شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-09-21 05:17 PM

(2012-09-13 06:39 AM)dabir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
با تشکرآقای علیرضا می خواستم مطلبی را درخصوص بحث وتبادل نظرراجع به تفنگ های شکاری عرض کنم
شاید حدود دوهفته ای است که کلیه مطالب سایت را مرورکردم دربرخورد اول مشخص می شه که هرکس هرتفنگی داره ازاون تفنگ تعریف وتمجید زیاد می کنه ومدلهای دیگررا می کوبونه بنظربنده مهم نیست که چه مدل تفنگی داری بلکه این مهمه که استفاده صحیح وبه اندازه ظرفیت ازاون تفنگ بکنی این مسئله می تونه تفنگ را برای یک عمربرای شما سالم نگه داره حتی اگرتفنگ شما نخجیر2 یا صیاد پنج تیره
خودم به شخصه حدود 3 سال تفنگ تک لول بایکال (چاپگل) با لول حدود 80 سانتیمترداشتم چندین بارازاون پترن گیری کردم دربهترین شرایط 60 درصد ساچمه ها(درفشنگ 5) با سیبل برخورد کرد الان هم تقربباً 2 سال ونیم تفنگ آکاردارم(اولین سری که آکارتوزیع شد) درپترن گیری که داشتم تقریباً 80 درصد ساچمه ها با سیبل برخورد می کند
خودم به شخصه چون هردو تفنگ را،بایکال وآکاررا داشتم تفنگ آکاررا بیشترمی پسندم وبنظربنده کارآیایی بیشتری داره با اینکه تفنگ بایکال من روس اصل بود با توجه به اینکه درروس بودن بایکالهای جدید حرف وحدیث زیادهKhansariha (8)
دقیقا دوست عزیز.
بایکال تنها مزیتی که نسبت به آکار داره اسم دهن پر کن روسیه است ، الان که در اصلی بودن بایکالهای وارداتی اخیر شک و شبحه زیاده ولی پترن بایکال از آکار ضعیفتره ، برای اثبات این ادعا دوستان میتوانند این تاپیک را مطالعه کنید و پترنها را مقایسه کنند تا به برتری آکار پی ببرند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته ناگفته نمونه که من همچنان یک تفنگ تک لول بایکال را برای زدن 4 پاره و اسلاگ مناسبتر از آکار میدونم که اون هم دلیلش مشخص که تفنگ تک لول برای این منظور مناسبتره ولی با توجه به پترن خیره کننده آکار برای شکار پرنده این تفنگ ترک نسبت به بایکال برتری داره .

چند وقت پیش تفنگ را برای روغنکاری و نظافت باز کردم ، شما خودتون میتونید در مورد کیفیت قطعات داخلی سلاح قضاوت کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی برای باز کردن کپ و جدا کردن اون از قنداق احتیاج به یک آچار آلن 40 سانتی شماره 5 دارید ، برای همین من یه آلن 5 را بریدم و آچار مورد نیاز را درست کردم که توی عکس مشخصه.
[تصویر: 13482346972.jpg]
بعد از اینکه پد قنداق را باز کردید یه سوراخ بزرگ وسط قنداق میبینید که ته این سوراخ یه آلن 5 که کپ را به قنداق وصل کرده
[تصویر: 13482346971.jpg]

[تصویر: 13482346973.jpg]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-21 07:04 PM

ولی دوستان این نکته رو در نظر داشته باشید که اینگونه هم نیست و تفنگ های دولول رویهم و بغل روس بسیار عالی هستن و به نظر من از لول بهتری با مقاومت بالاتری بر خوردارن و همچنین تو پترن گیری ها متاسفانه به شکل محسوسی لول پایین اکار ته میکشه که چندین مورد دیده شده که این میتونه نقطه ضعف اکار باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2012-09-21 07:33 PM

واقعا که آکار این قسمت از اسلحه رو عالی ساخته و آلیاژ با کیفییتی رو برای ساختش به کار برده که در یک جمله میتونم بگم تو رده خودش حرف نداره
اما همونطور که هادی گفت لول پایین این سلاح ته میکشه (یعنی مال من که اینطوریه) و این یک عیب اساسی میتونه باشه که اونم فکر کنم قابل حل شدن باشه
و نا گفته نمونه که لول بالای این اسلحه واقعا عالی عمل میکنه و الگو پخش قابل قبولی داره که کمتر اسلحه ای داره (در شرایط مختلف)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2012-09-21 09:31 PM

لول
پایین آکار به هیچ عنوان پایین نمیزنه و مشکل از تیراندازی ماست.دوستانی
که با لول پایین مشکل پایین زدن دارند میتوانم راهنمایی کنم.ضمنا شایع شده جنگ افزار لول ۷۲ رو با ۷۶ تراپی عوض میکنه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ahmad1373 - 2012-09-21 10:45 PM

دوستان هیچ تفنگی بالا یا پایین نمیزنه مگر اینکه کجی لوله داشته باشه که اونم بیشتر در گلوله زنی مشاهده میشه.
اون دوستانی که میفرمایند لول پایین یکم پایین تر رو میزنه به احتمال خیلی زیاد فقط به مگسک نگاه میکنند و در موقع شلیک طول ریب رو نمیبینند. این مشکلیه که بیشتر افراد با دولول سوار دارن.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - royal - 2012-09-22 12:29 AM

