شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - kingpaco - 2012-09-25 05:17 PM

جسارتا بنده چندین روزه شاهد این موضوع هستم که بحث سر این موضوعه که لول پایینه سلاح اکار ته میکشه و این به مزاج بعضی از دوستان خوش نیومده البته خوب باید طبیعی باشه که دوستان از تفنگی که دارند جانبداری کنند ولی نکته ناخوشایند برای من این بود که با متهم کردن دیگران به وهم و خیال و بدون هیچ سند و مدرکی این جانبداری(شاید هم حقیقت محض.خدا عالمه) رو ادامه میدهند

گمون نمیکنم این معما همچین لاینحل باشه و یه پترن گیری اساسی جواب این معما رو برای من بی تجربه کاملا روشن میکنه

منتظر نتیجه و بررسی اساتید در این زمینه هستم Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-25 05:18 PM

دوستان باز هم حامد عزیز با یه اکار نو و تازه که خریداری نموده اند دوباره اقدام به پترن گیری کرده اند که کاملا به صورت محسوس باز هم لول پایین اکار ته کشیده و دیگه من بحث ندارم هر کی خواست قبول کنه هر کی نخاست به من ربطی نداره

در ضمن اقای چولیچه من از روی حدسیات صحبت نمیکنم و بر روی دیده ها صحبت میکنم و نظر میدم ولی متاسفانه پست های شما در اکثر تا یپیک ها موجوده که واقعا بی معنی هستن و خدا رحم کنه به کسی که شما بخایید تفنگشو تعمیر کنید ما و تاییک نخجیر هم با شما بحث داشتم که شما داشتید نخجیر رو با بر ترین برند هایی مثل برونینگ و برتا مقایسه میکردید و در جند جا ها از نخجیر شکایت میکردید اخرش برام مشخص نشد موضع شما چی هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-09-25 11:15 PM

(2012-09-25 05:17 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جسارتا بنده چندین روزه شاهد این موضوع هستم که بحث سر این موضوعه که لول پایینه سلاح اکار ته میکشه و این به مزاج بعضی از دوستان خوش نیومده البته خوب باید طبیعی باشه که دوستان از تفنگی که دارند جانبداری کنند ولی نکته ناخوشایند برای من این بود که با متهم کردن دیگران به وهم و خیال و بدون هیچ سند و مدرکی این جانبداری(شاید هم حقیقت محض.خدا عالمه) رو ادامه میدهند

گمون نمیکنم این معما همچین لاینحل باشه و یه پترن گیری اساسی جواب این معما رو برای من بی تجربه کاملا روشن میکنه

اتفاقا اصلا به این صورتی که شما میگید نیست ، من خودم آکار دارم و چون ازش پترن گرفتم و در همین سایت قرار دادم معتقدم که لوله پایینش پایین میزنه ولی از طرفی هم بر اساس همون پترن میگم که تفنگ آکار با هر دولول به مراتب جمع زن تر از انواع بایکال روس.
پترن من هم در همین سایت و در تاپیک زیر موجوده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و در این سایت بده اولین نفری بودم که به صورت مستند و با پترن گیری مناسب به این قضیه اشاره کردم ، یکی دیگه از دوستا خوب من (آقا حامد) هم از 2 تا آکار پترن گرفتند و عینا این نتیجه تکرار شد (ولی نتیجه را در سایت دیگه ای قرار دادند)، یعنی جمع تر بودن پترن نسبت به پترن انواع بایکال و البته پایین زدن لول پایین ، پس تا الان از 3 تا آکار پترن اصولی گرفته شده و قرار داده شده که نتیجه هر 3 یکسان بوده.
من سعی میکن که تا اوایل هفته دیگه یک پترن دیگه با یک آکار دیگه هم بگیرم و قرار بدم

این را هم اضافه کنم که من به دنبال کل کل کردن یا به کرسی نشوندن حرف خودم نیستم ، برای من ملاک روشن شدن واقعیت و البته الان سعی دارم که علت این موضوع را درک کنم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mojtabaabbasi - 2012-09-26 12:15 AM

لطفا" دوستانی که معتقد هستند دولول اکار بهتر از بایکال است به این سوال من جواب دهند که چرا در در تمام اسلحه فروشیهای تهران که قطعا" همگی با توجه شغلشان کارشناس اسلحه هستند و از امسال من و شما خیلی بهتر همه ی انواع اسلحه را می شناسند،دولول اکار نو رو 5/2 میلیون تومان و دولول بایکال نو رو حدودا" 7/4 میلی.ن تومان میفروشند؟ فقط نگید که تفنگهای با کفیت ارزانتره!Khansariha (215)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-26 12:26 AM

برادر من اينجا جاي مقايسه اكار و بايكال نيست تو قسمت بايكال نوشتيد كافيه Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - kingpaco - 2012-09-26 12:49 AM

این را هم اضافه کنم که من به دنبال کل کل کردن یا به کرسی نشوندن حرف خودم نیستم ، برای من ملاک روشن شدن واقعیت و البته الان سعی دارم که علت این موضوع را درک کنم
[/quote]

اتفاقا بنده هم نه خیال کل کل دارم و نه حوصله این کار روKhansariha (399)

ولی بر اساس اینکه یک جلسه (نه بیشتر) با این سلاح یک ملاغات جزئی داشتم و جالبه صاحب سلاح با اینکه تفنگشو خیلی دوست داشت نسبت به این موضوع که لول پایینش ته میکشه یه مقدار گله داشت و اگه این مورد رو هم بشه حساب کرد میشه بعبارتی چهار مورد اکاری که لول پایینش ته میکشه

بنظرم جنابعالی منظور بنده رو صحیح متوجه نشدیدKhansariha (8)
................................................................................​.........................................................

