شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Shatur - 2017-10-07 01:10 PM

(2017-10-07 11:40 AM)mahdibishe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من بعد از چندبار تست تفنگم به این نتیجه رسیدم که بفروشم و یک نخجیر 2 سری یک بگیرم و یه pcp - یا یکم پول بزارم سرش و خود آکارو بگیرم...این ته کشیدن لول پایینش داستانه.اگه مگسکم عوض کنم ته کشیدن لول پایین حل بشه اونوقت لول بالا بالا میزنه . تنها راهی ک میمونه اینه که بدم تعمیرگاه درستش کنن و هزینش زیاده و باید زاج بشه که هیچوقت مثل اولش نمیشه
نر شما اینه ک نخجیر و pcp بگیرم یه خود آکارو بگیرم
سلام دوست عزیز سر کردن لول بالا واسه شلیک دوم عملا توی شکار بد نیست شما تغیرات لازمه انجام بدید و نگران سر کردن لول بالا نباشید و از سلاحتون استفاده کنید اگر بازم نتیجه باب میلتون نبود سلاحتون عوض کنید.(ته کشیدن یک عیب واسه سلاح ولی سرکردن میتونه مزیت باشه.نظر شخصی)

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Kamikami - 2017-10-31 05:40 AM

درباره آکار: ( مهندس تقی زاده طراح سلاح) :

سلام، بیس تفنگ آکار سلاح اهداف پروازی بود. از اونجا که هنگام تصمیم گیری برای خرید برنامه ای برای سلاح اهداف پروازی نبود روی همون بیس ،تغییرات لازم برای سلاح شکاری داده شد. با آکار دو تاتوافق داشتیم یکی تولید یک تفنگ دو منظوره( با تعویض قنداق و لوله سلاح به صورت آماتور تبدیل به ورزشی شود که مشکل با اسلحه مهمات داشتیم .به نظر اونا دو تا اسلحه میشد با یک شماره و دو تا ماموریت، تصور کنید آقایون برای شکار بایستی اونموقع چهار صد تا فشنگ میدادند و برای شلیک آماتور که با تراپر و بشقاب پران کوچک تو هر کجا قابل انجام بود بینهایت فشنگ) دوم تولید سلاح اهداف پروازی حرفه ای با قطعات آکار اصلی ( تغییرات عبارت بودن از قنداق. لوله و چند قطعه داخلی) که این سلاح در مدلهای اسکیت وتراپ آقایان و بانوان تولید شد و برند اون شد نابل( اسم باشگاه تیراندازی مهام هم به نابل تبدیل شد) . فشنگ هم به اسم ناوک و بر اساس مشخصات فنی RC4 تولید شد مراحل تست آکار با خودم بوده. تست با شرایط استاندارد سختگیرانه نظامی روی نمونه های اولیه آکار انجام و تو مرحله واردات ( هر پانصد قبضه) این تستها تکرار شد. هیچ مشکلی از لحاظ عملکرد. دقت و فرسایش قطعات پیش نمیومد. یکی از تستها شلیک ده هزار تیر بود که حداقل سه بار انجام شد. به اندازه کافی مطالعه ودقت در زمینه سیستم داخلی آکار بعمل اومد. ضمنا سلاح آکار (مدل چورچیل تو سایت و کاتالوگ آکار) که بیس آکار ایران است دارای طراحی و نقشه های تولیدی ایتالیایی بود.سلاح کاملا مطمئنی برای یک عمر است. آکار ملزم به تست دو قوه ( با فشار دو برابر استاندارد) و فشار بالا ( سی در صد بالاتر از استاندارد) برابر شرایط استاندارد بود. ضمنا سازندگان تفنگ وفشنگ ترک اطلاعی از این نوع تست نداشتند. به همین خاطر مهمات از ایران ارسال شد و استند تست بر اساس نقشه ما ساخته شد. برای اطمینان از کیفیت نابل از متصدی فروش فشنگ تو باشگاه مهام بپرسید. ایشون اطلاعات کامل در زمینه تعداد شلیک ده قبضه نابل و مقایسه اون با سلاحهای دیگه دارند. آقای معصومی هم اطلاعات کاملی در زمینه کیفیت تیراندازی سلاحها. نکته ضروری این که تو انتخاب نابل و آکار ما تصور توسعه ورزش تیراندازی در کلاس آماتوری رو داشتیم. ما تو اون زمان دنبال استفاده از برند ( بعلت قیمت بالا) نبودیم. قیمت سلاحهای حرفه ای مثل DT20 Gold برتا که اونم تست کردیم حدود دو هزار یورو بود و نابل حدود هفتصد دلار. یکی ازدلایل گرونی سلاحهای برند بازار سازی هدایت کنندکان واردات اونهاست.
[تصویر: 560bd850938827502538c82966655612.jpg][تصویر: b64a3bc0c821ea971173e1e5530d87c2.jpg][تصویر: 8fff58499d4ff8d025816edf87f17866.jpg][تصویر: 04b595695f2b33ff573fe7929e52becb.jpg][تصویر: 0feee697291bb56f3ba35013be2a8ee2.jpg]

