شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2018-12-20 10:29 AM

(2018-12-20 08:28 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-12-19 07:05 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-12-18 09:17 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،تا جایی که من یادمه شرکت آکار همپوشانی کامل رو در ایمیل قید نکرده بود.
گفته بودن لول بالا مرکز و نیمه بالای دایره و لول پایین مرکز و نیمه پایین دایره رو پوشش میده.
دقیقا خاطرم نیست اما خودشون اختلاف حدود 10سانتی مرکز به مرکز پترنهارو پیش بینی کرده بودند.

دقیق یادم نی اما همون فاصله مرکز ب مرکز ده سانت رو اصلا تو اکار و شاهین ندیدم وقتی اسلحه خودمو بردم پترن بگیرم طرف شانسی منو دید پرسید چکار میکنی درنهایت پترن گرفت و بعد چنسال شکار فهمید اسلحش عین شاهین من بیست بین کلا پترن لول بالا و پایین فاصلس اصا همپوشانی نداره .همون ده سانتم خوبه باز همپوشانی داره اما این دوتا نچ
اصا حال جفتمون گرفت خودم ک کلا ازش زده شدم

سلام دوست عزیز
شما خودت ببین دوروبرت کی دولول بایکال یا دولول اروپایی معروف داره برو خودت با اسلحه ش پترن بگیر متوجه منظورم میشی
اون بنده خدایی که از اسلحه ش بعد چند سال پترن نگرفته رو اصلا نمیتونم درک کنم
پس چطور تیر میزده
براش سوال نمیشده که چرا تیرهاش نمیخوره ؟؟؟؟

اون شکارچی بوده هی نمیدونست پترن چیه .قبل این شاهین یکی دیگه پدرم داشت پنج شیش سال پیش اون هردو همپوشانی داشت ولی مال خودم اصا خیلی فاصله داره اصا ساچمه ها یدونشم رو هم نمیخوره

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-20 01:02 PM

(2018-12-20 10:29 AM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-12-20 08:28 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-12-19 07:05 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-12-18 09:17 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،تا جایی که من یادمه شرکت آکار همپوشانی کامل رو در ایمیل قید نکرده بود.
گفته بودن لول بالا مرکز و نیمه بالای دایره و لول پایین مرکز و نیمه پایین دایره رو پوشش میده.
دقیقا خاطرم نیست اما خودشون اختلاف حدود 10سانتی مرکز به مرکز پترنهارو پیش بینی کرده بودند.

دقیق یادم نی اما همون فاصله مرکز ب مرکز ده سانت رو اصلا تو اکار و شاهین ندیدم وقتی اسلحه خودمو بردم پترن بگیرم طرف شانسی منو دید پرسید چکار میکنی درنهایت پترن گرفت و بعد چنسال شکار فهمید اسلحش عین شاهین من بیست بین کلا پترن لول بالا و پایین فاصلس اصا همپوشانی نداره .همون ده سانتم خوبه باز همپوشانی داره اما این دوتا نچ
اصا حال جفتمون گرفت خودم ک کلا ازش زده شدم

سلام دوست عزیز
شما خودت ببین دوروبرت کی دولول بایکال یا دولول اروپایی معروف داره برو خودت با اسلحه ش پترن بگیر متوجه منظورم میشی
اون بنده خدایی که از اسلحه ش بعد چند سال پترن نگرفته رو اصلا نمیتونم درک کنم
پس چطور تیر میزده
براش سوال نمیشده که چرا تیرهاش نمیخوره ؟؟؟؟

اون شکارچی بوده هی نمیدونست پترن چیه .قبل این شاهین یکی دیگه پدرم داشت پنج شیش سال پیش اون هردو همپوشانی داشت ولی مال خودم اصا خیلی فاصله داره اصا ساچمه ها یدونشم رو هم نمیخوره

