شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2018-11-16 08:47 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Oghabshekarchi - 2018-12-13 06:15 PM

سلام دوستان با تجربه که بااکار شکاررفتن وچندسالی باهاش سروکاردارن بنده حس میکنم لول پایین پایین میزنه باتعمیرکار مطرح کردم ایشون نظرشون اینکه قنداق مناسب نیست وباید قنداق براش بسازم نظراساتید چیه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2018-12-13 10:27 PM

سلام،این تاپیک و تاپیک پترن گیری رو بخونید خیلی چیزهارو متوجه میشید.
فقط بی خیال دستکاری قنداق باش که اگر از قنداق باشه هر دو لول بد میزنه.
کلا اکثر (به نظر من و خیلی دوستان همه، اما برای احترام به نظر جمع عرض کردم اکثر)دولول روهمها ،دو تا لول همپوشانی 100%ندارن.
در مورد آکار بعضی مشکلی ندارند و بعضی با تعویض چوک یا عدم استفاده از فشنگ عقاب که ته میکشه،یا برداشتن فسفری مگسک و نشانه روی با سوراخ مگسک مشکلشون حل شد.
شما اول پترن اصولی با هر دولول بگیر.فشنگ شماره 5 ترجیحا به جز عقاب.
برای احتیاط دو نفر هر کدوم دوتا شلیک بالا و پایین.
بعد عکسش رو در تاپیک پترن گیری قرار بدید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-15 09:41 AM

(2018-12-13 06:15 PM)Oghabshekarchi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان با تجربه که بااکار شکاررفتن وچندسالی باهاش سروکاردارن بنده حس میکنم لول پایین پایین میزنه باتعمیرکار مطرح کردم ایشون نظرشون اینکه قنداق مناسب نیست وباید قنداق براش بسازم نظراساتید چیه

bycal Wrote:
سلام ارادت خدمت همه دوستان و بزرگواران .نقش ود در پترن سلاح ساچمه زنی .در کنار همه خرج هایی که برای ریلود یک فشنگ میشه ار قیمت باروت ساچمه و چاشنی که بسیار بالا هست میرسیم به ارزون ترین قسمت یک فشنگ که همون ود باشه موردی که در پترن بسیار موثره همین قطعه پلاستیکی ساده میتونه در صورت انتخاب بد همه زحماتمون رو به باد بده پس جا داره که حتما در انتخاب اون دقت کنیم یک کلیپ خوب در ارتباط با نقش ود در یک فشنگ و رابطه اون با پترن خدمتتون میزارم اگر دوست داشتین حتما ببینید:لینک دیدن فیلم نقش ود در پترن سلاح l

یه نکته ای که تو این فیلم دیدم و قبلا هم گفتم راجع به اسلحه های دولول سوار اینکه هیچ دولولی نیست که تیر هاش منطبق بر روی هم بخورن اسلحه ی دست این بنده خدا یک اسلحه ی اروپاییه و تیر اندازی و پترنش حرفم رو قشنگ نشون میده
تو اسلحه های دولول سوار لول بالا ، نقطه ی خال سیاه رو میگیره و نیم دایره ی بالا رو میزنه
و لول پایین نقطه ی خال سیاه رو پوشش میده و نیم دایره ی پایین رو میزنه

تو این فیلم هر دو تا فشنگ رو تو لول بالا گذاشت و نیم دایره ی بالای هدف رو زد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لینک فیلم تو این صفحه ست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-15 02:33 PM

یه نکته ای که تو این فیلم دیدم و قبلا هم گفتم راجع به اسلحه های دولول سوار اینکه هیچ دولولی نیست که تیر هاش منطبق بر روی هم بخورن اسلحه ی دست این بنده خدا یک اسلحه ی اروپاییه و تیر اندازی و پترنش حرفم رو قشنگ نشون میده
تو اسلحه های دولول سوار لول بالا ، نقطه ی خال سیاه رو میگیره و نیم دایره ی بالا رو میزنه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2018-12-18 05:16 PM

