فکر کن اگر قرار باشه به چیزی بومی بگید که تکنولوژی و وسایل و دستگاه هاش ایرانی باشه تا شونصد سال دیگه هم هیچ چیز بومی تو ایران وجود نخواهد داشت همین ترکیه که شما برای بدست آوردن اکارش خواب و خوراک نداری کل تکنولوژی و دستگاه های تولید این اسلحه رو از خارج میاره ولی به ساخت این تفنگ افتخار میکنه و با تمام افتخار روش مینویسه made in Turkey حتی به آمریکا هم صادر میکنه پس به جای اینکه منتظر مدینه فاضله باشید به همین چیزهایی که قابل انجام هست امیدوار باشیم تا شاید روزی این اتفاق بیافته من خودم توی این مملکت تولید کننده هستم و خیلی خیلی بیشتر از شما با مشکلات و بدبختیهای تولید آشنا هستم اما وقتی جنسم رو تولید میکنم از تولید راضی هستم و آنرا کار و زحمت ایرانی میدونم و چون بسیاری از دستگاه هام و تکنولوژی آنها خارجی هست تولید خودمو خارجی نمیدونم البته اگر به قول شما اونجوری میشد خیلی بهتر بود ولی ما توی جهان سوم زندگی میکنیم و همه چیز برای کشورهای جهان سوم اینجوری هست.
راستی کیفیت اکارهای جدید و قدیم دقیقا مثل هم هست

بازم تشکر از شما به خاطر جمله آخرت در مورد مشخصات تفنگ.
دوست عزیز هر چیزی یه قیمتی داره. مروارید هم با اون همه زیبایش اگه آب اون بریزه بهش خرمهره میگن و کالایی که تو صنعت کشور ما میاد دقیق این سیر نزولی رو طی میکنه. دوست عزیز 4 میلیون با هزار بدبختی جور میکنی تا آخر محصول تولیدی که هزار دزدی توش شده بخری . شما به این میگی تولید ملی که از همه چیزش بزنن و با ....کیفیت بدن دست مردم .
مشکل ما هم همینه که یه چیزی رو بصورت تعصبی و از روی احساسات یا منافع خودمون دنبال میکنیم . کشور جهان سوم هم به مردمش ربطی نداره به اشتباه بودن قوانین و فرهنگ اشتباه یاد مردم دادن و مدیریت احمقانه ربط داره چرا هرکی میخواد پیشرفت کنه باید .... .
شما به این لیست یه نگاه بنداز که قسمت کوچیکی از همین جهان سوم هایی که با ما و پدران ما تا دیروز توی یه کوچه و مدرسه بودن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس ما باید تا آخر جهان سومی باقی بمونیم؟
شما هم که خودتون میگید یکی از تولیدکنندگان عزیز و زحمت کش هستید که همیشه موفق باشید ولی با این اوضاع کنونی همکاران عزیز شما تا کوچکترین زیانی رو که میخوان متحمل بشن در قیمت و کیفیت کالا دخالت میدن البته عزیزانی هم هستن که واقعا با انصاف هستن که انشا...شما هم یکی از انها هستید .
من هم دیگه این بحثو کش نمیدم چون نه به موضوع تایپیک میخوره و برای سایت بجز درد سر چیزی نداره جز ف یلتر شدن سایت و گرفتاری برای کاربران و ادمین و خرید دامنه و......

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-01-21 08:50 PM

سلام به همگی دوستان اگه کسی درمورد عبارت ts 870 b dn 12/76اطلاعاتی داره لطفا بگه ممنون از زحمات وهمفکری همتون /یاحق/Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2013-01-22 01:16 PM

حسین آقا نظرات من با شما کاملا متفاوت هست و به قول شما به درد تاپیک نمیخوره اما یه جیزی رو باید بگم که با شعار دادن و بقیه رو متهم کردن جهان سوم جهان اول نمیشه و هنگامی که شما آستین بالا زدی و انشاالله چیزی رو تولید کردی معلوم میشه که به فکر منافع هستی یا نه.اول باید قبول کنیم که همین هستیم بعد به فکر درست کردنش باشیم.مثلا چینی ها اول قبول کردند که از دنیا عقب هستند بعد با کپی کردن و تلاش مضاعف دنیا رو گرفتن .نباید از بالا به همه چیز نگاه کرد
مدیران عزیز اگر صلاح میدونین این بحث ها رو حذف کنید,ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezajf - 2013-01-23 12:14 AM