چه چوکی بستی رو تفنگت ؟؟
چوک های یک و دو ببند بهتر میشه
برای درک صحیح از میزان اختلاف دوتا لول شما چهار تا اسلاگ دوتا با لول بالا و دوتا با لول پایین بنداز فاصله شون رو اندازه بگیر اینجوری دقیقا میفهمی اختلاف دو تا لول با هم چقدره
فقط از چوک سیلندر استفاده کنی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2018-12-20 01:38 PM

وقتی ساچمه ک پخش میزنه رو اینقد با فاصله میزنه دیگه وای بحال اسلاگ .دو و سه خط روشه
مرکز ب مزکز شاید 40 سانت بشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Oghabshekarchi - 2018-12-20 08:18 PM

سلام دوستان من چند بار تراپ رفتم خیلی راضی بودم اما تو شکار مشکل دارم یجورایی توذوقم خورده این بالا پایین زدن قنداق ساز میگه این قنداقهاسریکاری ساخته شدن خوب نیستن وایشون نظر تخصصی میدن میگه اسلحه رو به پشت یعنی روی تسمه روی لول بخابون که ته قنداق میره بالا حالا فاصله ته قنداق با سطح صاف۴انگشت باشه من این کارو کردم بجای ۴ انگشت ۳انگشت بود یعنی خم قنداق کمه وبا قنداقی که برات بسازم مشکل حل میشه دوستان نظری ارن ؟/

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-20 08:37 PM

(2018-12-20 08:18 PM)Oghabshekarchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من چند بار تراپ رفتم خیلی راضی بودم اما تو شکار مشکل دارم یجورایی توذوقم خورده این بالا پایین زدن قنداق ساز میگه این قنداقهاسریکاری ساخته شدن خوب نیستن وایشون نظر تخصصی میدن میگه اسلحه رو به پشت یعنی روی تسمه روی لول بخابون که ته قنداق میره بالا حالا فاصله ته قنداق با سطح صاف۴انگشت باشه من این کارو کردم بجای ۴ انگشت ۳انگشت بود یعنی خم قنداق کمه وبا قنداقی که برات بسازم مشکل حل میشه دوستان نظری ارن ؟/

سلام دوست عزیز
نمیدونم اسلحه ت چیه ولی پرو بودن قنداق مهمه مخصوصا تو اسلحه ی ساچمه زن
ولی مشکلی که هست اینه که شما دو چیز مختلف رو باهم مقایسه میکنی تراپ با شکار کلی تفاوت داره
تو شکار سرعت پرنده از صفر شروع میشه و رفته رفته زیاد میشه ولی تو تراپ با حداکثر سرعت شروع میشه و یواش یواش کم میشه خیلی شکارچی دیدم که پرنده زنی شون خوبه تراپ شون خوب نیست یا تراپ شون خوبه پرنده زنی شون خوب نیست
بجز امیر خان حیدری که هم تراپ خوب میزنه هم شکار Khansariha (6)

ولی شما رو سیبل سردست تیر بنداز ببین رو سیبل سردست چطور میزنی

(2018-12-20 01:38 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی ساچمه ک پخش میزنه رو اینقد با فاصله میزنه دیگه وای بحال اسلاگ .دو و سه خط روشه
مرکز ب مزکز شاید 40 سانت بشه

شما با اسلاگ امتحان کن

برا ساچمه هم چوک یک و دو ببند ما رو هم دعا کن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2018-12-20 10:07 PM

(2018-12-20 08:18 PM)Oghabshekarchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام،شما تا پترن اصولی با هر دولول آکارت نگیری نمیشه تصمیم گرفت.Khansariha (8)
ضمنا آکار برای من که با چوک 1 برای بالا و 2 برای پایین بهترین پترن رو میده.Khansariha (256)

با موفق نشدن به شکار هوا زنی نمیشه تفنگی رو رد یا تایید کرد،هوا شکار سخت تر از این حرفهاست .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Oghabshekarchi - 2018-12-21 08:42 AM

