شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-23 01:51 PM

دوست عزیز اینجا رو نگفتم ادرس یه سایت دیگه رو دادم اونجا با چوک فول از لول پایین اکار پترن گیری شده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-09-23 03:30 PM

(2012-09-23 01:49 PM)dabir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (226)آقای رویال حق با شماست اولا فکرکنم این بحث به جایی نمی رسه چون هرکی حرف خودشه می زنه
ثانیاً دراولین فرصت پترن لول پایین را درسایت می گذارم
ثالثاً اگرشما به مقایسه 3 پترن آکارنخجیرو بایکال دقت کنید درتوضیحات نوشته شده که پترن بایکال با چوک فول وپترن آکاربا نیم چوکه پس نتیجه می گیریم زمانی پترن درست ازآب درمیاد که با یک چوک گرفته بشند
رابعاً تو دهات ما میگن خروس

توی همین سایت و در همون تاپیک تصاویر پترن گیری من یک پترن از لوله بالا آکار و با فول چک قرار دادم ، و در ضمن از لوله پایین و فول چوک هم استفاده کردم که قبلا هم گفتم که پایین میزنه

ارسال 13 این صفحه را مطالعه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا حامد که موئسس تاپیک پترن گیری هستند از دوستان خوب من و ایشون هم دوباره از لول بالا و پایین آکار با چوک فول پترن گرفته و لول پایین، پایین میزده و نتیجه را در سایت همسایه قرار دادند.
(2012-09-23 01:51 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اینجا رو نگفتم ادرس یه سایت دیگه رو دادم اونجا با چوک فول از لول پایین اکار پترن گیری شده

آقا هادی عزیز ، من هم در همین سایت پترن لوله پایین با فول چوک را قرار دادم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-23 03:41 PM

به علیرضا جان میبینید که من تاکید میکنم ولی قبول نمیکنن همش هم بحث بیهوده میکنن نمیان به اسناد و پترن های اصولی که شما و حامد عزیز زحمتشو کشیدن یه نگاهی بندازن Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-09-23 03:52 PM

(2012-09-23 03:41 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به علیرضا جان میبینید که من تاکید میکنم ولی قبول نمیکنن همش هم بحث بیهوده میکنن نمیان به اسناد و پترن های اصولی که شما و حامد عزیز زحمتشو کشیدن یه نگاهی بندازن Khansariha (8)

والا من تا 1 ساعت قبل پیش مسیح بودم و یکی دیگه از دوستان شکارچی مشترک من و مسیح هم اونجا بود که همین بحث پیش اومد ،
خلاصه شاید 1 ساعتی حرف زدیم و نظرات خودمون را گفتیم که من خلاصش را میگم ، مسیح میگفت که اگه 2 تا لوله موازی باشند پایین زدن یک لوله امکان نداره و خطا از تیرانداز ولی من و مسعود(اون یکی دوستمون) میگفتیم که اگه خطا از تیرانداز باشه باید خودش را موقع تیراندازی با لوله بالا هم نشون بده و از نظر ما این قضیه منتفیه.
فقط یه احتمال باقی میمونه که اون هم زاویه دار بودن لوله پایین نسبت به لوله بالا باشه. البته مسیح هم میگفت که مشکلی با تفنگش نداره واین خیلی عجیب بود ، چون من و مسیح در یک زمان و از یک اسلحه فروش خرید کردیم و تفنگها مربوط به یک سری تولید میشه.
احتمالا در چند روز آینده یه پترن اصولی با تفنگ مسیح هم میگیریم تا موضوع بهتر مشخص بشه ، مثلا یکبار من با لول پایین تفنگ مسیح شلیک میکنم و یکبار هم مسیح با لول پایین تفنگ من شلیک میکنه تا اگه خطا از تیرانداز یا تفنگ باشه قضیه روشن بشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-23 04:00 PM

ایول داداش منم اینو میگم اگه مشکل از تیرانداز باشه پس باید هر دولول رو بد بزنه ولی الان فقط لول پایین مشکل در ضمن مثلا چرا دولول رویهم روس این مشکل رو ندارهKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2012-09-23 04:25 PM