ولی درنهایت با توجه به اینکه کسانی که نسبت به ته کشیدن لول پایین اکار نظر مثبت و مستند داده اند بیشتره(اقلا 4 نفر در این فروم) میدونم که چنانچه با این اسلحه امکان تیراندازی برام پیش بیاد از پیشامد این قضیه متعجب نشوم
از نظر دوستان هم متشکرمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mojtabaabbasi - 2012-09-26 07:38 PM

ادم این تفنگهای ترک البته انواع کارخانه ای مثل اکار و یلدیز نه کارگاهی مثل آرمید رو که میبینه عمیقا" میره تو فکر که چرا ترکها اینقدر پیشرفت کردن اما نخجیر ما فقط در جا میزنه،اکار واقعا" تفنگ با اصالت وعالیه نسبت به قیمتی که داره و اگه کسی دنبال دولول خوب واسه شکار با قیمت 5 تومان میگرده شک نکنه که اکار حرف نداره اما اگه میخواید برید باشگاه تیراندازی و هفته ای 200 - 300تا تیر بندازید باید خیلی بیشتر از اینها خرج کنید.Khansariha (214)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - melalis - 2012-10-01 09:53 AM

(2012-09-25 11:15 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-25 05:17 PM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اتفاقا اصلا به این صورتی که شما میگید نیست ، من خودم آکار دارم و چون ازش پترن گرفتم و در همین سایت قرار دادم معتقدم که لوله پایینش پایین میزنه ولی از طرفی هم بر اساس همون پترن میگم که تفنگ آکار با هر دولول به مراتب جمع زن تر از انواع بایکال روس.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و در این سایت بده اولین نفری بودم که به صورت مستند و با پترن گیری مناسب به این قضیه اشاره کردم ، یکی دیگه از دوستا خوب من (آقا حامد) هم از 2 تا آکار پترن گرفتند و عینا این نتیجه تکرار شد (ولی نتیجه را در سایت دیگه ای قرار دادند)، یعنی جمع تر بودن پترن نسبت به پترن انواع بایکال و البته پایین زدن لول پایین ، پس تا الان از 3 تا آکار پترن اصولی گرفته شده و قرار داده شده که نتیجه هر 3 یکسان بوده.
من سعی میکن که تا اوایل هفته دیگه یک پترن دیگه با یک آکار دیگه هم بگیرم و قرار بدم

سلام دوستان
ببینید من خودم دو لول آکار دارم و سری اولی که دولت توزیع کرد گرفتم و کاملا ازش راضیم و کپ بسیار محکمی داره و با کیفیته فقط زاج اسلحه تو ذوق آدم میزنه در رابطه با کیفیت؛ دو لول بایکال ازش یه سر گردن بالاتره اما بدونید این بایکال واقعا روسی نیست دوست عزیز و در رابطه با صحبت شما دوست عزیز با گفته هاتون مخالفم در مورد پایین زدن لول پایین آکار همچین چیزی نیست و هر دو یکسان و در راستای لول میزنن و پایین نمیکنه و در رابطه با جمع تر زدن نسبت به روس بازم مخالفم این اسلحه برای تراپه و هوا زنیه و تو شرایط مختلف هر دو رو تست کردم چون پسر خالم دو لول بایکال داره و پایه شکار منه و همیشه باهمیم .بایکال خیلی جمع تر از آکار میزنه و روی زمینی هم خیلی بهتر میزنه ...توی این دوساله همیشه ثابت شده ... من رفتم از یاسوج واسه آکار دو تا اضافه لول گرفتم به مبلغ 110000بستم روش و چوکها رو بستم سرش اگه اشتباه نکنم 12 سانت به لول اضافه شده تازه در حد دو لول بایکال جمع میزنه...
اما بایکال سنگینه یه کم زمخته ؛چوک نمیخوره ، دو ماشه هست و هنوز بعد دو سال موقع مسلح شدن سفته ..
آکار سبکه . طراحیش شکیل تره .. چوک میخوره ،تک ماشه (سرعت عمل بیشتر) و کلا نرم عمل میکنه ..
البته اینها همش صلیقه ای
و در یه جمع بندی آکار باز تر از بایکال میزنه و بایکال یه خورده باکیفیت تره از نظر جنس کپ
و دوستان هر کس بنا به نوع شکار یا سلیقش سلاح انتخاب میکنه و در شرایط مختلف ازش استفاده میکنه پس زیاد به هم گیر ندید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-10-01 12:29 PM

