شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2012-09-22 10:17 AM

با احمد عزیز و علی رضا گل موافقم .Khansariha (8) اگه بخواید سنتر تو سنتر دو لول رو حساب کنید 1 سانتیمتر هم نیست دلیلی برای پایین زدن اسلحه نمیبینم اگه هم باشه محسوس نیست مگر اینکه

لوله بطرف پایین کج باشه .Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-22 12:14 PM

دوستان عزیز بحث ما بر سر نوع تیراندازی نیست این مشکل در اکار ها وجود داره و ما باید قبول کنیم حالا شاید مال احمد عزیز اینگونه نباشه ولی تا حالا 4 یا 5 نفر این موضوع رو بیان کردن و همونطور که گفتم حامد که خودش تایپک پترن گیری رو ایجاد کرده چندین ساله داره با این تفنگ ها کار میکنه و حتی پترن از روهم روس هم گذاشته که اینگونه نبوده ولی در مورد اکار به شکا کاملا محسوسی لول پایین ته میکشه

دوستان ما اینجا بحث دوستانه انجام میدیم خدایی نکرده نه میخایم تفنگی رو خراب کنیم نه با کسی کل کل کنیم اتفاقا خودم به شخصه از قیافه و بالانس و خوش دستی و همچنیم پترن لول بالا اکار بسیار خوشم اومد ولی خب این مشل لول پایین تو ذوق میزنه و شاید هم به گفته دوستان فقط تعدادی اینگونه باشن

ولی نباید منکر این شد که این مشکل هست Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ahmad1373 - 2012-09-22 01:40 PM

(2012-09-22 10:00 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-21 10:45 PM)ahmad1373 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان هیچ تفنگی بالا یا پایین نمیزنه مگر اینکه کجی لوله داشته باشه که اونم بیشتر در گلوله زنی مشاهده میشه.
اون دوستانی که میفرمایند لول پایین یکم پایین تر رو میزنه به احتمال خیلی زیاد فقط به مگسک نگاه میکنند و در موقع شلیک طول ریب رو نمیبینند. این مشکلیه که بیشتر افراد با دولول سوار دارن.

با سلام خدمت همه دوستان.
همه عزیزان توجه داشته باشند که هدف اصلی این انجمن اینه که دوستان بتوانند از اطلاعات و تجارب همدیگه استفاده کنند ، پس اختلاف نظرات طبیعیه و اصلا همین موضوع که باعث یادگیری نکات جدید میشه ، پس خدایی نکرده اگه حرفی خلاف نظر دیگری زده شد حمل بر خصومت نشه
همونطوری که هادی (royal) گفتند توی پترنی که من از آکار گرفتم لوله پایین این تفنگ مشخصا پایین میزنه ، و دوستان دیگه مثل آقا حامد که چندین سال شکارچیه و میشه گفت کلکسیون تفنگ ساچمه زنی داره هم از آکار پترن گرفتند و دقیقا نتیجه یکی بود ، با یکی دیگه از دوستانی که آکار داشت صحبت کردم و ایشون هم همین مشکل را داشتند.
البته همونطوری که احمد آقا و alireza گفتند ممکنه مشکل از تیرانداز باشه ، من از دوستان عزیز و با تجربه ای مثل احمد آقا و علیرضا که مدت زیادیه به صورت حرفه ای تراپ کار میکنند میخواهم که بیشتر توضیح بدند که چطور میشه این مشکل را حل کرد.
من خودم دقیقا منظور احمد آقا را متوجه نشدم که گفتند "به احتمال خیلی زیاد فقط به مگسک نگاه میکنند و در موقع شلیک طول ریب رو نمیبینند. ".
من موقع هدف گیری حواسم به ریب و مگسک هست و طوری نگاه میکنم که خط دیدم دقیقا در راستای ریب باشه و مگسک کامل دیده بشه و مگسک را زیر هدف قرار میدم
دوست عزیز نحوه درست گونه گذاری اینه که گونه کاملا به قنداق بچسبه. ولی به نحوی که چشم شما تقریبا 1 سانت از ریب بالا تر باشه. و روی مگسک اشراف داشته باشید.
اینکار رو تست کنید مسلما نتیجه بهتری میگیرید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2012-09-22 02:54 PM

رویال عزیز فقط حرف خودتو میزنی.
اگه خواستی حرف احمد را متوجه بشی یه قرار حضوری بزار تا برات توضیح بدم.
مخلصات.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-22 03:37 PM

داداش من که نه کارخانه اکار رو دارم نه روس این چیزیه که دیده شده و هست و یا اینکه مثل نخجیر تبدیل شده به شانسی بودن تفنگ