سلام
ببخشید من هم وارد این بحث میشم اما چون تجربه زیادی با اکار دارم میگم
من با اکار پدرم 3 ساله کار میکنم و توی پترن گیریهام به این مشکل بر نخوردم اما به یقین میگم ربطی به اشکال تیرندازی نداره چون تیرنداز تمام شلیک هاش رو در یک وضعیت انجام میده و این یعنی اگه اشکالی در تیرندازی وجود داشته باشه با هر دو لول مشکل میشه و هر دو ته میکشن مثل شلیک با مگسک بادی یا گلوله زن میمونه اگه یک نفر نحوه کارش مشکل داشته باشن تمام شلیک هاش همون مشکل رو خواهند داشت.
اما احتمال خرابی تفنگ هم کم نیست که جای برسی داره من دو روزه با دوستانی که اکار دارند حرف زدم و همچین مشکلی نداشتند و همگی به میگن که اگه این مشکل وجود داشته باشه این همه طرفدار برای تراپ نخواهد داشت
به طور یقین هم با تغییر چک موضوع حل نخواهد شد چون اصلا ربطی به ته کشیدن ندارهو تنها الگوی پخش رو تغییر میده
دوستانی که این مشکل رو دارند یه برسی از لول تفنگ با یک تفنگ مطمعا رو انجام بدن شاید اشکال کار معلوم بشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2012-09-23 04:50 PM

دوستان اینکه بخوایم بگیم همه آکارها اینجوری هستن به نظر من منطقی نمیاد و اطمینان داشته باشین که اینطور نیست
از نظر من این میتونه یه عیب از خود اسلحه اونم تو مواردی خیلی کم باشه و اینجوری هم نیست که با چشم قابل دید باشه
اگه فقط یه زره لول پایین به طرف پایین افتاده باشه هر چی مسافت بیشتر باشه اسلحه بیشتر ته میکشه که با همین روش میشه فهمید که عیب مال لوله یا نه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - choliche - 2012-09-23 06:53 PM

دوستان حالا چون این اسلحه ترکیه دلیل نداره مشکل نداشته باشه شاید اون دوستانی که دارند واقعا تفنگشون این عیبوداره چرا نمیگن لول بالا زیر میزنه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - falah - 2012-09-24 05:25 AM

با سلام خدمت دوستان گلم
یه نیمچه تجربه ای داشتم و وقتی دیدم که بحث بالا گرفته گفتم خدمت شما عرض کنم تا شاید بتونم از اطلاعات شما استفاده کنم و خرسند شوم.