(2012-10-01 09:53 AM)melalis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-25 11:15 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان
ببینید من خودم دو لول آکار دارم و سری اولی که دولت توزیع کرد گرفتم و کاملا ازش راضیم و کپ بسیار محکمی داره و با کیفیته فقط زاج اسلحه تو ذوق آدم میزنه در رابطه با کیفیت؛ دو لول بایکال ازش یه سر گردن بالاتره اما بدونید این بایکال واقعا روسی نیست دوست عزیز و در رابطه با صحبت شما دوست عزیز با گفته هاتون مخالفم در مورد پایین زدن لول پایین آکار همچین چیزی نیست و هر دو یکسان و در راستای لول میزنن و پایین نمیکنه و در رابطه با جمع تر زدن نسبت به روس بازم مخالفم این اسلحه برای تراپه و هوا زنیه و تو شرایط مختلف هر دو رو تست کردم چون پسر خالم دو لول بایکال داره و پایه شکار منه و همیشه باهمیم .بایکال خیلی جمع تر از آکار میزنه و روی زمینی هم خیلی بهتر میزنه ...توی این دوساله همیشه ثابت شده ... من رفتم از یاسوج واسه آکار دو تا اضافه لول گرفتم به مبلغ 110000بستم روش و چوکها رو بستم سرش اگه اشتباه نکنم 12 سانت به لول اضافه شده تازه در حد دو لول بایکال جمع میزنه...
اما بایکال سنگینه یه کم زمخته ؛چوک نمیخوره ، دو ماشه هست و هنوز بعد دو سال موقع مسلح شدن سفته ..
آکار سبکه . طراحیش شکیل تره .. چوک میخوره ،تک ماشه (سرعت عمل بیشتر) و کلا نرم عمل میکنه ..
البته اینها همش صلیقه ای
و در یه جمع بندی آکار باز تر از بایکال میزنه و بایکال یه خورده باکیفیت تره از نظر جنس کپ
و دوستان هر کس بنا به نوع شکار یا سلیقش سلاح انتخاب میکنه و در شرایط مختلف ازش استفاده میکنه پس زیاد به هم گیر ندید

سلام دوست عزیز.
ممنون که نظر خودتون را بیان کردید ولی ای کاش نظرات مطرح شده در این سایت با مدارک محکم و قابل قبول بود ، تا اونجایی که من اطلاع دارم تا حالا 2 نفر و با 3 تا اسلحه آکار پترن اصولی گرفتند و عکسهاش را قرار دادند ، یکی من و یکی هم آقا حامد(ایشون از 2 تا آکار پترن گرفتند) ، که در هر 3 مورد پترن گیری هم نتایج دقیقا یکسان بوده و همونطوری بوده که قبلا گفتم ، یعنی پایین زدن لول پایین و جمعتر زدن نسبت به بایکال ، شما لینکی که در مورد پترن گیری بود را مشاهده کردید ؟ درصد بر خورد ساچمه ها در فاصله مساوی برای آکار و بایکال را مقایسه کردید؟ (برای بایکال 58 درصد و برای آکار 72 درصد ،پستهای 4 و 13 همون تاپیک را با دقت بیشتر مطالعه کنید ).
پترن من از لوله پایین آکار در همون تاپیک را دیدید ؟
البته در این سایت نتایج پترن گیری از بایکال بغل گذاشته شده و در سایت همسایه نتایج پترن گیری از بایکال سوار هم گذاشته شده و با 2 تا آکار مختلف مقایسه شده که نتیجه همچنان به نفع آکار.
و البته باید به اطلاع شما برسونم که اون بایکالی که شما بهش اشاره کردید که چوک نمیخوره و 2 ماشه هست ، بایکال سری قدیمیه و الان بایکال سوار چوک خور تک ماشه توی بازار موجوده که سری جدیدتره و مثلا سال قبل همه بایکالهای توزیع شده از این نوع بود و پترن بایکال بغل هم مربوط به بایکال بغل تک ماشه و چوک خور هست ، که توی همون لینک در موردش توضیح داده شده و از روی عکس های تفنگ هم مشخص ،پس 2 ماشه بودن و ثابت بودن چوک بایکال که شما از نقطه ضعفهای اون عنوان کردید دیگه برطرف شده
در نهایت من از همه دوستانی که به این 2 مدل اسلحه شکاری دسترسی دارند خواهش میکنم که یک پترن اصولی بر اساس اصولی که در تاپیک پترن گیری گفته شده از تفنگهاشون بگیرند و عکسها و احیانا فیلمهاش را در تاپیک مربوطه قرار بدند تا بهتر بشه نظر داد و قضاوت کرد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dieselpower - 2012-10-02 12:34 AM

دوستان جریان این اضافه لول چیه ,چند ساخته,چجوری بسته میشه ,کجا گیر میاد ,آیا با چوک اکسترنال فرق میکنه?