مساله اي كه اكثر دوستان در ذهن خود دارند اين است كه در ايران در مورد سلاح سخت گيري زيادي است و تنوع نيست و گراني و ....
عمده مشكل ما اين است كه تصور ما از خارج عمدتا محدود به اينترنت است و چون زبان جستجوي ما اكثرا انگليسي است بيشتر سايت هاي امريكايي و كانادايي براي ما باز مي شود
فراموش نكنيم كه آمريكا و كانادا در اين كره خاكي بهشت اسلحه و سلاح داران به شمار مي رود كشور هايي كه حمل سلاح در قانون اساسي آنهاست(حداقل آمريكا) افراد پيشين آنها فرنگي هاي دريا نوردي بودند كه مسلح به سلاح گرم بودند و آن قاره را به زور سلاح فتح كردند
در كشور هاي ديگر به جز تركيه فكر نكنم نه شركت اسلحه سازي به آن مفهوم تعداد بالا باشد و نه قوانين حمل سلاح به راحتي حتي ايران باشد منجمله مالزي و حاشيه خليج هميشه فارس
قانون حمل سلاح انگليس مانند ايران است 3 قبضه گلوله ساچمه و خفيف البته با اين تفاوت كه گلوله زن بايد در باشگاه هاي تيراندازي و شكار پانسيون شود
در همان تركيه عزيز اگر توانستيد شركتي بيابيد كه گلوله زن توليد مي كند پيش من جايزه داريد
قوانين خريد و نگهداري گلوله زن بسيار سخت بوده و قيمتهايي نجومي دارد زياد ناشكر نباشيد اگر سنت تيان فرانسه يا كروپ آلمان را با شاهين يا نخجير مقايسه مي كنيد بهتر است از قديمي ها در مورد قيمت سلاح و سطح درآمد ها ي قبل از انقلاب پرس و جويي كنيد
قبل از انقلاب خريد سلاح شكاري كار هر كسي نبود و حتي نسبت به درآمد گرانتر از امروزه بود
من نماينده آكار و شاهين و نخجير نيستم ولي زياد دربند اين تصورات نباشيد اگر سلاحتان ايرادي دارد نهايت با 200 الي 300 تومان هزينه رفع عيب مي شود زياد دربند سايز ساچمه و كارخانه سازنده فشنگ نباشيد
شكارچي هاي محلي را ببينيد با يك تك لول چماقي عهد دقيانوس و فشنگ هاي n بار پر شده شكار هايي مي زنند كه شكارچي هاي معروف خارجي در خواب هم نمي بينند قدر سلاح خود را بدانيد و از آن لذت ببريد
يادمان نرود كه شكار و تير اندازي تفريح گران قيمتي است حتي در آمريكا و كانادا

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2013-01-23 08:03 PM

--------------------------------------------------------------------------------
سلام به همگی به نقل قول ازیکی از دوستان روی لول سلاح ترک عبارتts870nbdحک شده , این یه استانداردهستش به این معنی که هر تولید کننده سلاح در ترکیه که میران تولیدش از 50 قبضه در ماه تجاوز بکنه ملزم به تست تفنگ با فشنگهایی با فشار 1500Kg/cm2 هستند.(Namlu Basinc Deneyi) واین معادل همان proof test در اروپا وامریکاست.پس به این ترتیب اکار های جدیدی که فاقد این تاییدیه هستند تکلیف کیفیتشون چی میشه Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - choliche - 2013-01-23 09:46 PM

سلام
من نميخواستم تو اين بحث دخالت كنم اما
دوست عزيز كي گفته لول ساخت ايران مشكل داره و بدتر از تركيه در مورد سلاح مطمئن باش چون با جون آدم سرو كار داره استاندارد درست ميكنند من كه نخجير 1 دارم دو ساله بالاتر از 100 تا چارپاره باش زدم و آخ نگفته مطمئن باش سلاح شماهمه استاندارد در ضمن شايد ايران سلاح شكاري توليد نكنه يا كم توليد كنه اما از لحاظ دانش نظامي و جنگ افزاري برتر از تركيه است
من تفنگ ايراني دست ساز سراغ دارم 50 ساله داره كار ميده پس زيادم بد بين نباش يا حق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2013-01-24 12:09 AM

بنده 10 تا اسلحه از کارخونه های معروف تر و پر تولید تر از اکار دیدم که این نشون روشون نیست پس واسه اونا چی?
میشه لطف کنید بگید این اطلاعات‌ رو از کجا بدست آوردید?