عرض کنم خط سیر سلاحها از مارکهای مختلف یا سلاحهای مختلف از یک کارخانه هرچند معروف و غیر معروف با هم متفاوت است و کلا هیچ سلاحی با خط سیر تنظیم شده بسته و تولید نمیشود(البته در سلاحهای ساچمه زنی) ما یک مثلی داشتیم که میگفتیم :(تنظیم مگسک ساچمه زن قنداق آن هست)و شاید خیلی های شنیده باشند.بعد از مونتاژ سلاح قنداق ساز است که خم قنداق و گونه و جفت کننده رو تنظیم میکنه و اگر شما یک قنداق رو روی 10 سلاح مختلف ببندید هر کدام یک نوع شلیکی دارد.من به شخصه قنداق سلاح برتا رو گذاشتم روی سلاح بلژیک و سلاح بلژیکی با قنداق برتا حدود حدود 5 سانت به چپ زد و 10 سانت به زیر و حال اگر من قنداق را روی همان سلاح میگذاشتم و اقدام به فروش میکردم کی این سلاح رو از من میخرید؟و کی بود که از این سلاحی یکی از محبوبترین هاست راضی باشه؟و کی میدونست ایراد از چیه؟
در شرکتهای اروپایی بیشتر سلاحها با دست ساخته میشوند(یعنی هر استاد کار مسئول است یک سلاح را مونتاژ و امتحان کند و در صورت تنظیم و دقت مطلوب وارد انبار کند)
ولی در سلاحهایی که امروزه در بازار به صورت انبوه وارد میشه از سیستم سری سازی استفاده میکنند به طوری که قطعات در شرکتی دیگر یا همان شرکت به صورت انبوه و یک دست ساخته میشه و مونتاژ میشه و بدون تنظیم وارد بازار میشه (البته به علت سری سازی و یکدست بودن کمتر این ایراد دیده میشه)
اگر کسی سلاح نخجیر 270 تحویل گرفته باشه (در صورت تحویل سلاح فرسوده)متوجه میشه که ریل دوربین سلاح حدود نیم سانت عقب تر یا جلو تر از جای پیمش قرار گرفته و نیاز به یک اسلحه ساز مجرب داره که با هزینه ای حدود 150 تومن پایه دوربین رو تراز کنه و سر جاش جوش بده و بسیاری هستند که با همان ایراد تیراندازی میکنند و میگویند این سلاح ثبات شلیک نداره یا لوله کج توی غلاف جا افتاده در صورتی که این امر غیر ممکن است.
هفته پیش برنامه شکار با فامیل داشتیم و پسر برادرم که حدود 40 سال دارد یک سلاح انگلیس خریداری کرده بود و میگفت از سلاح راضی نیست چون زیر میزنه و من هم که باورنیکردم سلاح انگلیس ایرادی در ساختار داشته باشه با کسی که سلاح را فروخته بود تماس گرفتم و اون فقط گفت قنداق سلاح چرچیل روش انداختم و بهترین قنداق است(چرچیل یکی بهترین سلاحهای ساخت انگلیس است) و بعد از بازگشت جای گونه قنداق رو چند میل تراش دادیم(البته با حظور یک قنداق ساز با تجربه)و سلاح درست شد.یک بار هم شاهد ترکیدن سلاح مجار بودم که صاحبش فکر میکر ایراد از فشنگاشه و ته میکشه و انقدر باروت زیاد کرد که ساعت 5 صبح تو بهمن ماه 3 سال پیش سلاحش تو کومه ترکید و دست پسر منم پاره کرد(الحمدو لله به خیر گذشت) حال این بنده خدا اگر یه خورده خمشو دستکاری میکرد این اتفاق پیش نمیومد.
و در آخر اگر براتون مقدوره چند سلاح را برعکس روی زمین قرار دهید به طوری که تسمه سلاحها روی زمین با شد و به انتهای نوک شونه گیر قنداق نگاه کینید قسمتی که بالا ایستاده.در این صورت میبینید که خم تمام قنداق ها با هم تفاوت دارد چه ترک باشد چه روس باشد چه ایتالیا چه انگلیس چه بلژیک و .......
و همیشه تنظیم سلاح با قنداق و خم قنداق و گونه گیر تنظیم میشود و کاری به لوله ندارد و چه بسا دوستانی دارم که سلاح قدیمی داردن و در اثر حادثه و ضربه سلاحشان از ننظیم خارج شده و با تنظیم قنداق زنش رو هم تنظیم کردن حال چه برسد سلاحی که برایش هیچ مشکلی پیش نمامده است.
و دقیقا برای همین است که یک قنداق ساز قنداقی میسازه در یک هفته و 200 تومن میگیره و یک قنداق ساز در مشهد یک قنداق میسازه در طول 3 ماه و 4 میلون پول دریافت میکنه و همیشه یادتان باشد(((((قنداق از لوله به شکارچی نزدیکتر است)))) بعضی از سلاحها جفت کردن و تیر اندازی 5 ثانیه زمان میبره ولی در برخی از سلاحها 1 تا 2 ثانه سلاح با بدن جفت و ننظیم میشه.
و یک پیشنهاد اینهم اگر سلاحتان لقی ندارد و ضربه ای نخورده است اول به یک قنداق ساز با تجربه در شهر خود نشان دهید و ایرادش را بگویید و اگر هم سلاحتان لقی دارد یا ضربه ای خورده است اول به تعمیر کار و بعد از تعمیر کار به یک قنداق ساز با تجربه نشان دهید و قکر خود را مشغول اینکه سلاحتان ایراد دارد نکنید لوله و کپ کارش شلیک کردن است و آنچه سلاح را جفت و جور میکند قنداق است.
یک نکته هم اینکه در سلاحهای روی هم اصولا در 20 متر لوله اول(پایین)روی هدف میزنه و لوله دوم (بالایی)کمی بالا میزنه و علت هم این است که در تیر دوم یا پس تیر هدف از شما دورتر است پس هم لوله جمع زن تر هست چون ساچمه ها دیرتر از هم جدا شوند و هم به صورت استاندارد کمی بالا میزنه که افت ساچمه در مسافت بیشتر جبران شود پس اگر لوله دوم شما در فاصله ای تا 20 متر کمی بالا زد جای نگرانی نیست ولی لوله اول و پایین باید روی هدف بزند و در غیر این صورت فقط سلاح رو پیش قنداق ساز ببرید .

موفق باشید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dabir - 2012-09-24 08:27 AM

Khansariha (226)با سلام خدمت دوستان بنده نیزبا بحث منطقی موافقم اینکه دیگران گفتند سند نیست پس سعی کنید خودتون امتحان کنید وپترن را درسایت قراربدید دقت داشته باشید با یک پترنی که فقط یک نفرگرفته چیزی مشخص نمیشه بلکه چندین پترن باید دراختیارداشته باشیم تا بتونیم قضاوت کنیم
ضمناً ازآقایون محترم درخواست دارم بیدلیل سنگ تفنگهای روسی را به سینه نزنند نمیدونم چه خصومت بدون منطقی بعضیها با تفنگهای ترک دارند اگرتفنگ ترک را با تفنگهای اروپایی وآمریکایی مقایسه کنیم درسته اما برای با چندم میگم با توجه به اینکه خودم تک روس قدیمی داشتم به یقین به شما عارض شم که هیچ مزیتی تفنگهای روسی جدید وقدیم نسبت به تفنگهای دوعقاب، آکارویلدیزندارند. ضمناً چون تک لول روس (چاپگل وچاپتوله) فول چوک می باشند فشنگهای چارپاره راخوب شلیک نکرده وپترن خوبی برای شلیک چارپاره ندارند