چرا ما همیشه عادت داریم روی صحبت ها پا فشاری کنیم این مشکل در چندین مدل دیده شده چرا نمیخاید قبول کنید احمد عزیز رو سر ما جا دارن ولی فکر کنم کسی که بیشتر از 10 ساله دولول داره و میره شکار بفهمه که چجوری باید تیراندازی کنه خب اگه مشکل از نوع تیراندازی و گونه گذاری باشه چرا دولول روهم روس این مشکل رو نداره !!!!؟؟؟؟

الان یلدیز اینگونه نیست روس اینطوری نیست ولی تو اکار ها دیده شده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2012-09-22 04:00 PM

دوست عزیز نحوه درست گونه گذاری اینه که گونه کاملا به قنداق بچسبه. ولی به نحوی که چشم شما تقریبا 1 سانت از ریب بالا تر باشه. و روی مگسک اشراف داشته باشید.
اینکار رو تست کنید مسلما نتیجه بهتری میگیرید.
[/quote]

دوست عزیز استیل تیراندازی هر کسی مربوط به بدن خودشه قبول (حالا صحیح یا نا درست)
مسلما وقتی فردی که تیر اندازی میکنه با همون استیلی که تو بدنش جا افتاده این کار رو میکنه
یعنی اینکه با همون شیوه هدف گیری لول بالا عالی عمل میکنه ولی لول پایین جور دیگه

به نظر من بجای بحث سر این که آیا این سلاح اینجوری هست یا نه دوستان لطف کنن در مورد راه های برطرف سازی این مشکل بحث کنن و اطلاعاتشون رو در به یکدیگر منتقل کننKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-22 06:09 PM

دوستان گرامی برای پایان دادن به بحث میتونید بیایید سایت هانتر ایرگان اونجا پترن ها تفنگ های ساچمه زنی مختلف بسیار اصولی و عالی گرفته شده که دوست عزیزمون حامد زحمتشو کشیدن بیاید ببینید که اکار چجوری لول پایینش ته میکشه و باید بگم که به جز اکار از نخجیر گرفته تا روس رو هم ایشون زحمت پترن گیری رو کشیدن متاسفانه اینجا نیستن که جواب بدن و شما میتونید به اونجا مراجعه کنید تا هم ببینید که مشکل اکار کجاست و هم اینکه شاید ایشون راه کاری داشته باشن

و با این کار دیگه حرف و حدیث ها تموم میشه اونجا به صورت استاندارد و اصولی پترن گیری انجام شده Khansariha (8)
دوستان گرامی برای پایان دادن به بحث میتونید بیایید سایت هانتر ایرگان اونجا پترن ها تفنگ های ساچمه زنی مختلف بسیار اصولی و عالی گرفته شده که دوست عزیزمون حامد زحمتشو کشیدن بیاید ببینید که اکار چجوری لول پایینش ته میکشه و باید بگم که به جز اکار از نخجیر گرفته تا روس رو هم ایشون زحمت پترن گیری رو کشیدن متاسفانه اینجا نیستن که جواب بدن و شما میتونید به اونجا مراجعه کنید تا هم ببینید که مشکل اکار کجاست و هم اینکه شاید ایشون راه کاری داشته باشن

و با این کار دیگه حرف و حدیث ها تموم میشه اونجا به صورت استاندارد و اصولی پترن گیری انجام شده Khansariha (8)
تک لول بایکال - دولول بغل بایکال - دولول سوار بایکال - نخجیر 2 هم پترن گیرشون اونجا هست و دوستان میتونن مقایسه کنن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dabir - 2012-09-23 08:28 AM

Khansariha (8)با سلام
آقای رویال فکرکنم خروس شما یک پا داره بازهم تاکید می کنم نزدیک به 3 سال تفنگ آکاردارم وشکارهای خوبی با هردولول اون زدم وتفنگ بنده این مشکل را نداره سال گذشته دریکی ازشهرهای مرزی خراسان رضوی با تیردوم(لول پایین) یک قرقاول روشکارکردم وخیلی ازاین موارد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-23 01:27 PM

والا چی بگم دیگه خسته شدم از بحث بیهوده
اولا اون خروس نیست و مرغ یه پا داره دوما اگه میشه یه پترن از اکار لول پایین بگیرید سوما کسی نگفته نمیشه باهاش شکار کرد چهارما در پست قبلی گفتم که بیاید و ببینی اونوقت صحبت بفرمایید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dabir - 2012-09-23 01:49 PM

Khansariha (226)آقای رویال حق با شماست اولا فکرکنم این بحث به جایی نمی رسه چون هرکی حرف خودشه می زنه
ثانیاً دراولین فرصت پترن لول پایین را درسایت می گذارم
ثالثاً اگرشما به مقایسه 3 پترن آکارنخجیرو بایکال دقت کنید درتوضیحات نوشته شده که پترن بایکال با چوک فول وپترن آکاربا نیم چوکه پس نتیجه می گیریم زمانی پترن درست ازآب درمیاد که با یک چوک گرفته بشند
رابعاً تو دهات ما میگن خروس