دوستان تا حالا من اکار که دیدم لو ل پاینیش ته میکشه که در همین سایت اقای علیرضا و در سایت همسایه دوست عزیزمون حامد پترن گیری کردن و باز هم ته میکشه در ضمن اگه مشکل از تیر انداز باشه چرا با دولول سوار روس لول پایین ته نمیکشه؟؟؟

فکر نکنم این ربطی به تیرانداز داشته باشه و متاسفانه تا الان که 3 نفر که اکار داشتن این موضوع رو بیان کردن و باید بپذیریم که اکار این مشکل رو داره

و همچنین دوستان باید بگم من نه اکار دارم ونه روس

و از دوستان ممنون میشم راه کار برطرف کردن ته کشیدن تفنگ اکار رو بیان کنن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2012-09-22 01:04 AM

(2012-09-22 12:29 AM)royal
dateline='1348261168' نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تا حالا من اکار که دیدم لو ل پاینیش ته میکشه که در همین سایت اقای
علیرضا و در سایت همسایه دوست عزیزمون حامد پترن گیری کردن و باز هم ته
میکشه در ضمن اگه مشکل از تیر انداز باشه چرا با دولول سوار روس لول پایین
ته نمیکشه؟؟؟

فکر نکنم این ربطی به تیرانداز داشته باشه و متاسفانه تا الان که 3 نفر که
اکار داشتن این موضوع رو بیان کردن و باید بپذیریم که اکار این مشکل رو
داره

و از دوستان ممنون میشم راه کار برطرف کردن ته کشیدن تفنگ اکار رو بیان
کنن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ahmad1373 - 2012-09-22 09:16 AM

(2012-09-22 12:29 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تا حالا من اکار که دیدم لو ل پاینیش ته میکشه که در همین سایت اقای علیرضا و در سایت همسایه دوست عزیزمون حامد پترن گیری کردن و باز هم ته میکشه در ضمن اگه مشکل از تیر انداز باشه چرا با دولول سوار روس لول پایین ته نمیکشه؟؟؟

فکر نکنم این ربطی به تیرانداز داشته باشه و متاسفانه تا الان که 3 نفر که اکار داشتن این موضوع رو بیان کردن و باید بپذیریم که اکار این مشکل رو داره

و از دوستان ممنون میشم راه کار برطرف کردن ته کشیدن تفنگ اکار رو بیان کنن

فرهاد جان من خودم با آکار قهرمان کشور شدم و به تیم ملی دعوت شدم. مال من که مشکلی نداشت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - dabir - 2012-09-22 09:31 AM

با سلام به دوستانی که دراین بحث شرکت کردند
همانطورکه گفتم با توجه به اینکه بنده هردو تفنگ را داشتم(تک روس وآکار) تجربه خودم را ازهردو تفنگ گفتم
بنده هم با نظراحمد آقا موافقمKhansariha (8) بطوریقین مشکل ازخود تیراندازه چون با توجه به اینکه درحال حاضرتعدادی ازدوستان خودم درزمینه تراپ با تفنگ آکارکارمی کنند ودارای مقام های استانی وحتی کشوری هستند ازتیراندازی با تفنگ راضی هستند(با هردو لول)
تاکید می کنم صنایع سلاح روس وترکیه ازنظرتفنگ های شکاری دریک رده هستند وازنظرکیفیت اختلاف چندانی ندارند

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-09-22 10:00 AM

(2012-09-21 10:45 PM)ahmad1373 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان هیچ تفنگی بالا یا پایین نمیزنه مگر اینکه کجی لوله داشته باشه که اونم بیشتر در گلوله زنی مشاهده میشه.
اون دوستانی که میفرمایند لول پایین یکم پایین تر رو میزنه به احتمال خیلی زیاد فقط به مگسک نگاه میکنند و در موقع شلیک طول ریب رو نمیبینند. این مشکلیه که بیشتر افراد با دولول سوار دارن.

با سلام خدمت همه دوستان.
همه عزیزان توجه داشته باشند که هدف اصلی این انجمن اینه که دوستان بتوانند از اطلاعات و تجارب همدیگه استفاده کنند ، پس اختلاف نظرات طبیعیه و اصلا همین موضوع که باعث یادگیری نکات جدید میشه ، پس خدایی نکرده اگه حرفی خلاف نظر دیگری زده شد حمل بر خصومت نشه
همونطوری که هادی (royal) گفتند توی پترنی که من از آکار گرفتم لوله پایین این تفنگ مشخصا پایین میزنه ، و دوستان دیگه مثل آقا حامد که چندین سال شکارچیه و میشه گفت کلکسیون تفنگ ساچمه زنی داره هم از آکار پترن گرفتند و دقیقا نتیجه یکی بود ، با یکی دیگه از دوستانی که آکار داشت صحبت کردم و ایشون هم همین مشکل را داشتند.
البته همونطوری که احمد آقا و alireza گفتند ممکنه مشکل از تیرانداز باشه ، من از دوستان عزیز و با تجربه ای مثل احمد آقا و علیرضا که مدت زیادیه به صورت حرفه ای تراپ کار میکنند میخواهم که بیشتر توضیح بدند که چطور میشه این مشکل را حل کرد.
من خودم دقیقا منظور احمد آقا را متوجه نشدم که گفتند "به احتمال خیلی زیاد فقط به مگسک نگاه میکنند و در موقع شلیک طول ریب رو نمیبینند. ".
من موقع هدف گیری حواسم به ریب و مگسک هست و طوری نگاه میکنم که خط دیدم دقیقا در راستای ریب باشه و مگسک کامل دیده بشه و مگسک را زیر هدف قرار میدم