شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2012-10-12 01:21 PM

لول پایین اصلا پایین نمیزنه و به نظر من مشکل از نحوه تیراندازیه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-10-12 01:35 PM

(2012-10-12 01:21 PM)alireza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لول پایین اصلا پایین نمیزنه و به نظر من مشکل از نحوه تیراندازیه.
عليرضا جان داداش شما كه اكار داريد لطف كنيد يه پترن از لول پايين بگيريد تا اين بحث پايين بپزيره تا الان چند نفر از دوستان پترن گرفتن تفنگ پايين زده و چند كاربر هم اينو بيان كردن شما لطف كنيد يه مقدار وقت بزاريد يه پترن از تفنگتون بزاريد

ممنون ميشم Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2012-10-12 02:38 PM

دوستان مگه اصلا به نظر ممکنه که دو تا لولی که کاملا با هم موازی هستند حدود 5 سانتیمتر مرکز به مرکز با هم اختلاف مکان دارند با یک طریق نشانه گیری دو پاره مشابه دهند نشانه گیری در سلاح دولول برای هر لول قلق خاص خودشو داره این هیچ ربطی به اکار نداره همشون همینطور هستند چون اصلا در سلاح ساچمه زنی دقت کامل مورد نظر نیست حتی در هیچ اسلحه ساچمه زنی شما شکاف چشمی و مگسک نشانه روی به صورتی که در بادیها و گلوله زنی ها هست را مشاهده نمیکند همانطور که جای دوربین هم ندارند از آن طرف هم هیچ سلاح گلوله زنی دولول مشاهده نمیکند چون دقت محض فقط,روی تکلول ممکن است فلسفه‌ نشانه گیری در ساچمه زنی قراول روی درست از روی شمش لوله هست
تازه این مساله در مورد بقیه ساچمه زنی ها هم صدق میکند من چون تراپ کار میکنم با اسلحه های براونینگ و لنبر زیاد شلیک میکنم وقتی با لول پایین نشونه میگیرم 20 سانت زیر هدف و برای لول بالا 30 سانت زیر هدف را نشونه میگیرم به بشقاب برخورد کنه چون اصولا سلاح ساچمه زنی دولول کمی بلند میزنه از هر مدل که باشه به خاطر لگد هنگام شلیک اما شما عزیزان هنگام پترن گیری اسلحه را روی تکیه گاه قرار میدین و پترن میگیرین واسه همین بلند نمیزنه ولی در هنگام شکار و تراپ که تکیه گاه نیست و اسلحه روی دست هستش و به خاطر لگد کمی بلند میزنه پس همین لول پایینی که شما میفرمایید زیر میکشه در هنگام شکار باید تقریبا روی هدف باشه و لول بالا باید حدودا 10 سانت زیر هدف باشه
همینطور که وقتی علی جون aghajoon به باشگاه تراپ اومده بودن من هنگام شلیک با لول پایین اسلحه ایشون که اکار هست دقیقا وسط بشقاب رو هدف میگرفتم بشقاب پودر میشد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2012-10-12 03:45 PM

دقیقا" کیوان جان موافقم . Khansariha (8) امروز دوتا لول اسلحه اقا مسعود رو هم تست کردیم پترنشو میگذارم هر دو چوک 3 و فشنگ مهام 4 هر دو لول یکجا پترن دادن عکسهاش هست که اپ میکنم .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2012-10-12 07:56 PM

alireza نوشته شده توسط: لول پایین اصلا پایین نمیزنه و به نظر من مشکل از نحوه تیراندازیه.

عليرضا جان داداش شما كه اكار داريد لطف كنيد يه پترن از لول پايين بگيريد تا اين بحث پايين بپزيره تا الان چند نفر از دوستان پترن گرفتن تفنگ پايين زده و چند كاربر هم اينو بيان كردن شما لطف كنيد يه مقدار وقت بزاريد يه پترن از تفنگتون بزاريد

ممنون ميشم Khansariha (8)
امضای royalحکایت جالبیست که فراموش شدگان هرگز فراموش کنن
رویال عزیز کامپیترم را فروردین ماه دزدیند
تا 19 مهر هم با گوشی میامدم که اونم به سرقت رفت
البته دکانم سیتسم مدار بسته داره وفیلم اقا دزده هم گرفتم
سیستم خریدم پترون میگرم میزارم.
البته پترونی که قبلا گرفتم مشکلی نداشت با ساچمه 4 و در فاصله 40 متری.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dabir - 2012-10-13 08:14 AM

با تشکرازاساتید گرامی انشاا.. بعضی ها ازخرشیطون پایین اومده باشن ضمناً ازآقا مسیح خواهشمندم آدرس پترنی که درسایت گذاشتند به مابدنKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-10-13 10:12 AM