(2018-12-15 02:33 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

توی همین تاپیک قبلا بچه ها ب شرکت اکار ایمیل زده بودن و گفته بودن ک توی 36.5 متری باید هر دوتا لول همپوشانی داشته باشه .ینی دوتا لول دقیقا توی اون فاصله بهم منطبق میشن .و حتی اگرم نشن و دوتا لول موازی باشن بازم همپوشانی خوبی باید دلشته باشن پس اگه اینطور نباشه ینی اسلحه ایراد داره .تو فیلم فک کنم فاصله کمتر بود اگه اشتباه نکنم20 یارد بود البت خیلی وقت پیش دیدمش اگه این فاصله باشه پس باید لول بالا یذره بالا بزنه چون تقریبا 20 یارد دیگه کمتر از حدی ک باید منطبق بشن فاصله داره و طبیعیه بالا بزنه اما مشکل اینه ک شاهین و بیشتر اکار ها توی فاصله 40 یاری لول پایین حدودا بیست سانت پترنش با لول بالا فاصله داره ک این ی ایراد بزرگه و دوستانم تو همین تاپیک این سوالو از اکار پرسیدن ک جوابشو بالا گفتم
ی هدف استاندارد تعریف کردن برای سلاحهای ساچمه زن ک البت خیلی کلیشه ای شده و اونم شلیک از فاصله 36.5 متری ب ی هدف 76 سانتی این برای اینه ک دوتا لول باید تو این فاصله ب هم منطبق بشن حتی اگرم لول ها موازی باشن ک نیستن فاصله دو تا لول یک سانت بیشتر نیست پس اون همه اختلاف فاحش بین پترن دو لول اصلا منطقی نی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2018-12-18 09:17 PM

سلام،تا جایی که من یادمه شرکت آکار همپوشانی کامل رو در ایمیل قید نکرده بود.
گفته بودن لول بالا مرکز و نیمه بالای دایره و لول پایین مرکز و نیمه پایین دایره رو پوشش میده.
دقیقا خاطرم نیست اما خودشون اختلاف حدود 10سانتی مرکز به مرکز پترنهارو پیش بینی کرده بودند.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-19 10:15 AM

(2018-12-18 09:17 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گفته بودن لول بالا مرکز و نیمه بالای دایره و لول پایین مرکز و نیمه پایین دایره رو پوشش میده.
دقیقا خاطرم نیست اما خودشون اختلاف حدود 10سانتی مرکز به مرکز پترنهارو پیش بینی کرده بودند.

سلام دقیقا همینجوریه که کومان عزیز میگن
تمام دولول ها یی که من دیدم همینجوری میزنه
اگه تو چهل متری هم پوشانی کامل داشته باشه پس تو 50 متری لول پاییین باید بالا بزنه لول بالا پایین که در عمل اینطور نیست

گفته بودن لول بالا مرکز و نیمه بالای دایره و لول پایین مرکز و نیمه پایین دایره رو پوشش میده[/color]

این درست ترین جمله ست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2018-12-19 07:05 PM

(2018-12-18 09:17 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دقیق یادم نی اما همون فاصله مرکز ب مرکز ده سانت رو اصلا تو اکار و شاهین ندیدم وقتی اسلحه خودمو بردم پترن بگیرم طرف شانسی منو دید پرسید چکار میکنی درنهایت پترن گرفت و بعد چنسال شکار فهمید اسلحش عین شاهین من بیست بین کلا پترن لول بالا و پایین فاصلس اصا همپوشانی نداره .همون ده سانتم خوبه باز همپوشانی داره اما این دوتا نچ
اصا حال جفتمون گرفت خودم ک کلا ازش زده شدم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2018-12-20 08:28 AM

(2018-12-19 07:05 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دقیق یادم نی اما همون فاصله مرکز ب مرکز ده سانت رو اصلا تو اکار و شاهین ندیدم وقتی اسلحه خودمو بردم پترن بگیرم طرف شانسی منو دید پرسید چکار میکنی درنهایت پترن گرفت و بعد چنسال شکار فهمید اسلحش عین شاهین من بیست بین کلا پترن لول بالا و پایین فاصلس اصا همپوشانی نداره .همون ده سانتم خوبه باز همپوشانی داره اما این دوتا نچ
اصا حال جفتمون گرفت خودم ک کلا ازش زده شدم

سلام دوست عزیز
شما خودت ببین دوروبرت کی دولول بایکال یا دولول اروپایی معروف داره برو خودت با اسلحه ش پترن بگیر متوجه منظورم میشی
اون بنده خدایی که از اسلحه ش بعد چند سال پترن نگرفته رو اصلا نمیتونم درک کنم
پس چطور تیر میزده
براش سوال نمیشده که چرا تیرهاش نمیخوره ؟؟؟؟