Sent from my MI MAX using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mahdibishe - 2017-11-22 04:43 PM

سلام وقت دوستان بخیر.
آیا کیفیت ساخت سری های اسلحه آکار باهم تفاوت داره؟
مثلا سری 1 از سری 2 بهتره؟چون من شنیدم آکار سری 1 خیلی بهتره- اینو از خیلی ها شنیدم
چجوری میتونم سری 1 رو با سری ساخت های دیگه تشخیص بدم؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2017-11-22 06:48 PM

سری اول ودوم مهم نیست
فقط اگر سلاح دست دوم باشه شاید بتونی با فروشنده سلاح بری چندتا پترن بگیری ببینی ایا دوتا لول همخوانی دارند ویک جارو مورد اثابت قرار میدن یا نه
چون بزرگترین اشکالی که بعضی از اکارها دارند عدم پوشش یکسان لولهاست
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mahdibishe - 2017-11-22 11:28 PM

(2017-11-22 06:48 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سری اول ودوم مهم نیست
فقط اگر سلاح دست دوم باشه شاید بتونی با فروشنده سلاح بری چندتا پترن بگیری ببینی ایا دوتا لول همخوانی دارند ویک جارو مورد اثابت قرار میدن یا نه

دقیقا . خودم شاهین دارم لول پایینش خیلی پایین میزنه و بردم برا فروش یه آکار درحد نو به شرط تیر بگیرم
تنها مرض این تفنگاهم همینه
الآن یعنی آکار سری یک بهتر از بقیه نیست؟؟ پس چرا این حرفو میزنن؟ از یکی از بچه ها ک مسابقات تراپ شرکت میکنه هم شنیدم ک میگفت آکار سری یکش حرف نداره ولی سری های دیگش زیاد جالب نیست .
شرمنده به این تایپک ربطی نداره ولی این حرف درمورد نخجیر 2 هم هست ک خیلی ها میگن سری یکش عالیه ولی سری های دیگش زیاد مال نیست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2017-11-23 07:23 AM

سری اول و دوم رو ولش کن
یه اکار پیدا کن و باهاش پترن بگیر ببین چجوری میزنه ببین لولها همپوشانی دارن
و سلاح بکر ودست نخورده ای باشه وبدون خش خوش داخل لول
خلاصه سالم باشه و دقیق زن
بخرش
اکارهای ترک سریالشون با 6 شروع میشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Kamikami - 2017-11-23 12:11 PM

(2017-11-22 11:28 PM)mahdibishe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-11-22 06:48 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سری اول ودوم مهم نیست

دقیقا . خودم شاهین دارم لول پایینش خیلی پایین میزنه و بردم برا فروش یه آکار درحد نو به شرط تیر بگیرم
تنها مرض این تفنگاهم همینه
الآن یعنی آکار سری یک بهتر از بقیه نیست؟؟ پس چرا این حرفو میزنن؟ از یکی از بچه ها ک مسابقات تراپ شرکت میکنه هم شنیدم ک میگفت آکار سری یکش حرف نداره ولی سری های دیگش زیاد جالب نیست .
شرمنده به این تایپک ربطی نداره ولی این حرف درمورد نخجیر 2 هم هست ک خیلی ها میگن سری یکش عالیه ولی سری های دیگش زیاد مال نیست
با سلام،

من مقیم خارج از کشورم، متاسفانه کلا ایرانیها یه تفکر غلط سری اول و دومی در مورد همه چی دارن. پراید سری اول، 206 سری اول،نخجیر سری اول، GLX سری اول و...

خودم خارج از کشور برتا و داخل کشور آکار با شماره سریال 6181(سری به اصطلاح دوم) دارم. هیچ تفاوتی بین اینا نیست. فقط بعضی از سری اول ها مدلشون 205 بود که گویا لول 76 سانت داشتن و جای پوکه پرون پوکه کش بودن. حتی معتقدم تفاوتی بین آکار اصل و شاهین نیست. اسلحه تمیز باشه و پترن خوبی بده کفایت میکنه، خودتونو درگیر سری اول دوم سوم نکنین.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mahdibishe - 2017-11-25 11:34 AM

اکی ممنونKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2017-11-26 06:21 PM

منم اوکی
خخخخخخ

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2017-12-02 10:12 PM

سلام،از دوستان اگر کسی آکار خشک یا دولول ترک حدود 8 تومن داخل مغازه ای سراغ داره بمن اطلاع بده لطف میکنه،ترجیحا گیلان و مازندران.تشکر