(2012-10-12 02:38 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان مگه اصلا به نظر ممکنه که دو تا لولی که کاملا با هم موازی هستند حدود 5 سانتیمتر مرکز به مرکز با هم اختلاف مکان دارند با یک طریق نشانه گیری دو پاره مشابه دهند نشانه گیری در سلاح دولول برای هر لول قلق خاص خودشو داره این هیچ ربطی به اکار نداره همشون همینطور هستند چون اصلا در سلاح ساچمه زنی دقت کامل مورد نظر نیست حتی در هیچ اسلحه ساچمه زنی شما شکاف چشمی و مگسک نشانه روی به صورتی که در بادیها و گلوله زنی ها هست را مشاهده نمیکند همانطور که جای دوربین هم ندارند از آن طرف هم هیچ سلاح گلوله زنی دولول مشاهده نمیکند چون دقت محض فقط,روی تکلول ممکن است فلسفه‌ نشانه گیری در ساچمه زنی قراول روی درست از روی شمش لوله هست
تازه این مساله در مورد بقیه ساچمه زنی ها هم صدق میکند من چون تراپ کار میکنم با اسلحه های براونینگ و لنبر زیاد شلیک میکنم وقتی با لول پایین نشونه میگیرم 20 سانت زیر هدف و برای لول بالا 30 سانت زیر هدف را نشونه میگیرم به بشقاب برخورد کنه چون اصولا سلاح ساچمه زنی دولول کمی بلند میزنه از هر مدل که باشه به خاطر لگد هنگام شلیک اما شما عزیزان هنگام پترن گیری اسلحه را روی تکیه گاه قرار میدین و پترن میگیرین واسه همین بلند نمیزنه ولی در هنگام شکار و تراپ که تکیه گاه نیست و اسلحه روی دست هستش و به خاطر لگد کمی بلند میزنه پس همین لول پایینی که شما میفرمایید زیر میکشه در هنگام شکار باید تقریبا روی هدف باشه و لول بالا باید حدودا 10 سانت زیر هدف باشه
همینطور که وقتی علی جون aghajoon به باشگاه تراپ اومده بودن من هنگام شلیک با لول پایین اسلحه ایشون که اکار هست دقیقا وسط بشقاب رو هدف میگرفتم بشقاب پودر میشد

سلام کیوان جان.
انشااله هر وقت تفنگ را تحویل گرفتید بیا تا یه سر با هم بریم باغ و یه پترن اصولی از تفنگت بگیریم.
همونطور که همه دوستان میدونند برای وصل کردن بند تفنگ آکار مجبوریم که قنداق این تفنگ نازنین را سوراخ کنیم و قطعه زیر را توی قنداق پیچ کنیم.

[تصویر: 13501101824.jpg]
هر چند که این کار خیلی مرسوم و خیلی از دوستان انجام میدند ولی من هر کاری کردم دلم راضی به این کار نشد ، در عوض یه روش ساده به ذهنم رسید که اتفاقا بسیار کارآمد هم بود و من همه جوره تستش کردم و مشکلی پیش نیومده.

[تصویر: 13501101811.jpg]

[تصویر: 13501101813.jpg]

[تصویر: 13501101812.jpg]

فقط به جای بند کفش قنداق از یک بند محکم و مطمئن استفاده کنید ، من از بند پوتین استفاده کردم و همونطور که میبینید در محل مورد نظر 3 بار اون رو رد کردم و به هم بافتم تا محکمتر بشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2012-10-13 11:21 AM

سلام اقا جون طرح خوبیه فقط میشه توضیح بدین جای بند بعدیرو چکار کردین که لول رو سوراخ نکنید ؟

کیسان عزیز شما درست میگید سلاح گلوله زنی دولول یا سه لول زیاد داریم
در مورد ته کشیدن هم به مراطب بحث شد بی صبرانه منتظر پترنهای دوستان هستم تا این شبحه هم خطم به خیر بشه من که با دو سلاح ندیدم ته بکشه اما سلاح دوستان این مشکل رو داره و باید راه حلی براش پیدا کرد
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Don Corleone - 2012-10-13 11:24 AM

علی جان فکر خوبی کردی دادا منم هیچوقت دلم نمیاد قنداق سلاح رو سوراخ کنم.ولی به این صورت که شما درست کردی احتمال داره چرم به خاطر وزن سلاح از اون نقطه که بند رو رد کردی کم کم پاره بشه.البته بستگی به جنس چرم داره ولی به نظر من برای اطمینان بیشتر اون بند رو از دو سه تا سوراخ چرم رد کن تا وزن سلاح روی اونا تقسیم بشه متوجه شدی دادا چی میگم؟؟Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-10-13 12:09 PM

(2012-10-13 11:21 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا جون طرح خوبیه فقط میشه توضیح بدین جای بند بعدیرو چکار کردین که لول رو سوراخ نکنید ؟

مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
سلام آقا محسن.
اون مشکل که خیلی وقت به دست توانمند برادران شانگهای حل شده خخخ.
اون پیچی که توی قنداق پیچیده میشه به همراه این قطعه که الان عکسش را میذارم توی بازار موجود ، فکر کنم اصفهان 35000 باشه ولی جدا نمیفروشند ، اگه توی همدان پیدا نمیشه شما امر کنید تا براتون بفرستم.
[تصویر: 13501170691.jpg]

همونطور که میبینید یه نیم حلقه فلزی که دور لوله میفته و با یه آلن محکم میشه ، برای اینه روی لوله خش نیفته یه تیکه چسب دو طرفه گذاشتم زیرش.

(2012-10-13 11:24 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان فکر خوبی کردی دادا منم هیچوقت دلم نمیاد قنداق سلاح رو سوراخ کنم.ولی به این صورت که شما درست کردی احتمال داره چرم به خاطر وزن سلاح از اون نقطه که بند رو رد کردی کم کم پاره بشه.البته بستگی به جنس چرم داره ولی به نظر من برای اطمینان بیشتر اون بند رو از دو سه تا سوراخ چرم رد کن تا وزن سلاح روی اونا تقسیم بشه متوجه شدی دادا چی میگم؟؟Khansariha (8)

بله امین جان ، متوجه شدم . ولی الان یه نیگاه انداختم دیدم بعد از شکار قبلی که ساعتها پیاده روی در کوه را داشتیم و تفنگ روی شونه من بود هنوز چرم آخ نگفته ، یه راه دیگه هم هست که 2 تا تیکه چرم اضافی به اون قسمت بدوزیم و تقویتش کنیم.