سلام دوستان گرامی این اکار اولین تفنگ بنده نیست قبل از این تفنگ تک لول اسپانیا ودولول نخجیر داشتم بااکار شکار خوب هم داشتم اما بعضی اوقات حس میکنم با لول پایین شلیک میکنم پایین میزنه در ضمن لول پایین چوک۳ وبالا چوک ۲ وبااین فاصله که کبکها خیلی دور می پرند به فرمایش دوستان پایین ۲ وبالا روچوک میزارم ببینم بهتر میشه ممنون از پاسختون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2018-12-22 04:15 PM

(2018-12-21 08:42 AM)Oghabshekarchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گرامی این اکار اولین تفنگ بنده نیست قبل از این تفنگ تک لول اسپانیا ودولول نخجیر داشتم بااکار شکار خوب هم داشتم اما بعضی اوقات حس میکنم با لول پایین شلیک میکنم پایین میزنه در ضمن لول پایین چوک۳ وبالا چوک ۲ وبااین فاصله که کبکها خیلی دور می پرند به فرمایش دوستان پایین ۲ وبالا روچوک میزارم ببینم بهتر میشه ممنون از پاسختون

قنداق برای اون موقعی تاثیر داره ک هر دوتا لول پایین بزنن ن اینکه یکی خوب بزنه اونیکی بد .بیشتر اکارها و شاهینا این مشکلو دارن باید باهاش کنار بیای درست بشوهم نی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - yahyarav - 2018-12-22 05:12 PM

سلام Khansariha (8)
امروز رفتم فروشگاه صید وشکار شهرمون واسه یه آشنا یه ساچمه زنی بخریم،وهم ببینم آکار الان توبازار چنده!!!نزدیک بود سکته کنم قیمت ها واقعا گررررروووووووووووون بودKhansariha (172)
آکار آک ۱۳ تومن بودKhansariha (172)

قیمت های دیگرKhansariha (214)
تک نخجیر۵۵۰۰
بایکال۲۶تومن
تک آمریکا شرکت ساوج مدل کوسه ۹۸۰۰
تک آمریکا شرکت ساوج مدل چقماقی۹
۵تیر دوروک ساخت ترکیه۹/۵
اسکار چوک ثابت ۸/۵
زیروه ۷/۸۰۰

یادش بخیر پارسال همین موقع قیمت ها نصف این بودKhansariha (214)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-22 06:59 PM

(2018-12-22 05:12 PM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)
امروز رفتم فروشگاه صید وشکار شهرمون واسه یه آشنا یه ساچمه زنی بخریم،وهم ببینم آکار الان توبازار چنده!!!نزدیک بود سکته کنم قیمت ها واقعا گررررروووووووووووون بودKhansariha (172)
آکار آک ۱۳ تومن بودKhansariha (172)

قیمت های دیگرKhansariha (214)
تک نخجیر۵۵۰۰
بایکال۲۶تومن
تک آمریکا شرکت ساوج مدل کوسه ۹۸۰۰
تک آمریکا شرکت ساوج مدل چقماقی۹
۵تیر دوروک ساخت ترکیه۹/۵
اسکار چوک ثابت ۸/۵
زیروه ۷/۸۰۰

یادش بخیر پارسال همین موقع قیمت ها نصف این بودKhansariha (214)

سلام اقا یحیی
به سلامتی
مبارک باشه بالاخره چی خریدید
یادمه یکی دو ماه پیش شما قصد خرید داشتید که گفتم اگه قصد خرید دارید عجله کنید که دارن قیمت ها رو بالا میبرن
پس اون موقع خرید نکردین
به بقیه ی اسلحه ها کاری ندارم ولی قیمت اکار رو خوب گفته الان قیمت اکار نزدیک 15 تومنه
البته اگه اسلحه اکار باشه و شاهین نباشه
تو بازار الان کمتر گیر نمیاری